Czipowanie, bez powikłań?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 29, 2017 11:04 Czipowanie, bez powikłań?

Zastanawiam się nad zaczipowaniem koteczki.
Jakie są Wasze doświadczenia w temacie?
Nic się nie babrało? Kot nie zdrapywał?

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

Post » Pon maja 29, 2017 11:06 Re: Czipowanie, bez powikłań?

Jedna przyszła z czipem, drugiej założyliśmy podczas innego zabiegu.
Nic się nie działo, nie drapała, kompletnie nic się nie działo.
Obie są niewychodzace, xaklozone z założeniem oby nigdy nie trzeba było z tego korzystać.

gusiek1

 
Posty: 1658
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon maja 29, 2017 12:07 Re: Czipowanie, bez powikłań?

Miałam jeden wypadek, kiedy po czipowaniu zaczął się zbierać płyn. Podejrzewam, że z powodu draśnięcia igłą czegoś pod skórą (kociak drgnął przy wbijaniu igły). Zrobiła się gula z osoczem. Zlikwidowane po ściągnięciu płynu i naprzemiennych - zimnych i gorących okładach. Minęło jak sen złoty.

Po czipowaniu generalnie trzeba pilnować przez godzinkę by kot nie drapał miejsca z czipem. Klej tkankowy musi związać i unieruchomić czipa.

Zdarza się, że klej mimo to nie zwiąże i czip powędruje sobie. Nie jest to nic groźnego dla kota. Opowieści, że czip poszedł do mózgu czy serca można między bajki włożyć.

Zdarzają się też przypadki, że czip wypadnie z kota po zabiegu, ale to ekstremalnie rzadkie przypadki. Moim zdaniem spowodowane zbyt płytkim umieszczeniem czipa (tuż obok miejsca wkłucia).

Generalnie - dobrze i szybko wszczepiony czip nie powoduje żadnych problemów. Trzeba pilnować by kot nie ruszył się w krytycznym momencie.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38260
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon maja 29, 2017 12:26 Re: Czipowanie, bez powikłań?

Chipowalam dotąd 4 koty 2 bezproblemowo, u jednego chip za pierwszym razem wypłynął z ropą, drugie chipowanie bezproblemowe, drugi chip się przemiescil, prawdodobnie przez nadwagę kocura chip popłynął z tluszczykiem

    PearlRain

     
    Posty: 6184
    Od: Pt gru 11, 2009 12:06
    Lokalizacja: Duża Wyspa

    Post » Pon maja 29, 2017 13:23 Re: Czipowanie, bez powikłań?

    U nas też bezproblemowo - jedynie u Bąbla miejsce gdzie znajduje się chip jest nieco tkliwe przy dotyku - ale Bąbel jest BARDZO szczupły i czuć że wokół chipa porobiły sie zrosty które powodują mniejszą ruchliwość skóry na karku (obawiam się że próba jego wyjęcia skończyłaby się powstaniem jeszcze większych zrostów). Plus chip jest bardzo wyczuwalny bo Bąbel nie ma w tym miejscu niemal mięśni - leży on pod cieniutką skórą bezpośrednio na kości. Ale Bąbel to Bąbel ;)

    Blue

     
    Posty: 23482
    Od: Pt lut 08, 2002 19:26

    Post » Pon maja 29, 2017 16:11 Re: Czipowanie, bez powikłań?

    Mam jednego kota zaczipowanego z boku szyi i kilka z czipem wprowadzonym między łopatki. Nigdy nic złego się nie działo.
    fckptn
    Obrazek

    ana

     
    Posty: 23780
    Od: Śro lut 20, 2002 21:56

    Post » Pon maja 29, 2017 18:11 Re: Czipowanie, bez powikłań?

    Czipowałam w sumie kilkadziesiąt kotów i kociaków, w tym własnoręcznie czipowałam ok 15 kotów, w tym wszystkie swoje dorosłe.
    Nigdy nic się nie działo.
    Jednej z moich kotek czip powędrował na łapę poniżej łopatki, ogólnie jest ruchliwy :wink: i można go przeprowadzić palcami w różna miejsca.
    Zgodnie z naukami mojej wetki, zawsze czipowałam z boku bliżej łopatki, nigdy centralnie na karku.
    ObrazekObrazekObrazekObrazek

    Kazia

     
    Posty: 13721
    Od: Pt maja 24, 2002 13:46
    Lokalizacja: Warszawa

    Post » Pon maja 29, 2017 22:14 Re: Czipowanie, bez powikłań?

    Kaziu, czemu tak? Lepiej?
    A jak potem jest z szukaniem chipa jak powędruje?

    Ofelia

     
    Posty: 19430
    Od: Wto lut 05, 2002 17:16
    Lokalizacja: W-wa

    Post » Wto maja 30, 2017 7:40 Re: Czipowanie, bez powikłań?

    U mnie wędruje tylko u tej jednej.
    Znajduje się go wysoko na łapie, bez trudu.
    Dlaczego z boku? bo jest więcej mięśnia, czip nie leży na kręgosłupie...więcej nie pamiętam.
    Ogólnie czipowanie jest naprawdę bardzo łatwe, jak zastrzyk, jedyna rzecz do pamiętania, to chwycić przez skórę za igłę, mocno ścisnąć, wcisnąć czip i nie puszczając wyciągnąć igłę. Żeby czip nie cofnął sie za igłą tylko został w kocie.
    ObrazekObrazekObrazekObrazek

    Kazia

     
    Posty: 13721
    Od: Pt maja 24, 2002 13:46
    Lokalizacja: Warszawa

    Post » Czw cze 01, 2017 22:39 Re: Czipowanie, bez powikłań?

    Zaczipowana :)
    mam tylko stresa, bo zapomniałam i była w szelkach na spacerze, zaraz po zaczipowaniu i ciągnęła jak pies ;) mogło się przemieścić od razu od ucisku?

    Ofelia

     
    Posty: 19430
    Od: Wto lut 05, 2002 17:16
    Lokalizacja: W-wa

    Post » Pt cze 02, 2017 7:27 Re: Czipowanie, bez powikłań?

    Jeżeli czip jest dobrze wstrzyknięty (tak jak to opisałam) to nie wypadnie.
    A przemieścić się może zawsze, ale to przecież żaden problem.
    Za kilka dni go poszukasz i będziesz wiedziała gdzie się ostatecznie usadowił.
    ObrazekObrazekObrazekObrazek

    Kazia

     
    Posty: 13721
    Od: Pt maja 24, 2002 13:46
    Lokalizacja: Warszawa

    Post » Pt cze 02, 2017 7:29 Re: Czipowanie, bez powikłań?

    Ofelia pisze:Zastanawiam się nad zaczipowaniem koteczki.
    Jakie są Wasze doświadczenia w temacie?
    Nic się nie babrało? Kot nie zdrapywał?

    Mialam 3 zaczipowane koty, zero reakcji, ale slyszalam o tym, ze jednemu kotu wetka wyciagala czip, bo widac byl uczulony na material. Ale to ogromna rzadkosc.
    Moje nawet nie zwrocily uwagi na czipowanie mimo, ze mnie ta igla przerazila.
    aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
    ***** ***

    zuza

    Avatar użytkownika
     
    Posty: 84835
    Od: Sob lut 02, 2002 22:11
    Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

    Post » Sob cze 03, 2017 20:00 Re: Czipowanie, bez powikłań?

    Mnie też :D przezornie nie patrzyłam ;)

    Ofelia

     
    Posty: 19430
    Od: Wto lut 05, 2002 17:16
    Lokalizacja: W-wa

    Post » Wto wrz 20, 2022 15:18 Re: Czipowanie, bez powikłań?

    Co do czipowania zwierząt to śmiało mogę polecić wam https://worldpetnet.com . Ogólnie jest to bardzo dobre miejsce, w którym można to zrobić bardzo szybko i sprawnie

    acz4034

     
    Posty: 1
    Od: Wto wrz 20, 2022 15:17




    Kto przegląda forum

    Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot], Szeska i 353 gości