ucieczka młodej kotki a sterylizacja

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 21, 2017 9:25 ucieczka młodej kotki a sterylizacja

Witam. Mam kotkę, która w następnym tygodniu miałam wysterylizować, ale ona wczoraj chyba dostała rui, bo ciągłe się "tam" myje i miauczy niemiłosiernie i dzisiaj rano uciekła mojej teściowej na dwór i nie było jej 5 godzin. Kotka ma 8 miesięcy i chowana jestw domu, wychodziła na dwór tylko na chwilke i zawsze ze mną, nie oddałała się nigdy daleko bo jest troszkę bojaźliwa. weterynarz n ie odbiera, ale ja teraz nie wiem czy ona dzisiaj podczas tej ucieczki przypadkiem nie poszła w amory z jakimś kocurem... weterynarz mi mówił, że podczas rui nie można jej poddać zabiegowi, czyli trezba czekać aż się to skończy, a co w przypadku gdy ona zaszła w ciązę? nie będzie można jej wysterylizować? z góry dziękuję za odpowiedź

kamber666

 
Posty: 1
Od: Pt kwi 21, 2017 9:23

Post » Pt kwi 21, 2017 11:25 Re: ucieczka młodej kotki a sterylizacja

Będzie można ją wysterylizować, nawet gdyby zaszłą w ciążę.
Gdyby kotka dalej rujkowała, to poproście lekarza o tabletki, które przerwą rujkę, żeby mozna było kotkę wykastrować
Trzeba je podawać przez kilka dni.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pt kwi 21, 2017 22:41 Re: ucieczka młodej kotki a sterylizacja

Pierwsza ruja nie powinna trwać dłużej, niż kilka dni. Zaraz po niej zabierz kotkę na zabieg, nie czekając na nic. Potencjalna ciąża nie jest przeciwwskazaniem.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Pt kwi 21, 2017 23:07 Re: ucieczka młodej kotki a sterylizacja

U mojej kocicy pierwsza rujka trwała ok dwie doby w piątek po południu coś tam zaczęła gadać pod nosem, w sobotę trochę gadała i się wypinała, w niedzielę coś tam jeszcze mamrotała pod nosem do południa i tyle było z pierwszej rujki.

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, Google [Bot], skaz i 219 gości