W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 06, 2017 11:58 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

Femka pisze:A ja podtrzymuję apel o bezterminowy ban dla serotoninki.
Poza tym nie wierzę w ani jedno słowo na temat leczenia kotki.

A w jaki sposób bezterminowy ban pomoże kotce? Ja tego nie rozumiem.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto cze 06, 2017 13:07 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

serotoninka pisze:Założenie jest takie, że kotka ma w przyszłości wrócić do dziadka, dziadek bardzo na to liczy.


Ja po raz ostatni odezwę się w tym wątku, bo mocno mi daje po emocjach. Jakby moja pomoc była potrzebna, to oferta jest aktualna.
Odniosę się tylko do powyższego zacytowanego zdania, bo po prostu muszę: czy mam rozumieć że chciałaś tu, teraz, natychmiast (stawiając nas pod ścianą - jak nie znajdzie się nikt chętny to za kilka godzin ją zabiję) uśpić 12 letnią kotkę umierającej kobiety, w sytuacji gdy jedynym problemem było ogarnięcie jej objawów chorobowych w czasie umierania właścicielki?
Szczególnie że jest to kwestia kilku dni, góra tygodni?
A właściciel kotki chce jej powrotu? Tylko teraz nie ma sił by sprzątać po niej biegunki i wymiociny?
I wystarczyło mu po prostu zaoferować pomoc w opiece nad kotką w tym trudnym czasie, oraz wsparcie w ogarnięciu spraw zdrowotnych kotki?
On wiedział, właścicielka kotki takoż - że chciałaś ją uśpić bez dania w sumie jakichkolwiek szans? Bo post z informacją że jak nikt to za kilka godzin kotka fiuuu w zaświaty - to nie jest danie szansy.
Rozmawiałaś z nimi o tym? Czy to była Twoja szczytna inicjatywa?
A może tylko próba szantażu emocjonalnego - a nuż ktoś się zlituje i będzie po kłopocie?

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto cze 06, 2017 13:19 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

serotoninka pisze:Dzięki wszystkim osobom, które okazały chęć pomocy. Kotka nie została i nie zostanie uśpiona. Znalazła się dobra dusza, która wzięła ją do siebie na pewien czas. Założenie jest takie, że kotka ma w przyszłości wrócić do dziadka, dziadek bardzo na to liczy. Czyli rozwiazanie bliskie do tego, które rozważała Blue. Pani która zaopiekowała się kotką ma ją jeszcze dziś zabrać do weterynarza, my pokryjemy koszty leczenia. Jeszcze raz dzięki wszystkim tym, którzy okazali zrozumienie.

Przepraszam ale nie wierzę w ani jedno słowo. Najpierw postawa - zabiję bo chora a po napierdalance ze strony użytkowników miau - kotka ma domek, opiekę weterynaryjną i wszystko jest super. Bardzo szybka zmiana w jeden dzień. Cóż prawdy pewnie nie dowiemy się nigdy tylko kici żal ale mam nadzieję, że to wszystko wróci do serotoninki i kiedyś jej dzieci też ją tak potraktują.
I popieram Femkę na temat bana - myślę, że wielbicielek perfum mordujących lub chcących mordować koty na miau nie potrzeba bo tutaj powinni być ludzie, którzy chcą kotom pomagać.
Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia

Post » Wto cze 06, 2017 18:02 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

Masochizm to moje drugie imię - zajrzałam jeszcze raz do wątku....

Irlandzka Myszka pisze:Przepraszam ale nie wierzę w ani jedno słowo


Sugerujesz że scenariusz z wczorajszego dnia został jednak zrealizowany?
A powyższa historia jest jedynie bajeczką na nasz użytek?...
Prawdę mówiąc nie przyszło mi to samej do głowy ale...

Wątek założony na motywach "na cud nie liczę, piszę by mnie sumienie nie gryzło, sprawa już postanowiona: kotka pójdzie do piachu chyba że ktoś ją natychmiast weźmie", brak natychmiastowego rozwiązania problemu (czyli zabrania kotki) i pojawia się miłe info o szczęśliwym zakończeniu i to takim który uniemożliwia w sumie monitorowanie dalszego losu kotki - bo ma wrócić do właściciela który nagle bardzo tego pragnie, tuż po śmierci swojej pani. Nawet opieka weterynaryjna została załatwiona raz dwa, we własnym zakresie.

Serotoninko, czy mogłabyś wkleić opis z dzisiejszej wizyty kotki u weta?
Bardzo, bardzo chcę wierzyć że nie zamordowałaś tej kotki nie dając jej szans.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto cze 06, 2017 20:13 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

Kotka prawdopodobnie żyje oddana komuś, kto zgodził się ją przyjąć, ale weta kocina na oczy nie zobaczy. Z opisu stanu kotki wynika, że sama diagnostyka pochłonie parę stówek, tym bardziej w Warszawie, a założycielka wątku uznała, że kwota 500 zł na transport jest zbyt wysoki.
Pytanie, na ile nowy opiekun wytrzyma "nieestetyczne" przejawy choroby kotki.
Rzygać się chce, jak się człowiek natyka na takie kreatury.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Wto cze 06, 2017 21:23 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

Przecież Feebee oferowała, że zawiezie kotkę bezpłatnie, ale z niewiadomych powodów pomysł upadł.

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 07, 2017 11:38 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

Zawsze mnie w takich sytuacjach zastanawia, czy można spać spokojnie, czy można mieć dobre samopoczucie? Jaki to przykład dla dzieci, chociażby? Jest mi tak smutno :cry:

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro cze 07, 2017 12:13 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

:(

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie cze 18, 2017 20:38 Re: W-Wa kot zostanie dzisiaj uśpiony POMOCY

Ma ktoś może jakieś wieści o tej koteczce?
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40245
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 450 gości