Trzymać kocią rodzinę w klatce?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob kwi 22, 2017 12:47 Trzymać kocią rodzinę w klatce?

Witam! :201461
W pod koniec maja 2017 r. ma mi się okocić Marianna. W tamtym roku, okociła się w chlewie i musiałam ją wziąć stamtąd, bo mogłyby ją rozdeptać inne zwierzęta. Niestety kotka ciągle zabierała małe w to samo miejsce. Gdy przenosiłam kociaki, ona z powrotem w to samo miejsce. Było tak chyba z 10 razy. W końcu odpuściłam jej. Niby dobrze wszystko, gdy kotka była z małymi, one piły mleko. Jednak Marianna co chwilę przychodziła na okno kuchni. Musiałam, ją ciągle zaprowadzać do kociaków. Wysmarowałam, kociaki masłem i wydawało mi się, że Marianna ciągle jest u nich. Zapadła noc. Wcześnie rano wstaję i idę zobaczyć do kociaków, a ich tam nie ma. Szukałam ich wszędzie. W końcu stwierdziłam, że coś je zjadło i już ich nie ma, zdechły. Kotka chyba wcale ich nie pilnowała, po prostu miała je w d*pie. W tym roku zastanawiam się, czy mogłabym trzymać kociaki z matką w klatce do 8-12 tyg. życia. Myślicie, że to dobry pomysł? Może dłużej, je tam trzymać, krócej?

Olciaaa23

 
Posty: 4
Od: Sob kwi 22, 2017 12:15

Post » Sob kwi 22, 2017 16:55 Re: Trzymać kocią rodzinę w klatce?

w tym roku to trzeba było pójść po rozum do głowy i wysterylizować kotkę...
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Sob kwi 22, 2017 16:56 Re: Trzymać kocią rodzinę w klatce?

color1 pisze:w tym roku to trzeba było pójść po rozum do głowy i wysterylizować kotkę...

:ok:
Obrazek

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob kwi 22, 2017 17:15 Re: Trzymać kocią rodzinę w klatce?

Myślę, że sterylka rozwiązuje wszystkie dylematy w tym zakresie.
Jak masz potrzebę posiadania małych kociąt, zapraszamy do najbliższego schroniska.

myamya

Avatar użytkownika
 
Posty: 3085
Od: Czw cze 23, 2011 12:16
Lokalizacja: Wild West

Post » Sob kwi 22, 2017 17:28 Re: Trzymać kocią rodzinę w klatce?

Zgadzam się z przedmowcami. Kastracja już i teraz. Rozwiąże problem.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob kwi 22, 2017 17:58 Re: Trzymać kocią rodzinę w klatce?

Podobno człowiek nie powinien brać małych kociąt na ręce ani nawet ich głaskać. One wtedy w pewnym sensie przenikają ludzkim zapachem i kocia matka się mniej chętnie nimi zajmuje. Nie wiem, czy to prawda, ale słyszałem to już kilka razy od różnych osób.

Czarny kot z plakatu

 
Posty: 20
Od: Wto kwi 04, 2017 18:25

Post » Sob kwi 22, 2017 20:46 Re: Trzymać kocią rodzinę w klatce?

Olciaaa23 pisze:Witam! :201461
W pod koniec maja 2017 r. ma mi się okocić Marianna. W tamtym roku, okociła się w chlewie i musiałam ją wziąć stamtąd, bo mogłyby ją rozdeptać inne zwierzęta. Niestety kotka ciągle zabierała małe w to samo miejsce. Gdy przenosiłam kociaki, ona z powrotem w to samo miejsce. Było tak chyba z 10 razy. W końcu odpuściłam jej. Niby dobrze wszystko, gdy kotka była z małymi, one piły mleko. Jednak Marianna co chwilę przychodziła na okno kuchni. Musiałam, ją ciągle zaprowadzać do kociaków. Wysmarowałam, kociaki masłem i wydawało mi się, że Marianna ciągle jest u nich. Zapadła noc. Wcześnie rano wstaję i idę zobaczyć do kociaków, a ich tam nie ma. Szukałam ich wszędzie. W końcu stwierdziłam, że coś je zjadło i już ich nie ma, zdechły. Kotka chyba wcale ich nie pilnowała, po prostu miała je w d*pie. W tym roku zastanawiam się, czy mogłabym trzymać kociaki z matką w klatce do 8-12 tyg. życia. Myślicie, że to dobry pomysł? Może dłużej, je tam trzymać, krócej?

Ciąża jest mniej więcej w połowie. Można bezpiecznie sterylizować, nawet średnio doświadczony wet da radę. Marianna zostanie sobie przydomową bambaryłą a Tobie odpadnie stres co z nią i kociętami.
Kotów jest za dużo, nie ma potrzeby ich rozmnażania.

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Nie kwi 23, 2017 11:27 Re: Trzymać kocią rodzinę w klatce?

Niestety, obawiam się, że Wasze rady na nic się nie zdadzą.
Na wsi weterynarz jest tylko po to, żeby leczyć zwierzęta przynoszące dochód, albo jakikolwiek inny pożytek. Wydawanie kasy na sterylizację (ba, nawet na leczenie) psa lub kota, absolutnie nie mieści się w wiejskich "standardach".
Obrazek

mgj

 
Posty: 10993
Od: Czw mar 17, 2011 21:06
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie kwi 23, 2017 14:17 Re: Trzymać kocią rodzinę w klatce?

Ale na pewno jest jakiś sensowny weterynarz nieopodal. Ja do swojej zaufanej lecznicy jeżdżą 16 km, mając kilka innych po drodze.
Poszukaj najbliższą większą miejscowość.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Nie kwi 23, 2017 17:40 Re: Trzymać kocią rodzinę w klatce?

Zapewne jest jakiś sensowny weterynarz w okolicy. Tylko, że trzeba tam się udać i zapłacić.
A na wsi nie wydaje się pieniędzy na darmozjady. Oczywiście, zastrzegam, to nie moja filozofia, jednak mieszkałam kilka lat na wsi, nadal mam tam znajomych i sporadycznie kontakty, i niestety takie podejście do psów i kotów jest nagminne.
Obrazek

mgj

 
Posty: 10993
Od: Czw mar 17, 2011 21:06
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto kwi 25, 2017 20:43 Re: Trzymać kocią rodzinę w klatce?

Czarny kot z plakatu pisze:Podobno człowiek nie powinien brać małych kociąt na ręce ani nawet ich głaskać. One wtedy w pewnym sensie przenikają ludzkim zapachem i kocia matka się mniej chętnie nimi zajmuje. Nie wiem, czy to prawda, ale słyszałem to już kilka razy od różnych osób.

To samo słyszałam wiele razy

mgj pisze:Niestety, obawiam się, że Wasze rady na nic się nie zdadzą.
Na wsi weterynarz jest tylko po to, żeby leczyć zwierzęta przynoszące dochód, albo jakikolwiek inny pożytek. Wydawanie kasy na sterylizację (ba, nawet na leczenie) psa lub kota, absolutnie nie mieści się w wiejskich "standardach".


To prawda na wsiach. Ja mam dopiero 17 lat i pamiętam do dziś jak kilka lat temu rodzice mnie wyzywali, gdy kupowałam za kasę którą mi dawali karmę do kotów i psów. A gdy kupowałam mięsko jakieś to była masakra, tak mnie wyzywali, że aż się poryczałam. W końcu przestali dawać mi kasę, no ja taka młoda nie mogłam nic zrobić, trzeba było karmić zwierzęta resztkami z obiadu. Teraz na co dzień chodzę do szkoły, a weekendy do pracy i jest dobrze. Brałam pod uwagę strylkę, ale w tamtym roku byłam w szpitalu i nie mogłam tego zrobić. A w tym roku kotka zaszła w ciążę i nie zdążyłam. Wiem, że można to zrobić a aborcją, ale dla mnie jest to za drogie na ten czas. I tak wiem, że sterylka jest o wiele tańsza niż wychowanie kotów! Mój chłopak też nie jest za bogaty, ale obiecał, że mi pomoże z małymi kociakami i znajdzie im dom. Jego znajomi chcieliby koty. A gdy rodzice kupili zwierzaki gdy byłam mała i nie wyobrażają sobie gospodarstwa bez kotów, bo kto by łapał myszy, to nie moja wina. Można mówić, a oni nic.

color1 pisze:w tym roku to trzeba było pójść po rozum do głowy i wysterylizować kotkę...


Szukam odpowiedzi na pytania, a nie pouczania. Nie znasz mojej przeszłości..

ASK@ pisze:Zgadzam się z przedmowcami. Kastracja już i teraz. Rozwiąże problem.


Za droga...

Olciaaa23

 
Posty: 4
Od: Sob kwi 22, 2017 12:15

Post » Śro kwi 26, 2017 4:04 Re: Trzymać kocią rodzinę w klatce?

Skąd jesteś?

gusiek1

 
Posty: 1658
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro kwi 26, 2017 4:40 Re: Trzymać kocią rodzinę w klatce?

Nie obrażaj się, proszę. Domyślnie zakładamy, że pisze osoba pełnoletnia i samodzielna a to w tym wypadku nie tak :( .
Napisz skąd jesteś, może uda się pomóc z kosztami zabiegu.

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Śro kwi 26, 2017 21:24 Re: Trzymać kocią rodzinę w klatce?

alix76 pisze:Nie obrażaj się, proszę. Domyślnie zakładamy, że pisze osoba pełnoletnia i samodzielna a to w tym wypadku nie tak :( .
Napisz skąd jesteś, może uda się pomóc z kosztami zabiegu.


Woj. Wielkopolskie

Olciaaa23

 
Posty: 4
Od: Sob kwi 22, 2017 12:15

Post » Czw kwi 27, 2017 4:00 Re: Trzymać kocią rodzinę w klatce?

Znalazłam taką informację odnośnie bezpłatnych sterylizacji
http://akcjasterylizacji.pl/lecznice-bi ... kopolskie/

gusiek1

 
Posty: 1658
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 75 gości