czy wynajmowane mieszkanie = gorszy opiekun?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 31, 2017 23:13 Re: czy wynajmowane mieszkanie = gorszy opiekun?

Dla mojej ponad 10letniej kotki maluch na DT to był koszmar - starsza pani bardzo się męczyła z jego żywiołowością, nie rozumiała jego napadania i skakania na nią, po początkowo fajnej i szybkiej adaptacji potem z każdym dniem było gorzej.

Informacja o wynajmowanym mieszkaniu to tylko wstęp do dalszych pytań - właśnie o to, czy właściciel się zgadza (miałam kiedyś na DT kocurka, który zaliczył zwrot z adopcji do schroniska, bo jak już został wydany do nowego domu, to okazało się, że właściciel się nie zgadza... kot wrócił, ze stresu rozwinął się u niego FIP i mogłam go już tylko uśpić :( ), czy są inni współlokatorzy, jak z zabezpieczeniem okien.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pt cze 02, 2017 9:04 Re: czy wynajmowane mieszkanie = gorszy opiekun?

Jeśli się nie ma pewności, że kotka potrzebuje towarzystwa młodego żywiołowego kota, to duże ryzyko. Można jej zrobić krzywdę.
Ja przygarnęłam z konieczności starszą koteczkę, mając już młodego kocura. Musiałam wziąć mu do towarzystwa drugiego młodego kota, żeby nie zaczepiał kotki. Ona byłaby najszczęśliwsza jako jedynaczka. To samo jest np. u tabo10. Stara Budzia odżyła, jak młode zwariowane koty znalazły nowe domy i zeszły jej z oczu.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Pt maja 18, 2018 12:14 Re: czy wynajmowane mieszkanie = gorszy opiekun?

Ja się spotkałam z takimi opowieściami, że DT robił problem z adopcją psa, bo para, która się o zwierzaka starała nie była małżeństwem... Myślę, że takie sytuacje, w których wymaga się bycia zaobrączkowanym i mieszkania na swoim, niektórych może zniechęcać do adopcji.

Marcepanowe

 
Posty: 23
Od: Śro maja 16, 2018 15:56
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz, Zeeni i 248 gości