Kotka nie miauczy, robi "khe"

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 21, 2017 6:42 Kotka nie miauczy, robi "khe"

Przepraszam, że tak rozsiewam swe posty w tym dziale ale mam coraz więcej pytań, a odpowiedzi nie mogę znaleźć.
Nie znamy dokładnej historii kotki, była wzięta z DT ale umowy nie mamy (DT przeciągał temat aż kontakt się urwał). Historia kotki jest średnio znana, była z rodzeństwem w DT, mąż ją adoptował, później wyszły na jaw niektóre problemy zdrowotne i behawioralne - zapalenie dziąseł, brak umiejętności obsługi kuwety.

Generalnie to nie jest problem ale zastanawia mnie fakt tego, że kotka nie potrafi normalnie miauczeć. I nie, nie mam na myśli, że miauczy inaczej. Gdy próbuje wydać z siebie jakiś dźwięk udaje jej się tylko "khe". Tak moi drodzy, "khe". Tak jakbyście próbowali najcieńszym możliwym głosem powiedzieć "khe". Jeśli chodzi o mruczenie to też jest bardzo cichutkie, kot wibruje ale dźwięk jest ledwo słyszalny. Syczeć potrafi :roll:

Weterynarz widział kotkę i nie stwierdził żadnych nieprawidłowości.
Zastanawialiśmy się czy może to być następstwo jakiegoś ostrego kociego kataru w dzieciństwie lub zapalenia krtani (?)?
02.09.15 Fran Fran na pokładzie! ★
07.10.16 Arłowa rodzinka w komplecie z Lili
14.03.17 Ełcia na pokładzie ✿ 25.01.2024 za tęczowym mostem
03.06.18 Kicia i Misia na pokładzie w nowym mieszkaniu ✔
07.11.18 Znajdźka Kipep na pokładzie ♪
25.10.19 Oposik ze skrzynki elektrycznej na pokładzie ☀
21.11.21 Czito ze wsi stał się mieszczuchem ❥

arłynaantresoli

Avatar użytkownika
 
Posty: 432
Od: Czw gru 29, 2016 21:13
Lokalizacja: Milanówek

Post » Pt kwi 21, 2017 8:53 Re: Kotka nie miauczy, robi "khe"

Czasem koty nie miauczą i tyle. Bywają takie co prawie nie wydają dźwięków a kocich tym bardziej. Albo z czasem więcej zacznie zagadywać albo nie zmieni się.
Miałam kota co tylko pysiek do miauku otwierał i nic z niego nie wychodziło :wink: Kotka od kilku lat w DS-ie i nadal jest milczkiem. Duża śmieje się ,że jak mówi się do niej Jadzia daj głos to Jadzia pysiek otwiera. Tylko głosu nie słychać. Obecny jeden tymczas prycha tylko i grucha. Jak nic sie z kotem nie dzieje zdrowotnego to nie ma co sie martwić.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt kwi 21, 2017 9:24 Re: Kotka nie miauczy, robi "khe"

Nasza kotka przez długi czas nie miauczała wcale, co najwyżej wydawała z siebie taki "skrzypiący" dźwięk. Potem zaczęła się trochę więcej odzywać, a rozgadała się całkiem po tym jak przez trzy miesiące mieszkała z nami bardzo gadatliwa tymczaska.

Na początku też wcale nie mruczała - czuć było tylko wibrację, ale nie wydawała przy tym żadnego dźwięku. Z czasem zaczęła mruczeć po cichutku, teraz, po ponad trzech latach, mruczy czasem ciszej, czasem głośniej, ale nigdy nie jest to tzw. traktorek.

Ma też dodatkowy repertuar składający się z sapnięć i fuknięć, kiedy jest z czegoś niezadowolona, służba za wolno się rusza albo coś :roll: :mrgreen:

O jej zdrowotnej przeszłości nic nie wiem, bo jakiś parszywiec po prostu wyrzucił ją z szoferki na terenie zakładu, w którym pracował TŻ.

Tundra

 
Posty: 3266
Od: Śro sie 27, 2014 9:32

Post » Pt kwi 21, 2017 9:35 Re: Kotka nie miauczy, robi "khe"

Zrobiłabym wymaz z gardła by wykluczyć jednak infekcję. Kupiłam kiedyś kotkę, która nie miauczała. Na gołe oko wet nic nie stwierdził a dopiero z wymazu wyszło, że w kotce siedziała masa świństw, które wymagały leczenia.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt kwi 21, 2017 9:51 Re: Kotka nie miauczy, robi "khe"

Kotka jest zdrowa na 100%. Khe robi od samego początku czyli już od ponad 1,5 roku. Jakoś nigdy nas nie zastanawiało czemu akurat tak ale stwierdziłam, że skoro już tu jestem to może zapytam :D
02.09.15 Fran Fran na pokładzie! ★
07.10.16 Arłowa rodzinka w komplecie z Lili
14.03.17 Ełcia na pokładzie ✿ 25.01.2024 za tęczowym mostem
03.06.18 Kicia i Misia na pokładzie w nowym mieszkaniu ✔
07.11.18 Znajdźka Kipep na pokładzie ♪
25.10.19 Oposik ze skrzynki elektrycznej na pokładzie ☀
21.11.21 Czito ze wsi stał się mieszczuchem ❥

arłynaantresoli

Avatar użytkownika
 
Posty: 432
Od: Czw gru 29, 2016 21:13
Lokalizacja: Milanówek

Post » Pt kwi 21, 2017 10:16 Re: Kotka nie miauczy, robi "khe"

Test na mykoplazmy miała negatywny? Żadnych innych bakterii w wymazie nie było?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Damian- iza71koty, skaz i 219 gości