kocia alergia czyli w poszukiwaniu magicznych chrupek

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob cze 03, 2017 17:01 kocia alergia czyli w poszukiwaniu magicznych chrupek

Witam wszystkich!

Zglaszam sie do was bo sama sobie nie radze, jak sierota jedna. Moj kot ma mocna alergie pokarmowa, prawdopodobnie na kurczaka, w kazdym razie tak mi sie wydaje po obserwacjach.Wyprobowalam juz wszystkie karmy weterynaryjne na alergie, nic nie dzialalo, a wszystkie sa na bazie kurczaka. Z racji na tryb zycia i klimat nie bardzo moge go karmic puszkami, chyba ze mam w planach hodowle much ajo tanich interaktywnych zabawek dla futer :) wiec szukam chrupek bez kurczaka,i wiadomosci ogolnych na tematy alergiczne. Jesli nie kurczak to co? lepiej go wymienic na rybe, wolowine, indyka czy na kaczke, czy moze ktoras opcja jest wyraznie warta odpuszczenia? nie znam sie, moze w ogole wszystkie ptaki powinnam sobie odpuscic bo maja podobne bialka? czy tez moze ryby alergizuja wiecej? To akurat sie okaze, bo z braku laku nabylam rybia karme, i obserwuje czy i co sie bedzie dzialo.
Zrobilam sobie z pomoca zooplusa cala liste potencjalnie bezkurczakowych karm, potencjalnie, bo w kilku czai sie podejrzany bulion drobiowy albo rownie podejrzane drobiowe bialka :/ moze kacze, moze indycze, a moze kurze, diabli je wiedza!
poki co moja lista to

Acana Grassland (jagniecina, kaczka)
Acana Ranchland( wolowina)
Acana Pacifica (ryba)
Affinity Advance * (indyk)
Almo Nature *(wolowina z ryzem)
Almo Orange Label* (wolowina)
Feringa* (kaczka)
Granata Pet Delicatessen* (kaczka)
Grenwood* (kaczka z ryzem)
Happy cat senstive* (kaczka)
Animonda Integra Protect *(krolik)
Nutro Natural choice (indyk)
Thrive premium plus (losos i sledz)
Ultima* (kaczka i ryz)

Gwiazdkami pozaznaczalam sobie chrupki z podejrzanymi drobiowymi wkladkami, zeby miec ku pamieci. Myslicie ze warto pisac do producentow o szczegoly skladu czy tez raczej nie odpisza?
Jesli macie jakies antyalergiczne porady zywnosciowe to poradzcie, prosze!

melmire

 
Posty: 1080
Od: Nie mar 27, 2005 18:10

Post » Sob cze 03, 2017 17:21 Re: kocia alergia czyli w poszukiwaniu magicznych chrupek

Alergia to trudny problem. Może spróbowałabyś znaleźć dobrą karmę monobiałkową.
Raz miałam kota z podejrzeniem alergii, lekarka zasugerowała, żeby przestawić kota na monodietę.
A potem wprowadzać dodatkowe składniki, żeby sprawdzić na co kot uczulony.
Kiedy karmiłam go karmą z koniną było ok.
Stosowałam karmę tego typu:
http://fera.pl/trainer-fitness-cat-adul ... m=referral
Mojej koniny z ziemniakami nie mogę teraz znaleźć.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14225
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Sob cze 03, 2017 18:23 Re: kocia alergia czyli w poszukiwaniu magicznych chrupek

Wiele karm dla alergików jest z ryżem.U mnie okazało się że suka najbardziej jest uczulona na ryż.

luty-1

 
Posty: 1133
Od: Nie lut 21, 2010 19:19
Lokalizacja: już nie Konstancin

Post » Sob cze 03, 2017 19:50 Re: kocia alergia czyli w poszukiwaniu magicznych chrupek

Orijen Regional Red i Orijen Cat Six Fish. :)
Bez zbóż i bez kurczaka.
Marcel <*>, Tygrys <*>

Słupek

 
Posty: 1583
Od: Nie lis 18, 2012 9:46
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie cze 04, 2017 1:50 Re: kocia alergia czyli w poszukiwaniu magicznych chrupek

Jak jest słowo: "drobiowy", to unikaj. Bo może być tam kurczak (jak sama zauważyłaś) i nawet nie będziesz wiedziała, czemu karma uczula.
Różne ptaki mają różne białka. Jeśli kot jest uczulony na kurczaka, to nie musi być na indyka.
Zwierzaki zgodnie z moją wiedzą są obecnie najbardziej uczulone na: zboża w tym ryż, kurczaka, wołowinę, coraz częściej na jagnięcinę chociaż dawniej uważało się ją za "bezpieczną" (mimo wszystko ja wybieram na pierwszy strzał albo indyka, albo jagnięcinę z nowego typu karmy i jak dotąd jagnięcina krzywdy nie zrobiła).
Karmy rybne mogą zaburzać stosunek Ca:P, zwierzaki mogą mieć po nich sensacje jelitowe albo wiatry, więc warto mieć coś na "w razie czego" (tzn. jeśli ryba jest jako dodatek ok. 1% to nic się nie stanie. Karma typowo rybna to kiedy ryb jest np. 32%).
Jeszcze do listy można dodać Purizon (w tym momencie nie ma go w zooplusie, nie wiem czemu) albo jego odpowiednik: N&D (trudny do kupienia, bywa na allegro. Tylko koniecznie wersja grain-free). Smak: jagnię z borówką.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie cze 04, 2017 12:18 Re: kocia alergia czyli w poszukiwaniu magicznych chrupek

A Carnilove kaczka z bażantem? Ewentualnie Purizon jagnięcina z rybą?
Moja kastratka alergiczka je właśnie te karmy i nie miała już żadnych hotspotów, które miała ciągle po innych karmach. Oprócz tego je surowego indyka i wołowinę i różne puszki ( głównie Feringę i Granatapet). Zero problemów :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie cze 04, 2017 12:43 Re: kocia alergia czyli w poszukiwaniu magicznych chrupek

Możesz tez monoproteinową królika spróbowac. Ludzie w opiniach pisza, ze służy alergikom.

http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... cha/564063
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Nie cze 04, 2017 14:00 Re: kocia alergia czyli w poszukiwaniu magicznych chrupek

FarciKot pisze:Możesz tez monoproteinową królika spróbowac. Ludzie w opiniach pisza, ze służy alergikom.

http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... cha/564063


Służyć może i służy, ale raczej jest mało smaczna. U mnie Emilka zakopywała miski ;)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie cze 04, 2017 17:53 Re: kocia alergia czyli w poszukiwaniu magicznych chrupek

milva b pisze:
FarciKot pisze:Możesz tez monoproteinową królika spróbowac. Ludzie w opiniach pisza, ze służy alergikom.

http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... cha/564063


Służyć może i służy, ale raczej jest mało smaczna. U mnie Emilka zakopywała miski ;)



Tam babka pisze ze jej kotu smakuje ;)

A powazanie to te nasze koty straszne wybredziochy, w dupach od dobrobytu im sie przewraca :D
Ja jak kupiłam Carnilove z kaczka i bazantem na kłaki mala paczuszke jadł.
To kupiłam 1,5 kg - nie chce. Mieszam z Purizonem i Orjenem rybnym inaczej nie ruszy paskud.
A tyle kotów głoduje i zjadłoby ze smakiem.
Z mokrym mam taki sam problem, tylko ze mokra jak nie zje to trzeba wyrzuc - z torbami przez tego kota pojde :strach:

A Purizon to dziwna karma, moj wybredzioch zawsze sie na nia rzuca jaby rok nie jadł. Kot kumpeli byl pol roku na samym Purizonie to teraz zadnej Innej karmy nIe ruszy. Kiedys jadł wszystKie bez problemu - dopoki Purizona nie spróbował. A to problem, bo Purzon tylo w necie i tylko w zoo+.
Ja sie zastanawiam, czy oni tam jakiegos uzalezniacza nie dodaja - powaznie. Dlatego długo nie podaje Purizona. 2 kg i zmiana na inna. Albo tylko dosypka do innej. Z domiesznym Purizonem moj wybredzioch najabrdziej niesmaczna ( jego zdaniem oczywiscie, bo inne koty jedza i to ze smakiem) karme zje.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Nie cze 04, 2017 18:51 Re: kocia alergia czyli w poszukiwaniu magicznych chrupek

Moje na szczęście aż tak wybredne nie są :lol: Oprócz Purizona chętnie zjedzą inne chrupki, np. Greewoods z kaczką, Acanę Grasslands czy ostatnio też Canagan.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon cze 05, 2017 6:24 Re: kocia alergia czyli w poszukiwaniu magicznych chrupek

Spróbuj jeszcze WildCat mają różne "dziwne" składy np. Konina z batatami, bażant z kaczką, przepiórka... Skład jest dobry - bez ryżu i bez tłuszczu drobiowego, cokolwiek się pod tym kryje. Carnilove niestety ma coś z drobiem w składzie :roll:
Obrazek

Pinezkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 2041
Od: Śro gru 17, 2014 20:53

Post » Pon cze 05, 2017 13:08 Re: kocia alergia czyli w poszukiwaniu magicznych chrupek

Dzieki za opowiedzi, zaraz pojde poszukac co z podanych karm moge znalezc u siebie.
A ten cholerny Purizon Jagniecina z Ryba, ktory juz kotu dawalam, ma na pierwszym miejscu w skladzie, zgadnijcie co? KURCZAKA. 28 %.
Wkurza mnie wczytywanie sie w male literki, zwlaszcza w tak wyraznych przypadkach oszustwa.
Ide sie wczytywac dalej, dzieki za wasze odpowiedzi.

melmire

 
Posty: 1080
Od: Nie mar 27, 2005 18:10

Post » Pon cze 05, 2017 13:19 Re: kocia alergia czyli w poszukiwaniu magicznych chrupek

Czy waszym zdaniem tluszcz z kury tez uczula? bo on jest nawet niestety w Carnilove :/
W ogole zreasumuje wasze porady : szukac karmy w miare mozliwosci z prostym skladem, z jednym czy dwoma zrodlami bialka, bez zboz?

melmire

 
Posty: 1080
Od: Nie mar 27, 2005 18:10

Post » Pon cze 05, 2017 13:46 Re: kocia alergia czyli w poszukiwaniu magicznych chrupek

Skład purizona jagnięcego:

świeże mięso jagnięce bez kości 28%, suszone mięso jagnięce 26%, ziemniaki 18%, tłuszcz zwierzęcy 5%, jajko w proszku 2%, świeży śledź bez ości 1,5%, suszony śledź 1,5%, olej ze śledzia, hydrolizowane białka zwierzęce, włókna grochowe, suszona marchew, inulina, fruktooligosacharydy, mannanooligosacharydy, suszony owoca granatu, suszone jabłko, suszony szpinak, psyllium 0,3%, suszone czarne porzeczki, suszona pomarańcz, suszone borówki, chlorek sodu, suszone drożdże piwne, korzeń kurkumy 0,2%, glukozamina 0,12%, siarczan chondroityny 0,09%, ekstrakt z nagietka

Nie ma kurczaka na pierwszym miejscu ;)

Mam alergiczkę, która bardzo szybko reaguje na suche karmy z drobiem, na Purizonie nic jej nie jest.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon cze 05, 2017 20:45 Re: kocia alergia czyli w poszukiwaniu magicznych chrupek

Odpowiednik Purizona, o którym pisałam:
http://allegro.pl/nd-grain-free-adult-c ... 10855.html
Sprzedający sprawdzony, jest w porządku.
Karma: N&D Grain Free Adult Cat, Lamb & Blueberry (Purizon nazywa ten smak jagnięciną ze śledziem).
Strona producenta: http://www.farmina.com/us/farmina/966-n ... eline.html
Ich karmy są (pisownia oryginalna):
- 100% GMO-Free
- Gluten Free
- Made with only natural antioxidants
- Cruelty free research
Skład (według sprzedającego na allegro, potem porównam, ale chyba na opakowaniu to samo):
Świeże mięso z jagnięcia (28%), suszone mięso z jagnięcia (26%), ziemniaki, tłuszcz zwierzęcy, suszone pełne jaja, świeży śledź, suszone mięso ze śledzia, olej ryby, hydrolizowane białko zwierzęce, włókno grochu, suszona marchew, suszona lucerna, inulina, fruktooligosacharydy, mannanooligosacharydy, sproszkowana borówka amerykańska (0,5%), suszony owoc granatu, suszone jabłko, suszona pomarańcza, sproszkowany szpinak, babka płesznik (0,3%), sproszkowana czarna porzeczka, chlorek sodu, suszone drożdże piwne, korzeń kurkumy (0,2%), glukozamina, siarczan chondroityny.
Ale pomimo niemal identycznego składu z Purizonem wydaje mi się, że zapach jest inny.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 189 gości