wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 18, 2018 9:01 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Boby wszystko zeżarła zanim by ktoś inny spróbował, i staranowałaby cześć kotów niechcący.

Sweetie dostała mięso, tez była zadowolona - bo zjadła i swoje i Caillou. Caillou nie chciała mięsa, tylko więcej kocich chrupek.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon paź 22, 2018 6:53 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Byliśmy w Wąwozie Myśliborskim -ale było pięknie, i nawet zdjęcia zrobiłam, tylko nie zdążyłam wstawić, bo po powrocie sprzątałam bardzo intensywnie.

Robiliśmy światło i kontakty na strychu, nie osobiście oczywiscie, ale taki specjalny pan przyszedł, co się na tym zna. I musiałam na strychu wszystko poprzestawiać, żeby dostęp był tam gdzie trzeba. I wszystko mam poprzestawiane i nic nie mogę znaleźć :roll: za dużo mam wciąż tych rzeczy na strychu. Wyrzucam, ale chyba za wolno, bo za wolno ubywa. I wystarczy jakiś mały remont i się robi straszne zamieszanie.

I coś mi się zepsuło w pralce. :strach: Bo nie chce prać. TŻ mówił, ze sie umówi z jakimś naprawiaczem pralki.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon paź 22, 2018 9:37 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

odnośnie zamkniętego wątku Ofelii :roll:
to poproszę moje wszystkie posty z tego watku tez wykasować,
bo jak zostały wykasowane wszystkie posty Ofelli i usunięte, nawet śladu nie ma że ona coś pisała, nawet pustych miejsc nie ma po jej postach - to wygląda teraz jakbym pisała na tym wątku sama do siebie :roll:

chciałam dać linka do wątku z miau o psie Ofelii ludziom z dogo, bo chcieli ogłoszenia dla psa robić
tacy ludzie, co się znają na szukaniu domu psu, i mieli o psie poczytać i w ogóle, pomysleć, pomóc
a tutaj -pstro, postów Ofelii o jej psie na miau juz nie ma - żadne informacje o psie nie zostały
chociaż informacje o psie to mogła chyba zostawić

teraz Ofelia ma wątek na dogomanii
niby szuka domu psu ,
nich się psu szczęści - może akurat go ktoś wypatrzy,
ja odpadam, jak to mówią
(wątek na dogomanii przypadkiem znalazłam szukając całkiem czegoś innego, , wiec ewidentnie Ofelia nie chce pomocy, woli to załatwić we własnym zakresie; na dogo napisała, że odda psa do schroniska, jak sie dom nie znajdzie - juz nie ma tekstów o DT czy hoteliku dla psa
tym razem zacytuję z dogo, zanim tez zniknie


Luśka przywieźliśmy z wyjazdu... garnął się do ludzi i pałętał po miejscowości.
Przywieźliśmy również babeszjozę, pchły i kleszcze. Tego wszystkiego już nie ma.
Pies został oceniony na około roku. Raz odrobaczony. Zabezpieczony przeciw kleszczom.

Nie akceptuje kotów, a one jego. Siedzą zamknięte w piwnicy od 2 tygodni...
Lusiek dla domowników jest łagodny, ogromny pieszczoch, grzecznie śpi w nocy.
Niestety spacery to wyzwanie. Szczeka na ludzi, psy i samochody. O gołębiach i kotach nie wspominam.
Pies dla doświadczonego psiarza, na pewno do pracy. Oceniony na lękliwego. W domu nie boi się niczego. Poza gośćmi, na których też szczeka.

Chciałam mu pomóc, ale sytuacja mnie przerosła i poważnie myślę nad schroniskiem. U nas zostać nie może.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon paź 22, 2018 10:56 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

No bo ona od początku liczyła na to, że się nad nią użalimy i zabierzemy zawadę... A jak ludzie nie okazali się uszczęśliwieni że taka dobra pani, ani zabić psa, ani wywieźć do lasu nie zamierza, no to się fochła i poszła. Tak to bywa niestety. Przy czym musisz w tamtym wątku lub (jeszcze lepiej) na priva do adminów napisać.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw lis 15, 2018 13:53 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

znalazłam swój wątek 8) jakoś nie pilnowałam i spadł :twisted:
wszystkiego trzeba samemu pilnować i wszystko na mojej głowie :strach: nawet pilnowanie mojego wątku na mojej głowie :strach:

nie będę pisać, niech zostanie jak jest - to nie moja sprawa, niepotrzebnie się angażuje czasami
i już drugi był wątek, i tez go nie ma -ale o kocie tym razem ( tez sie kobieta fochnęła moim zdaniem, chociaz ona twierdzi, że wcale nie - po prostu miau jej nie lezy -nie odnajduje sie na miau -tak mi odpisała- a z kotem kiepsko, po rtg wyszły dziwne rzeczy, więc tez takiego podejścia nie rozumiem)
trzeba się ćwiczyć w opanowaniu po prostu - nie mój zwierzak, to może lepiej się nie produkować na forum, ale raczej za sprzątanie mieszkania sie wziąć; sprzątanie zawsze się przyda

oglądam teraz filmiki o psach takiego pana - o tego https://www.youtube.com/channel/UCJDSFa ... HEKp3JM4_g
on fajnie pokazuje jak uczyć psy rożnych rzeczy, no i oglądam filmiki i też się wzięłam intensywnie znowu za psie nauki - super zabawa to jest, psy zachwycone

ćwiczymy zwłaszcza chodzenie na luźnych smyczach na dwa psy po ciemku po mieście i parku - i to jest wyzwanie, bo Caillou no to spokojnie, ale Sweetie jest tchórz straszny
i chyba schudłam od tych spacerów
ale postępy mamy, bo codziennie je biorę razem na porządny spacer do parku, czyli miastem trzeba dwa razy przejść, przez centrum trzeba przejśc - a to trudne jest
i obie ręce mam zajete, jak sie potrzebuję po nosie podrapać - to najpierw stój mówię
ale juz ładnie chodzą, równo, po jednej stronie mnie jeden, a po drugiej drugi - i głownie na mnie patrzą jak idą -i to śmieszne jest , ale skuteczne, bo wtedy idą blisko mnie

no bo jak by poszły za bardzo do przodu toby się musiały strasznie odwracać, żeby na mnie patrzeć - wiec idą zazwyczaj na wysokości kolan, czyli bardzo blisko mnie i patrzą do góry
no i nie da się patrzeć na mnie i ciągnąc do przodu jednocześnie
chyba, że powiem, że luz - no to wtedy na długość smyczy sobie idą, ale tez na luzie
w parku ciemno jest, więc żadnego puszczania całkiem luzem nie ma

no i w międzyczasie byliśmy w Górach Sokolich -pięknie było

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw lis 15, 2018 14:48 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Masz jakieś foty z Gór Sokolich? :)
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw lis 15, 2018 20:32 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

No widzisz, jak za rzadko bywasz, to i watek znika.
I podziekowac za link do filmow, akurat na wieczory jesienne.
Az znow mi sie psa zachce ;).

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw lis 15, 2018 21:08 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Pies to podstawa egzystencji

Góry Sokole czyli miejsce magiczne, super fajne tereny spacerowe dla ludzi i dla psów. Naprawdę polecam. Mało ludzi, dużo rudego koloru,i dużo skałek, co daje wrazenie przebywania w magicznym lesie. Fajne trasy i panoramy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw lis 15, 2018 21:12 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Ludzie przeważnie idą w kierunku zamku/ruin w Bolczowie, do schroniska Szwajcarka, albo w kierunku Sokolika, a my zazwyczaj ostatnio, jak tam jesteśmy, idziemy po prostu w las.
Góry Sokole są w granicach Rudawskiego Parku Krajobrazowego, więc można iśc gdzie się tylko pragnie, ścieżek jest wiele, można dowolnie sobie taki spacer zorganizować.

Obrazek
Sweetie

pełno jest tam takich skałek
Obrazek

Obrazek

tam jest bardzo, bardzo dużo skałek do wspinania się i mnóstwo wspinaczy przy tych naj-atrakcyjniejszych skałkach , wiec my je raczej omijamy

Obrazek
Ostatnio edytowano Czw lis 15, 2018 21:17 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw lis 15, 2018 21:16 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Naszym starym tico jedzie się tam ok 50 minut, to znaczy z Legnicy na Przełęcz Karpnicką -tam jest parking, i od razu jest się w Sokolich. Z parkingu jest widok na Sokolik - taką bardzo znaną skałkę w Sokolich.

A my idziemy w las, w przeciwna stronę
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano Czw lis 15, 2018 21:18 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw lis 15, 2018 21:17 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Piekne :)

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw lis 15, 2018 21:31 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Naprawdę magicznie
Obrazek

Obrazek
i blisko

jak mieszkałam w Warszawie, kiedyś tam, to jeździliśmy często do Zoo i autobusem miejskim ten przejazd zajmował 1 godzinę tam i 1 godzinę z powrotem ( mieszkałam w Starym Ursusie i jeździłam 517)
a teraz 50 minut i jestem w górach - podoba mi sie to

Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt lis 16, 2018 10:10 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Piękne zdjęcia! :1luvu:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Nie lis 18, 2018 21:22 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Pumba
Obrazek

Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie lis 18, 2018 21:27 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Strasznie groźnie Pumba mi wychodzi na zdjęciach, jak rozbójnik jakiś. A to milutki jest kotek w sumie.

I moje suki wycieczkowo
Obrazek

byliśmy w lesie
Obrazek

przez takie drzewa właziłam - ha, nie było łatwo
Obrazek
psy sa jakieś takie sprawniejsze; niby małe zwierzaki a skoczne bardzo
a ja niby duża jestem, przy psie, a się gramolę przez pień - aż głupio

Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 268 gości