W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 05, 2017 8:33 W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

Straszna sytuacja u mojego dziadka ( ma 92 lata). Jego żona, Pani Jadwiga, posiadająca kilkunastoletnią (12-13 lat) kotkę KICIĘ dzisiaj wraca ze szpitala do domu, w zasadzie po to by niedługo w tym domu umrzeć. Stan Pani Jadwigi jest tragiczny - rozsiana choroba nowotworowa, żadnych szans na leczenie, hospicjum dopiero za około miesiąc, no szkoda gadać... Póki co będzie całodobowa opieka domowa plus usługi hospicjum domowego. Warunki MUSZĄ być higieniczne - tymczasem kotka ma koszmarny łupież, załatwia się na rzadko po kątach, wymiotuje, sika... Nie ma opcji aby dłużej została w swoim domu. Dziadek z powodu swojej żony jest w całkowitej rozsypce, aczkolwiek stara się być dzielny - biega ciągle do szpitala, no ale kota to w zasadzie tylko karmi... Do pomocy dziadkowi jestem tylko ja - znalazłam Panią do opieki, ogarniam wiele innych kwestii, a sama mam malutkie dzieci. No kotem już po prostu nie dam rady się zająć... Czas jest dzisiaj do popołudnia. Jeśli nie zgłosi się do mnie ktoś kto zaopiekuje się koteczką zawiozę ją do uśpienia.

Kotka czarnobiała, gruba, w stosunku do nieznajomych dzikawa. Nie nastawiam się specjalnie na cud, no ale postanowiłam napisać aby mnie potem sumienie nie gryzło... Jakby co mój nr tel. 505 634 848.

serotoninka

 
Posty: 1366
Od: Śro sie 27, 2008 21:00
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Post » Pon cze 05, 2017 9:15 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

serotoninka pisze:Jeśli nie zgłosi się do mnie ktoś kto zaopiekuje się koteczką zawiozę ją do uśpienia.

postanowiłam napisać aby mnie potem sumienie nie gryzło.

Gratuluję sumienia - pisząc ten post zrzuciłaś odpowiedzialność na forum i z głowy - sumienie czyste.
Sytuacja u Twojego dziadka nie nastąpiła nagle - to trwa już jakiś czas, więc mogłaś dać kici więcej czasu.
Jeżeli kicia zaczęła się załatwiać poza kuwetą to znaczy, że coś jej dolega i powinna otrzymać pomoc.
Nie chcę się bardziej wkurzać więc kończę i jeszcze raz gratuluję sumienia.
Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia

Post » Pon cze 05, 2017 9:17 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

Dokładnie.
Nie mogłaś wcześniej zacząć szukać jej domu?

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Pon cze 05, 2017 9:25 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

serotoninka pisze:Straszna sytuacja u mojego dziadka ( ma 92 lata). Jego żona, Pani Jadwiga, posiadająca kilkunastoletnią (12-13 lat) kotkę KICIĘ dzisiaj wraca ze szpitala do domu, w zasadzie po to by niedługo w tym domu umrzeć. Stan Pani Jadwigi jest tragiczny - rozsiana choroba nowotworowa, żadnych szans na leczenie, hospicjum dopiero za około miesiąc, no szkoda gadać... Póki co będzie całodobowa opieka domowa plus usługi hospicjum domowego. Warunki MUSZĄ być higieniczne - tymczasem kotka ma koszmarny łupież, załatwia się na rzadko po kątach, wymiotuje, sika... Nie ma opcji aby dłużej została w swoim domu. Dziadek z powodu swojej żony jest w całkowitej rozsypce, aczkolwiek stara się być dzielny - biega ciągle do szpitala, no ale kota to w zasadzie tylko karmi... Do pomocy dziadkowi jestem tylko ja - znalazłam Panią do opieki, ogarniam wiele innych kwestii, a sama mam malutkie dzieci. No kotem już po prostu nie dam rady się zająć... Czas jest dzisiaj do popołudnia. Jeśli nie zgłosi się do mnie ktoś kto zaopiekuje się koteczką zawiozę ją do uśpienia.

Kotka czarnobiała, gruba, w stosunku do nieznajomych dzikawa. Nie nastawiam się specjalnie na cud, no ale postanowiłam napisać aby mnie potem sumienie nie gryzło... Jakby co mój nr tel. 505 634 848.


Szkoda ,że dotąd Cię sumienie nie gryzło,gdy wiedziałaś,że kot ma "koszmarny łupież, załatwia się na rzadko po kątach, wymiotuje, sika"!!! Kotu ewidentnie coś dolega,potrzebuje pomocy weterynarza!
Poza tym trzeba mieć niebywały tupet,by wysmarować na forum (gdzie jest tyle zakoconych ludzi rozpaczliwie poszukujących domów dla bezdomnych kotów) tak szantażujący post i to z oznaczeniem terminu do popołudnia!!! Granie na emocjach w taki sposób,to niebywała perfidia!

Zawieź kota do schroniska na Paluchu,wytłumacz,jaka jest sytuacja (żeby zrobiono wyjątek i przyjęto kota właścicielskiego) ,może tam będzie miał szansę na pomoc ,NIE USYPIAJ GO!!!
W tak krótkim czasie są małe szanse,że znajdziesz mu dom. Przecież wcześniej wiedziałaś jak wygląda sytuacja,dlaczego nic nie zrobiłaś?

A poza tym życzę Ci żeby kiedyś,gdy już będziesz równie stara i chora jak ten kot, Twoje dzieci potraktowały Cię IDENTYCZNIE.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon cze 05, 2017 9:43 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

Przede wszystkim w tym kraju UŚPIENIE ZDROWEGO KOTA jest NIEZGODNE Z PRAWEM.

Można zrobić eutanazję kota w stanie terminalnym oraz niestety ślepych miotów.
Obrazek
Obrazek
Jeszcze żaden nieśmiertelny bóg nie przeżył śmierci swoich wyznawców.
NAUKA O KLIMACIE.PL

genowefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 18789
Od: Pon wrz 18, 2006 13:34
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post » Pon cze 05, 2017 9:52 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

No cóż... Lepiej byłoby gdybym nie napisała? Zresztą moje sumienie w ogóle ma tu najmniejsze znaczenie. Ja wprost przyznaję, że ten kot to problem, który po prostu muszę dzisiaj rozwiązać. Skupiam się przede wszystkim na swojej rodzinie oraz na dziadku i jego umierającej żonie. Na troskę o czyjegoś kota nie starcza mi juz czasu, energii, no poza takim minimum jak napisanie na forum, na którym kiedyś sporo się udzielałam (i niejednemu kotu pomogłam)... Gdy w pracy nie mogę wziąć urlopu, szpital naciska na wypis i odebranie pacjenta, kolejne hospicja odmawiają przyjęcia, umówiona już Ukrainka nagle odmawia podjęcia pracy, synek ma gorączkę, a dla córki nie zdążyłam kupić prezentu na dzień dziecka... to szczerze mówiąc nie ma opcji, abym myślała jeszcze o weterynarzu dla kota, który znika w szafie, gdy tylko pojawię się w mieszkaniu dziadka... I tak naprawdę do wczoraj w ogóle o tym, że w tym domu jest jeszcze kot, którego nie powinno tam być, nie pomyślałam...

Więcej nie będę się tłumaczyć. Ktoś pomoże to fajnie, nie to trudno. dzięki za pomysł z Paluchem.

serotoninka

 
Posty: 1366
Od: Śro sie 27, 2008 21:00
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Post » Pon cze 05, 2017 10:15 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

a opłacenie hoteliku? po to żeby dać kilka dni na znalezienie opcji tymczasowej?
dałaś na forum ludziom kilka godzin tylko
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24271
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Pon cze 05, 2017 10:21 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

serotoninka masz ponad 1300 wypowiedzi tzn. że masz własne koty? bo rozumiem gdyby to co napisałaś pisała osoba, która w ogóle nie ma zwierząt i nie interesuje się nimi. Niejednemu kotu już pomogłaś i na tym koniec tak? Dziwne, że wcześniej nie pomyślałaś o schronisku, przecież wszystko będzie lepsze od uśpienia, kot ma jakiekolwiek szanse. No tak, ale ty chciałaś poruszyć nasze sumienia i nawet nie prosisz tylko zmuszasz i przytłaczasz.

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon cze 05, 2017 10:22 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

To nie pierwszy kot, którego serotoninka musi się na gwałt pozbyć:
viewtopic.php?f=1&t=176392&p=11573178#p11573178
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14225
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon cze 05, 2017 10:25 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

Co zrobisz? 8O
Wiesz, że to niezgodne z prawem?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pon cze 05, 2017 11:12 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

serotoninka pisze:No cóż... Lepiej byłoby gdybym nie napisała? Zresztą moje sumienie w ogóle ma tu najmniejsze znaczenie. Ja wprost przyznaję, że ten kot to problem, który po prostu muszę dzisiaj rozwiązać. Skupiam się przede wszystkim na swojej rodzinie oraz na dziadku i jego umierającej żonie. Na troskę o czyjegoś kota nie starcza mi juz czasu, energii, no poza takim minimum jak napisanie na forum, na którym kiedyś sporo się udzielałam (i niejednemu kotu pomogłam)... Gdy w pracy nie mogę wziąć urlopu, szpital naciska na wypis i odebranie pacjenta, kolejne hospicja odmawiają przyjęcia, umówiona już Ukrainka nagle odmawia podjęcia pracy, synek ma gorączkę, a dla córki nie zdążyłam kupić prezentu na dzień dziecka... to szczerze mówiąc nie ma opcji, abym myślała jeszcze o weterynarzu dla kota, który znika w szafie, gdy tylko pojawię się w mieszkaniu dziadka... I tak naprawdę do wczoraj w ogóle o tym, że w tym domu jest jeszcze kot, którego nie powinno tam być, nie pomyślałam...

Więcej nie będę się tłumaczyć. Ktoś pomoże to fajnie, nie to trudno. dzięki za pomysł z Paluchem.

W ostateczności są schroniska, fundacje, może ktoś z Warszawy...........ale dobrze, że przedstawiono link do poprzedniego wątku tematycznie podobnego. Ktoś kto koty choć trochę lubi nie wycina takich numerów.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3714
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Pon cze 05, 2017 11:13 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

Uśpienie zdrowego kota jest przestępstwem ściganym z urzędu.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3714
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Pon cze 05, 2017 11:17 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

Erin pisze:Co zrobisz? 8O
Wiesz, że to niezgodne z prawem?


A my tu jesteśmy świadkami !

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon cze 05, 2017 11:38 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

karolink pisze:
Erin pisze:Co zrobisz? 8O
Wiesz, że to niezgodne z prawem?


A my tu jesteśmy świadkami !

Dokładnie tak!
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3714
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Pon cze 05, 2017 11:57 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

serotoninka pisze:No cóż... Lepiej byłoby gdybym nie napisała?


Może tak?
Jak rozumiem to Tobie poprawiło samopoczucie (zrobiłam co mogłam) za to nam zwaliłaś wyrzut sumienia na głowę. Świetna sprawa. A my też mamy dzieci, swoje koty, rodziny, kłopoty.
Jak rozumiem - sytuacja z właścicielką kotki nie zaczęła się wczoraj. Czekanie do ostatniego momentu by rzucić na forum hasłem: albo ktoś weźmie tego kota albo go zabiję - nie wiem jak to nazwać. Sadyzmem z premedytacją?
Nie sądzę też by uśpienie kotki umierającej kobiety na jej oczach było takim super humanitarnym posunięciem wobec kobiety - szczególnie w kontekście spokojnej śmierci w domu.
Właścicielka kotki w ogóle wie o Twoich planach?

To kotka Twojego dziadka - zrobiłaś cokolwiek w temacie jej zdrowia, wsparłaś starszych ludzi w opiece nad niedomagającym kotem? Czy jedyne do czego się ograniczysz to zamordowanie kocicy?

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 272 gości