wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 05, 2018 10:53 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Kapusta jest bardzo wzdymająca, więc jak oprócz tego jesz strączkowe, to trzeba ciut uważać z ilością, żeby nie było skuchy.
Buraki - jak długo nie masz problemów ze szczawianami - są wielce OK. Podobno genialne są pieczone w piekarniku.
Jak Ci dobrze, że możesz cebulę - duszona cebulka z kiełbasą to jedna z rzeczy których mi najbardziej brak.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro wrz 05, 2018 10:55 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

kiełbasy nie mogę :roll: niedobrze mi po kiełbasie
jem jakoś tak 1 kawałek raz na kwartał i zawsze się potem muszę wspomagać ( pięciornikiem gęsim lub kurzym bo mogłabym zamieszkać w kibelku)

na wzdymanie idealny jest kminek
albo i tez napary z niektórych ziółek

cebule lubię sama smażoną :oops: potem wszystko smierdzi cebulą, według mnie to piekny zapach, ale niestety nie dla wszystkich
tak jak i kurkuma -tez lubię, ale w pracy alergicznie reagują na jej zapach (siedzę sama w pokoiku z drzwiami i oknem)
wiec jem w pracy soczewicę bez kurkumy :placz: bez cebuli :placz: i bez czosnku :placz:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro wrz 05, 2018 13:35 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Jest całe mnóstwo przypraw do kapusty i innych kapustnych, do soczewicy i innych grochów, działająco przeciw wzdjęciom.
I ziółek różnych też. Równiez z tych dobrych w smaku.
Problem to mam z kapustą taki, że nie chcą w większości miejsc sprzedawać np. 1/4, co też nei jest dla mnie mało. Bo jeść kapustę co kilka dni to tak, ale jeść przez kilka dni pod rząd, to nie.
A kurkumy przecież można troszeczkę - nie będzie czuć w gotowej potrawie.
Nie rozumiem z tym pokojem - sama z drzwiami i oknem.. więc w czym problem?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro wrz 05, 2018 13:39 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

przeszkadza takiej jednej pani :mrgreen: kurkuma ma taki specyficzny zapach
ja osobiście lubię,ale nie jest to popularny zapach
nie jest to problem przecież, żartuję z tym płaczem

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro wrz 05, 2018 14:30 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Ale mnie chodziło o to, że napisałaś, że sama w pokoiku... itd. :mrgreen:
Więc jak komuś przeszkadza? Mają taki wyczulony węch??
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw wrz 06, 2018 6:28 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

jednej osobie przeszkadza 8) jest wyczulona po prostu może , albo wrażliwa

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw wrz 06, 2018 11:23 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

mój syn chodzi do gimnazjum
teoretycznie
bo syna mam, ale gimnazjum już przecież nie ma - nawet stronę internetową gimnazjum całkiem zlikwidowali
a mój syn uparcie twierdzi,że jednak chodzi do gimnazjum, kanapek żąda i rano rzeczywiscie wychodzi z plecakiem w kierunku nieistniejącego juz przecież gimnazjum

normalnie jak w tych książkach z serii szkoła przy cmentarzu :roll:

poszedł wczoraj do biblioteki szkolnej, zeby książki sobie pożyczyć i sie okazało, że bibliotekarkę zwolnili, no bo gimnazjum nie ma, wiec nie może chyba tez być biblioteka i bibliotekarka w gimnazjum, które nie istnieje
wiec biblioteka zamknięta na głucho

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw wrz 06, 2018 11:38 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Patmol pisze:mój syn chodzi do gimnazjum
teoretycznie
bo syna mam, ale gimnazjum już przecież nie ma - nawet stronę internetową gimnazjum całkiem zlikwidowali
a mój syn uparcie twierdzi,że jednak chodzi do gimnazjum, kanapek żąda i rano rzeczywiscie wychodzi z plecakiem w kierunku nieistniejącego juz przecież gimnazjum

normalnie jak w tych książkach z serii szkoła przy cmentarzu :roll:

poszedł wczoraj do biblioteki szkolnej, zeby książki sobie pożyczyć i sie okazało, że bibliotekarkę zwolnili, no bo gimnazjum nie ma, wiec nie może chyba tez być biblioteka i bibliotekarka w gimnazjum, które nie istnieje
wiec biblioteka zamknięta na głucho

Nieźle :D A te książki mnie zaintrygowały :) Muszę przeczytać :)
Co do wzdęć po strączkach to podobno wszystko zależy jak się je gotuje. Jak moczymy fasolę to wylewamy potem tą wodę i przepłukujemy fasolę. Po gotowaniu też lepiej wylać i przepłukać. I dopiero wrzucić do dania. Soczewica jest najłagodniejsza ze strączków. Ach i podobno nie powinno się przykrywać jak się gotuje, żeby jakieś tam związki mogły wyparować. Raz tak gotowałam wg tych zaleceń fasolę i faktycznie była różnica :)
Samą smażoną cebulę też bardzo lubię. Z tym zapachem jest różnie i dziwnie. Jak ja smażę cebulę to jest ładny zapach, jak m. smaży to wietrzę mieszkanie cały dzień :/ Nie da się wysiedzieć w tym smrodzie.
Dobra jest soczewica ugotowana z ziemniaczkiem - taka papka się robi i jest pożywna ;)
Też używam kurkumy i nie zauważyłam jakiegoś wybitnego zapachu.

morelowa pisze:Też uważam, że jak ktoś mówi, że musi jakiś cukier tzn, że się jego organizm domaga, albo pierogów np. , to mówi bzdury. To chętka, czasem nawyk..
Na ogół nie ulegam. Ale jak akurat mam, albo jestem obok tego czegoś i pora na obiad dajmy na to, to nie widze powodu by się umartwiać i bronić się pazurami przed pizzą. Od czasu do czasu kupuję czekoladę. Czasem kawałek ciasta. I nie, nigdy nie mówię, że wszystko dla ludzi bo to następna bzdura. Ale jednostkowo, raz na jakiś czas , dla czystej przyjemności nie zrobi nikomu nic złego.[chyba, że jakiemuś alergikowi].
Warzywa, ofc, są najlepsze. Pomidory, płątki i soczewica też. :D

Organizm się nie domaga tylko człowiek ma chęć i tak się tłumaczy przed innymi ;) Ja też uważam, że raz za jakiś czas można coś zjeść, ale też jestem na etapie eliminowania z diety różnych rzeczy np. białej mąki. Cukier w cieście musi być, ale poza nim niekoniecznie :)
Białą mąkę podobno idealnie zastępuje mąka orkiszowa - mam zamiar się przekonać o tym :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw wrz 06, 2018 13:09 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Orkiszowa całkowicie zastępuję pszeniczną. Używam od lat orkiszowej [też cieciorkowej] białej, rzadziej z pełnego przemiału , bo nie lubię.
Ale czasem jem np. pizzę kupioną i wtedy nie wydziwiam. A cukier w cieście też jem.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt wrz 07, 2018 6:49 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

pizza z mąki z cierzycy jest jakaś taka :roll: 1 raz zrobiłam
to juz lepiej zjeśc całkiem coś innego

ja sobie czasem miele na mąkę rożne rzeczy, np płatki owsiane albo soczewice albo kaszę jaglaną, jak mi pszennej brakuje - rzadko mam torebkę mąki w zapasie, a czasem troche braknie do ciasta na coś ( na pizze czy na nalesniki)
efekty są rożne :roll:
przeważnie tez nie mam bułki tartej jak wpadnie na pomysł robienia kotletów/ czegoś co trzeba obtoczyć w jajku i bułce
i wtedy biorę otręby, albo właśnie mielę coś co mam, czyli najczęściej jakąś kaszę 8) ostatnio zamiast bułki tartej użyłam kaszki kukurydzianej (bo mam, ale podobno kukurydza to straszne świństwo jest )

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt wrz 07, 2018 9:05 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Ciecieżycowa na naleśniki i czapati. Na pizzę ?? nie....
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt wrz 07, 2018 9:07 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

robiłam z przepisu i nawet wyszła ta pizza
ale smak miała jakis taki dziwny


Młody poszedł po książki do biblioteki miejskiej i przyniósł fajny stosik, głownie fantazy.
tez lubię 8) będę podczytywać

w poniedziałek ide na zebranie do gimnazjum, którego nie ma :strach: :strach: :strach:
ach, juz sie boję :strach:
Młody powiedział, że mam zapłacić składki na zebraniu ( na ubezpieczenie i radę) i że mam się W OGÓLE nie odzywać, ani nie zadawac głupich pytań :roll: ( w zeszłym roku pytałam na co będzie konkretnie przeznaczona składka na rade rodziców, i i w jakiej firmie bedzie ubezoiecznie, i jeszcze powiedziałam na głos na zebraniu, ze i ubezpieczenie i składka - sa nieobowiązkowe przecież,
bo nauczycielka powiedziała że kazdy rodzic MUSI zapłacić te składki, a jak nie ma kasy to niech pisze prośbę do dyrekcji o zwolnienie :roll: ) nie lubię po prostu jak ktoś mi mówi, że MUSZE, jak nie muszę :oops:

jak Młoda chodziła do liceum, to wychowawczyni mówiła na pierwszym zebraniu w roku, że skłądka na rade rodziców jest nieobowiązkowa oczywiscie i dobrowolna, ale prosi o wpłaty bo w tym roku jest w planie ( i mówiła cos konkretnego np wymiana jakiś konkretnych szafek w szkole, i co było zrobione konkretnie w poprzednich latach) i co roku płaciłam bez gadania; i na ostatnim zebraniu w roku mówiła/albo ktoś z rady rodziców co zostało zrobione za zebrane pieniądze.

ale jak słyszę, że MUSZE, no to nie płacę :placz: nie jestem w stanie po prostu :placz:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt wrz 07, 2018 10:07 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

:mrgreen: :201461 :201461 :201461
Twój syn to przebój :mrgreen:

To jeszcze dodam o jedzeniu, że z mąki z ciecierzycy robi się pyszny omlet bez jajek :)
To mój Obrazek
Wystarczy mąka, łyżka oleju, woda tyle, żeby była konsystencja gęstej śmietany i przyprawy - właśnie kurkuma i inne, co kto lubi.

Ja będę wszystko testować na orkiszowej, nawet pizze i zobaczymy jak smakuje :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt wrz 07, 2018 10:10 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Młody nie zje
a ja się nie liczę
bo Młody jest chudy strasznie, i muszę go podtuczyć, czyli karmić czymś co lubi ( rozne rzeczy przełknie :mrgreen: ale cierzyca i kurkuma do nich nie należy)

dla siebie to nie chce mi sie kombinować
prościej ugotować soczewice albo wcale nie jesć
kucharka ze mnie kiepska :strach: ale na pewno mam wiele innych zalet

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt wrz 07, 2018 10:15 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Ale Kochana Patmol :) Kurkumy używać nie trzeba ;) Można zrobić z czosnkiem lub innymi przyprawami :) Talentu do tego nie trzeba i dla siebie też można zrobić 2-3 łyżki mąki wystarczają na placek dla jednej osoby :)
A młody jest chudy pewnie jak wszyscy faceci w jego wieku :) Kiedy stanie się starszym nastolatkiem i dalej to budowa zacznie się zmieniać. Mój brat też był chudy, a teraz to chłop, a ma 22 lata :)
Mi się zdaje, że chłopca nie da się utuczyć - chyba, żeby jadł cukierki, pił cole, jadł chipsy i siedział przed tv - ale i to nie zawsze się sprawdzi ;)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Silverblue, Szeska i 380 gości