wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 28, 2018 9:34 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Jaką inspekcję??
By mogła Patmol te zabawki, ale to by zaburzyło statystykę wyrzucania. Psy/koty się mniej liczą niż statystyka :evil:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22907
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw cze 28, 2018 9:37 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

morelowa pisze:Jaką inspekcję??
By mogła Patmol te zabawki, ale to by zaburzyło statystykę wyrzucania. Psy/koty się mniej liczą niż statystyka :evil:

No sikalniczą. Znaczy lejącą na to co leży na podłodze a nie powinno.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw cze 28, 2018 9:39 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

morelowa pisze:Jaką inspekcję??

sanitarną
tą, od której wszystko się zaczęło



nie wywalam na śmieci, ale do tych wielkich kontenerów na ubrania 8) moze lepsze rzeczy znowu idą na sprzedaż, a gorsze na czyściki
moje psy dostają do zabawy marchew -jakkolwiek to dziwnie brzmi - jedzą i przerabiają na trociny, rożnie
w kazdym razie maja zakaz bawienia się plastikowymi butelkami/ jakoś sie obawiam o ich zęby i fragmentami ubrań - bo sweetie mogłaby sie pomylić, a młody zostawia swoje ubrania na wierzchu
no i Ryjek każdą zabawkę by obsikał, bo zabawki na podłodze mogłyby pewnie być - ale gdyby leżały idealnie symetrycznie i były idealnie białe

białe rzeczy Ryjek przepuszcza
ale pod warunkiem, że sa równo ułożone, czyste i perfekcyjnie białe

Alienor pisze:Znaczy lejącą na to co leży na podłodze a nie powinno.

nie tylko na podłodze
wszędzie poza zamknięta szafa
na blacie, na krześle, czy na stole
Ryjek nie zna litości w swojej wizji designu idealnego - ma być idealnie biało i idealnie pusto

ale to w sumie jest fajny design
podoba mi się coraz bardziej

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw cze 28, 2018 10:57 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Patmol pisze:jak to namieszać?????? 8O
to był prosty wywód procentowy aspirującego minimalisty

Zasada Pareto in action :twisted:
Bardzo mi się podoba jej brawurowe zastosowanie przez Patmol (Patmola czy Patmolę :20147 )
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23734
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Czw cze 28, 2018 11:05 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

A tak przy okazji jakies calki nie daloby sie z tego wyciagnac :)?

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw cze 28, 2018 11:24 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

do całek jeszcze nie doszłam, ale kto tam wie, co się jeszcze wydarzy

Patmol
myślę ze sie nie odmienia

zasada Pareto pozwala zapanować na chaosem własnych uczuć :1luvu: nie popaśc w depresję, nie zwariować i takie tam
bo
jeśli kot sika na to, co jest poza szafą
a wszystkie rzeczy nie mieszczą się w szafach
bo pozostają stosy rzeczy bezbronnych całkiem :strach:

to trzeba zdecydować które rzeczy jednak trzeba wepchnąć do szafy, a które wyrzucić przez nasikaniem
bo po nasikaniu jest je trudniej wyrzucać (i nie można ich segregować na ubrania, papier i plastik- :strach: )

a ze wszystkie rzeczy są absolutnie niezbędne, przydatne i porządnie wykonane i na pewno by sie kiedyś przydały, jak nie w tym roku, to może moim wnukom
to tylko Pareto daje ratunek w tak trudnej sytuacji
a jak sie juz pozna Pareto to po prostu całkiem sie zycie odmienia

rozważałam tez poczatkowo dokupienie nowych szaf, ale by to za drogo wyszło- byłam w meblowym i sprawdzałam, zdecydowanie bym sie musiała strasznie zadłuzyc
i miejsca tez trochę było mało na te wszystkie szafy

rozważałam tez pozbycie się Ryjka, wiele razy i na wiele sposobów, ale to jest strasznie cwany kot ( ja nawet myślę, że to jest kot kosmita z jakiejś innej cywilizacji -on nawet spojrzenie ma takie kosmiczne)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw cze 28, 2018 11:39 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

a z czasem, muszę to szczerze przyznać, doceniłam moc Ryjka
jego niezłomność w zakresie designu
bo, na ten przykład, moja córka by rozrzucała wszystkie swoje rzeczy po prostu tak wokół, gdyby mogła i podłogi by widać nie było wcale -a ja jednak lubię widok podłogi

rzadko wpada, ale jak wpada to rozrzuca wszystko wokoło, cały stół zajęty i pól podłogi -pól, bo jest tylko 2 godziny
i nie ma, że ja jestem jędzowata i sie czepiam
o porządek
nawet słowa nie muszę powiedzieć na ten temat
Młoda sama wie, ze zanim wyjdzie/pójdzie spać musi wszystko w szafie upchać bo w nocy, wiadomo, inspekcja sanitarna :mrgreen: może nadejśc

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt cze 29, 2018 6:46 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

no ale już mam teraz na tyle czysto, że mogłabym oddać Ryjka komuś bardziej potrzebującemu
tyle, że jakoś chętnych brak i to całkiem brak, wcale nie wybrzydzam w tym zakresie, ze potrzebuje kogoś kto spełnia jakies tam wymagania
wyśrubowane
żadnych raczej wymagań nie mam
nawet jeszcze bym jakiś bonus dołożyła, no mały bonusik, np w formie Elberta

nie mówiąc już o tym, że nawet gdyby był jakis zdesperowany człowiek, potrzebujący bardzo, bardzo potrzebujący wsparcia w porządkowaniu i wyrzucaniu
i zdecydował się na Ryjka
to problem byłby ze złapaniem Ryjka i dostarczeniem go w takie miejsce
chociaż
gdyby
jednak
udało się Ryjka złapać i przeżyć, a następnie dostarczyć go we właściwe miejsce, to na pewno bym go nie dostała z powrotem, i to brzmi kusząco, bo złapanie Ryjka to jak łapanie rozjuszonego tygrysa zwinnego jak małpa :roll: tylko dla osób spragnionych mocnych wrażeń
czyli nie dla mnie
bo ja jestem spokojnie w ogóle uprzejma, miła, i delikatna

nawet teraz, kiedy dostałam do żwiru dwie kocie zabawki, czyli piórka na długim kijku
sztuk dwie
to koty oszalały na ich puncie, szczególnie Zorro i Pumba
a Ryjek spojrzał na mnie i na piórka, zrobił kosmiczną minę i sie oddalił z godnością
dwie dodatkowe rzeczy w domu :twisted: całkowicie nie białe i całkowicie podejrzane :roll:

bo Ryjek to jest taka Marie Kondo kociego świata
tyle,że mieszka na stałe :strach:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt cze 29, 2018 11:15 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

:lol: obawiam się, że bałaganiarze źle by się czuli z Ryjkiem i tak na maksa wysprzatanym mieszkaniem :wink:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt cze 29, 2018 12:28 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

to nie tak
trzeba
to taki obowiązek człowieczeństwa jest
dążyć do doskonałości

czyli taki bałaganiarz, zamiast gnuśnieć w swoim bałaganie, i trwać w narastającym zagrożeniu bycia prawdziwym zbieraczem :strach: które to zagrożenie z dnia na dzień jest większe i większe, proporcjonalnie do narastajacego bałaganu

powinien podjac wyzwanie Ryjonka, czyli pozostawić sobie 20 procent rzeczy ze wszystkich, i 20 procent z tych pozostałych 80 procentów - żeby nie było zbyt ekstremalnie
a resztę rzeczy uwolnić 8)

Ryjek to taki przybysz z kosmosu jest
taki apostoł odgracania prawdziwy, chociaz dla zmyłki w kociej skórze
budda designu
i w ogole Marie Kondo

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt cze 29, 2018 12:45 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

nawet moją córke nauczył, a to jest szczyt naprawdę umiejętności, ze swoich rzeczy nie rzuca się po prostu na podłogę
to znaczy można i rzucić, ale tego samego dnia trzeba te rzeczy z podłogi jednak podnieść i gdzieś wepchać
a nie, że one tak rok leżą czy dwa i wszyscy musza przez nie skakać

tak, że metody ma moze drastyczne
i nie jest takim kotkiem, o którym wszyscy marzą
jest jednak skuteczny
i to jest ważne bardzo

ale , ze ja, jak powszechnie wiadomo, nie przepadam za kotami
no, z wyjątkiem może Tymoteusza, który jest prawie jak pies
to ten Ryjek, mistrz kosmiczny w ogóle , trochę jednak się ze mną męczy, a może nawet więcej niz trochę
bo czasem jednak kupuję coś co nie jest idealnie białe z każdej strony i symetryczne, mimo ze wiem przecież, że to jest NIEDOPUSZCZALNE

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt cze 29, 2018 13:11 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Patmol pisze:to nie tak
trzeba
to taki obowiązek człowieczeństwa jest
dążyć do doskonałości

czyli taki bałaganiarz, zamiast gnuśnieć w swoim bałaganie, i trwać w narastającym zagrożeniu bycia prawdziwym zbieraczem :strach: które to zagrożenie z dnia na dzień jest większe i większe, proporcjonalnie do narastajacego bałaganu

powinien podjac wyzwanie Ryjonka, czyli pozostawić sobie 20 procent rzeczy ze wszystkich, i 20 procent z tych pozostałych 80 procentów - żeby nie było zbyt ekstremalnie
a resztę rzeczy uwolnić 8)

Ryjek to taki przybysz z kosmosu jest
taki apostoł odgracania prawdziwy, chociaz dla zmyłki w kociej skórze
budda designu
i w ogole Marie Kondo

No to trzeba wreszcie Ryjkowi zmienić imię na żeńskie: Kondzia. :smokin:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt cze 29, 2018 18:27 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Może lepiej Marysia ? 8)
tak bardziej swojsko jakby i przyjaznie

urocza Marysia pomoże ci ogarnąć dom
i uporządkować życie
jest niezwykle skuteczna w walce z bałaganem
i szybka w działaniu

nie je dużo -jest bardzo ekonomiczna w utrzymaniu
nie wychodzi
jest bardzo pracowita i zaangażowana w porządkowanie

preferuje styl szwedzki, minimalistyczny, preferuje biały kolor, jest otwarta na odcienie kolorystyczne białego
dopuszcza też minimalistyczny beż w wystroju wnętrz

oddam za darmo, bo chcę pomagać ludziom
8)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt cze 29, 2018 18:52 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Marysia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt cze 29, 2018 19:03 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Obrazek Obrazek

Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Silverblue i 276 gości