Nie prosze o pilna pomoc - 2 + 5 extra i wiele dylematów

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto maja 23, 2017 14:47 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Katarzyna- pisze:Raz ze mi serce pęka bo kota straciłam ukochanego , dwa małe pod znakiem zapytania a i starsza taka super sie zachowuje . Tylko ludzie nawalają ....ehhhh


o, kolejna co tak ukochała swojego kota, że pozwoliła mu się rozmnożyć...myślę, że najbardziej to ty (ludziu) tu nawaliłaś :evil:
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Wto maja 23, 2017 14:54 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Przecież dziewczyna o sobie pisze... :(

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2397
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto maja 23, 2017 15:44 Re: PROSZE O PILNA POMOC

monikah pisze:dla takich noworodków przerwa w karmieniu od 8 do 13 jest męczarnią) i zapewne śmierć w wyniku niedostatecznej opieki (tylko dłuższa i bardziej bolesna.

Otóż to, maluchów nie zostawia się bez posiłku, masażu i odsikania na dłużej niż 2 godziny przez pierwsze 7-10 dni życia. Nie śpi się w nocy i się je karmi.
Tak robi odpowiedzialny właściciel, który ma choć odrobinę empatii i rozumie, że one umierają powoli śmiercią głodową w bólu i cierpieniu.

I zgadzam się całkowicie z monikah, maluchy powinny zostać uśpione. W schronisku i tak umrą, gdy złapią pp, calici czy herpes.
Bez karmienia co 2 godziny i tak umrą w strasznych mękach. Po co to im robić???
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto maja 23, 2017 16:32 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Póki nie podejmiesz decyzji/znajdziesz rozwiązania, wysmaruj maluchom brzuszki i podogonia masełkiem. Najpierw jednemu, i podsuń kotce, może załapie i zacznie je masować po brzuszkach. Jak załapie, to tak z każdym kolejnym. Jeś;i sie uda to kotka przynajmniej siku i kupkę im załatwi.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto maja 23, 2017 16:47 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Zaglądaj tu proszę i mów co u kotków. Dają tu dobre rady. Sama kiedyś opiekowałam się dwoma maluchami i wet powiedział, że co 2, 3 godziny się karmi, ale może faktycznie trzeba było częściej, moje umarły, najpierw zapadły w śpiączkę. W jednej lecznicy odprawili mnie do domu, żeby jeszcze ewentualnie w domu próbować, podali im tylko coś dożylnie, w drugiej wstawili do inkubatora, najpierw jednego, parę godzin potem drugiego. Wtedy nic nie wiedziałam o karmieniu takich maluszków, tylko to co powiedzieli mi weci i znajomi. Pracowałam jednocześnie więc nie miałam czasu szukać i czytać. Teraz, mając chociaż jakieś podstawy i podczytując podobne wątki, mniej więcej wiedziałabym co robić i miałabym czas na poszukanie informacji czy poczytanie, rozumiem, że może być trudno odnaleźć się w tylu wątkach chcąc na szybko coś znaleźć przy tylu obowiązkach. Moje maluszki Lenka i Koralik odeszły. Nigdy sobie nie wybaczę, że za mało im się poświęciłam, dziś zrobiłabym o wiele więcej.

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto maja 23, 2017 16:55 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Czasem inni ludzie oczekują tutaj, że będzie się wszystkowiedzącymi na dany temat. Ja sama przyznaję, że niewiele wiem i ciągle szukam nowych informacji, ciągle też powtarzam to co już niby wiem, upewniam się co do tego, bo zapominam, a i tak wciąż popełniam mnóstwo błędów. Nie przejmuj się krytyką, czasem nawet jest ona potrzebna, działaj i czerp z informacji jakie są tutaj. Dawaj znać co u kotków, Kazia podsunęła fajną myśl żeby je posmarować by zachęcić kotkę, super pomysł :ok:

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto maja 23, 2017 17:18 JEST JEST JEST !!!!!!!!!!!

WRÓCIŁA !!!!!!

Własnie wróciłam obkleiłam cała wieś ogłoszeniamai .... usiadłam i ....patrze siedzi pod drzwiami balkonowymi ... na tarasie . Brudna wystraszona i jakas miałkliwa . Nawet nie zdąrzyłam jej obierzec, wrzuciałam w eufori do małych . dam małym jeszcze kilka minut i zaraz ja ogldne . Jestem taka szczesliwa .Nie wiem co sie stałao , nie było jej 24 godziny ????
Z grubsza wygląda na całą tylko jakas brudna i zmęczona .... Zaraz nakarmie i oględziny zrobie . Teraz spi z małymi :1luvu:

dziekuje za rady .

Juz jej nie wypuszcze w najblizszym czasie . O sterylizacje sie nie martwie juz w marcu miałam to zrobic ale kocie było szybsze .

Katarzyna-

 
Posty: 38
Od: Pon maja 22, 2017 21:31

Post » Wto maja 23, 2017 17:19 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Ale super. Nawet nie wiesz jak bardzo się cieszę. Super :201461

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto maja 23, 2017 17:21 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Super, że wróciła. Dalej trzymamy kciuki za kocią rodzinkę.

gusiek1

 
Posty: 1660
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto maja 23, 2017 17:55 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Ja też niesamowicie się cieszę, że wróciła :1luvu: :1luvu: :1luvu:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Wto maja 23, 2017 18:02 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Wreszcie dobre wiesci. Jesli możesz obejrzuj kotkę i porządnie nakarm.
Popatrz czy się zachowuje tak jak dawniej, jeśli coś Cię zaniepokoi to może warto by było podjechać z nią i kociakami do weta
ObrazekObrazek

isiaja

 
Posty: 1215
Od: Śro gru 28, 2011 13:36
Lokalizacja: wieś centralnie położona

Post » Wto maja 23, 2017 18:33 Re: PROSZE O PILNA POMOC

A chociaż jej brzuszek przetarłaś?
Czy te brudy kociaki wylizują?
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto maja 23, 2017 19:09 Re: PROSZE O PILNA POMOC

No niestety problemów ciag dalszy . JAk tylko kociaki sie najadły wziełam Małą chciałm nakarmic i napoic ... niestety nic nie ruszyła ani wody ani jedzenia . Chodziła bardzo wolno łapa za łąpą ... takim chwijenym krokiem ... wygladała tak jak by nie miała siły . Natychmiast spakowałam ja i do Weta . NIgdy nawet nie pomyslałm jak kiedys przyda mi się lecznica weterynaryjna - całodobowa 3 km od domu .

Kotka jest cała . Ma 40 st temepereature . Mega zastoj w sutkach . ZOtała pobrana morfologia i teraz została na kroplówce . O 21.00 będzi najparwdopodobniej miała USG .
Nie bardzo dostałam odpowiedz co się dzieje ...bo te zapalnie sutków i do tego pani wet. nie podobała sie jakies zgrubienia w brzuszku tydzień po porodzie oraz padło równiez pytanie o testy w keirunku białaczki ... wiec troche tego :(

Jade po kota ok 22 .00 napisze jak cos będę wiedziała .

Kocieta na razie spia karmienie narazie na moejej głowie ... oby mała wrociła z mozliwościa karmienia :(. Na razie jestem uzbroiona w mleko i nadziejeje ze będzie dobrze .

Pozdrawiam

P.S.
Nie przejmuje sie ta krytyka nie jestem jakąs głupia nastolatka co sobie kupiła kotka dla przyjemnosci . Wiem ze zle sie stało ze Mała nie zdarzyłam ciachnąc ... ale juz zdarzyło sie . Miałam w zyciu kilka kotów równiez kotki rodziły ... wszytkie kotki wychodzące . Nigdy nie było problemów . Nie jestem w stanie przewidziec wszytkich przypadków losowych . Oczywiscie ze wolałabym zeby wsztko było dobrze i cieszyc sie przyjemnościa z obcowaniem z kocia rodzinką która juz cała zdarzylismy pokochac . . Myslałam ze takie fora gdzie jest jest tak wielka liczba fascynatów tych cudnych zwierzat pomaga w takich własnie kryzysowych sytuacjach i mozna liczyc na fachowe wsparcie . Dziekuje z góry za pomoc nawet nie zdajecie sobie sparwy jak dobre słowo i zainteresowanie daje duzo siły i ponosi na duchu .

Katarzyna-

 
Posty: 38
Od: Pon maja 22, 2017 21:31

Post » Wto maja 23, 2017 19:13 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Kciuki mocne :ok:

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2397
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto maja 23, 2017 20:00 Re: PROSZE O PILNA POMOC

Kotkę w ciąży trzeba było zawieźć na sterylkę aborcyjną. I tyle. :roll:
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 271 gości