Zabiedzona kotka przybłeda

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 13, 2017 15:56 Zabiedzona kotka przybłeda

Witajcie.
Mam 5 kotów, jedną starą kotkę, czwórkę nieco mniejszych, przygarniętych w 2016 i 2017. Teraz przybłąkała mi się pod dom zabiedzona, chuda kotka. Lekka jak styropian, mimo iż widać że nie jest młodzieniaszkiem i rozmiary ma standardowe.

Daje jej na oko powyżej trzech lat, skóra i kości. Powciągałem jej kleszcze, usunąłem kołtuny, ale boje się ją wziąć do domu na kąpanie żeby się nie przelękła.
Jest przyjacielska i kontaktowa, lubi głaskanie, mruczy, ale troszke buczy na inne koty.
Zapewne nie jest wysterylizowana.

Nie jestem w stanie wziąć pod dach szóstego kota (już te co są nie wszystkie się lubią), i nie wiem za bardzo co zrobić. Moim zdaniem ona nie ma nawet 2 kg.
Telefon na eko-patrol i schronisko to nie jest dobre rozwiązanie.

Co można dla tego kota zrobić?
Czy ktoś mógłby go przygarnąć?

Ja daje mu jeść. Wybrzydza przy suchym i chce karmę mokrą, mleko albo resztki. Mimo tego że ma strasznie kiepską wagę.

???

G87

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Od: Nie kwi 23, 2017 19:19

Post » Wto cze 13, 2017 16:16 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Odrobacz ją,niska waga oznacza pewnie robaki wewnętrzne.Nie kąp.Wysterylizuj,bo zaraz z jednej będzie 5. Jakie to miasto?,może poproś o pokrycie kosztów zabiegu najbliższą fundację prozwierzęcą. Wstaw tu zdjęcie kotki.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto cze 13, 2017 19:05 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Tej wiosny sterylizowalem 4 koty jeden po drugim, poza tym leczenie.
Były w tej samej sytuacji co ta kotka.
Ale z 5 już jest kupa roboty, i nie każdy akceptuje kazdego.
Nie dam rady. A mam tak fatalnie ogrodzona posesje ze nie moze ona nawet wejsc do mnie na poworko.
Trzeba jej domu.

Kotka przebywa na terenie osiedla Zacisze (Warszawa-Targówek).

Wypelnilem formularz kontaktowy dwoch fundacji i od dwoch dni cisza. Brak kontkatu.
Teraz jest cieplo, ale na "zimowanie" na dworzu ten kot sie nie kwalifikuje.

Jak umiescic foto na tym forum? (z tego co widze musze je pewnie pierw wrzucic na jakis serwer?)

G87

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Od: Nie kwi 23, 2017 19:19

Post » Wto cze 13, 2017 19:16 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Spróbuj wstawić zdjęcia przez:
http://pl.tinypic.com/

lub
https://naforum.zapodaj.net/

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto cze 13, 2017 19:23 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Obrazek
Obrazek
Obrazek

G87

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Od: Nie kwi 23, 2017 19:19

Post » Wto cze 13, 2017 19:29 Re: Zabedzona kotka przybłeda

W Warszawie za darmo bezdomnego kota wysterylizujesz i odrobaczysz tu:
http://www.koteria.org.pl/

Możesz też pójść do Urzędu Ochrony Środowiska w swojej Gminie i poprosić o talon na darmową sterylizację i szczepienie/leczenie.

W międzyczasie szukaj jej domu wstawiając darmowo ogłoszenia na olx,gumtree.

Chyba,żeby tu znalazł się ktoś kto kotunię przygarnie.
Ważne by była bezpieczna podczas poszukiwania domu.Jeśli to domowa kotka,na ulicy czeka na nią sporo niebezpieczeństw...

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto cze 13, 2017 19:34 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Wypelniłem formularz Koterii i Jokot.
Wedle moich informacji to jest kotka kobiety która mieszka około 50 m dalej, ale fakt ze to skóra i kości, brudna, z łupieżem, i że przesiaduje pod moim domem w oczekiwaniu na jedzenie, składania mnie do założenia że albo ją tylko zna z widzenia, albo nie powinna jej mieć pod opieką, bo dzikie koty lepiej wyglądają.

G87

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Od: Nie kwi 23, 2017 19:19

Post » Wto cze 13, 2017 19:36 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Nie posługuj się formularzami. Zadzwoń do Koterii.
Odbierz prywatną wiadomość ze skrzynki.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto cze 13, 2017 19:40 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Widzę,że nasypałeś jej suchego Kitekata. Spróbuj jej dać lepszą jakościowo karmę,ta jest nic nie warta:(

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto cze 13, 2017 21:43 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Za kotke :ok: :ok:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Wto cze 13, 2017 22:30 Re: Zabedzona kotka przybłeda

G87 pisze:Witajcie.
Ja daje mu jeść. Wybrzydza przy suchym i chce karmę mokrą, mleko albo resztki. Mimo tego że ma strasznie kiepską wagę.

???

Moze bolą ją zęby, dziąsła i dlatego wybrzydza przy suchym.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro cze 14, 2017 0:36 Re: Zabedzona kotka przybłeda

To jest fota sprzed dwoch tygodni - jeszcze z koltunami. Faktycznie - wybrzydza, ale w nocy jedzenie znikalo. A tam w tym pustym miejscu bylo mokre. Ktore zjadla jako pierwsze.
Probowalem juz wszystkiego.

Ogolnie wszytskie koty ktore mam wybrzydzaja, czy to na carefour adult, czy na friskies, kitkety czy inne - najbradziej lubia jedzenie typu junior (i to bez znaczenia czy frieskies, czy z carefour, zreszta to drugie ma krotki termin przydatnosci do spozycia, a to sugeruje ze mniej tam chemii)
Ta najchetniej je taka zwykla karme z auchana, mokra, dzis zjadla np. szaszetke winston, pol jakiejs puriny zielonej + pol garstki tego whiskasa nadziewanego (to mnie zaskoczylo), a poza tym mleko i resztki (jakies z kurczaka).

Kitketa niestety ostalo sie jeszcze tuzin garsci i koty musza to zjesc. ja tego jadl nie bede. Raz to, raz tamto.


Szkoda ze nikt nie chce jej przygarnac, sam bym ja wzial bo mi jej zwyczajnie szkoda, jest bardzo sympatyczna.

G87

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Od: Nie kwi 23, 2017 19:19

Post » Śro cze 14, 2017 0:50 Re: Zabedzona kotka przybłeda

G87 - dzwoń do Koterii i umawiaj kastracje!
Bezdomne robią za darmo. Nie pisz, tylko DZWOŃ!
Zaraz będziesz miał nie jedna biedę, a 5.
( ul. Chrzanowskiego 13
poniedz.-piątek: godz. 9–19
sobota 9–13
tel.: 535 870 225)

Oczywiscie wykończ karmę którą masz, ale lepiej karm mięsem i podrobami niż kitekatami.
z supermarketowych nadaje się jedynie butchers pomarańczowy, reszta karm ma tylko pióra, pazury i wymiona jako źródło białka.
Kotka to raczej młoda, ale bida straszna.
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Śro cze 14, 2017 1:11 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Jak pisałem - wysterylizowałem/wykastrowałem, przeleczyłem z uszu, grzybic i robaków tej wiosny 4 sztuki (na co poszło łącznie 3000 zł z hakiem).
Uważam że źle ze mną nie mają, głodne nie chodzą. (W karmach jest w ogóle śladowa ilość mięsa - ale liczą się substancje odżywcze).


Fajnie byłobty jednak gdyby ktoś ją wział pod dach, poprzez gumtree to można pewnie szukać domu latami.

G87

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Od: Nie kwi 23, 2017 19:19

Post » Śro cze 14, 2017 1:26 Re: Zabedzona kotka przybłeda

ale w sensie tą nową też wykastrowałeś już?
bo ja mówię o niej, żeby ją właśnie na zabieg do Koterii zawieźć.
Tam zrobią zabieg i przetrzymają tydzień na rekonwalescencję.
A może w tym czasie uda się znaleźć dom?
Boże, doczytaj co pisałam powyżej.
Nie rozważaj ile się czeka na dom, tylko wykastruj ZA DARMO jak piszę wyżej, bo zaraz będzie płacz że masz 10 kotów (jej małe, ona i twoje własne 5 jeśli to nie jest jasne)

Tu na forum sami kociarze, z domami pękającymi w szwach od kotów, więc poradę dostaniesz, ale marne szanse że ktoś dopchnie twojego kota do swojego stada jako 7. 8 lub 21 kota.
Ogłaszaj na olx i migiem wykastruj ją.
MOże w międzyczasie szczęście uśmiechnie się do niej. Ale temu szczęściu musisz pomóc Ty.


Nawiasem to strasznie drogo wyszło 3000zł za 4 koty, w Koterii też robią domowe - kocur za 70zł a kotka za 110zł.
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: KotSib, muza_51 i 255 gości