Nie prosze o pilna pomoc - 2 + 5 extra i wiele dylematów

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto maja 23, 2017 20:05 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Oby to było z tego zastoju i stresu- pewnie została gdzieś przypadkiem przymknięta.

Kciuki za kotkę :ok: :ok: :ok: :201461 Żeby mogła karmić :201461

Tutaj możesz popatrzeć- bardzo podobna sytuacja i aktualne, są info o karmieniu, można się wspierać
viewtopic.php?f=1&t=180173&hilit=Nowy+dw%C3%B3r
viewtopic.php?f=1&t=180143

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Wto maja 23, 2017 20:07 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Takie linki znalazłam jeszcze na szybko dla Justy- można zajrzeć.

Tu jest o butelkowym chowaniu ciut starszego malucha
viewtopic.php?f=46&t=175113&hilit=tygodniowy+maluszek

I tutaj viewtopic.php?f=1&t=164428&p=10743736&hilit=Bolu%C5%9B+ze+%C5%9Bmietnika#p10743736
Takich wątków na forum jest rzeczywiście sporo.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Wto maja 23, 2017 20:12 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Tylko nie wypuszczaj już kotki i wysterylizuj ją za kilka tygodni. Ona bardzo szybko, czasami niespodziewanie szybko może być w kolejnej ciąży.

Carmen201

 
Posty: 4156
Od: Pt maja 07, 2010 7:49
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto maja 23, 2017 20:29 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Coś już wiadomo?

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Wto maja 23, 2017 20:41 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Stan zapalny gruczołów mlekowych to wielki problem i ból. Pokarm rozsadza cycolki i powoduje ogromne cierpienie. Gorączka jest wielka często. Do tego kotka na pewno jest odowodniona. A opisany jej stan wskazuje, że przeszła coś mało fajnego. Dobrze, że trafiła do weta. Ale macie problem inny. Czy kotka w takim stanie i przy lekach jakie dostaje może karmić. Czy nie jest nosicielem jakiejś francy która zarazi dzieci. Trzeba z wetem pogadać i rozpatrzyć takie warianty. Pytaj weta o każdy lek czy nadaje się dla dzieci. Uwierz, nie każdy zwraca na to uwagę. Trzeba wszystkiego samemu dopilnować. Obserwuj dzieci. Waż je. To ważne! Brak wzrostu lub spadek jest sygnałem by baczniej zerknąć. By trafić na czas do weta.Dla mnie brak przyrostu to alarm.
Wykastruj kotkę. Kotki szybko potrafią dostać rujki i zajść w ciąże. Jeszcze jedne malce karmi cycem a już je odgania bo kolejny brzuch rośnie. Rekordzistką u mnie była kotka co odrzuciła dzieci w wieku 3-4 tygodni z powodu rujki.
Powodzenia
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto maja 23, 2017 20:48 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Dobrze, że się znalazła :) Skoro wróciła taka zmęczona i brudna to może gdzieś wlazła,wpadła nie mogła wyjść kombinowała jak tylko mogła, może się gdzieś przeciskała podkopywała aby wyjść różnie mogło być.

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Wto maja 23, 2017 22:18 Re: PROSZE O PILNA POMOC

tym razem wróciłysmy razem . Mała w domu kocieta z nią . Mimo ze po głupim jasiu ...trzeba było podac bo nic kompletnie nie dała sobie zrobic , kazano mi je szybko przytawic zeby mleko odciągały i mazowały sutki . jutro wyniki morfologii . Ropomacicza nie ma . wiec przynajemniej w tym temacie spokoj na teraz .Co do zapalenia sutkow to juz w poprawa niewielka od stanu z wieczoru . Natomiast jeden jest mega wielki i widac juz gołym okiem ze moze z tego byc ropien :(. Wygląda na to ze to zapalenie sutków tak powaliło ja . Dostała antybiotyk i ostała nawodniona . Musze ją obserwowac i małe .

JA padam na ryło ...dostałm w kosc teraz dopiero czuje sie zmeczona . Ale najwazniejsze ze Mala wróciła . Zachodze w głowe co się stało ???

Dziekuje za info i dobre słowo . .. no i za te szczerosci ... w których duzo prawdy ale .A z całej przygody powazna nauka dla mnie .

Pozdrawiam serdecznie

Katarzyna

Katarzyna-

 
Posty: 38
Od: Pon maja 22, 2017 21:31

Post » Wto maja 23, 2017 22:43 Re: PROSZE O PILNA POMOC

:ok:

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro maja 24, 2017 5:36 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Nadal mocne kciuki za kotkę i z małe.

Spróbuj jeszcze przed pracą- jeśli masz w domu kapustę,to stłuc tłuczkiem kawałek liścia i przyłóż do tego zapalnego sutka na 20 min. Można potem powtórzyć.
Brzmi śmiesznie, ale mnie tak położna uratowała przed ropniem i perspektywą jego nacięcia. Ze słyszenia wiem- że to nie jednej osobie pomogło.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Śro maja 24, 2017 5:39 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Trzymaj się, ponowne kciuki :ok:

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2391
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro maja 24, 2017 7:09 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Cycole sie masuje próbując rozbić guzki. Delikatnie naciskając. Naciska też sie sutki by zapobiec zatkaniu kanalików. Wtedy to już mogiła. Małe nie ściągną jak się zapiecze wszystko. Powinna prócz antybiotyku dostac przeciw bólowe i zapalne by złagodzić cierpienie. Bo cierpi bardzo. Może nie pozwolić dać ciągnąć się dzieciom.
paradoskalnie kroplówka pomaga jej zwalczyć chorobę i zbic temperaturę oraz nawodnić . Z drugiej strony jednak powoduje większe nabrzmienie cycolów.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro maja 24, 2017 7:53 Do wspierających i zainteresowanych

Z pracy szybki raport .

Sytuacja wydaje sie nie pogarszac . Cała noc maluchy były przy mamie. Wszytkie cycuchy oprócz jednego w stanie dobrym .Niestety ten najgorszy nie wydaje sie maleć :cry: . Rano zleciłam mojej mojej mamie która przyjecachała wspomagac masowanie i ciepłe okłady ( zapomniałam zlecic kapusty ! ) . Rano mala zjadła nawet troche ale tylko skubnela . Wyglada duzo lepeiej i mruczy jak traktor . Wczoraj tego nie robiła . Kocieta mało wylizuje ale jest czuła (wczesniej tz przed tym całym zdarzeniem tez tak sie zachowywała . Czyli zachowanie w normie ) .

Popołudniu jedziemy do weterynarza na kolejna dawke anybiotyku i po wyniki .

Katarzyna-

 
Posty: 38
Od: Pon maja 22, 2017 21:31

Post » Śro maja 24, 2017 8:07 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Bardzo skuteczne jest własnoustne odessanie takiego cycka.
Jeśli kotka pozwoli, to jest najlepsze co można zrobić.
Ten cycek ją strasznie boli, no i jest przyczyna bardzo wysokiej temperatury, nawet powyżej 41 stopni może być.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro maja 24, 2017 8:18 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Nie wiem jak z kotkami, ale u kobiet, które mają problemy z zaleganiem pokarmu lekarze zalecają przystawianie niemowlaka chociaż na chwilę, aby parę kropli poszło.Ból straszliwy, wiem coś o tym :(

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro maja 24, 2017 8:51 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Powiedz o tej kapuście.. Okłady z ciepłych (bardzo ciepłych) liści i po tym przystawienie kociaka..
Powinno pomóc, tylko z tymi okładami lepiej za długo nie czekać..
Fakt, ból okropny ale o dziwo, kapusta (przez niektórych wyśmiewany, babciny sposób) naprawdę pomaga..

Też wiem z autopsji.. :D
Opowieści o moich kociastych..
viewtopic.php?p=3620054#3620054

aamms

Avatar użytkownika
 
Posty: 28885
Od: Czw lut 17, 2005 15:56
Lokalizacja: Warszawa-Ochota

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia, jacek1982, włóczka i 231 gości