Ciril. Dziecko-Niespodzianka. Spacerujemy!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob maja 13, 2017 15:25 Re: WARSZAWA - Znaleziono porzuconego kociaka - PILNE

Moim kotom daję kości , surowe kurze skrzydełka, sparzone( salmonella!), dzielę je na trzy części, tak jest wygodniej.Chrupią aż miło.Niestety, wcześniej nie wiedziałam, że to bardzo zdrowe dla kotów i te starsze, nie przyzwyczajone do gryzienia kości nie chcą ich jeść.W skrzydełkach jest wapń,kolagen, jest skóra zawierająca tłuszcz tak bardzo potrzebny kotom.Warto więc to dawać.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55004
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob maja 13, 2017 15:27 Re: WARSZAWA - Znaleziono porzuconego kociaka - PILNE

Trzymam kciuki za aklimatyzacje malucha :ok: :ok: :ok:
Ma już imię?

PS. Nie przejmuj się, pierwszych 5 postów nowego forumowicza pokazuje się z opóźnieniem. Później już normalnie.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Sob maja 13, 2017 18:47 Re: WARSZAWA - Znaleziono porzuconego kociaka - PILNE

Kotek nazywa sie Ciril, bo jest dzieckiem-niespodzianką. Patrząc jak poluje na wszystko to będzie z niego kawał wiedźmina Odrobaczany był na pierwszej wizycie. Z kocim stadem ciężko bo kotce się terytorializm włączył, syczy na małego jak go tylko widzi, brata tłucze. Ale to minie mam nadzieję. Dzięki wszystkim za rady. A powiedzcie jaki żwirek polecacie dla kociaka?
Dziecko-Niespodzianka: viewtopic.php?f=1&t=180110

Trivia

 
Posty: 110
Od: Pt maja 12, 2017 9:05

Post » Sob maja 13, 2017 22:35 Re: WARSZAWA - Znaleziono porzuconego kociaka - PILNE

Dziewczyny używają i chwalą taki
http://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_ ... oCW1Pw_wcB

Sama mam w planie go wypróbować.

Moje koty niestety preferują bentonitowe drobnoziarniste. Ale cały czas eksperymentuję z innymi, bo bentonit niestety pyli, roznosi się na łapkach i nie jest polecany dla małych kotków.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Sob maja 13, 2017 23:28 Re: WARSZAWA - Znaleziono porzuconego kociaka - PILNE

Małego kociaka w zasadzie można przyzwyczaić do każdego rodzaju żwirku - jeśli kot był podwórkowy to na zachętę ziemi dosypać, piasku (po wierzchu), aby kojarzył zapach.
Pisz czasem co u kotka i czy się przyjął ;)
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Nie maja 14, 2017 5:56 Re: WARSZAWA - Znaleziono porzuconego kociaka - PILNE

Odrobaczanie należy powtórzyć, pierwsze bowiem tłucze osobniki dorosłe, larw nie, stąd powtórka.
Fajnie, że kotek jest aktywny, to zawsze mnie cieszy, bo jest oznaką zdrowia.A kotka syczy, bo się po prostu boi.Dobrze jest głaskać koty na zmianę jedną ręką, zapachy się przenikają i pomaga to w socjalizacji, podobnie jak wspólna zabawa np.jedną wędką.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55004
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie maja 14, 2017 7:24 Re: WARSZAWA - Znaleziono porzuconego kociaka - PILNE

Dla kociaka żwirek drewniany lub kukurydziany.Najbezpieczniej, bo maluchy potrafią próbować wszystkiego i jeść,brać do pyszczka.Po ww nic mu się nie stanie.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Nie maja 14, 2017 10:24 Re: WARSZAWA - Znaleziono porzuconego kociaka - PILNE

Gretta pisze:Na te kości to za wcześnie chyba. :roll:
I czy to nie jest tak, że kości drobiowe się łupią na drzazgi, co grozi poranieniem?

Na drzazgi rozpadają się kości drobiowe, ale ugotowane, surowe są bezpieczne, z resztą koty ogryzają tylko główki, a cześć długie zostawiają.

Maluch wielkiej urody :1luvu:
Obrazek

andorka

 
Posty: 13127
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Nie maja 14, 2017 10:49 Re: WARSZAWA - Znaleziono porzuconego kociaka - PILNE

andorka pisze:Na drzazgi rozpadają się kości drobiowe, ale ugotowane, surowe są bezpieczne,


Z tym bywa różnie u kurczaków fermowych u których kości są słabo zmineralizowane, patologicznie zbudowane (często łamią się pod ciężarem ptaka tuż przed ubojem), drób fermowy ma bardzo ograniczony ruch i maksymalnie podkręcone tempo wzrostu i nabierania masy. Zdarzają się kości wybitnie kruche które potrafią się łamać w długie igły. Nasze koty jedzą dużo skrzydełek - ale w postaci zmielonej, zachowuje to wszystkie cenne składniki a nie ma ryzyka powikłań wbicia się kostnej igły. Do gryzienia maja w mieszance serca i kawałki mięsa.
Polecam :)

Kociak śliczny :)
I koniecznie trzeba go odrobaczyć porządnie.
Szanse na to że porzucony maluch jest bez pasożytów jelitowych wynosi niemalże zero.

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie maja 14, 2017 12:18 Re: WARSZAWA - Znaleziono porzuconego kociaka - PILNE

Co do żwirku mieliśmy bentonit ale słyszeliśmy właśnie opinie że dla małych to średnio bo zeżrą. Kupiliśmy drewniany ale średnio mu podchodzi. Chyba potrzebuje takie granulowane. Co myślicie o silikonie?
Dziecko-Niespodzianka: viewtopic.php?f=1&t=180110

Trivia

 
Posty: 110
Od: Pt maja 12, 2017 9:05

Post » Nie maja 14, 2017 14:04 Re: WARSZAWA - Znaleziono porzuconego kociaka - PILNE

Będzie tragedia jeśli maluch zje żwirek silikonowy.
Zostałabym przy drewnianym. A jaki macie, Cats Best Eco?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie maja 14, 2017 15:02 Re: WARSZAWA - Znaleziono porzuconego kociaka - PILNE

Tak, cats best eco. Mały go absolutnie nie toleruje i zaczął robic na podłogę. Wrzucilismy spowrotem bentonit i zaraz poszedł się załatwić
Dziecko-Niespodzianka: viewtopic.php?f=1&t=180110

Trivia

 
Posty: 110
Od: Pt maja 12, 2017 9:05

Post » Nie maja 14, 2017 16:44 Re: WARSZAWA - Znaleziono porzuconego kociaka - PILNE

Możesz spróbować jeszcze z kukurydzianym Benkiem. Tanie toto, więc w razie co, nie będzie jakoś bardzo szkoda, a wygląda (przynajmniej na zdjęciach) na drobniejszy od drewnianych. Podobno nieszkodliwy, więc dla kociaków się nadaje. Sama nie próbowałam, bo moja od małego wychowana na bentonitowym. Nie miałam pojęcia, że maluchy mogą to wsuwać, więc ładowałam bez strachu. Silikonowego się brzydziłam, a drewnianym moja też gardzi. Jak kupiłam to albo się załatwiała balansując na brzegu kuwety, albo miauczała w łazience póki jej nie wymieniłam. Swoją drogą, śliczny ten maluch, no i poszczęściło mu się, że na ciebie trafił.

Necz

 
Posty: 929
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie maja 14, 2017 17:13 Re: WARSZAWA - Znaleziono porzuconego kociaka - PILNE

No ja i narzeczony jesteśmy nim zachwyceni, on chyba nami też. Swoją drogą śmiesznie bo tak rozmawialiśmy że może po ślubie jakiś zwierz, czy kot, czy pies, czy papuga. Decyzja się podjęła za nas Pokombinuje z tymkukurydzianym, a jak nie no to najwyżej będzie co jest i będziemy trzymac kciuki że Ciril głupi nie jest. Wyżej ogona nie podskoczysz
Dziecko-Niespodzianka: viewtopic.php?f=1&t=180110

Trivia

 
Posty: 110
Od: Pt maja 12, 2017 9:05

Post » Nie maja 14, 2017 17:18 Re: WARSZAWA - Znaleziono porzuconego kociaka - PILNE

Benek kukurydziany też może kłuć w łapki.
Jeśli maluszek lubi takie bardzo drobne żwirki, bardziej jak piasek, to polecam World's Best, bo też jest kukurydziany.
Owszem, drogi, ale bardzo wydajny. Przy jednym kociaku wystarczy wam na bardzo długo.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 340 gości