NOWY DWÓR MAZOWPomocy! Pilnie potrzebna matka zastępcza.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 18, 2017 1:19 NOWY DWÓR MAZOWPomocy! Pilnie potrzebna matka zastępcza.

Witam. Jakiś czas temu przybłąkała się do nas kotka i tydzień temu okociła 3 kociaki. Niestety od trzech dni jej nie ma. Dosłownie rozpłynęła się a maluchy zostały. Na zmiany z siostrą dokarmiamy je co 3 godziny mlekiem dla kociąt zakupionym u weta ale najlepsza byłaby matka zastępcza. Siostra pracuje i studiuje a ja na dniach się przeprowadzam i nie mogę zabrać maluchów ze sobą a chciałabym żeby miały szansę. Szkoda takich drobinek :( Więc proszę o pomoc. Jeśli ktoś z Was mógłby pomóc będę szczęśliwa. Mieszkam w okolicach Nowego Dworu Maz. Po odchowaniu kociąt zapewnię im nowe domki.

Justek007

 
Posty: 31
Od: Czw maja 18, 2017 1:02

Post » Czw maja 18, 2017 10:10 Re: Pomocy! Pilnie potrzebna matka zastępcza.

:!:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Czw maja 18, 2017 10:27 Re: Pomocy! Pilnie potrzebna matka zastępcza.

:!:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw maja 18, 2017 11:55 Re: Pomocy! Pilnie potrzebna matka zastępcza.

ASK@ pisze::!:

Ale dlaczego :!: ? Jestem nowa na forum. Nie wiedziałam gdzie wstawić post. Prszę o pomoc.

Justek007

 
Posty: 31
Od: Czw maja 18, 2017 1:02

Post » Czw maja 18, 2017 12:07 Re: Pomocy! Pilnie potrzebna matka zastępcza.

:!: bo ważne
i żeby wątek nie spadał
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34267
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw maja 18, 2017 12:52 Re: NOWY DWÓR MAZOWPomocy! Pilnie potrzebna matka zastępcza.

Napisz do eweli77, jej sąsiadka ma kotkę z mlekiem, która właśnie straciła kociaki!
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw maja 18, 2017 13:21 Re: NOWY DWÓR MAZOWPomocy! Pilnie potrzebna matka zastępcza.

milva b pisze:Napisz do eweli77, jej sąsiadka ma kotkę z mlekiem, która właśnie straciła kociaki!

Ma za mało postó to nie napisze.
Ale w tym wątku można się odezwać
viewtopic.php?f=1&t=180143
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw maja 18, 2017 13:46 Re: NOWY DWÓR MAZOWPomocy! Pilnie potrzebna matka zastępcza.

milva b pisze:Napisz do eweli77, jej sąsiadka ma kotkę z mlekiem, która właśnie straciła kociaki!

Czy możesz w moim imieniu do niej napisać bo ja nie mogę. Pliss kociaki mimo starań słabną a szczególnie najmniejszy.

Dzięki za :!: - nie wiedziałam o co chodzi :D

Justek007

 
Posty: 31
Od: Czw maja 18, 2017 1:02

Post » Czw maja 18, 2017 14:10 Re: NOWY DWÓR MAZOWPomocy! Pilnie potrzebna matka zastępcza.

Justek007 pisze:
milva b pisze:Napisz do eweli77, jej sąsiadka ma kotkę z mlekiem, która właśnie straciła kociaki!

Czy możesz w moim imieniu do niej napisać bo ja nie mogę. Pliss kociaki mimo starań słabną a szczególnie najmniejszy.

Dzięki za :!: - nie wiedziałam o co chodzi :D

Post przed twoim wkleiłam wątek dot tej sprawy. zajrzyj na niego i sie wpisz.

viewtopic.php?f=1&t=180143
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw maja 18, 2017 14:17 Re: NOWY DWÓR MAZOWPomocy! Pilnie potrzebna matka zastępcza.

Jeżeli PW jeszcze nie działa, można wysłać maila, szybciej dotrze do adresata niż wpis na wątku. Sama tak zrobiłam na początku mojej obecności na forum

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 18, 2017 14:23 Re: NOWY DWÓR MAZOWPomocy! Pilnie potrzebna matka zastępcza.

Napisałam tam ale nie wiem czy jest z moich okolic.
W weekend wyjeżdżam - siła wyższa. Będzie problem z karmieniem kociąt w tym czasie. Niebawem przeprowadzka i jeszcze gorzej będzie.

Halo! Może ktoś ma kotkę w laktacji która straciła młode albo ma jednego malucha, dużo mleczka i będzie w stanie wykarmić któregoś z nich lub całą trójce. Kociaki są ślepe i głuche.

Justek007

 
Posty: 31
Od: Czw maja 18, 2017 1:02

Post » Czw maja 18, 2017 15:29 Re: NOWY DWÓR MAZOWPomocy! Pilnie potrzebna matka zastępcza.

Przykro mi to pisać ale jeśli nie będzie wyjścia ślepy miot trzeba/można zg z prawem uśpić. Bez waszej pomocy i tak umra i to okropna śmiercią. Karmienie oseskow to praca na 24 godziny przez 7 dni tygodnia. Bez gwarancji powodzenia. I wielkie wydatki. Trudno będzie znaleźć " chętnych ".
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw maja 18, 2017 17:26 Re: NOWY DWÓR MAZOWPomocy! Pilnie potrzebna matka zastępcza.

ASK@ pisze:Przykro mi to pisać ale jeśli nie będzie wyjścia ślepy miot trzeba/można zg z prawem uśpić. Bez waszej pomocy i tak umra i to okropna śmiercią. Karmienie oseskow to praca na 24 godziny przez 7 dni tygodnia. Bez gwarancji powodzenia. I wielkie wydatki. Trudno będzie znaleźć " chętnych ".

Wiem, że można uśpić ale nie chcę tego robić. Niestety muszę wyjechać więc trzeba coś wymyśleć i działać. Mam nadzieję że się ktoś znajdzie. Siostra zapowiedziała że się nie poddam i będzie walczyć o maluchy.

Justek007

 
Posty: 31
Od: Czw maja 18, 2017 1:02

Post » Czw maja 18, 2017 18:45 Re: NOWY DWÓR MAZOWPomocy! Pilnie potrzebna matka zastępcza.

One regularnie robią siku i kupę? Brzuchy mają pełne ale nie twarde?
Jak z temperaturą ciała? Oddech u wszystkich równy i cichy? Pępki czyste?

Jeśli maluchy są zdrowe a słabną mimo karmienia, a zakładam że karmicie Milvetem, to znaczy że po prostu nie dostają wystarczającej ilości substancji odżywczych.
Zamiast badziewnego Milvetu, lepiej kozie mleko w kartonie i RC Convalescence. Można dodać trochę masła i miodu ( miód najlepiej wierzbowy, najmniej uczula).
Jeśli mimo tego nic się nie poprawi, to wtedy trzeba trochę odżywić podskórnie: Ringer, Duphalyte, glukoza i catosal. I przede wszystkim trzeba masować nie tylko brzuszki, kociakom bez matki brakuje na pewno jej wylizywania i mycia. Warto wziąć suchy ręczniczek frotte i lekko imitować wylizywanie kociaka po całym ciałku. Taki masaż daje im na prawdę wiele.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw maja 18, 2017 18:52 Re: NOWY DWÓR MAZOWPomocy! Pilnie potrzebna matka zastępcza.

Eveli77 jest z okolic Krakowa, to bardzo daleko od Ciebie :(

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 240 gości