Kot brytyjski krótkowłosy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 24, 2017 16:11 Kot brytyjski krótkowłosy

Niedawno skończyłam przygotowywać artykuł na temat kotów brytyjskich krótkowłosych. Jest to tak popularna rasa, że na tym forum na pewno znajdzie się wielu jej miłośników :D Jeśli więc ktoś ma ochotę dowiedzieć się o niej trochę więcej, to zapraszam: Kot brytyjski krótkowłosy - wszystko, co powinieneś wiedzieć. Mam nadzieję, że zamieszczone tam porady i informacje okażą się pomocne :)

Jeśli macie jakieś przemyślenia dotyczące kotów brytyjskich lub bezpośrednio artykułu - zapraszam do podzielenia się w tym wątku albo w komentarzach :)
FelinePoint.pl - Kot w Teorii i w Praktyce

FelinePoint.pl

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Pon maja 08, 2017 17:07

Post » Śro maja 24, 2017 17:50 Re: Kot brytyjski krótkowłosy

Bardzo podobają mi się brytki, ale ogólnie kiepsko orientuję się w rasach kotów :oops: , bo miewam tzw.znajdy.
Polecasz karmę RC, a ona jest karmą zawierającą głównie zboża, czyli niekoniecznie jest odpowiednia dla mięsożerców jakimi są koty.Nie tylko brytyjskie, ale wszystkie.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro maja 24, 2017 18:29 Re: Kot brytyjski krótkowłosy

ewar pisze:Bardzo podobają mi się brytki, ale ogólnie kiepsko orientuję się w rasach kotów :oops: , bo miewam tzw.znajdy.

Takie znajdy nieraz nawet bardziej przywiązują się do człowieka, niż koty rasowe kupione w hodowli. Chociaż wiadomo, że każdy kot kocha, tylko okazuje to na swój sposób :)
ewar pisze:Polecasz karmę RC, a ona jest karmą zawierającą głównie zboża, czyli niekoniecznie jest odpowiednia dla mięsożerców jakimi są koty.Nie tylko brytyjskie, ale wszystkie.

Mimo to czasem trzeba poeksperymentować z różnymi karmami, zwłaszcza przy kotach wybrednych - wtedy warto wiedzieć, że w ogóle istnieją karmy dla brytyjczyków, nawet RC. Miałam już kilka kotów, które zajadały się właśnie karmą tej firmy.

A karmę mokrą można podawać od czasu do czasu tylko jako przysmak - większość kotów będzie zadowolona z takiej atrakcji :D
FelinePoint.pl - Kot w Teorii i w Praktyce

FelinePoint.pl

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Pon maja 08, 2017 17:07

Post » Śro maja 24, 2017 18:48 Re: Kot brytyjski krótkowłosy

Nie wierzę w co czytam 8O

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Śro maja 24, 2017 19:06 Re: Kot brytyjski krótkowłosy

Martinnn pisze:Nie wierzę w co czytam 8O


To uwierz - mizerni tworcy jeszcze bardziej mizernych artykułow o Brytyjczykach i ich prawidłowym żywieniu narawde istnieja :ryk: :ryk:
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Śro maja 24, 2017 19:06 Re: Kot brytyjski krótkowłosy

FelinePoint.pl pisze:A karmę mokrą można podawać od czasu do czasu tylko jako przysmak - większość kotów będzie zadowolona z takiej atrakcji :D

Oj, chyba zaraz dostaniesz po głowie.Mokra karma, a głównie mięso powinny być podstawą kociej diety.Sucha karma jest wygodna, ale jest po prostu sucha, a koty mało piją i stąd częste kłopoty z nerkami.Ale jeśli już to sucha powinna być bez zbóż.RC taką karmą nie jest.To prawda, że koty ją lubią, ale to taki koci fastfood.W dodatku drogi.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro maja 24, 2017 19:08 Re: Kot brytyjski krótkowłosy

FelinePoint.pl pisze:

A karmę mokrą można podawać od czasu do czasu tylko jako przysmak - większość kotów będzie zadowolona z takiej atrakcji :D


Że coooo??? 8O 8O 8O Mokra, dobra jakościowo karma (minimum 50 % mięsa) powinna być podstawą żywienia kotów, a brytyjczyków tym bardziej.

edit: mam legalną, zarejestrowaną hodowlę brytyjczyków więc wiem o czym piszę ...
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro maja 24, 2017 19:21 Re: Kot brytyjski krótkowłosy

Dajcie spokoj ta Pani "artystka" nie ma zielonego pojecia ani o brytkach ani o karmienu kotow. Przeczytała w necie ze 2 kiepskie artykuły na ten temat i takiego samego potworka poczyniła.
Myślała biedna, ze tu swa wiedza, jako znawca rasy zabłyśnie, a tu zonk 8O
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Śro maja 24, 2017 19:29 Re: Kot brytyjski krótkowłosy

Fakt, że karma sucha nie zawiera tyle wody, więc mogą się pojawić kłopoty z nerkami - właśnie dlatego trzeba zapewnić kotu stały dostęp do świeżej wody. Wiem, że karma sucha nie jest idealnym rozwiązaniem, jednak z mokrą także nie powinno się przesadzać. Weterynarz, do którego chodzę z moimi kotami mówił, że można ją podawać właśnie jako przysmak. I sucha, i mokra karma mają swoje wady i zalety, dlatego dobrze jest urozmaicać kocią dietę. Dla samego kota i tak najzdrowiej byłoby, żeby podawać nieprzetworzone mięso, co nie zawsze jest możliwe.
FelinePoint.pl - Kot w Teorii i w Praktyce

FelinePoint.pl

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Pon maja 08, 2017 17:07

Post » Śro maja 24, 2017 19:38 Re: Kot brytyjski krótkowłosy

FelinePoint.pl pisze: Weterynarz, do którego chodzę z moimi kotami mówił, że można ją podawać właśnie jako przysmak.


To zmien weterynarza - zle gada :strach:
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Śro maja 24, 2017 19:43 Re: Kot brytyjski krótkowłosy

Tia, weterynarze mówią też, że RC jest dobrą karmą. Co z tego, że zapewnisz kotu stały dostęp do wody, musisz go jeszcze przekonać, że powinien tej wody wypić odpowiednią ilość. Przekonaj moją Zuzę, a będę cię na rękach nosić :D A przy okazji... saszetki RC zawierają poza mięsem bliżej nieokreślonego rodzaju, również ryż i cukier, więc ja bym ich kotu nie dała nawet jako przysmak.

Necz

 
Posty: 927
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 24, 2017 19:54 Re: Kot brytyjski krótkowłosy

FelinePoint.pl pisze:Fakt, że karma sucha nie zawiera tyle wody, więc mogą się pojawić kłopoty z nerkami - właśnie dlatego trzeba zapewnić kotu stały dostęp do świeżej wody. Wiem, że karma sucha nie jest idealnym rozwiązaniem, jednak z mokrą także nie powinno się przesadzać. Weterynarz, do którego chodzę z moimi kotami mówił, że można ją podawać właśnie jako przysmak. I sucha, i mokra karma mają swoje wady i zalety, dlatego dobrze jest urozmaicać kocią dietę. Dla samego kota i tak najzdrowiej byłoby, żeby podawać nieprzetworzone mięso, co nie zawsze jest możliwe.

złe proporcje
podstawą żywienia kota jest karma mokra dobrej jakości o wysokiej zawartości mięsa oraz mięso. Karmę suchą można podawać jako przysmak :lol:
a tak właściwie karma sucha może być stale dostępna, kot sobie sam ją będzie dawkował.
weterynarz do którego chodzisz ze swoimi kotami nie zna się na żywieniu kotów - mam nadzieję że lekarzem jest dobrym :wink:
co do karm rc - lepiej kotu nie podawać, kiepski skład i droga jak diabli - nie polecam :wink:
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro maja 24, 2017 19:57 Re: Kot brytyjski krótkowłosy

O nowa forma reklamy karm RC?

kotydwa12

Avatar użytkownika
 
Posty: 989
Od: Wto lut 09, 2010 17:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro maja 24, 2017 21:37 Re: Kot brytyjski krótkowłosy

nie wiem, ale firmy RC i CFL zaplacily Ci za spreparowanie takiego kłamliwego artykułu (no bo wiadomo przeto, ze brytyjczyki po spożyciu karmy innej, niż z obrazkiem rasy wezmą i spłoną, a już kocięta to mają zupełnie inne brzuchy od dorosłych, toteż inną karmę trzeba rzecz jasna), ale na tym forum nie zyskasz sobie fanów pisząc takie bzdury.

kadziajka

 
Posty: 209
Od: Pon lut 29, 2016 13:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Śro maja 24, 2017 21:56 Re: Kot brytyjski krótkowłosy

Bardzo ciekawy artykuł...ja się nie znam, ale mój wet mówi dokładnie odwrotnie, mokra i mięcho podstawa a sucha jako przysmak, hmm dziwne to, to :201422
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kicalka, Silverblue, Szymkowa i 123 gości