Rozwazam kota(y)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 19, 2017 15:02 Rozwazam kota(y)

Witam,

juz od dluzszego czsu mysle nad kotem. Wczesniej posiadalam psy, dwa miniaturowe jamniki, bracia z jednego miotu. Niestety po 13 i 16 latach i chorobach zmarly. Teraz rozmyslam nad kotem bo w domu pusto. Pracuje i nie ma mnie ok.9 godzin dziennie, ponadto wieczorem 5 dni w tygodniu chodze na combat i yoge (2.5 godziny). Tak wiec, powinien to byc kot (o ile taka rasa istnieje) niezbyt `na`czlowieku a raczej `przy`czlowieku. Rowniez wolalabym kota, ktory nie bardzo mocno linieje. Wlasciwie to musze przyznac, ze jestem zafascynowana rasa Devon Rex i Cornish Rex. Wygladaja jak basniowe skrzaty. I te cudne nietoperzowe uszy! Poniewaz przeczytalam, ze sa towarzyskie to powinny byc pewno dwa? Czyli jeden Devon i jeden Cornish. Czy to prawda, ze one nie linieja mocno? Czy dwa male kotki majac przez wiekszosc dnia tylko siebie wzajemnie do zabawy to rozsadne?
pozdrawiam

Loes

 
Posty: 7
Od: Śro kwi 19, 2017 11:08

Post » Śro kwi 19, 2017 16:00 Re: Rozwazam kota(y)

Pewnie dla młodego kota najlepszą zabawką jest drugi kot. I jak Ciebie nie będzie to one sobie świetnie radę dadzą, tylko ewentualnie ograniczysz im przestrzeń do biegania lub tak zorganizujesz mieszkanie, aby nie było czego zrzucać przewracać czy za bardzo zniszczyć. Bo jak tornado przejdzie to nie patrzy

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Śro kwi 19, 2017 17:47 Re: Rozwazam kota(y)

Loes pisze:Czy dwa male kotki majac przez wiekszosc dnia tylko siebie wzajemnie do zabawy to rozsadne?


Bardzo rozsądne :) Wyobraź sobie małego kociego dzieciaka zostawionego samego sobie jak palec na 9-10 godzin? A potem wyobraź sobie tego samego kociaka, który ma kolegę/koleżankę, z którym to spędzi ten czas na zabawach i przytulaniu, zapasach, wygłupach i wspólnych drzemkach.
Jeśli koty to minimum dwa :)
Jeśli devon czy korek, to tylko z drugim kotem o podobnym temperamencie :) Może być miks devon + korek, może być inna aktywna rasa, jak abisyńczyk.
Kwestia tylko dobrania kotów do siebie pod względem usposobienia. Ale tu już hodowca musi Ci opisać dokładnie w najdrobniejszych szczegółach charakter danego kociaka :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro kwi 19, 2017 20:07 Re: Rozwazam kota(y)

Dziekuje Wam za odpowiedzi. Tak sobie tez myslalam, ze na tyle godzin to nie godzi sie zostawiac kota samego. A tez mam jeszcze inne zajecia.
Mysle, ze jak bede kupowac to takie, ktore na dzien dobry uwiodly mnie swoim wygladem czyli Devon i Cornish jako duecik. Tak bylo tez z psami, zawsze bylam (i jestem) zbzikowana na tle jamnikow, a najbardziej tych mini. Jak gdzies widze to od razu sie slinie!Moje byly po prostu superjamnikami ze wszystkimi zaletami i wadami jakie jamnik powinien posiadac, wlacznie z nadymaniem sie na widok kazdego wiekszego psa. One po prostu widzialy siebie jako duzo wieksze od kazdego psa. Niestety nie potrafily z godnoscia sie odwrocic tylko zawsze musialy mu jeszcze nawrzucac impertynencji. No i nie wiem dlaczego ale te koty przypominaja mi wlasnie jamniki ( absurdalne a jednak). A co na temat linienia? Bo ta ich siersc to wyglada na baranka?

Loes

 
Posty: 7
Od: Śro kwi 19, 2017 11:08

Post » Czw kwi 20, 2017 11:32 Re: Rozwazam kota(y)

Pamiętaj - kupuj z HODOWLI - nie z rozmnażalni.
To bardzo ważne - dla zdrowia przyszłych pupili

I dla ogółu zwierzaków....
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw kwi 20, 2017 12:15 Re: Rozwazam kota(y)

Loes pisze: A co na temat linienia? Bo ta ich siersc to wyglada na baranka?


Niestety liczyć musisz się z tym, że Devon lub Cornish, przejściowo lub na stałe mogą nie mieć za dużo futra i wcale nie będą przypominać baranka ;)
Niektóre linie hodowlane mają dość słabe owłosienie i koty przez większość życia pokryte są tylko miękkim lub szorstkim meszkiem.
Żaden hodowca nie da Ci gwarancji, że kot dorosły będzie miał idealne pofalowane, pokręcone futerko.
Jeśli chodzi o gubienie kłaków, to jest ono w porównaniu z takim kotem domowym, który ma podszerstek, znikome.

A jeśli chodzi o wybór hodowli, tak jak pisze kalewala, wybieraj mądrze - przede wszystkim legalne hodowle należące do legalnych światowych organizacji.
I koniecznie odwiedź hodowlę zanim zarezerwujesz kociaka. Nigdy nie wysyłaj zaliczki bez wcześniejszych odwiedzin i przekonania się, że to właśnie TA hodowla i TEN kot :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw kwi 20, 2017 20:25 Re: Rozwazam kota(y)

To wcale nie jest przeszkoda, nie musza miec lokow, nawet jak tylko troche puchu to pieknie! Moze nawet lepiej.
Rozgladam sie za hodowla(mi) bo tylko takie zrodlo wchodzi w gre. Nie chce kotow niejasnego pochodzenia z domu gdzie hoduja je tylko dla zysku. Co mnie troche dziwi to to, ze niektore hodowle maja pare roznych ras, jak to mozliwe? Jesli chodzi o wydatek to ok. +/- 800 euro za jednego kotka (takiego do kastracji). To chyba normalna cena za kota z rodowodem? Nie chodzi mi o ten rodowod ale to gwarancja, ze kot z oficjalnej hodowli prawda? Czy np. takie dane o rodzicach( Devon) sa ok?
(Stamboom) naam moeder van de kitten(s): Sarabi of Cesar's Place (genealogia )matki
Moeder is getest op: HCM, PKD, FIV en FELV[/color] - matka przebadana na:
(Stamboom) naam vader van de kitten(s): RX Dream Alfred - genealogia ojciec
Vader is getest op: HCM, PKD, Patella, FIV en FELV ojciec przebadany na:
Niestety chyba trudniej o Cornish. A na pewno chce obydwa.

Loes

 
Posty: 7
Od: Śro kwi 19, 2017 11:08

Post » Czw kwi 20, 2017 22:29 Re: Rozwazam kota(y)

Hodowle gdzie jest wiele kotów różnych ras odradzam :)
Jeśli ktoś jest od wszystkiego to zazwyczaj jest do niczego :roll:
Nie da się prowadzić spójnego planu hodowlanego i realizować konkretnych celów dla dobra rasy, jeśli tych ras ma się w domu 2,3,4 czy5 ;)

Skoncentruj się na tych, które hodują tylko Devony, czy tylko Korki.
Jeśli chcesz służę namiarami na świetne sprawdzone hodowle, które właśnie mają kocięta- piękne, zdrowe, wypieszczone, świetnie zsocjalizowane i przebadane.
Znam hodowców i devonów i korków :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt kwi 21, 2017 19:41 Re: Rozwazam kota(y)

bede bardzo wdzieczna za adresy sprawdzonych hodowli. Czy kotki sa rowniez wydawane za granice? Co prawda dopiero jesienia bede w Polsce na urlopie i je zabrac ale moglabym juz nawiazac kontakt.
Dziekuje Ci za pomoc, jestes mila i rzeczowa osoba.

Loes

 
Posty: 7
Od: Śro kwi 19, 2017 11:08

Post » Sob kwi 22, 2017 1:21 Re: Rozwazam kota(y)

Tak, hodowcy, których znam sprzedają kociaki za granicę. Oczywiście, ty, jako potencjalny opiekun, musisz spełnić szereg warunków.
Jednak warunki są takie same dla osób z Polski jak i dla kupujących zza granicy :)
Napisz do mnie PW, wyślę Ci linki do dobrych hodowli,
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto kwi 25, 2017 15:56 Re: Rozwazam kota(y)

To bardzo milo z Twojej strony tylko nie wiem jak tutaj sie wysyla pw?

Loes

 
Posty: 7
Od: Śro kwi 19, 2017 11:08

Post » Wto kwi 25, 2017 16:54 Re: Rozwazam kota(y)

O ile mnie pamięć nie myli, to trzeba najpierw napisać odpowiednią ilość postów (5? na 100% nie jestem pewna) i dopiero wtedy dochodzi możliwość wysłania pw.

Necz

 
Posty: 927
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto kwi 25, 2017 17:02 Re: Rozwazam kota(y)

ow, ok dziekuje. To pewnie dlatego.

Loes

 
Posty: 7
Od: Śro kwi 19, 2017 11:08

Post » Wto kwi 25, 2017 17:03 Re: Rozwazam kota(y)

Loes pisze:To bardzo milo z Twojej strony tylko nie wiem jak tutaj sie wysyla pw?


Obrazek
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Wto kwi 25, 2017 17:07 Re: Rozwazam kota(y)

tak, juz znalazlam. Dziekuje! To rzeczywiscie ikonka sie pojawila po pieciu postach.

Loes

 
Posty: 7
Od: Śro kwi 19, 2017 11:08

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 327 gości