Zabiedzona kotka przybłeda

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 15, 2017 8:06 Re: Zabedzona kotka przybłeda

G87 pisze:
Najgorsze skurw**** jest ze kradna miski, i nie mozna zostawic - po bierze ktos razem z karma... I trzeba pakowac w szmelc, byleby sie komus nie spodobalo.


Masz racje najgorsze. A najgłupsze jest to, ze np w moim przypadku robiła to stara kociara, ktora dokarmiała ponoc koty gdzie indziej.
Zabierała miski nie myslac, ze kot chory. Ten kot odszedł w przeciagu miesiaca. Niestety nie wiem na co. lle kotów mogła zarazic nie chce myslec.
Ta moja dziwna była, bo miski zabierała, a w ich miejsce stawiała jakies pojemniki po margarynie. Dobre i to, ze choc tyle serca miała, gdy jej głupota i pazernosc z nia wygrywały.

Jesli chodzi o karmienie Twoich kotów. Rozumiem, ze przy tylu kotach moze nie byc Cię stac na karmienie karmami bezbozowymi, z duza zawartoscia miesa.
Ale prosze nie karm Whiskasem, i innym najgorszym marketowym syfem. Jest drogi, kotom naprawde niewiele dobrego daje tyle, ze nie zdychaja z głodu.

Kupuj im Smille. To w porównaniu z tymi w/w super karma, a naprawde tania jesli kupisz duzy worek.
Pisałes, ze Twoje koty lubia karmy dla kociat. Madre sa :D W tych najtanszych karmach te dla kociat sa najlepiej zbilansowane - najlepsze jakosciowo.
Twoje koty wiedza co dobre :D

Zobacz Smilla http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... lla/557705

tylko 7,25 zł za kg, + darmowa dostawa od 79 zł prosto pod drzwi. Ta dla kociat jest najlepsza. W miare przyzwoicie i taniej niz marketowkami naprawde mozna karmic.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Czw cze 15, 2017 8:31 Re: Zabedzona kotka przybłeda

Mam teraz w domu 7 kotów, oprócz tego karmię bezdomniaki.Nigdy żaden kot nie dostaje whiskasa ani kitekata.Świństwo, w dodatku drogie zważywszy skład.O wiele taniej wynosi karmienie surowym mięsem.Kupuję gulaszową wołową dwójkę po 12,99 za kilogram i rachunek jest prosty, bo 10 dkg tego dobrego mięsa kosztuje taniej niż byle jaka saszetka.Podroby są tańsze, ale tych często nie daję.Bywają też promocje, szczególnie na drób i tym sposobem moje bezdomniaki jedzą lepiej niż niektóre domowe, a wcale nie wychodzi to drożej.Kupuję też taniutkie winstony w Rossmannie.Domowe koty jedzą bezzbożówkę, Purizon konkretnie.Jest drogi, ale dobry.W sumie to mi się opłaca, bo mam koty zdrowe i oszczędzam na wecie.Moja znajoma, osoba biedna, miała starą kotkę, która jadła wyłącznie filet z indyka.Bardzo drogie mięso, ale pani obliczyła, że porcyjki wystarczające tej kotce kosztują ją niecałe 70 groszy.

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw cze 15, 2017 12:03 Re: Zabiedzona kotka przybłeda

Myślę że te koty nie dostają jeść "po taniości" - chowają się dobrze.
Cóż, ludzi mozna karmić dożylnie - jeśli karma ma podłoże zbożowe, ale ma umieszczone niezbedne substancje odżywcze, a kotom smakuje - nie widzę problemu.
Whiskas lubia bo jest nadziewany.
Jedzą 50% na 50% - karme mokrą i suchą.

jeśli by to jadły - http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... lla/557705
nie wize problemu, o ile chcialby to jesc.
Poki co w domu jest kilka różnych worków karmy, a wczoraj przytachałem z tuzin puch.
Mysle ze wszytsko jest ok

G87

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Od: Nie kwi 23, 2017 19:19

Post » Czw cze 15, 2017 17:58 Re: Zabiedzona kotka przybłeda

Twoje koty, muszą liczyć na to, co im dasz.
G87 pisze:Cóż, ludzi mozna karmić dożylnie - jeśli karma ma podłoże zbożowe, ale ma umieszczone niezbedne substancje odżywcze, a kotom smakuje - nie widzę problemu.
Whiskas lubia bo jest nadziewany.

Chyba nie zrozumiałam, ale trudno.
Obrazek

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw cze 15, 2017 21:21 Re: Zabiedzona kotka przybłeda

G87 pisze:Myślę że te koty nie dostają jeść "po taniości" - chowają się dobrze.
Cóż, ludzi mozna karmić dożylnie - jeśli karma ma podłoże zbożowe, ale ma umieszczone niezbedne substancje odżywcze, a kotom smakuje - nie widzę problemu.


Ale problem jest. Bo te karmy nie mają niezbędnych substancji odżywczych.
Brakuje im tauryny, brakuje im białka zwierzęcego.
Skoro nie karmisz po taniości, to posłuchaj rad i zacznij kupować lepsze karmy.
Tutaj mamy wątek na temat dobrych karm i karmienia: viewtopic.php?f=1&t=176356&p=11570974&hilit=spis+karm#p11570974
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14225
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw cze 15, 2017 23:01 Re: Zabiedzona kotka przybłeda

G87 pisze:Myślę że te koty nie dostają jeść "po taniości" - chowają się dobrze.
Cóż, ludzi mozna karmić dożylnie - jeśli karma ma podłoże zbożowe, ale ma umieszczone niezbedne substancje odżywcze, a kotom smakuje - nie widzę problemu.
Whiskas lubia bo jest nadziewany.
Jedzą 50% na 50% - karme mokrą i suchą.

jeśli by to jadły - http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... lla/557705
nie wize problemu, o ile chcialby to jesc.
Poki co w domu jest kilka różnych worków karmy, a wczoraj przytachałem z tuzin puch.
Mysle ze wszytsko jest ok


Dziewczynom raczej chodziło o mokra karmę, która przy większym zamówieniu wyniesie 3,08 czy 3,20 za puszkę Znajdz mi whiskasa czy whinstona po 3 złote za 400 g. puszkę który będzie mieć 20% drobiu i 20% wołowiny i na dodatek zero zbóż.
Moje koty jedzą feringę a bezdomniakom które na dodatek barfuja łapiąc myszy kupuje smille albo animondę.
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... yba/110602
albo Animonda Wołowina: wołowina (65%, mięso, serca, płuca, wątroba, wymiona, nerki)
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... 800/285989
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt cze 16, 2017 0:55 Re: Zabiedzona kotka przybłeda

G87 pisze:Myślę że te koty nie dostają jeść "po taniości" - chowają się dobrze.
Cóż, ludzi mozna karmić dożylnie - jeśli karma ma podłoże zbożowe, ale ma umieszczone niezbedne substancje odżywcze, a kotom smakuje - nie widzę problemu.
Whiskas lubia bo jest nadziewany.

Zboża nie są: "tylko obojętne" dla zdrowia kotów, one mogą być wręcz szkodliwe. Największe zagrożenie z nimi związane dotyczy struwitów. Węglowodany zawarte w zbożach podnoszą pH moczu kota, co powoduje powstawanie kryształów w pęcherzu. W konsekwencji tego kot w pewnym wieku musi być żywiony karmami weterynaryjnymi. I znam osobiście dwa takie koty, oba mają coś w okolicach 10 lat, obu płci. Startowały od Whiskasa a dziś mają struwity.
Ponadto zboża, które prawie wcale nie są trawione przez koty, powodują nadmierny wysiłek dla jelit i w efekcie jeśli rozkroi się kota, to zobaczy się przerośnięte jelita i obtłuszczoną wątrobę (weterynarz przy okazji usuwania ciała obcego podzielił się refleksją na temat wnętrzności operowanego kota).
Wreszcie zboża nie dostarczają kotom budulca (białko) a jedynie węglowodanów, które są powodem nadwagi. I chociaż kotu torba pod brzuchem wisi, to wcale nie jest on dobrze odżywiony. Wręcz przeciwnie, może mieć nawet niedobory. To tak jak z dziećmi objadającymi się chipsami i innym śmieciowym żarciem - mają nadwagę, ale nie są zdrowe.
Koty chowają się dobrze, bo na razie są małe. Jak będą starsze, to będą "okazałe", potem "lekko zaokrąglone" aż wreszcie "z nadwagą" albo "otyłe". Bo kot karmiony Whiskasem wcale nie jest chudy i eteryczny. On się pięknie prezentuje. Do czasu. A potem w wieku powiedzmy 10-15 lat, kiedy jego rówieśnicy karmieni dobrym jedzeniem brykają wolni od chorób, jemu doskwiera ociężałość i brak energii, albo kamienie w pęcherzu, może też w nerkach, czy obtłuszczona wątroba i może parę innych dolegliwości. Jak to kiedyś powiedział jeden ludzki lekarz: "zdrowa dieta nie przedłuża życia, ale poprawia jego jakość".
I wreszcie "jedzenie po taniości". Dowcip polega na tym, że dobre jedzenie w końcowym rozrachunku wychodzi taniej. Po przeliczeniu na kilogram karmy ze średniej półki wypadają taniej niż karmy z najniższej półki, zaś jeśli odliczyć weterynarza, koszty badań i leków w perspektywie całego życia kota, to na ogół karmy najwyższej półki (zaliczę tu też BARF) wychodzą najtaniej.
Ostatnio edytowano Sob cze 17, 2017 9:24 przez Stomachari, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10672
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt cze 16, 2017 6:32 Re: Zabiedzona kotka przybłeda

Ja tradycyjnie zadaję pytanie:
Czy żywiłbyś dziecko wyłącznie Gerberkami i Milupami, bez żadnego świeżego jedzenia? nawet gdyby były baaardzo tanie?
Czy sam jadłbyś wyłącznie jedzenie z najtańszych puszek, bez "prawdziwego" mięska, owoców, warzyw?

Ja - nie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 21, 2017 10:32 Re: Zabiedzona kotka przybłeda

Kotka jest w areszcie domowym - jutro koszmarna wyprawa na Grochow. Moze kogos zauroczy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poziom agresji: zero - zachowuje sie jak pluszowy miś: nie drapie, nie gryzie, nie wyrywa się - je w kompletnie obcym pomieszczeniu, mozna ja wziac na kolana i zaczac drapac - wtedy mruczy i sobie lezy spokojnie. Inne koty toleruje, nic im nie robi.

Miauczy jednak za wolnoscia strasznie.

G87

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Od: Nie kwi 23, 2017 19:19

Post » Śro cze 21, 2017 10:36 Re: Zabiedzona kotka przybłeda

Całkiem ładna kotka
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3714
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Śro cze 21, 2017 14:39 Re: Zabiedzona kotka przybłeda

:1luvu: No i jaki charakter. Wręcz koci ideał.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro cze 21, 2017 15:26 Re: Zabiedzona kotka przybłeda

rozczulajaca....
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Śro cze 21, 2017 20:26 Re: Zabiedzona kotka przybłeda

Obrazek
Obrazek

Cały dzień śpi na środku pokoju - ale nie wykazuje zadnego stresu. Jednak buczy na inne koty, niemniej nic poza tym.

Potrzebuje domu.

G87

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Od: Nie kwi 23, 2017 19:19

Post » Śro cze 21, 2017 23:02 Re: Zabiedzona kotka przybłeda

no ewidentnie dom potrzebny.
ogloszenia na olx ma?
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Czw cze 22, 2017 10:13 Re: Zabiedzona kotka przybłeda

Całą noc spała koło mnie, kolo glowy.
W dzień na środku pokoju - zero chowania się, zero agresji, wie do czego służy kuweta. Spokojny bezproblemowy kot.
Wywiozłem ją.
Teraz będzie siedzieć w klatce tam sama. Mam wyrzuty sumienia, ona jest bardzo oswojona.


Na OLX bedzie ciezko, bo tam same kociaki:
https://www.olx.pl/zwierzeta/koty/


Zlecilem dzielnicowemu serwisowi wstawienie notki na fanpage witryny, moze ktos sie odezwie.

G87

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Od: Nie kwi 23, 2017 19:19

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Goldberg, Google [Bot] i 428 gości