Ciril. Dziecko-Niespodzianka. Spacerujemy!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie maja 14, 2017 20:52 Re: WARSZAWA - Znaleziono porzuconego kociaka - PILNE

Trivia pisze:Co do żwirku mieliśmy bentonit ale słyszeliśmy właśnie opinie że dla małych to średnio bo zeżrą. Kupiliśmy drewniany ale średnio mu podchodzi. Chyba potrzebuje takie granulowane. Co myślicie o silikonie?


Zaobserwuj. Moje maluchy nie jadły żwirku, też miały bentonitowy.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Nie maja 14, 2017 22:49 Re: WARSZAWA - Znaleziono porzuconego kociaka - PILNE

Jestem na etapie testowania przeróżnych żwirków kukurydzianych. Dwa koty z trzech wsuwają wszystko, co pachnie kukurydzą. Siadają nad kuwetą i się pasą. Tylko jeden kot tego nie robi. Ponieważ kukurydza jest naturalna, to jak dotąd tylko jeden żwirek wywołał rozluźnienie stolca, reszta raczej nie wpływała na trawienie.
Drogi ale dobry żwirek to Nature's Calling. Z łupin orzecha włoskiego. Koty nie jedzą, jest bardzo drobny (nie widziałam równie drobnego wśród kukurydzianych), przypomina trochę ziemię więc maluch powinien zaakceptować. Do kupienia w zooplusie.
Silikonowy to ryzyko tragedii, jak napisała milva b. Jedna granulka wzięta do pyszczka może stanowić zagrożenie życia.

Czym kotek był odrabaczany? Środek w tabletce czy paście? Bo jak w paście, to raczej będziesz musiała odrobaczyć jeszcze kolejne dwa razy ale lepszym środkiem. Ten w paście jest powszechnie stosowany bo łatwy w podaniu ale jest słaby i często po dwóch razach jest wciąż tak, jakby nie był stosowany żaden środek. Miałam okazję zaobserwować to u tymczasków. Polecam Quanifen (kiedyś dawało się Pratel. Obecnie nie ma rejestracji dla kotów, chociaż to kwestia finansowa a nie bezpieczeństwa dla zdrowia).

Jak była sprawdzana obecność bądź brak obecności pcheł? Czy wet wzięła grzebyk, przeczesała kociaka, a potem wygniotła grzebyk w białą ściereczkę/ręcznik papierowy, najlepiej wilgotny? Czy tylko "na oko"? (Jak to drugie, to niestety jakaś pchełka może po kocie zasuwać. Nawet w ilości sztuk jeden.)

Co do karm to w tym wątku na pierwszej stronie jest prawie aktualny spis:
viewtopic.php?f=1&t=176356
W skrócie: dobra karma ma duży udział MIĘSA; zdrowiej dla kota jest jak je dużo mokrego bo jeśli suche jest w przewadze to często pojawiają się problemy z nerkami. Składy mokrych karm są podane na 100 g produktu, gdzie ok. 80% stanowi woda, czyli de facto wychodzi 20 g suchej masy. Aby porównać karmę mokrą z karmą suchą trzeba zrobić sobie proporcję, aby było przeliczenie na tę samą ilość suchej masy.

Kociak śliczny, niech się dobrze chowa :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon maja 15, 2017 6:54 Re: WARSZAWA - Znaleziono porzuconego kociaka - PILNE

Hej. Kitek był odrobaczany tabletką. W piątek idziemy na drugą wizytę to pogadamy. Karmę ma applaws dla kociąt plus szaszetki miamor też dla kociąt. Nie jest jakoś specjalnie żarłoczny. Jak mu nasypie suchej to podchodzi i podżera w miarę potrzeb. Żwirku nie widziałam żeby szamał, nawet go nie wykopuje za bardzo. Czasem wchodzi i sobie w nim kopie dla rozrywki :D Co do pcheł to na oko. Ale nie drapie sie ani nic, jakby coś go gryzło to by reagował.
Dziecko-Niespodzianka: viewtopic.php?f=1&t=180110

Trivia

 
Posty: 110
Od: Pt maja 12, 2017 9:05

Post » Pon maja 15, 2017 14:50 Re: Dziecko-Niespodzianka. Opowieść o Cirilu

A jakieś nowe zdjęcia Cirila możesz pokazać ?

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Pon maja 15, 2017 15:46 Re: Dziecko-Niespodzianka. Opowieść o Cirilu

Chciałabym powiedzieć, że to ja jestem tą współlokatorką, a współ-koty to Mruczek i Komorebi, o których można poczytać tutaj:

viewtopic.php?f=46&t=158373&p=11770502#p11770502

niepokojącym się o testy rezydentów i siatki wyjaśniam, że Mru i Komorebi są z Jokotu i miały oczywiście pełen serwis testowy przy adopcji, a okna i balkon są profesjonalnie osiatkowane przez te firmę: http://siatkadlakotawarszawa.pl/, którą BARDZO polecam :)

Teraz trzymajcie kciuki za dokocenie, bo póki co to Mruczek i Komorebi ze stresu wojują ze sobą nawzajem. Za to Ciril nic sobie z tego nie robi i dzielnie eksploruje świat.

Wasylisa

 
Posty: 990
Od: Sob lis 02, 2013 14:43

Post » Pon maja 15, 2017 17:59 Re: Dziecko-Niespodzianka. Opowieść o Cirilu

Witaj Wasylisa :D
Dopieszczaj swoje kociajstwo :201461 :201461 Niech dają dobry przykład Młodemu :kotek:

I wiesz sama jak jest. W tym wątku cała sympatia jest po stronie Cirila :wink:
Suuuper, że trafił do takiej fajnej Osoby :1luvu:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Pon maja 15, 2017 21:08 Re: Dziecko-Niespodzianka. Opowieść o Cirilu

Wasylisa pisze:Chciałabym powiedzieć, że to ja jestem tą współlokatorką, a współ-koty to Mruczek i Komorebi, o których można poczytać tutaj:

viewtopic.php?f=46&t=158373&p=11770502#p11770502

niepokojącym się o testy rezydentów i siatki wyjaśniam, że Mru i Komorebi są z Jokotu i miały oczywiście pełen serwis testowy przy adopcji, a okna i balkon są profesjonalnie osiatkowane przez te firmę: http://siatkadlakotawarszawa.pl/, którą BARDZO polecam :)

Teraz trzymajcie kciuki za dokocenie, bo póki co to Mruczek i Komorebi ze stresu wojują ze sobą nawzajem. Za to Ciril nic sobie z tego nie robi i dzielnie eksploruje świat.

Przepraszam, ale :20145 świat jest mały.
Trzymam kciuki za dogadanie się kotów. :201461
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34251
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pon maja 15, 2017 23:15 Re: Dziecko-Niespodzianka. Opowieść o Cirilu

Trivia pisze: Co do pcheł to na oko. Ale nie drapie sie ani nic, jakby coś go gryzło to by reagował.

Niestety to nie jest wyznacznik. U dwóch kotów (niespokrewnionych ze sobą i nie jest to też ten sam zestaw, który zjada żwirki) obserwowałam, że pojedyncza pchła może nie wywoływać zwiększonego swędzenia.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto maja 16, 2017 9:31 Re: Dziecko-Niespodzianka. Opowieść o Cirilu

Ciril ale piękne imię, dla super kotka. Fajnie, że jesteście razem :ok:

bea3

 
Posty: 4144
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Wto maja 16, 2017 11:45 Re: Dziecko-Niespodzianka. Opowieść o Cirilu

Hej

Tak, Wasylisa jest współlokatorką i to od niej dowiedziałam się o forum, natomiast robiłam wszystko na wariackich papierach i nawet nie wiedziałam jaki ma nick :D Nadmienię, że jest wielce pomocną człowieką i dobrą kocią ciocią. Mały ma się dobrze, baraszkuje i rozrabia, potem śpi, i tak w kółko, chociaż mam wrażenie, że mało je. Ma stały dostęp do suchego, dostaje mokre, ale jakiś strasznie żarty nie jest. Zobaczymy za parę dni. W piątek weterynarz wizyta 2. Bardzo lubi ludzi, na wszystkich włazi i obgryza. Duże koty chętnie też by poobgryzał, ale duże koty syczą i nawet Mruczek ostatnio dał mu w łeb (bez żadnego urazu, Ciril się nawet nie przestraszył strasznie, aczkolwiek nabrał rispektu do wujka). Była prośba o zdjęcia, to nie jest takie proste bo kitek ruchliwym jest. Ale proszę spojrzeć: http://imgur.com/a/lusEa
Dziecko-Niespodzianka: viewtopic.php?f=1&t=180110

Trivia

 
Posty: 110
Od: Pt maja 12, 2017 9:05

Post » Wto maja 16, 2017 13:12 Re: Dziecko-Niespodzianka. Opowieść o Cirilu

Ale cudny :1luvu: :1luvu: :1luvu:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Wto maja 16, 2017 13:12 Re: Dziecko-Niespodzianka. Opowieść o Cirilu

Ach, jaki słodziak! :1luvu:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34251
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto maja 16, 2017 17:36 Re: Dziecko-Niespodzianka. Opowieść o Cirilu

Piękny kot. I imię także :1luvu:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Śro maja 17, 2017 9:19 Re: Dziecko-Niespodzianka. Opowieść o Cirilu

Cześć kochani,

Mieliśmy wczoraj incydent, który rzucił trochę światła na Cirilkowe origin story. Mianowicie kitek wczoraj biegał na balkonie pod kontrolą (z balkonem jest notabene problem bo został osiatkowany z myślą o kotach dużych nie małych i jakby się uparł maluch to by się przecisnął przez oczka. Także balkon do podrośnięcia tylko pod nadzorem, na szczęście w pokoju innych okien brak). W każdym razie Ciril sobie biegał biegał, a że mamy balkon na parterze to jakiś dzieciak podbiegł zobaczyć kotka. Kiciuś ujrzał dziecko, cały zesztywniał, czmychnął do pokoju, schował się do przenioski i tam siedział, drżąc jak osika. Więc nasza hipoteza jest taka, że kotek został kupiony jako zabawka dla dziecka, po czym okazało się że zabawka gryzie drapie i w ogóle no i wylądował w kartonie. Traumę na dzieci ewidentnie ma, na szczęście nie będzie miał z nimi jakiegoś bliskiego kontaktu w najbliższym czasie.

Inna rzecz, nie mogę się pozbyć wrażenia, że kitek mało je. Dostaje mokre przed naszym wyjściem i po powrocie, cały czas ma suche, ale mam wrażenie, że kiepsko to suche ogarnia. Nie widziałam, żeby podchodził i jadł z tej miski, i generalnie nic tam za bardzo nie ubywa. Wczoraj było tak że leżał na łóżku, ugniatał kołdrę, wylizywał i ewidentnie próbował 'doić'. Podsunęłam mu na rąsi chrupki to wciągnął je jak odkurzacz, ale tak sam z siebie słabo. Pogadam z weterynarzem w piątek i zobaczymy, ale co wy o tym myślicie?
Dziecko-Niespodzianka: viewtopic.php?f=1&t=180110

Trivia

 
Posty: 110
Od: Pt maja 12, 2017 9:05

Post » Śro maja 17, 2017 11:48 Re: Dziecko-Niespodzianka. Opowieść o Cirilu

Kotek jest prześliczny :1luvu: Dawałabym mu suchą bezzbożówkę.U mnie koty bardzo chętnie jedzą Purizon.Podstawą diety jest jednak surowe mięso, głównie wołowina.Wychodzi najtaniej, a jest to najlepsza dieta dla kota.Nie znaczy to, że nie daję też gotowej karmy.Aha, mięso nie powinno być pierwszego gatunku, koty potrzebują tłuszczu.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 258 gości