Wyniki badań moczu - prośba o interpretację i rady

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 19, 2017 17:52 Wyniki badań moczu - prośba o interpretację i rady

Zazulka to koteczka, która posikuje poza kuwetą. Trwa to już od kilku lat, dwa razy wracała z adopcji. Kiedyś opisałam jej przypadek viewtopic.php?f=1&t=165097&start=30
Powtórzyłam jej teraz badania moczu
tu są wyniki

Obrazek

Wet stwierdził że w sumie wszystko ok. Mnie jednak martwi wysokie, moim zdaniem, ph. Kryształków nie stwierdzono w badaniu. Bardzo proszę - zerknijcie na nie, może jakieś rady, może się Wam coś nasunie.
Dla moich adoptusiów za TM [']

Gór mi mało i trzeba mi więcej....

berni

 
Posty: 10317
Od: Pon sty 10, 2005 15:12
Lokalizacja: Katowice, Bielsko, LAS :)

Post » Śro kwi 19, 2017 18:44 Re: Wyniki badań moczu - prośba o interpretację i rady

Ma wysoki ciężar właściwy, czyli mocz jest bardzo zagęszczony. W połączeniu z wysokim pH mogła dorobić się kryształów. Te schodząc z dróg moczowych powodują bół, więc kota sika poza kuwetą, bo kuwetę kojarzy z bólem. Warto obniżyć pH (np pastą Uropet) i przede wszystkim dopajać, rozwadniać mokre - wszystkie chwyty dozwolone, byle kota więcej piła. A długofalowo warto podawać Shiling tong - ziołowy lek na ukł. moczowy.

Nie kojarzę teraz, jakie są normy białka - ale moje koty, gdy nic się nie dzieje, mają w granicach 15-23. U Zazuli jest więcej, ale nie umiem powiedzieć, czy to już powód, by działać też w tym temacie.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 246 gości