Strona 1 z 1

Dreszcze u kota

PostNapisane: Sob kwi 22, 2017 16:21
przez katarina01012001
Witam,
Zauważyłam,że moja kotka Maine Coon (6 miesięcy) ma czasami dreszcze. Dziś dosłownie 30 minut temu, a wcześniej może ze dwa razy się zdarzyło. Nie jest to przez sen tylko w trakcie miziania. Leży sobie zadowolona i jednocześnie widać i czuć w dotyku dreszcze. Tak jakby było jej zimno. Kotka ogólnie śmiga jak szalona :) apetyt ma, kuweta regularnie, bawi się jak szalona. Czy ktoś z was już się z czymś takim spotkał?

Re: Dreszcze u kota

PostNapisane: Sob kwi 22, 2017 17:00
przez milva b
Rodzice kotki mają testy na SMA? Jeśli nie, to przetestuj kotkę.
Takie drżenie nie jest normalne.

Re: Dreszcze u kota

PostNapisane: Nie kwi 23, 2017 8:42
przez katarina01012001
Przynam, że nawet nie wiedziałam o tej chorobie. W każdej chwili mogę skontaktować się z hodowlą. Ale z tego co na szybko przeczytałam o objawach tej choroby, to nie ma tam nic o drżeniu. Objawy tam są bardzo konkretne i chyba bym zauważyła gyby kicia przestawał a się poruszać, a ona śmiga jak mały wariat.

Re: Dreszcze u kota

PostNapisane: Nie kwi 23, 2017 10:23
przez milva b
Drżenie często pojawia się na długo przed poważnymi objawami.
A jak z testami na HCM i echem serca? Widziałaś wszystkie wyniki rodziców?

Re: Dreszcze u kota

PostNapisane: Nie kwi 23, 2017 11:50
przez Blue
Drżenia występują u kotów w kilku powodów - przy gorączce, niedoborach i zaburzeniach jonogramu (błędy dietetyczne, ch. pasożytnicze, zaburzenia wchłaniania etc), w stresie, u bardzo energicznych młodych kotów gdy leżą i są nie wybawione - niestety u kotów tej rasy SMA jest też jedną z opcji.

Re: Dreszcze u kota

PostNapisane: Nie kwi 23, 2017 11:51
przez katarina01012001
Hcm, felv, fiv u rodziców były z wynikiem negatywnym

Re: Dreszcze u kota

PostNapisane: Nie kwi 23, 2017 15:28
przez milva b
A echo serca? oprócz gen testów ważne jest coroczne echo. Widziałaś te wyniki?

Re: Dreszcze u kota

PostNapisane: Nie kwi 23, 2017 18:58
przez katarina01012001
Jeżeli chodzi o badania to Hodowca wszystko mi pokazał i tłumaczyl. Nie przypominam sobie tylko nic na temat sma.

Re: Dreszcze u kota

PostNapisane: Wto mar 13, 2018 14:50
przez Illumimati
Trzay lata temu przygarnęłam z parku małą, wychudłą czarną koteczkę. Dbałam o nią, zaszczepiłam. Zauważyłam, że miewa dreszcze. Nie miałam pojęcia co się dzieje, ale zdarzało jej się to dosyć często (szczególnie czułam to, gdy leżała mi na kolanach). Któregoś dnia zwymiotowała dwa razy śliną i zaczęła przeraźliwie miałczeć. Potem lała się przez ręce, cały czas "krzycząc" jakby coś ją okropnie bolało :(
Natychmiast pojechaliśmy do weta, gdzie lekarze usiłowali ją ratować. Byli w szoku i też nie mieli pojęcia, co się z nią dzieje. Zmarła na moich oczach w trakcie reanimacji...:( Płakałam jak szalona, to był szok. Musiałam się dowiedzieć, co to było i poprosiłam lekarzy o wyjaśnienie.
Po sekcji okazało się, że miała pękniętą wątrobę i zabił ją wypływ krwi do wnętrza ciała. Nie mam pojęcia dlaczego i jak sobie to zrobiła (często mocno biła się z innymi kotami w domu, może wtedy coś się stało?), ale to przestroga dla innych - nie lekceważcie nigdy dreszczy u swojego kota!!!