CHORE OCZKA

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 18, 2017 17:03 CHORE OCZKA

Witam. W niedziele urodziły mi się małe kotki. Zauważyłam, że jeden z nich kocica ma spuchnięte oczka...jakby były na zewnątrz. Koty są malutkie..czyli jeszcze nie widzą. Co to może być?

gochaz7

 
Posty: 2
Od: Czw maja 18, 2017 16:47

Post » Czw maja 18, 2017 17:15 Re: CHORE OCZKA

Idź i zapytaj weta. Na wirtualne oko nikt diagnozy nie postawi.

Jeśli nie prowadzisz hodowli rodowodowych kotów, kotkę po odchowaniu dzieci wykastruj. Za dużo nieszczęść jest w około.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw maja 18, 2017 20:45 Re: CHORE OCZKA

Czytałam, że obrzęk oczu może być objawem kociego kataru... Ta choroba jest groźna szczególnie dla małych kociąt :(

Nie wiem, czy kotka jest rasowa, ale jeśli tak, to powinnaś poczytać o chorobach typowych dla tej rasy.

Obserwuj, czy nie pojawiają się inne niepokojące objawy. I przede wszystkim idź do weta, jak najszybciej - dopiero wtedy będzie pewność, co kotu dolega i jak można mu pomóc.

Żeby móc powiedzieć coś więcej, dobrze byłoby zobaczyć zdjęcie - więc jeśli jest taka możliwość, to wstaw tu na forum albo wyślij mi na priv. Jeśli tylko będę mogła, postaram się pomóc.
FelinePoint.pl - Kot w Teorii i w Praktyce

FelinePoint.pl

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Pon maja 08, 2017 17:07

Post » Czw maja 18, 2017 21:23 Re: CHORE OCZKA

teraz zaczęło coś białego wypływać...niestety do weta dopiero rano pojadę. Może to być reakcja alergiczna na coś?

gochaz7

 
Posty: 2
Od: Czw maja 18, 2017 16:47

Post » Pt maja 19, 2017 19:10 Re: CHORE OCZKA

Nie wygląda to na reakcje alergiczną - objawiałaby się raczej na skórze, przewodzie pokarmowym albo przez kichanie.

Ja wciąż podejrzewam koci katar. Składają się na to ataki kilku wirusów, więc objawy mogą być bardzo różne. Najczęściej jest to kichanie, wyciek z nosa, może być też gorączka i zapalenie spojówek. Opuchnięte oczy i biała wydzielina mogą wskazywać na herpeswirus (FHV). Na stronie Świat Kotów jest o tym dość szczegółowy artykuł, jakbyś chciała poczytać, to podaję link: http://swiatkotow.pl/strefa-wiedzy/artykuly/choroby/art,161,herpeswiroza.html

Niestety, koci katar jest dość częstą chorobą kociąt. Mam nadzieję, że przy wczesnym zdiagnozowaniu można jeszcze pomóc :) Daj znać, co stwierdził weterynarz.
FelinePoint.pl - Kot w Teorii i w Praktyce

FelinePoint.pl

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Pon maja 08, 2017 17:07

Post » Nie maja 21, 2017 18:04 Re: CHORE OCZKA

Co wet powiedział? Jak kocio?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 285 gości