pszczoła, osa, bąk - niebezpieczne ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 23, 2017 13:29 pszczoła, osa, bąk - niebezpieczne ?

Hej. Czy ugryzienie przez te owady jest niebezpieczne dla kota ? Bo nie wiem czy mam pozwolic na polowanie czy sama upolowac :)

LunaKlara

 
Posty: 995
Od: Czw paź 20, 2011 22:06
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie kwi 23, 2017 14:27 Re: pszczoła, osa, bąk - niebezpieczne ?

Jeśli by kot złapał do pyska i chciał połknąć i ukąszenie byłoby w pyszczku w gardło to po wystąpieniu obrzęku mógłby się kot udusić. Mojego kiedyś jakaś osa ugryzła/użądliła w górną warę i trochę spuchła. Gorzej jakby kot był uczulony ale czy takie uczulenia się trafiają jak u ludzi, nie wiem

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Nie kwi 23, 2017 15:02 Re: pszczoła, osa, bąk - niebezpieczne ?

Muchy ćmy jak najbardziej ja ostatnio sprzatajac balkon wpuscilam ich troche zaczelam szukac lapki gdzies ja wepchnelam na zime ale jak zobaczylam co moje kotki zaczely wyprawiac to bylo wrecz niesamowite a mowili mi ze po sterylce nie beda lowne. Pszczoly i osy sa niebezpieczne wlasnie ze wzgledu na to ze kot jeszcze żywe ofiary pcha do mordy ukaszenie jak pisane wyzej moze kota udusic ale o uczuleniach nic jeszcze nie znalazlam w necie jest tu dużo osób ktorych wiedza mnie zadziwia i imponuje mi moze ktos ci konkret napisze a jak nie to ja za dwa tyg bede u weta to go zapytam i ci napisze bo sama jestem zaintrygowana pytaniem. Pozdrowionka
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Pt kwi 28, 2017 11:43 Re: pszczoła, osa, bąk - niebezpieczne ?

Na pszczoły i osy należy uważać. Fakt faktem dopóki kot by je zaczął konsumowac to one by go szybciej użądliły.
@up ja na twoim miejscu dla kota bym nie dawał much. Przenoszą one dużo zarazków i niewiadomo na czym siedziały.

mogli

 
Posty: 171
Od: Śro lut 10, 2016 21:54




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Ewapaz, Ricardowreva, Stephenrow i 191 gości