wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 12, 2018 20:17 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Patmol - taka uwaga na przyszłość. Podany przez Ciebie link prowadzi przez opcję logowania, a nie każdy ma konto na zooplusie. Dobrze, że potem zacytowałaś skład :)
Wild Freedom mi nie leży właśnie ze względu na tego kuraka w prawie każdej wersji.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt kwi 13, 2018 6:50 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

bo ta konkretnie wersja tej karmy była wczoraj tylko w wersji za punkty - w opcji bez logowania nie dało się go zmaleć wcale, dlatego dałam taki link

Stomachari pisze:Wild Freedom mi nie leży właśnie ze względu na tego kuraka w prawie każdej wersji.

ja i tak kurczaka daję zwierzakom - chociaz gdybym miała jednego kota, to bym pewnie nie dawała

a tej karmy będę miała jedną paczkę 40 dag - z punktów trudno coś wybrać pożytecznego , wiec zawsze biorę coś do jedzenia dla zwierzaków

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt kwi 13, 2018 6:58 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

tosiula pisze:Wild Freedom Adult "Cold River" – Łosoś, 400 g karma sucha dla kota
Skład
40% świeżego mięsa drobiowego, 29% białka drobiowego (suszonego), skrobia ziemniaczana, mączka grochowa, 10% białka z łososia, wątróbka drobiowa


lubię takie składy, niby łosoś, a i tak kurak dominuje :strach:


to juz tak jest z karmami, że nazwa ma niewiele wspólnego ze składem - w nazwie (często po angielsku) jest coś o wolności, albo o dzikości , jakaś rzeka , góra, dolina/las, i aluzja, że skład jest super - bo ludzie zazwyczaj nie czytają składów, tylko nazwę

dla porównania karma dla psa - zobaczcie na nazwę karmy i jej skład 8) (podkreślenia i pogrubienia moje)
DOLINA NOTECI PREMIUM BOGATA W INDYKA https://www.dolina-noteci.pl/index.php/ ... 500-g.html
skład:
wieprzowina 27% (mięso wieprzowe, wątroba, przełyki, serca), wołowina 24% (płuca, wymiona, żołądki), rosół, indyk 15% (wątroba, mięso z indyka), jaja 3%, marchew 1,7%, ryż naturalny brązowy 1,2%, węglan wapnia, trójpolifosforan sodu, olej lniany 0,2%, nasiona psyllium 0,2%, chlorek potasu, bazylia 0,01%.


DOLINA NOTECI PREMIUM BOGATA W JAGNIĘCINĘ

wieprzowina 36% (wątroba, serca, przełyki, mięso wieprzowe), rosół, jagnięcina 15% (wątroba, płuca), wołowina 15% (płuca, wymiona, żołądki), jaja 3%, marchew 1,7%, ryż naturalny brązowy 1,2%, węglan wapnia, trójpolifosforan sodu, olej lniany 0,2%, nasiona psyllium 0,2%, chlorek potasu, bazylia 0,01%

obie te karmy powyżej powinny sie nazywać bogata w wieprzowinę
ale wieprzowina jakoś ostatnio żle brzmi chyba na opakowaniu

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt kwi 13, 2018 9:41 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Wszędzie, nawet tu - na miau, wieprzowina jest odradzana. Tylko biedny człowieczek ją pałaszuje :evil:
Koty żyją akurat tyle, żeby zdążyły spleść się z naszym życiem i zapaść
głęboko w serce. Potem je łamią. Ale ile warte byłoby życie bez nich...


Dwie baby i rudy ...

tosiula

 
Posty: 23190
Od: Sob lut 24, 2007 17:42
Lokalizacja: Kujawy; między miskami a kuwetą

Post » Pt kwi 13, 2018 9:44 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

jak ktoś lubi 8) to je; człowiek przecież sam sobie decyduje co je
ja na ten przykład wieprzowiny nie jadam, bo nie lubię, mięsa wcale, wędlin wcale,
no czasem wieprzowina zdarza się w parówkach (bo w drobiowych czy z indyka zawsze jest wieprzowina) -które kupuje psom na sztuczki , i czasem jakąś jedną tez zjem

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt kwi 13, 2018 9:51 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Jak ktoś lubi :evil: Moje koty lubią. Wołowe nie, indyk tak sobie. Kurczak może być. Ale uwielbiają wieprzowe. Nieprzemrożone. :evil:
Koty żyją akurat tyle, żeby zdążyły spleść się z naszym życiem i zapaść
głęboko w serce. Potem je łamią. Ale ile warte byłoby życie bez nich...


Dwie baby i rudy ...

tosiula

 
Posty: 23190
Od: Sob lut 24, 2007 17:42
Lokalizacja: Kujawy; między miskami a kuwetą

Post » Pt kwi 13, 2018 9:54 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

moje nie wiedzą czy lubią :mrgreen: bo nigdy nie kupuję, wiec nie jadły

mrożenie nic nie daje

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt kwi 13, 2018 10:20 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Ponoc Ajuszky opanowany?
Zreszta tam chyba bardziej chodzilo o podroby i mozg swinki?

FuterNiemyty

 
Posty: 3471
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pt kwi 13, 2018 10:40 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

FuterNiemyty pisze:Ponoc Ajuszky opanowany?
Zreszta tam chyba bardziej chodzilo o podroby i mozg swinki?

Teoretycznie tak. Ale 100% gwarancji nie ma.

Do tej pory unikano dodawania wieprzowiny do kociej karmy (przynajmniej oficjalnie).
Wirus choroby Aujeszkiego koncentruje się m.in. w krtani, a tu w składzie mamy wieprzowe przełyki...
Wieprzowina powinna być przebadana na obecność wirusa, a także włośni i innych pasożytów, a dla pewności gotowana przez co najmniej pół godziny.
Może tak jest. Ale jakoś nie mam zaufania do firmy pana Stokłosy, który w pobliżu ma zakład zajmujący się utylizacją "ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego kat. 1, 2 i 3 oraz sztuk padłych zwierząt".
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4565
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Pt kwi 13, 2018 10:51 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

FuterNiemyty pisze:Ponoc Ajuszky opanowany?
Zreszta tam chyba bardziej chodzilo o podroby i mozg swinki?


nie jest opanowany, tylko sie o tym nie mówi

przykładowa tekst z listopada 2017 https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-wetery ... ego-u-swin
strona Głównego Inspektoratu Weterynarii oficjalna (pogrubienia moje)

Program zwalczania i monitorowania choroby Aujeszky'ego (ChA) w populacji świń jest prowadzony w Polsce od 2006 r. (początkowo na obszarze województwa lubuskiego, a od 2008 r. - na obszarze całego kraju). Od 2010 r. Polska jest uznana przez Komisję Europejską za kraj prowadzący zatwierdzony program zwalczania ChA.

Celem zwalczania choroby Aujeszky'ego jest uznanie całego terytorium Polski za wolne od ChA u świń.

Na przestrzeni lat sytuacja epizootyczna w odniesieniu do choroby Aujeszkyego u świń w Polsce uległa dużej poprawie. Liczba ognisk choroby systematyczne spada. W 2008 r., tj. w pierwszym roku realizacji programu na terytorium całego kraju, stwierdzono 12.659 ognisk choroby Aujeszkyego, natomiast w 2016 r. już tylko 40. W 2014 r. utworzono na terytorium Polski 91 regionów wolnych od tej choroby (wykaz regionów wolnych znajduje się na końcu). W maju 2017 r. 11 powiatów województwa podlaskiego zostało uznanych za urzędowo wolne od tej choroby. Wykaz wszystkich regionów wolnych od ChA dostępny jest tutaj.



czyli cały czas zwalcza się tą chorobę, i nie wszystkie regiony są wolne od choroby

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie kwi 15, 2018 18:09 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

dzisiaj była super pogoda, no to my do lasu żeśmy się wybrali, na małą górską wycieczkę
Obrazek

Obrazek

Obrazek

obie suki zadowolone
Obrazek

chociaż Sweetie może trochę poważna
Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie kwi 15, 2018 18:11 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

las taki górski i kamienisty, jak to w Sudetach zazwyczaj bywa
Obrazek

Obrazek

i widoki takie
Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie kwi 15, 2018 19:07 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Piękne zdjęcia :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw kwi 19, 2018 6:32 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

kupiłam serca z kaczki
fajnie wyglądają
kotom smakowały, a psy nie chciały próbować
(Sweete woli jedzenie z kością/ dostała skrzydełka, a Caillou rano nie zje surowego -wiec dostała gotowanego indyka)

zaznaczę sobie do doczytania http://mals.pl/2013/04/barf-dieta-malamuta/

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon kwi 23, 2018 7:50 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

wczoraj po śniadaniu wyskoczyliśmy w Karkonosze, z psami oczywiście
pięknie było, i słońce i śnieg
przestrzenie , krajobrazy i te sprawy
porządnie się przeszlismy

i taka mnie naszła refleksja 8) że w sumie biedne sa te koty zamknięte w mieszkaniu
to znaczy, moje koty są niewychodzące i nie ma innej opcji
wszystkie moje koty są zabrane z ulic miasta, i na pewno żaden z nich by nie chciał wracać na ulicę, a i miejsca gdzie mieszkały nie sa ładniejsze i bardziej przyrodnicze niz mieszkanie
wiec nie myślę o uwolnieniu kotów i podarowaniu im wolności, ani o wypuszczeniu ich w lesie
ale
myślę sobie o tym, że to jest jednak jakoś tam przerażające, że koty całe swoje życie mieszkają w mieszkaniu, czasem maja dobre okno i parapet, czasem balkon, a czasem nie
i ze śwait jest teraz taki, ze dla kotów bezpieczniej w mieszkaniu niż fikać po trawie

no i że, jak wynika z wielu wątków powstałych na forum, koty nie mają żadnego swojego życia poza człowiekiem
żadnego życia poza mieszkaniem, często zupełnie do nich nie-dopasywanym, nie wolno skakac, ani przeskakiwać, ani zachowywać się po kociemu
dostają trochę takich sztucznych granulek do jedzenia, i maja być grzeczne w odpowiedni sposób -niektóre są, a niektóre nie są

a i tak czesto człowiek ma pretenske, że sa za namolne, za ruchliwe

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Tundra, włóczka, Wojtek i 167 gości