ALERGIA NA KOTA - ODCZULANIE

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 11, 2017 6:49 ALERGIA NA KOTA - ODCZULANIE

Pilnie potrzebuje porady.

Opisze cała sytuacje wiec z góry przepraszam za długi tekst.
Mam syna w wieku 11 lat który ma uczulenie na roztocza pleśnie trawy. Jedynym objawem jaki u niego występuje to konieczność wysmarkania nosa po przespanej nocy. Syn nie ma problemów z kaszlem, gardłem czy wysiłkiem fizycznym nie ma astmy i w ogóle nie choruje. Nie przyjmuje żadnych leków.
Marzy o kocie od wielu lat. W końcu z mężem zdecydowaliśmy spełnić jego marzenie. Pojechaliśmy do hodowli gdzie było mnóstwo kotów z którymi się bawił i przytulał. Pojawiła się u niego reakcja lekkiego kataru i zaczerwienienia jednego oka (tutaj nie jestem pewna czy to reakcja na kota ponieważ jak syn w innych momentach zaczynał trzeć oko to czerwieniło się zawsze tak samo jak w tym przypadku). Po wyjeździe reakcje ustąpiły mimo ze syn przez 2 dni chodził w tych samych ciuchach w których miział koty i kociaki a na pewno zostały na nich alergeny. :201461
Zrobiliśmy testy alergiczne dla pewności. Wynik określony na podstawie wyczucia palcem przez pielęgniarkę był histamina 3x3 kot 4x4. I tu zaczęła się tragedia :placz: :placz: :placz: Alergolog od razu że kot nie, odczulanie nie ma sensu :placz: :placz: :placz:

W związku z tym proszę o poradę - może ktoś miał taki przypadek?
czy można syna odczulić na alergen kota? Jeśli tak to kiedy zacząć odczulanie przed tym jak kot pojawi się w domu czy jak już w nim będzie i gdy pojawia się ewentualne objawy alergiczne. Do tej pory jeśli byliśmy u znajomych co mają kota nigdy nie miał żadnych objawów.
Zaznaczam ze nie ma opcji nie kupowania kota. Takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Natomiast chcielibyśmy zareagować wcześniej jeśli jest taka możliwość.

kudlaty103

 
Posty: 8
Od: Śro kwi 26, 2017 16:42

Post » Czw maja 11, 2017 10:58 Re: ALERGIA NA KOTA - ODCZULANIE

Znam.dwie.odczulajace się osoby dorosle i w obu przypadkach koty musialy przez pewien czas z nimi nie mieszkac (blisko pol roku, na ten czas wyprowadzili sie oni do mieszkania bez alergenow), bo kontakt z czynnikami uczulajacymi musial byc jak najmniejszy.
Wiec na pewno odczulac warto przed kotem u Was.
Pytanie, kto sie tego podejmie u dziecka, u ktorego po okresie dojrzewania przeciez wszystko moze sie zmienic...

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Czw maja 11, 2017 11:53 Re: ALERGIA NA KOTA - ODCZULANIE

Bardzo dziękuję za informacje. Spróbuje jak najszybciej wybrać się ponownie do Alergologa i pewnie stoczyć bój o odczulanie - niestety oni wolą aby nie narażać się na kontakt z alergenem czyli żadnych kotów niż pomóc. Ale może się uda.
Nie wiem jak to jest dokładnie z tą zmianą po dojrzewaniu ale wiem że gro dzieci jest odczulanych np. na trawy czy roztocza ogólnie na pyłki jak są małe.

kudlaty103

 
Posty: 8
Od: Śro kwi 26, 2017 16:42

Post » Czw maja 11, 2017 21:49 Re: ALERGIA NA KOTA - ODCZULANIE

Dzieci sie na wszystko odczula tyle, że na zwierzęta lekarzom sie nie chce, bo o ile pyłkow sie nie pozbedziesz o tyle zwierza owszem i czary mary alergii nie ma.
Sama dowiedziałam sie, że mam alergie po dwoch miesiacach od zamieszkania z 6 kotami. Wprowadziły się dwa ale jeden ekspresowo sie rozmnożył :D

Nic sie nie przejmuj, postaw sprawe jasno i powiedz, że żądasz odczulania. Mnie alergolog kazał sie pozbyć natychmiast kotow bo objawy to katar, swedzenie oczu nie cały czas i ropna wysypka na twarzy szyji dekoldzie, ramionach i plecach. Kategorycznie odmówiłam pozbycia sie kotów i weszłam lekarzowi subtelnie na ambicje. Powiedziałam, że licze na jego wiedzę i kompetencję i że chyba nie pozwoli zostac kobiecie tak oszpeconej... uznał, że tylko
Odzwierzęcy wodny filtr powietrza mnie ratuje i wapno pite co rano.
Odczulanie trwa od roku do nawet 5-lat zanim pozwolą ci wziąć kota/psa i to też nie jest dla mnie normalne bo odczulanie na trawy itp przeprowadzają bez przymusu izolowania sie od alergena

Kupiłam ten cały fitr powietrza i cud zero kataru zero czerwonych oczu i przestały te dziwne wypryski wychodzic.
Ps. Jest na forum wątek o alergii partnera ja tam wkleiłam link do sklepu z tym filtrem jak chcesz to skorzystaj osobiście mnie uratował :D
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Czw maja 11, 2017 22:01 Re: ALERGIA NA KOTA - ODCZULANIE

Hahah znalazłam ten mój post co na tamtym wątku dałam
Tu masz link przekieruje cie do str sklepu gdzie jest ten właśnie filtr ktory ja kupiłam
http://alergia.med.pl/p/13/6205/nowosc- ... a-agd.html


Możliwe że znajdziesz cos tanszego ja szukałam na szybko a ten w porownaniu do innych jest cenowo lepszy i masz potwierdzenie, że na mnie dziala doskonale. Moze tez w innym sklepie albo na allegro sprzedają taki sam taniej. Tylko musi to byc nie zwykły filtr ale ten konkretny rodzaj Odzwierzęcy. Pozdrawiam
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Pt maja 12, 2017 8:55 Re: ALERGIA NA KOTA - ODCZULANIE

Dzięki wielkie, masz rację lekarzom nie chce się odczulać na kota. Mi jedna z doktorek powiedziała to nie ma sensu, żadnego kota. Ale to nie jest dla mnie rozwiązanie. Najgorsze jest to że tak naprawdę nie wiem czy faktycznie mój syn będzie miał jakieś oznaki jak w domu znajdzie się tylko 1 kot, o którego futerko możemy zadbać (czytałam o codziennym przecieraniu futerka wilgotną ściereczką, gąbeczką że to również pomaga). Faktycznie sprawdzę sobie ten link bo filtrach też czytałam dużo. że są super - tak jak u Ciebie się sprawdził ;)
Nie mogę się poddać. Za bardzo zależy nam na powiększeniu rodziny o kota. Dziękuję Ci bardzo za twój wpis - dodałaś mi otuchy i widzę światełko w tunelu że można mieć zwierzę, alergię i żyć!!!

kudlaty103

 
Posty: 8
Od: Śro kwi 26, 2017 16:42

Post » Wto maja 16, 2017 18:12 Re: ALERGIA NA KOTA - ODCZULANIE

Opowiem na swoim przypadku. Jestem alergikiem, wg lekarza uczulonym na całe życie :)
Kiedy byłam mała faktycznie miałam silne objawy alergii na kocią sierść. 7 lat temu kiedy wyprowadziłam się z domu stwierdziłam, że smutno mi samej i tak pojawiła się Chiko. Po dwóch miesiącach kiedy katar i kaszel stawał się niemożliwy poszłam do swojego alergologa na odczulanie. Jak się dowiedziałam odczulanie to nie takie hop siup i super tanie, ale nie mogłam oddać swojej Chiko (była taka słodka za dzieciaka, a teraz takie niewiadomo co :)), odczulanie należy powtarzać co rok, ale ! nie spotkałam lekarza (no za wyjątkiem mojego), który by powiedział mi jedną ważną rzecz- organizm potrafi się przyzwyczaić do alergenu eliminując problem. A im jest się młodszym tym organizm zaczyna szybciej działać. Nie będę ukrywać, że czasem budzę się po nocy z kaszlem, ale to są sporadyczne przypadki w sezonie kiedy wszystko kwitnie i pyli i wlatuje mi przez okno do chałupy. Męczę się z problemami skórnymi, ale jestem już staaara więc i tak bym się męczyła :)
Oddaj zwierzę to standard dla większości lekarzy, ponieważ nie chcą brać odpowiedzialności za leczenie w takich przypadkach, a nie lenistwo :) Lechu mi tłumaczył, że leczenie dziecka jest trudne, ponieważ później rodzice mają pretensje do lekarzy, że źle leczy. Lechu mi poradził aby kupić sobie nawilżacz powietrza z funkcją oczyszczania (wcześniej miałam tylko nawilżacz) więc kupiłam na eBay'u (wyszło prawie połowę taniej) takie cudeńko:
http://mediaarena.pl/pl_PL/p/oczyszczac ... ier-2/4212

Nawilżacz włączam głównie na noc, bo w dzień jest otwarty balkon i szkoda prądu. Swoją funkcje pełni i to jest najważniejsze (i fajnie wygląda w pokoju :)). Gdyby jeszcze miał jakąś dmuchawę, która wciągałaby sierść byłoby idealnie, nie musiałabym latać co drugi dzień z odkurzaczem :)

Agresor-ka

 
Posty: 40
Od: Czw mar 09, 2017 19:51

Post » Śro maja 31, 2017 6:45 Re: ALERGIA NA KOTA - ODCZULANIE

Macie rację oczyszczacz to podstawa. Poczytałam trochę opinii o tych urządzeniach i wszyscy piszą ze alergię mają prawie z głowy. Szkoda tylko ze idąc do alergologa jedyne co słyszysz to kot won!! A żaden z lekarzy nawet slowkim nie wpomni o tych urządzeniach, które są przecież skuteczne nie tylko w alergii na kota ale również na roztocze plesnie pyłki itp.

kudlaty103

 
Posty: 8
Od: Śro kwi 26, 2017 16:42

Post » Wto wrz 26, 2017 10:59 Re: ALERGIA NA KOTA - ODCZULANIE

Minęło już trochę czasu od ostatniego mojego wpisu. Wiele się od tego czasu zmieniło. Przede wszystkim największa zmiana w naszym życiu - mieszka z nami piękna i wspaniała koteczka ;)
ale wróćmy do alergii mojego syna.... Może moje spostrzeżenia pomogą tym, którzy marzą o futerku w domu.
Mianowicie po wizycie u Alergolog i testach i przeżytej tragedii - diagnoza uczulenie na kota - nie poddaliśmy się tak łatwo. Internet i wiele przeczytanych stron, porad i forumowych wypowiedzi - poszliśmy więc do znajomych, którzy mają brytyjczyka i znowu szok - syn dostał lekkiego kataru i zaczerwieniło się jedno oko. Zaczęłam podawać synowi olej z czarnuszki w kapsułkach najpierw 2x dziennie następnie po miesiącu 1x dziennie. Minęło cztery miesiące i chyba organizm syna się wyciszył. Zamieszkała z nami kotka. Serce miałam w gardle ze strachu co zrobię jak to nie pomoże i alergia da o sobie znać, ale w zanadrzu miałam kupno filtra powietrza i płyn wiążący alergeny biolife petal cleanse for cats.
Kotka po zamieszkaniu z nami została zgodnie z instrukcją przetarta tym płynem, i żadne reakcje u syna nie wystąpiły!!!!! Poszliśmy na wizytę do alergologa znów zrobiliśmy testy i okazało się że uczulenie na kota jest ale MNIEJSZE!!! Myślę że pomogła czarnuszka. Uczciwie poinformowałam panią doktor że mamy w domu pasa i kota (na psa też wyszła alergia) na szczęście nie kazała pozbywać się zwierząt - stwierdziła tylko żeby tej gromadki już nie powiększać - zapisała leki i kazała stosować je tylko objawowo!!!. Na tą chwilę nie było jeszcze takiej potrzeby mimo że kotka śpi z synem!!! Syn nie ma kataru, nie czerwienią się oczy!!! To chyba cud!!! a tak na marginesie on sam mnie caly czas zapewniał "mamo nie martw się ja nie mam żadnej alergii" więc chyba i to jego nastawienie pomogło ;)

kudlaty103

 
Posty: 8
Od: Śro kwi 26, 2017 16:42

Post » Wto wrz 26, 2017 12:32 Re: ALERGIA NA KOTA - ODCZULANIE

:ryk: świetna wiadomość, cieszę się
u mnie syn ma też alergię, ale objawową na pyłki i kurz i pierze, ale i tak przygarnęłam kociaka :201461 żadne efekty uboczne nie nastąpiły ;)
ja też jestem ciężkim alergikiem/astmatykiem, a co najważniejsze, na koty nie mam alergii, wychowanam na wsi ;)

gizmo22

 
Posty: 171
Od: Wto lis 29, 2016 8:39

Post » Śro wrz 21, 2022 7:06 Re: ALERGIA NA KOTA - ODCZULANIE

Witam, czy jest ktoś na forum kto stosował szczepionkę odczulającą pod język Staloral kot? Czy komuś ona pomogła, czy w trakcie przyjmowania kot może być w domu i czy robi się dodatkowe testy określające na które konkretnie białko jest uczulona dana osoba? Fajnie by było, gdyby odezwał się ktoś kto odczulał nastolatka (chodzi o moją córkę lat 15). Z góry dziękuję za informacje.

Magdalos

 
Posty: 41
Od: Nie lip 24, 2022 20:41




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Zeeni i 224 gości