choroba odcinka ledzwiowego-krzyzowego-kregoslup-KOT

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 30, 2017 19:59 choroba odcinka ledzwiowego-krzyzowego-kregoslup-KOT

Witam, prosze o porade odnosnie choroby kota (maine coon - 10 lat). Zastanawiam sie czy operacja bylaby lepsza opcja niz zastosowanie lekow przeciwbolowych typu GABAPENTIN. W grudniu 2016 kot zostal zdiagnozowany - choroba kregoslupa - lumbo-sacral disease - spondolosis lub cos pomiedzy.Na rentgenie widac bylo ze kosci kregoslupa przy ogonie sa bardziej biale i sa rowniez blizej siebie. Naciskaja na nerwy. Kot wyl z bolu. Polecono zastosowanie leku gabapentin oraz serydu aczkolwiek steryd zostal wycofany ze wzgledu na rozwolnienie. Kazdy lek niszczy organy - nerki itd. Czy operacja bylaby lepszym rozwiazaniem dla kota? Czy w Polsce wykonuje sie tego typu opracje. Mieszkam w UK. Tutaj koszt MRI to 1000 GBP a operacji jakies 2000-3000 GBP.

viki2017

 
Posty: 1
Od: Nie kwi 30, 2017 19:54

Post » Nie cze 04, 2017 18:25 Re: choroba odcinka ledzwiowego-krzyzowego-kregoslup-KOT

Witam,miałam podobny problem z kotką ,która jest z nami od 12 lat.Diagnoza podobna ,ból i cierpienie kotki nie do wyobrażenia,jednak walka trwała 4 miesiące ,zastrzyki przeciwbólowe ,blokady i odrobina ulgi na chwilę,aż trafiłam z nią do neurologa ,inna diagnoza i zalecenia nagrzewanie lampą typu sollux i masaż ,czyli głaskanie od głowy aż po ogon,efekt szokujący,kotka zaczęła chodzić,a właściwie tylko leżała wstawała tylko i wyłącznie jak chciała skorzystać z kuwety.W międzyczasie wizyta u ortopedy który wykluczył problem po stronie bolesności bioder i tylnych łap na podłożu ortopedycznym. Na ostatniej wizycie kontrolnej u neurologa lekarka była w lekkim szoku,kotka nie wykazywała żadnych dolegliwości bólowych ,dała się zbadać ,a wcześniej każde dotknięcie to straszny koci krzyk bólu,jestem z siebie dumna walczyłam o każdy jej dzień bez bólu,nagrzewałam ją 3 razy dziennie po 10 minut i głaskanie ,którego momentami kicia miała dość.Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda następująco; chodzi ,jest ciekawa swoich kątów ,zagląda gdzie tylko się da ,niestety nie może nigdzie wskoczyć,ale może kiedyś to jej się uda, choć widać że tylne łapki są bardzo słabe,chciałaby ale nie może .Wiedziałam że cierpi,ale ja cierpiałam bardziej na samą myśl ,że musiałabym ją uśpić,dlatego walczyłam o każdy dzień.W dniu w którym zaczęła chodzić radość moja była nie do opisania.Mam nadzieję,że choć odrobinę pomogłam i życzę wytrwałości.

Puśka

 
Posty: 1
Od: Nie cze 04, 2017 17:57

Post » Nie cze 11, 2017 15:37 Re: choroba odcinka ledzwiowego-krzyzowego-kregoslup-KOT

Witam Kot z niedowładem po urazie Zdiagnozowany po rezonansie magnetycznym Leczony Po masażu i wymuszonym ruchu łap dostaje tak jakby skurczów , wypreza się cały Trwa to około 15 sekund Wtedy mu jakby te ławeczki drżą Nie wiem czy to dobry objaw czy zły Czy ktoś się z takim zachowaniem spotkał ??

Kukinio

 
Posty: 4
Od: Czw cze 01, 2017 5:19




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 251 gości