wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 22, 2018 12:00 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

strych to juz mamy i korzystamy z niego, jakieś 22 m2 podłogi, sufitu mniej, bo jest skos
ale zimą jak sa mrozy to spada temperatura poniżej zera, i sufit jest nieszczelny wiec sypie z góry czasem takim jakby pyłem czy czymś

narobienie to nie problem, tylko żeby sie narobić w odpowiedni sposób

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 25, 2018 6:22 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

już żeśmy wełnę i takie tam robili, bo jeden pokój jest przerobiony całkiem, ale z pomocą fachowców 8) to znaczy ja w tym udziału nie brałam bezpośrednio, ale maź tak
teraz tylko chcemy zabezpieczyć resztę strychu, bez szaleństwa, bo nie mamy tyle kasy żeby to porządnie zrobić 8) to jest zaadoptować na pokój kolejny
zobaczymy, jak nam pójdzie . w razie czego zrezygnujemy -i będziemy sie z kimś umawiać, może na wykonanie i oszacowanie
maseczkę to mój mąż,mam wrażenie, że do każdej pracy zakłada -wiec na pewno maseczki będą

w kazdym razie na pewno jest to dokonały pretekst, żeby strych posprzątać, a mój mąż ma tam, moim zdaniem, zbyt dużo rzeczy - więc chcę wykorzystać sytuację i go namówić do wyrzucenia części gratów
i nawet jak remontu nie zrobimy, ale on cześć rzeczy wyrzuci -to też będę zadowolona

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 25, 2018 6:54 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Maseczka na twarz, a gołą skórę zabezpieczyć talkiem.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pon cze 25, 2018 7:53 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

ana pisze:a gołą skórę zabezpieczyć talkiem.
ale która goła skórę? na twarzy?
Ostatnio edytowano Pon cze 25, 2018 8:20 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 25, 2018 8:04 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Patmol pisze:
ana pisze:a gołą skórę zabezpieczyć talkiem.
ale która goła skórę? na twarzy?

Tę, która jest odsłonięta i ma styczność z pyłem z ocieplenia.

A gryzonie w terenie mają przede wszystkim mnóstwo pasożytów wewnętrznych.
Ostatnio edytowano Pon cze 25, 2018 8:08 przez ana, łącznie edytowano 1 raz
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pon cze 25, 2018 8:07 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

te maseczki sa takie, ze tylko oczy widać
i uszy
i czoło
ale pewnie rece i nogi by można posypać, i się nie ubierać za bardzo intensywnie

mają
ale te pasożyty sa też w ziemi, w trawie i mój pies tez je pewnie zjada jak kopie doły, i zębami wyrywa ziemie i korzenie roślin, jak pije wodę ze strumyków
musiałby nie wychodzić wcale, albo w butach i z zawiązanym psykiem
i cały się wylizuje po spacerch

poza tym zawsze się zastanawiam na ile sposobem na te pasożyty wewnętrzne sa rośliny
- bardzo wiele roślin jak na przykład wrotycz czy kobylak maja działanie silnie przeciwpasożytnicze

Sweetie je tylko trawę, ale Caillou jada rożne rzeczy;
nie widziałam żeby jadła coś typowo trującego jak cis czy szalej jadowity, ale rożne rzeczy podjada, nie tylko trawę - i korzenie tez je
mam nadzieję, ze wie co robi, bo na korzeniach się nie znam całkiem
Ostatnio edytowano Pon cze 25, 2018 8:36 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 25, 2018 9:04 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Hmmm... Co takiego zrobiłaś z ostatnim wpisem, że jak chciałam odpowiedzieć cytując to mi napisało, że wątek zablokowany i nie mam prawa...itd. ?
A normalnym 'trybem' to ten wpis nie jest widoczny w ogóle ?
A chciałam się tylko zdziwić, dlaczego niby pewne tematy - w sensie akurat te, bo może inne są... - są zbyt delikatne?
Ale OK.

Edit;
już widzę, usunęłaś wszystkie posty na temat kontrowersyjny dla niektórych 8O
Ostatnio edytowano Pon cze 25, 2018 9:10 przez morelowa, łącznie edytowano 1 raz
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon cze 25, 2018 9:09 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

ja nic nie zrobiłam, przerzuciło mi
bo były głosy, jeden głos w sumie, żeby wykasować, może niedokładnie, żeby wykasować tamte wpisy, ale w temacie - wiec częściowo wykasowałam swoje posty, boby nie pasowało, jak tamtych nie ma
a tamtego przerzuconego nie da sie wykasować, bo wątek zamknięty już jest
nie wiem dlaczego akurat te
jak kiedyś była koniczynka na miau, to niektóre jej wpisy tez były złe odbierane - nawet jak nie pisała nic bulwersującego, tylko była rozmowa o podbiegających psach,
Ostatnio edytowano Pon cze 25, 2018 9:14 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 25, 2018 9:12 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

tak i dlatego napisałam na wątku tamten post, którego nie ma
a potem sie przeraziłam, że mii zmieniło tytuł i zamknęło wątek :strach: ale to był wątek lidki na szczęście, tylko posty przerzuciło

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 25, 2018 9:14 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Zrobiłam przed chwilą edit, ale widzę Twoją odpowiedz.
Nie będę pisała w takim razie na ten niechciany temat, choć uważam, że ważny. I domyślam się kto tak zareagował.

:mrgreen: Przerzuciło komu innemu?? zamknęło?? :strach: Wprawdzie nie rozumiem, ale możemy dać temu spokój.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon cze 25, 2018 9:16 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

:mrgreen:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 25, 2018 9:23 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

:201461
następnym razem raport pójdzie w kosmos, bez informowania Założyciela wątku.
posty przed edycja nikogo nie obrazały, niczego nie naruszały, temat myśliwych/kłusowników jest wciąz aktualny.
A mieszkając z mięsożercą, będąc mięsożercą, korzystając z produktów pochodzenia zwierzęcego trzeba mieć świadomość jak jest ich "cena".

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Pon cze 25, 2018 9:42 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

ok
ja mam świadomość naprawdę
dlatego tak mnie ruszył ten kubek, i dlatego cały czas ten temat mi chodzi po głowie, ale lepiej wyciąć posty niz mieć sieczkę na wątku -czasem posty wydawałaby się zupełnie neutralne obiektywnie, dla kogoś są subiektywnie nie do przyjęcia

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 25, 2018 10:29 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

jakie macie plany na wakacje?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 25, 2018 11:16 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

ja sie nie posunęłam wcale w poszukiwaniu petsittera. czyli kogoś kto sie zajmie zwierzyńcem :( na czas mojego wyjazdu
a i Caillou chyba na jakies szalone wyjazdy tez sie nie nadaje, a nie chciałabym jej zostawiać
no i nie mam z kim tak szczerze mówiąc
to znaczy praktycznie to mogłabym ją zostawić i pojechać, ale mam Caillou tak ładnie ułożona, i z kotami żadnych problemów logistycznych -sielanka po prostu
że boję sie wyjechać, i zaryzykować, że coś pójdzie nie tak -typu wracam, a całe mieszkanie zasikane na ten przykład

Caillou lubi wycieczki, tak, ale tak ze 6 -8 godzin po górach, nie więcej, nie w upale absolutnie, z odpoczynkami licznymi
i następnego dnia leżenie :strach:
nie jest to zdecydowanie husky co robi 60 km w zaprzęgu
wiec spacery z nią fajne są, ale niezbyt intensywne, i co drugi dzień najlepiej -i spanie najchetniej na WŁASNYM legowisku -to jest patenet na dobre spanie Caillou

tak wiec trochę kicha :mrgreen:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mojo97, polalala i 213 gości