wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 27, 2017 9:37 Re: czarny,młody,egzotyczny (odmiana legnicka) Pumba szuka d

Zdecydowanie Twój TŻ ma rację.
Sama to nawet wolę takie psy-psy, a nie 'śliczniutkie' [choć oczywiście są śliczniutkie].

Śniegu zdecydowanie natomiast nie lubię :evil:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro gru 27, 2017 9:52 Re: czarny,młody,egzotyczny (odmiana legnicka) Pumba szuka d

Sweetie to na pewno jest pies. Pachnie/ śmierdzi jak pies, je jak pies, zachowuje się jak pies.

A Caillou to trochę kosmita jakby 8) pewnie ma domieszkę dużą szpica i dlatego taka jest. Mnie to bardzo odpowiada.
Nie wiem czy ona jest śliczniusia, ale ona chodzi jak koń na wybiegu -głowa do góry, ogon w rogalik i taki jakby taneczny krok - właśnie jak takie paradujące konie, i pewnie to ludziom się podoba. I do tego wygląda prawie zawsze jakby była przed chwilą wykąpana i wyczesana.

Psy były zachwycone śniegiem. Skakały z radości z zachwytu.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro gru 27, 2017 10:53 Re: czarny,młody,egzotyczny (odmiana legnicka) Pumba szuka d

Dużo ludzi lubi rude psy/koty a Calliou jest lekko rudawa. Pierwszy plus. Jest też trochę osób, które lubią psy/koty puchate/z długim włosem. Calliou jest nieco puchata. Drugi plus.
Tymczasem Sweetie ma w sobie coś groźnego. Myślę że dlatego nie przyciąga ludzi. I byłoby pewnie też inaczej, gdyby szła sama a nie obok Calliou, która ma te "pożądane" cechy.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro gru 27, 2017 11:19 Re: czarny,młody,egzotyczny (odmiana legnicka) Pumba szuka d

Ludzie mówią, że Sweeiie wygląda jakby się szykowała do ataku, bo tak uszy stawia do przodu.
A ona po prostu ma tak uszy na stałe. I jeszcze ma krzywe te uszy od szczeniaka. I jak się uśmiecha po psiemu, to wygląda jakby się szczerzyła :mrgreen: Taka jej uroda , pewnie z jakąś domieszka amsafa, chociaż bardziej jest podobna do dzikich psów afrykańskich czyli likaonów.
To taki słodziak w sumie.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro gru 27, 2017 11:50 Re: czarny,młody,egzotyczny (odmiana legnicka) Pumba szuka d

Sweetie to moja ulubienica :mrgreen:
Piękne pierwotne psisko. Kojarzy się z sawanną, zainteresowaniem stadem i swoimi sprawami.

edit. btw. czy mnie się zdaje, czy likaoński wątek przeniósł się do Pumby?
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23780
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Śro gru 27, 2017 11:58 Re: czarny,młody,egzotyczny (odmiana legnicka) Pumba szuka d

teraz jest tylko jeden wątek :mrgreen: i ma w tytule Pumbę, bo gdyby ktoś akurat
a psy tak przy okazji sie pojawiają, bo to jednak koci wątek
ale, mnie bliżej jednak do psów, niż do kotów, więc te psy wciąż jakoś wychodzą w kocim wątku

RYjek
Obrazek

Zorro
Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro gru 27, 2017 14:23 Re: czarny,młody,egzotyczny (odmiana legnicka) Pumba szuka d

ludzie dzwonią o Pumbę :roll: o Elberta nie dzwonią, a przecież to tez kot
po prostu Pumba ma jeszcze zdjęcia w ogłoszeniach jako kociak/ kociątko,
Pumba ma prawie 8 miesięcy teraz , jest wielkości normalnego kota/ np Elberta -nowe zdjęcia muszę zrobić i wstawić w ogłoszenia
normalnej wielkości błyszczący, zwinny czarny kot ze złotymi oczami

zawsze dzwonią o Pumbę tacy co kochają koty , i opowiadają o tej swojej miłości i o tym jak to oni przezywają że kotek zimą sam na dworze, głodny wystraszony, samotny
wiec oni by chcieli przygarnąć Pumbę, takiego kota uratować -bo tacy dobrzy są

jak tłumacze , że Pumba to raczej na poduszce się wyleguje i zima mu nie grozi, nie jest ani głodny ani wystarszony
i pytam czy ze zdjęć Pumby wynika, że na on na dworze jest? lub głodny i wystraszony?

no tak, oni by chcieli go od razu uratować, jeszcze dzisiaj mogą go wziąć,
kuwetę mają, miska jest, karma to nie problem -zaraz się kupi

dzisiaj zadzwoniła taka dziewczyna, młoda po głosie, nie pytałam ile ma lat,
bo ona tak kocha koty
mieszka z rodzicami, domek jednorodzinny z ogródkiem, właśnie jej wujek powiedział, że jej kotkę samochód potrącił (jakiś czas temu)
długo to przed nia ukrywali, ale kotki nie było i było, więc w końcu jej powiedzieli wczoraj czy przedwczoraj. w końcu się jej przyznali
i ona teraz tęskni i by chciała następnego kota
bo tak się zżyła
kotka miała ok roku,
w ciąży już była, ale poroniła,

oczywiście że nie będzie wypuszczać Pumby, i rodzicom powie żeby tez nie wypuszczali

a na wakacje?
tak wyjeżdża, raczej na całe
ale zawsze ktoś w domu jest, tak że nie ma problemu

i mają psa, ale tez nie ma problemu, bo pies w ogóle do domu nie wchodzi
tylko na podwórku jest cały czas

rodzice nie chcieli pierwszego kota , tej kotki co roku dożyła
ale potem na pewna ją pokochali

i dalej w tym temacie w tym samym stylu
w każdym razie ona nawet dzisiaj może Pumbę wziąć

nie pytała czy sterylizowany, ani co mu do jedzenia kupić (kuwetę i miske ma po tamtej kotce, karmę jakąś kupić to chwilka przecież)
tylko cały czas było o tym jak ona strasznie tęskni za tym, żeby był kot w domu, i jak kocha koty

czasem mam wrażanie,coraz częściej, że to ja jestem głupia
a ja wcale kotów nie kocham, ani nic w tym stylu
ale Pumbę dawać w takie warunki, gdzie psa cały czas na podwórku trzymają? :strach: i jeszcze sie tym chwalą, że on do domu nie wchodzi, i że nie ma obawy dla kota
bo co? boby kota zjadł jakby wszedł?

o tak mniej wiecej wygląda Pumba
Obrazek

tylko tu nie widać, że to rozmiar normalnego kota już jest

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro gru 27, 2017 15:00 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Doedukowałaś małolatę?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw gru 28, 2017 7:35 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

raczej nie mam talentów pedagogicznych :oops:

wczoraj znowu walili, najbardziej to wojnę przypomina i takie pojedyncze bombardowanie co kilkanascie minut
bo nie widać błysków, tylko jakby ktoś bomby zrzucał
może przodkowie tych ludzi zrzucali bomby w czasie wojny i oni tez mają taką potrzebę, i nie mogą sie powstrzymać

można sie przyzwyczaić, ale Caillou sie boi
więc o spacerze do parku nawet mowy nie ma,
z braku wyboru poszłyśmy wczoraj do sklepu zoologicznego, zawsze coś się dzieje, stoimy w kolejce, kupujemy, jakaś akcja jest - z przejściem wyszło nam prawie 60 minut
i żwir kupiłam dla kotów i smaczki dla psów

w nocy śpimy przy otwartym oknie , dziwne jest wrażenie tego bombardowania

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 28, 2017 9:05 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Też. Jeszcze nieczęsto, ale wystarczy w okolicach 22'00 jak 3 razy walnie bomba..
Dla mnie to prostactwo po prostu.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw gru 28, 2017 9:24 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

ale z czegoś wynika ta potrzeba udawanego bombardowania miasta, bo efekt jest tylko hałasu/bombardowania, a nie ma żadnych kolorów i takich tam wrażeń estetycznych
i przecież darmowe te bomby nie są -idzie na to konkretna kasa czyjaś

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 28, 2017 10:20 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Z tego samego co wywalenie słupa ogłoszeniowego/ połamanie ławki/rozwalenie kosza na śmieci itd. - jeśli przy tym będzie huk, tym lepiej.
Z prostactwa - czyli [wg mnie] braku umiejętności do wyrażenia emocji w sposób nie szkodzący, do zaznaczenia własnej obecności [choć nikt jej nie zauważy i tak , jeśli po ciemku]. Z czego wynika rechot na widok jakiejś krzywdy albo kawału obrzydliwego? Z tego samego.
Atawizm mówisz? Tak, ale przy jakiejś minimalnej ilości IQ - no, może trochę większej niż minimalnej - dorosły człowiek w XXI w. powinien umieć oceniać to co robi. Powinien umieć się powstrzymać. Jeśli by chciał.
Nie usprawiedliwiam nijak takich zachowań. Ani karmą, ani atawizmem, ani przodkami, ani Hellingerem.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw gru 28, 2017 10:26 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

nie jest moim celem usprawiedliwienie
po prostu zastanawiam się co powoduje, że kogoś to kręci ( i jeszcze za to płaci przecież)
bo jednak taniej jest rozwalić ławkę czy kosz na śmieci - a u nas jakoś rzadko rozwalą ławki (zdarza się, ale rzadko; kwiaty w parku rosną,całe klomby, i w parku i na mieście -i ludzie nie niszczą, a park jest normalnie otwarty)
więc to nie pragnienie niszczenia, to jakaś inna potrzeba
i ludzie sa mili, bezrobocie jest małe, do Niemiec rzut beretką

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 28, 2017 10:38 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Oczywiście. To tylko przykłady były i nie twierdzę, że to jakaś większość. To właśnie jednostki . Wystarczy.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw gru 28, 2017 10:53 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

to nie sa jednostki, bo u nas (mieszkam w centrum) tak od zmierzchu do nocy jest walniecie co 10, 15 minut, czasem częściej i cała seria.

Tak sobie czasem mydlę, ze może to frustracja, bo u nas jest tylko ludność napływowa.Cały rok sie trzymają, a nagle przy sylwestrze ich łapie tęsknota na wielka równiną czy stepem czy czymś tam, co w duszy gra.

jak się czyta, a ja czasem czytam, literaturę o zasiedlaniu tych terenów po II wojnie, to w sumie siła przesiedlona na teren dziwny, górzysty,całe wsie, i ludzi którzy mieszkali w chatach na równinie po horyzont.
wprowadzili sie do obcych, urządzonych całkowicie mieszkań w kamienicach
może gdzieś tam było w nich pragnienie, żeby to wszystko wysadzić, i zbudować po swojemu -i ono gdzieś tam dalej drzemie


Bardzo lubię Domy Śląsk. Tutaj wszyscy sa obcy, wiec nawet w górach/Sudetach nie ma podziału takiego sztywnego na górali i turystów, jak np w Tatrach.
Ostatnio edytowano Czw gru 28, 2017 11:03 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 150 gości