Moja a malutka córeczka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 13, 2017 20:26 Re: Moja a malutka córeczka

No racja na kota może nie podziałać, bo biedak nie będzie wiedziała, że ma zadziałać :D

antila

Avatar użytkownika
 
Posty: 87
Od: Nie gru 26, 2010 17:39

Post » Śro cze 14, 2017 7:41 Re: Moja a malutka córeczka

mimbla64 pisze:Dzięki za wyjaśnienie, jeszcze się z tym odrobaczaczem nie spotkałam.
Mam zaufanie do pyrantelum jako do leku, który bardzo skutecznie zabija glisty.
Kociaki odrobaczam pyrantelum (tym ludzkim w zawiesinie).
Dopiero po dwóch seriach pyrantelum dostają coś celowanego na tasiemca.

Informacyjnie- zgodnie z ulotka Fenbendazol podaje się minimum 3 razy codziennie. Weterynarze w mojej przychodni są bardzo ostrożni i odrobaczając maluchy każą podawać dawkę co dwa dni- zapewne ile głów tyle doświadczeń i metod postępowania. Przy okazji- w ulotce tego nie ma, ale tego samego leku używa się do zwalczania lamblii. Pewnie w innych dawkach i zapewne dłużej, ale ten sam :)

Co do profilaktycznego odrobaczania ludzi to zdania są mocno podzielone. Ja bym nie panikowała ;) A jak już to ziemią okrzemkową (koty też można, ale raczej dorosłe)- tu Kazia ma z tego co pamiętam z innych wątków duże doświadczenie.

Kazia, jeszcze jedno, a propos mielenia. Nigdy nie mieliłam w ręcznej maszynce kości na drobnym sitku, bardzo ciężko to idzie?
Moje póki co dostają krojoną i mieloną wołowinę (bez kości, ale chcę to nadrobić), piękny widok jak próbują zamordować kawałek nieżywego mięsa. I do tego przy tym tak przeuroczo na siebie warczą :)

Vombat

 
Posty: 431
Od: Wto gru 08, 2015 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 14, 2017 8:02 Re: Moja a malutka córeczka

Szyje mieli się ręcznie czakiem łatwo bo one są dość miękkie, z tym, że ja mielę dla dorosłych, więc na szarpaku. (moje dorosłe połykają szyje w całości i niektóre potem zwracają takie wielkie kawały, dlatego już całych nie daję)
Można po szarpaku zmielić drugi raz drobniej, wtedy już całkiem łatwo idzie.
Sitko z dziurami 6-8 mm to raczej nie jest drobne...to jest tak jakby trzecie lub czwarte w kolejności od najdrobniejszego.
Takie

https://swojskiwyrob.pl/sitko-do-maszyn ... olski.html

https://swojskiwyrob.pl/sitko-do-maszyn ... olski.html

Ziemia okrzemkowa, jak najbardziej.
Odrobaczam i koty i siebie równocześnie w cyklach, 3-4 tygodnie podawania, kilka tygodni przerwy.
Ma główną zaletę, że robaki nie zdychają wszystkie na raz, tylko stopniowo, więc nie wydzielają na raz wiele toksyn.
No i można sypać do jedzenia (my pijemy z wodą)
Tylko to nie jest szybkie odrobaczanie, właściwie dopiero po całym pierwszym cyklu można uznać, że wszystko robactwo się wytłukło.
Wada - ziemia okrzemkowa się pyli, nie jakoś strasznie ale trzeba spokojnie i powoli ją "obsługiwać".
No i w żadnym wypadku nie próbować połknąć na sucho.
W ogóle warto bardzo dokładnie przeczytać o niej na stronie Perma Guard.
Za to jest bardzo skuteczne.

Kociakom powyżej 8 tygodni już podawałam ziemię okrzemkową, jeśli załapały się akurat na cykl.
Ale kociaki odrobaczałam zawsze najpierw Pyrantelum w syropku, 2 cykle co 10-12 dni. Wtedy już był czas na pierwsze szczepienie, i dopiero potem już były traktowane jak dorosłe względem odrobaczania.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 14, 2017 8:54 Re: Moja a malutka córeczka

Cudnie,że jesteście :1luvu: Wasze informacje są dla mnie na wagę złota. Wracając do szyjek; nie mam maszynki do mięsa ale mam blender kielichowy z opcją kruszenia lodu, może tym się uda :?:
Co do odrobaczania ludzi my co roku po wakacjach odrobaczamy się całą rodzinką ( na zlecenie pediatry) Dodatkowo pochłaniamy dużo kapusty kiszonej i pestek z dyni

antila

Avatar użytkownika
 
Posty: 87
Od: Nie gru 26, 2010 17:39

Post » Śro cze 14, 2017 9:48 Re: Moja a malutka córeczka

Nieeeee! blender kielichowy to dramat przy mieleniu kości. Nie dość, że stępisz ostrza (kości są jednak dużo twardsze niż lód ;)) to jeszcze zamiast się zmielić, połamią się na ostre kawałki. Nawet elektryczna maszynka do mielenia słabo sobie radzi z kośćmi, ręczna tylko daje radę bez ryzyka spalenia połowy chałupy ;)

Nie wiem, od kiedy można podawać maluchom skrzydełka kurczaka- moja rezydentka dopóki nie obraziła się na drób siedziała nad takim skrzydłem, aż został malutki kawałek kostki- ale już miała stałe zęby, nie wiem jak taki przysmak zadziała na mleczaki- tu znowu prośba do bardziej doświadczonych o wsparcie.

Vombat

 
Posty: 431
Od: Wto gru 08, 2015 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 14, 2017 15:17 Re: Moja a malutka córeczka

No to bym narobiła 8O Przegrzebie w takim razie piwnicę , może tam znajdę jakąś maszynkę

antila

Avatar użytkownika
 
Posty: 87
Od: Nie gru 26, 2010 17:39

Post » Czw cze 15, 2017 11:13 Re: Moja a malutka córeczka

Córcia od wczoraj ma coś takiego pod noskiem, nie wiem, czy się uderzyła czy to coś innego. Taka mała ranka, teraz często to liże, mogę to potraktować Octeniseptem lub jakąś maścią?
https://zapodaj.net/282d20a479f6a.jpg.html

antila

Avatar użytkownika
 
Posty: 87
Od: Nie gru 26, 2010 17:39

Post » Czw cze 15, 2017 11:40 Re: Moja a malutka córeczka

Octaniseptem nie.
Maścią natłuszczającą jakąś obojętną...Propolisowa lub zwykła wazelina. Nie dałabym maści z antybiotykiem ani sterydem, bo przecież zliże.
Zajrzyj do buzi, czy nie ma nadżerek na języku, dziąsłach, podniebieniu...dokładnie obejrzyj.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw cze 15, 2017 11:54 Re: Moja a malutka córeczka

Pozwolę sobie wstawić jeszcze dokładniejsze zdjęcia. Do buzi zajrzałam nic nie widzę
https://zapodaj.net/c73dff7af08c6.jpg.html
https://zapodaj.net/426f681b133fd.jpg.html

antila

Avatar użytkownika
 
Posty: 87
Od: Nie gru 26, 2010 17:39

Post » Czw cze 15, 2017 17:34 Re: Moja a malutka córeczka

Mnie to na nosku wygląda jak nadżerka.
Ja bym smarowała maścią propolisową, kilka razy dziennie. Chyba że kociak okaże się uczulony na propolis, co się rzadko zdarza ale jest możliwe.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw cze 15, 2017 18:07 Re: Moja a malutka córeczka

Posmarowałam nosek Lipobasą i jest jakby lepiej. Jutro udam się do apteki po maść propolisową.
Bardzo Ci Kaziu dziękuję za cenne rady

antila

Avatar użytkownika
 
Posty: 87
Od: Nie gru 26, 2010 17:39

Post » Czw cze 15, 2017 18:22 Re: Moja a malutka córeczka

Córcia prześliczna :D <3
Niech ma u Was długie i szczęśliwe życie :201461
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Czw cze 15, 2017 19:01 Re: Moja a malutka córeczka

Dziękujemy

antila

Avatar użytkownika
 
Posty: 87
Od: Nie gru 26, 2010 17:39

Post » Sob cze 17, 2017 19:09 Re: Moja a malutka córeczka

No to się narobiło, chyba przekombinowałam :oops:
Jak pisałam, adoptowaliśmy kotka miał byś dorosły kot, wyszło inaczej i jest kociak.
Ponieważ przyjechaliśmy z schroniska późno wieczorem i miałam tylko żwirek silikonowy. takiego używaliśmy.
Kicia bez problemu korzystała z kuwetki, żwirku nie próbowała jeść.
Naczytałam sie jednak o szkodliwości takiego żwirku , zwłaszcza dla kociąt. Kupiłam super eko Natures Calling z orzechów i co i doopa :cry:
Dzisiaj rano obudził mnie nieciekawy zapaszek. Szukam, szukam i znalazłam w pojemniku na pościel pod łóżkiem kupcia i siku.
Kuweta nietknięta. Wsypałam stary żwirek, zamknęłam sypialnię, aby kicia nie dostała się do pojemnika na pościel, Niestety siku tym razem obok kuwety :placz:

antila

Avatar użytkownika
 
Posty: 87
Od: Nie gru 26, 2010 17:39

Post » Sob cze 17, 2017 22:30 Re: Moja a malutka córeczka

Bo nowy żwirek trzeba mieszać stopniowo ze starym, i zwiększać proporcje tego nowego z dnia na dzień.. Widać ten nowy żwirek i taka nagła zmiana nie podpasowała kici..
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kicalka, Szymkowa i 283 gości