wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 06, 2018 13:29 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

bo piszę tylko jak jestem wkurzona, że muszę wychodzić
a jak nie muszę, to nie piszę :mrgreen:
wiec jest wrażenie, że ciągle wychodzę z dwoma -a wcale nie
no i Młody wychodzi dopiero od jakiegoś tygodnia :mrgreen: sam ze Sweetie
tylko on i Sweetie - nie jest to może mistrzostwo świata, ale na razie jestem jeszcze w euforii

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 06, 2018 13:45 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Jak jest powód do radości, to należy się cieszyć ;)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto mar 06, 2018 13:53 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

no to korzystam i sie cieszę
kto wie, co będzie jutro

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro mar 07, 2018 8:41 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

wczoraj po południu padał deszcz
deszczyk
odrobinę padało, troszeczkę

nie wiem skąd Caillou wie, ze pada deszcz
w mieszkaniu małego deszczyku nie słychać, przez okno ona nie wyjrzy
może wilgoć czuje

miny robiła, ze spacer ją NIE INTERESUJE
no ale na siku wyjść trzeba jednak było
no to poszłyśmy
Caillou omijała kałuże bardzo uważnie, i jednocześnie szła jakby na palach -żeby łap nie pobrudzić
ona ma fioła na punkcie czystości swojej sierści

Pamiętacie Daphne ze Scooby doo ? i jej hopla na punkcie czystości jej różowych kozaczków i lament nad każdą niewidoczna plamką? Caillou ma tak samo

uszy sobie tak ustawiła, zeby jak najmniejsza powierzchnia mogła zmoknąć

przeszłyśmy mały kawałek
Caillou stanęła, i z westchnieniem zaczęła patrzeć w dal, pysk poważny bardzo, pies pełen melancholii
znam tego psa, wiec wiem ze jego patrzenie w dal, to niezbyt interesuje
wiec pytam
wracamy
i o to chodziło, pies się rozpromienił cały i z miejsca zawrócił z powrotem

a dzisiaj rano był śnieg
troszkę
jakby ktoś cukrem pudrem posypał
i jeden pan sypał ścieżki piaskiem, specjalnie patrzyłam, miał wiaderko piasku
nikt solą nie sypał
ciepło jest , więc śnieg pewnie zaraz stopnieje

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro mar 07, 2018 12:54 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

A jesteś pewna, że to nie piasek z solą? Bo przez długie lata sypali właśnie taką mieszanką, dopiero od niedawna przeszli na samą sól.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro mar 07, 2018 13:02 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

nie jestem pewna 8)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw mar 08, 2018 7:20 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Obrazek

dzisiaj Dzień Kobiet
:mrgreen:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw mar 08, 2018 10:28 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

a taka karme znacie ? http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ass/663484
Wild Freedom Adult

nie wiem tylko kto te nazwy wymyśla :roll: jakby sie nie mogła jakoś normalnie nazywać

Skład
Cold River:
55% mięsa kurczaka, wątróbki kurczaka, bulionu z kurczaka, 43% czarniaka, bulionu rybnego, 2% składników mineralnych

Dodatki
Dodatki fizjologiczne:
witamina D3 200 j.m., witamina E (jako octan all-rac-alfa-tokoferylu) 25 mg, tauryna 1000 mg, cynk jako jednowodny siarczan cynku, 15 mg, mangan jako jednowodny siarczan manganu (II) 3 mg, jod jako jodek potasu 0,5 mg

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw mar 08, 2018 10:54 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Nie znamy i nie poznamy :( Jak nie ma małych opakowań, to nie mamy szans..
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22905
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw mar 08, 2018 11:06 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

ale to jest małe opakowanie
puszka 400 gram -tak na smak po prostu

200 gram też są
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... kra/659960
ale drożej wychodzą za kg

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw mar 08, 2018 11:10 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Kupilismy zestaw mieszany. Niby sklad niezly, ale pogladowo, smakowo i zapachowo tak sobie. Dosc grubo mielone, duzo wiekszych kawalkow rurek tchawicznych i in., koty zjadly niewiele, bo zjadly, bez szalu. Wiekszosc poszla do smietnika.

FuterNiemyty

 
Posty: 3471
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw mar 08, 2018 11:14 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

dziękuje za informację
no właśnie skład niezły, chociaz sam kurczak, i cena przyzwoita
ale jak niesmaczna, to już niedobrze

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw mar 08, 2018 11:17 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Wez pod uwage, ze to tak czysto subiektywne wrazenia w porownaniu z Grau, Granata, Catz Finef. czy mieskiem :)

FuterNiemyty

 
Posty: 3471
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw mar 08, 2018 11:27 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

wiem
ja karmie koty surowym mięsem, i koty wolą całe kawałki niż pokrojone, a najmniej lubią mielone
( np skrzydełka kroje na pól, a wołowinę w duze kawały)
ale Ferringa im bardzo smakuje -obłędnie (bardzo, bardzo rzadko dostają, jak czasowo z mięsem nie wyrabiam no i na próbę)

w tamtym roku jeździłam tylko na jednodniowe wycieczki, bo koty
ale w tym roku mam zamiar wyjechać chociaz na parę dni, i chciałabym zostawić puszki, jako łatwiejsze do karmienia kotów - nawet z temperatura jedzenia nie ma problemów
ale całkiem nie wiem które kupić :mrgreen:
żeby nie było za drogo (mam teraz 6 kotów i planuję zabrać tylko jednego psa, więc dla tego co zostaje też jakieś puszki kupię)
zeby koty chętnie jadły, nie rzygały i nie miały biegunki

nie wiem czy kupić po prostu samą ferringę, bo ją czasem daję, i smakuje kotom bardzo (ale moim kotom to i każde mięso smakuje, byle nie było mielone na ciapę)
czy lepiej rożne puszki

jak mi sie uda pojechać i będzie ok, to zamierzam częściej w góry wyskakiwać na kilka dni -od nas w Sudety jest ok 70 km,

i sie tez zastanawiam co zostawić do jedzenia dla psa
strasznego żarłoka, wazy ok 20 kg, ale je zawsze wiecej niż normy, odrobinę jest zbyt gruby moim zdaniem - ale odrobinę
i uwielbia gryźć - czyli woli np cała ćwiarkę z kurczaka(przekrojona na pól) niż samo mięso z udźca z kurczaka, bardzo też lubi wołowinę i chrząski z indyka, łapki z kurczaka, ale podrobami sie brzydzi
też mu chce zostawic puszki, ale całkiem nie wiem jakie
a może sucha karmę mu dawać przez te kilka dni, będzie sobie chrupał ?

a taką psią karme znasz? jaka ona jest?
http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... _of/669078
skład taki sobie, ale na tych kilka dni jak mnie ma nie byc -tak sobie ją rozważam
tyle ze strasznie ma dużo roślin strączkowych - boję sie czy pies nie bedzie mial wzdęc i takich tam,
ten pies co zostaje to woli normalne jedzenie , nie jada myszy ani koników polnych ani bobu czy zielonego groszku (ten drugi pies, którego biorę uwielbia bób i groszek, ale nie zje chrupek, bo chrupek nie uważa za jedzenie)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw mar 08, 2018 11:53 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

A widzisz, z kolei u nas fioletowa feringa czasem bardzo chetnie, czasem blee.
Ale puszki sa chyba najlepszym rozwiazaniem.
Z suchych psich fajnie sprawdzala sie Taste of Wild, Acana kiedys byla dobra (nie wiem, czy sie cos nie zmienilo w ostatnim czasie), z mokrych jest troche fajnych puszek, moze Granata?
Taste of Wild jest dosc droga w wersji mokrej, chyba nie bardzo warta ceny.
Ale takie cos:
http://www.zooplus.pl/shop/psy/barf
?

FuterNiemyty

 
Posty: 3471
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Silverblue i 184 gości