wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 29, 2017 8:15 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

O rany, ale on wydoroślał! Szybko śmignął.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10703
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto sie 29, 2017 8:27 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Chyba kwestia ujęcia

tutaj wygląda bardziej maluchowato (zdjecie z 25 sierpnia, czyli z ostatniego piątku)
Obrazek

Obrazek

Caillou kombinuje jak sie go pozbyć z fotela, ale bez szczekania i spychania, czyli tak niezauważalnie.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27202
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto sie 29, 2017 9:49 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Bardzo ciekawa ta Alpha Spirit .
Stomachari pisze:A Alpha Spirit najkorzystniej wyszło mi, kiedy kupiłam w pakiecie 5+1: http://sklep.alphaspirit.pl/monoprotein ... ,3,361,364

kupie na próbuję

a próbowałaś suchego i smaczków?
Ja teraz kupuję parówki i frolici/do sztuczek,
ale rzeczywiście taka karma jako smaczki to ciekawy pomysł.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27202
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sie 30, 2017 7:54 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Ostatnio myślę o priorytetach :mrgreen: Może mam kryzys wieku średniego :mrgreen:
O tym co jest dla mnie najważniejsze, a z czego bym mogła zrezygnować. Taki rodzaj esencjalizmu

kotek sudecki
Obrazek

Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27202
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sie 30, 2017 8:56 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Ta alpha spitit sucha dla psa / a własciwie pół wilgotna to super jest zapakowana, to znaczy można jako smaczki ją brać na spacery, i na wycieczki w góry -zawsze mam problem co zabrac psom do jedzenia jak jedzemy na cały dzień (tym bardziej że jada bez śniadania, bo Caillou kiedyś wymiotowała w samochodzie, więc unikam karmienia jej przed wyjazdem)
http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... ?rrec=true

czyli z jednej strony super

ale z drugiej tyle tego plastiku to mnie przeraża :oops:
no i cena tez jest konkretna :strach:

ale tak to albo gotuje mięsko/wychodzi suche bardzo, ale psy chętnie zjadają w trasie
albo kupuje jakieś puszki dla ludzi /tuńczyka
albo kończy się na tym ze psy jedzą chleb z pasztetem/ nie jest wartościowy, ale bardzo podnosi morale psów pod koniec wycieczki

wczoraj wzięłam sobie paprykę, pasztet i chleb -żeby zjeśc kolację w parku (juz po spacerze było)
i nagle patrzę a leci. dosłownie, jak nosorożec do nas duży golden -Caillou w strachu, a on leciał tak do pasztetu

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27202
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sie 30, 2017 11:19 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Kupiłam najmniejszą paczkę tej suchej dla psa, i rożne puszki dla kotów z tych polecanych na barfnym forum, wzięłam Ferringe i Catz Finefood.
Szapo znowu kiepsko je, to znaczy je, ale tak jakoś bez entuzjazmu, i chętniej mokre niż mięsko, może coś ma z zębami. Kurde kurde. Nie mignę się od veta, a jakoś vet mnie przeraża.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27202
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sie 31, 2017 11:23 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Przyszły puszki dla kotów i Alpha spirit dla psa. Odjazdowo zapakowane. Na sobotę szykuje się wycieczka - będę próbować, to znaczy psy będę próbować.

Szapo dostał wczoraj mokrą Sheby, kupiłam w Rossmanie saszetki Sheba Selection, to bardzo chętnie zjadł -ale wołowinę w kawałkach tylko lizał.Z entuzjazmem lizał, ale nie wziął się za gryzienie. Serca z kurczaka zjadł normalnie.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27202
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sie 31, 2017 12:22 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

M&M obraziły się na porządne miamorowe jedzenie. Naprawdę porządne. Wczoraj w rozpaczy poszłam do rossmana, kupiłam jakiegoś felixa i jednego gurmeta - wszystko jadły, nawet z podłożonym probiotykiem.
Koty są beznadziejne :roll:
Ale dziś zjadły mięso zrobione tak trochę na barfa :D
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23089
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sie 31, 2017 12:40 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

A gdzie wycieczka?
Oby nie było sensacji w kuwecie po tych puchach.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Czw sie 31, 2017 12:48 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Ma padać, więc pojedziemy w Karkonosze. Jak jest słonecznie, to tam jest nadmiar ludzi, a jak deszcz to jest całkiem przywozicie. Lubię Karkonosze, ale mój mąż raczej narzeka na Karkonosze, ze za dużo ludzi i on woli zamki :mrgreen:

Pokarmię Szapo puszkami, może mu się apetyt odzyska.Przy okazji zobaczę jakie te puszki. Chciałabym mieć jakieś na awarię, w razie czego.
Wiecie , jakbym do szpitala pojechała czy coś (czy na niespodziewaną wycieczkę :oops: ). Mam znajomego, który jeździ na fajne niedrogie wycieczki, też ze znajomymi, na Słowację na ten przykład sobie jadą na parę dni. I czasem mnie pyta, bo mają np wolne miejsce w samochodzie. Wiec chce się jakby zabezpieczyć, przygotować. Na niespodziewane. I przyjemne i nieprzyjemne.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27202
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sie 31, 2017 12:51 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Pewnie, przecież nie możesz ciągle w domu siedzieć.
Jak są fajne wycieczki to trzeba korzystać.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Czw sie 31, 2017 19:44 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Patmol pisze:Bardzo ciekawa ta Alpha Spirit .
kupie na próbuję

a próbowałaś suchego i smaczków?
Ja teraz kupuję parówki i frolici/do sztuczek,
ale rzeczywiście taka karma jako smaczki to ciekawy pomysł.

Nie, tylko puszki. Smaczki wydawały mi się zbyt drogie (zwłaszcza, że korzystam z bardzo tanich ;) ).
Pół-wilgotna po opisie mi się spodobała, ale znów: cena.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10703
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw sie 31, 2017 19:57 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Mnie też karma Alpha Spirit półwilgotna bardzo się podobała. Kilka tacek za 5 zł każdą kupowałam. Niestety psu po kilku godzinach jakby się ulewało (odbijało jej się razem z wodą zabarwioną karmą). I tak było po obu smakach.

Funghi

Avatar użytkownika
 
Posty: 404
Od: Czw maja 19, 2016 9:37

Post » Pt wrz 01, 2017 7:12 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

no to by nie było dobrze, jakby mi Caillou tym zwymiotowała w samochodzie
jutro chcę dwie tacki wziąć na wycieczkę całodzienną, i gdzieś tam w środku trasy dać psom -zobaczymy co będzie

z opisu karmy wynika, że jedna taka tacka jest na 15 kg psa na cały dzień
moje mają po 19 kg, czyli tacka to prawie jedzenie na cały dzień, a tam jest trochę ponad 20 dg, to raczej za mocne na smaczki, w sensie, że za bardzo kaloryczne -bo wtedy smaczki są jakby całym jedzeniem, i nie bardzo skakać po takim jedzeniu

wczoraj Szapo zjadł żółtko po południu, a wieczorem jeszcze serca w takiej jakby zupie
to znaczy w wodzie z suplementami

bardzo, bardzo długo, ze dwa lata :roll: mieliłam część mięsa, mieszałam z suplementami i wpychałam w zwierzaki
i o ile bardzo chętnie jadły mięso w całości, typu skrzydełka, czy pokrojone na kawałki, typu wołowina czy udziec z indyka
to z mielonym prawie zawsze był cyrk, nie chciały, mało zjadały, dodawałam rożne rzeczy na zachętę , czasem koty, głownie Tymoteusz wymiotowały potem, Caillou miny robiła nad miską, zamiast jeść, nawet jak zmieliłam po prostu samą wołowinę, która w kawałkach chętnie jadła

no i w pewnym momencie zużył mi się taki nożyk w maszynce, zamówiłam go, trochę trwało zanim przyszło
i w międzyczasie zamiast mielonego mięsa z suplementami, dałam kilka razy mięso krojone w zupie
to znaczy nalewam na psią miskę pół szklanki wody,około, wrzucam suplementy( drożdże, krew, taurynę, olej z łososia) mieszam ładnie,a potem wrzucam pokrojone drobno mięsko, mieszam i nakładam łyżką na miseczki -koty wszystko wylizują do dna,

takie samo, tyle że bez tauryny, robię dla psów, i one tez wylizują, to znaczy zjadają mięsko i całą zupę z entuzjazmem
nawet Caillou, która na mielone patzreć nie chciała, i nawet Sweetie, która serca ani w całości ani w mielonym nie jadła, nawet same serca pokrojone i w takiej zupie i Caillou i Sweetie zje chętnie
normalnie czary

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27202
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt wrz 01, 2017 9:02 Re: Akademia Patmola szuka Domu dla Kota Barnaby

Znowu zdjęcia mi wcięło z pierwszej strony wątku :roll:

postanowiłam, że na wrzesień Ali zostanie Barnabą , bo to imię Alibaba może nie jest na czasie i dlatego tak jakoś nie wychodzi
Obrazek
i będę o nim myśleć dniem i nocą (to znaczy bardziej o jego adopcji) i go polubię (bo raczej za nim nie przypadam :oops: )
i może wtedy to zadziała :mrgreen:
i gdzieś jest jego wątek może, albo nowy załączę jak nie znajdę, i w ogóle taki mam plan (fantastyczny) żeby uwolnić pralke od Barnaby, a Barnabie znaleźć rozsądnych ludzi

i to jest mój priorytetowy plan na wrzesień - i nawet hasło mam - Wrzesień miesiącem uwolnienia Barnaby (i pralki)


a poza tym czytam ksiązkę o prywatności w sieci
to znaczy o braku prywatności, o tym że każde zdanie, które piszę o sobie i każde zdjęcie, które wklejam, jakieś tam serwery/ludzie jacyś gromadzą jako materiał o mnie, i to sobie wisi w chmurze i czeka, jak wirus taki zmutowany, na swój czas
i sa już takie bazy z tymi danymi, do których za małą opłatą można mieć dostęp

wiec może będe codziennie pisać o sobie coś bardzo pozytywnego, albo coś wprowadzającego w błąd

i w sumie bezpieczniejsze sa papierowe ogłoszenia na płocie, niź te w necie
a fora społecznościowe to juz w ogóle baza danych o użytkownikach :strach:
niby to wiedziałąm wcześniej, ale jak tak to przeczytałam w książce (czytam w telefonie :strach: wiec i tak wiadomo, ż eto czytam, bo książki pożyczam/ ściągam w legimii i tez można sprawdzić łatwo jakie i ile czasu dziennie )
dobrze, że chociaż zakupy robię prywatnie czyli za gotówkę

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27202
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 185 gości