Koci gwałt

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 26, 2017 18:33 "Kot wymaga, Pan musi" wszystko o kastracji.

Zastanawia mnie jakie są koszty kastracji, co w nie wchodzi (np.czy potrzebne będą po tym jakieś leki dla kota itp), w jakim wieku najlepiej tego dokonać ? Czy półtora roczne koty nie są za stare na kastrację ? Czy z kastracją w takim wieku wiążą się dodatkowe koszty ? Jak taki zabieg wpływa na kota? Czy można wykastrować 3 koty jednego dnia od razu (czy nie ma do tego jakichś zastrzeżeń) ? Czy przed tym potrzebne są jakieś badania i czy wiąże się to z dodatkowymi kosztami ? Piszcie wszystko co wiecie, każda dodatkowa informacja się przyda :) . Wujek mówił mi o chorobie która często występuje u kotów po kastracji ( jakieś kamienie czegoś tam) czy to prawda? Jak tak to jak temu zapobiegać ?
PsychoMiau
 

Post » Śro kwi 26, 2017 20:34 Re: Koci gwałt

Póltora roczne koty to młodziaki, czas najwyższy na kastrację, żadne dodatkowe koszty ze względu na wiek O.o
Koszt około 120 zł za każdego, możesz wszystkie 3 na raz, 3 dni po zabiegu nie mogą wychodzić na dwór, wujek pewnie mówił o kamieniach struwitowych, najnowsze badania mówią o tym, że kastracja absolutnie na to nie wpływa, a raczej gęstość moczu, uzależniona od tego ile kot wypija wody.

Badania w tym wieku nie są konieczne przed kastracją.
ser_Kociątko
 

Post » Śro kwi 26, 2017 20:59 Re: Koci gwałt

Wszystkie rady, ktorych udzielili bardzo doswiadczeni forumowicze sa bardzo sluszne i powinnas jak najszybciej kocurki wykastrowac.
Dziwie sie, ze i tak wytrzymalas tak dlugo z niekastrowanymi trzema kocurkami. Sama niei mam kocurka ale musialam kiedys przez kilka godzin przetrzymac mlodego kucurka i widzialam jak ganial za moja kotka i "bezczelnie" obsikiwal kanape i wszystko jak leci. :ryk: Nie moglam sie doczekac kiedy wlascicielka go sobie odbierze, bo nic poza moja kicia go nie interesowlo, usilowal na nia wskoczyc ale byl mlody i mniejszy od niej. Kocury znacza swoje rewiry to dziwie sie, ze nie przeszkadza Ci ten "zapaszek" :wink:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro kwi 26, 2017 21:46 Re: Koci gwałt

Ja za kastrację zapłaciłam na początku tego roku 80 zł, pewnie wiele zależy od tego, czy w dużym mieście, czy w małej mieścinie. Żadnych dodatkowych kosztów związanych z kastracją nie poniosłam. Zmiany w zachowaniu stopniowe, bo hormony jeszcze przez jakiś czas pracują: przestał się włóczyć, wychodzi na krótko i głównie do ogrodu, nieporównywalnie więcej czasu poświęca na mycie się, jest o wiele spokojniejszy, zrelaksowany i wydaje się o wiele bardziej zadowolony z życia. Same plusy. Zachęcam.

@leksandra

 
Posty: 34
Od: Pt mar 03, 2017 15:38
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro kwi 26, 2017 22:15 Re: Koci gwałt

Jedno, co zdarza się czasem po wizycie u weta (niekoniecznie związanej z kastracją!), to niechęć wzajemna kotów do siebie - do kotów "pachnących wetem".
Mija po minięciu zapachu ;) ale bywa ostro, na pazury i wycie.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Śro kwi 26, 2017 23:04 Re: Koci gwałt

Cindy pisze:Wszystkie rady, ktorych udzielili bardzo doswiadczeni forumowicze sa bardzo sluszne i powinnas jak najszybciej kocurki wykastrowac.
Dziwie sie, ze i tak wytrzymalas tak dlugo z niekastrowanymi trzema kocurkami. Sama niei mam kocurka ale musialam kiedys przez kilka godzin przetrzymac mlodego kucurka i widzialam jak ganial za moja kotka i "bezczelnie" obsikiwal kanape i wszystko jak leci. :ryk: Nie moglam sie doczekac kiedy wlascicielka go sobie odbierze, bo nic poza moja kicia go nie interesowlo, usilowal na nia wskoczyc ale byl mlody i mniejszy od niej. Kocury znacza swoje rewiry to dziwie sie, ze nie przeszkadza Ci ten "zapaszek" :wink:


Cindy, pisałam już to wcześniej ale napisze znów. Koty w domu przebywają tylko podczas zimy. Wtedy wystarcza zwykła kuweta ze żwirkiem bo mocz nie ma jeszcze takiego zapachu jak podczas marcowania. Koty są też spokojniejsze i nie leją gdzie poradnie( tym bardziej że są wyuczone korzystania z kuwety), więc uwierz mi, że da się wytrzymać.
Koty postanowiłam wykastrować ze względu na ich zachowanie w stosunku do Rudego. :kitty:
PsychoMiau
 

Post » Czw kwi 27, 2017 2:46 Re: Koci gwałt

Kocury nauczone kuwety też mogą znaczyć w domu.
Ale tu nie o tym.
W moich okolicach za kastrację płaci się 70 zł. Dodatkowym kosztem jest badanie krwi, które warto tuż przed samą kastracją wykonać. Najlepiej tego samego dnia, żeby kot kilka razy nie głodował (do badań na głodnego żeby wyniki nie były zafałszowane, do kastracji na głodnego żeby nie wymiotował). Badanie krwi nie jest obowiązkowe ale zdecydowanie wskazane. Koszty kastracji mogą być większe jeśli kot jest wnętrem, czyli ma niezstąpione jądro. Bardzo ważnym jest, aby i to jądro zostało wycięte.
Nie wiem, czy planujesz ciąć wszystkie koty czy tylko te, które "dosiadają" Rudego, ale lepiej wytnij wszystkie. Dla ich wspólnego dobra (kto wie, czy z czasem to Rudy nie zacznie dosiadać pozostałych samców).
Hormony utrzymują się w kocie nawet do 3 miesięcy, więc nie od razu ustaną wszystkie zachowania.
Ranki po kastracji zazwyczaj dobrze się goją i nic nie trzeba robić, ale jeśli obawiasz się jakichkolwiek komplikacji, to pewnie lepiej ciąć koty "na raty", co powiedzmy 5 dni (bo do tego czasu wszystko powinno się jako tako zagoić).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10672
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw kwi 27, 2017 16:05 Re: Koci gwałt

Brawo PsychoMiau za słuszna decyzję o kastacji. Trzymam kciuki, żeby doszła do skutku. Ja bym kastrowała wszystkie na raz. Będziesz miała za jednym zamachem wszystkie z głowy a może utargujesz coś na cenie. Kocury bardzo dobrze znoszą kastrację.

Boszka

 
Posty: 235
Od: Śro lis 02, 2016 15:02

Post » Czw kwi 27, 2017 16:08 Re: Koci gwałt

Daj znać kiedy kastrujesz, będziemy trzymać kciuki, aby poszło szybko i sprawnie :)

gusiek1

 
Posty: 1660
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt kwi 28, 2017 0:20 Re: Koci gwałt

:ok: Dobra decyzja. Tnij 3 za jednym podejsciem.
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 134 gości