wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 04, 2017 7:56 Re: sympatyczny, spokojny, puchaty Bonifacy szuka Domu

zaczęłam robić ogłoszenia Alibabie, ale z imieniem "Bonifacy"
na razie na starych zdjęciach, ale nowe zdjęcia w planach :mrgreen: (plany, fajna rzecz, zawsze jakoś tak pozytywnie nastawiają, że się uda)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto wrz 05, 2017 7:22 Re: sympatyczny, spokojny, puchaty Bonifacy szuka Domu

Bonifacy bardzo lubi głaskanie, ale to raczej nieśmiały kot. Chętnie wpycha się na kolana i do łózka. U nas łózko zajęte, ale może w Nowym domu byłoby tam trochę miejsca dla Bonifacego.
Nie lubi czesania furminatorem, ale koniecznie trzeba go czesać. To bardzo puchaty kot.
Całę lato czesałam go furminatorem, ale pewnie był to błąd, bo chociaż furminator jest skuteczny to był nielubiany bardzo przez Boniego
Może szczotkę kupię jakąś.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto wrz 05, 2017 22:05 Re: słodki Pralinek z Pralki (do uratowania)

Patmol pisze:, a Alibaba może jakoś się kojarzy z imigrantem i nikt nie chce imigranta, nawet w postaci kota

Dziwisz się?
Bonifacy to się z kotem z bajki kojarzy.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Śro wrz 06, 2017 7:04 Re: sympatyczny, spokojny, puchaty Bonifacy szuka Domu

wiem
z takim sympatycznym, spokojnym, rozsądnym kotem
i takie skojarzenie lepsze do ogłoszeń

wczoraj Bonifacy zszedł na dół i schował się na fotel
dobrze, że zszedł, ale że sie schował to juz gorzej

miałam wczoraj zdjęcia mu nowe robić, ale nie wyrobiłam czasowo

więc kilka starych wrzucę, bo może ktoś akurat zajrzy i się zachwyci
to naprawdę ładny kot jest
i gada fajnie po kociemu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

czesać go trzeba,
delikatne czesanie lubi (i głaskanie) tylko furminatora nie lubi
tp troche moja wina, bo kilka razy go chciałam szybko, szybko wyczesać furminatorem :roll: nie podobało mu się

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro wrz 06, 2017 8:59 Re: sympatyczny, spokojny, puchaty Bonifacy szuka Domu

takie piękne grzyby były w Karkonoszach w sobotę (pewnie jeszcze są)
Obrazek

wycinka niestety trwa, wszędzie pełno wyciętych drzew
Obrazek

ponieważ nasz ulubiony szlak był zamknięty, chcieliśmy przejść inną trasa, na okrętkę trochę
Caillou sie trasa niezbyt podobała, bo tyle błota :strach:(ona bardzo dba o czystość swojego futra)
Obrazek

Obrazek

a potem błoto zmieniło się w strumyk, i szlismy jakby strumykiem
Obrazek

a jeszcze potem na trasie było pełno scietych gałęzi, rzuconych w ten strumyk (i mój mąż zarządził odwrót niestety; a taka fajna trasa była )
Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro wrz 06, 2017 9:06 Re: sympatyczny, spokojny, puchaty Bonifacy szuka Domu

Faktycznie fajna :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23008
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro wrz 06, 2017 9:13 Re: sympatyczny, spokojny, puchaty Bonifacy szuka Domu

fajnie się szło; bo wtedy całym sobą się myśli tylko o tym, żeby dobrze nogę postawić

wody i błota było powyżej kostek, więc nie wystarczyło że miałam wysokie trapery, bo prawie mi się nalewało do butów, trzeba było uważnie iść

i jeszcze te ścięte gałęzie świerkowe pachniały obłędnie
uwielbiam zapach świerków

i żadnych ludzi, tylko my i błoto i świerki

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw wrz 07, 2017 9:33 Re: sympatyczny, spokojny, puchaty Bonifacy szuka Domu

Pięknie, pachnąco, intrygująco...
Ale na takiej trasie łatwo można nogę zwichnąć czy złamać, niestety.
Więc TŻ bardzo rozsądnie odwrót zarządził :ok:
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4581
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Czw wrz 07, 2017 11:11 Re: sympatyczny, spokojny, puchaty Bonifacy szuka Domu

po prostu się zmęczył :roll: tak szczerze

tam bardziej groziła kąpiel błotna :mrgreen: albo błoto w butach

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt wrz 08, 2017 6:36 Re: sympatyczny, spokojny, puchaty Bonifacy szuka Domu

daję kotom surowe żółtka :roll:
a dzisiaj takie coś przeczytałam

https://finanse.wp.pl/skazone-jajka-z-p ... 890510465a
W próbkach jaj z trzech ferm z Mazowsza i Wielkopolski wykryto przekroczenie norm fipronilu, środka na pasożyty - informował Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk, powołując się na informacje Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Skażone jajka pochodziły z Fermy Drobiu Woźniak, TOP-JAJ i Farmio.
Stosowanie fipronilu w produkcji drobiu jest nielegalne


Producentem skażonych jaj była firma TOP-JAJ z Bieżunia (kod jaj 3 PL 14371323), Fermy Drobiu Woźniak Rawicz (kod 3 PL 30051328 K3) oraz firma handlowa Farmio SA (kod 2 PL 14131317), dla której jaja zostały wyprodukowane.

ja kupuje 1 (wolny wybieg ) , a skażone były 2 i 3
ale może po prostu nie badali 1
dla mnie firmy już skreślone do kupowania,

O skażeniu jaj fipronilem w Belgii Komisja Europejska poinformowała na początku sierpnia br. Okazało się, że jaja z fipronilem trafiły także do innych krajów. W Polsce zaś stwierdzono skażenie tą substancją kurczaków sprowadzonych z Niemiec.

Fipronil jest środkiem zwalczającym wszy, kleszcze i roztocza i może być używany w Unii Europejskiej w hodowli zwierząt domowych, ale nie w produkcji żywności. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) klasyfikuje go jako substancję "umiarkowanie toksyczną" w przypadku spożycia znacznych ilości; może być szkodliwy dla nerek, wątroby i tarczycy.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon wrz 11, 2017 7:15 Re: sympatyczny, spokojny, puchaty Bonifacy szuka Domu

U nas super pogoda, nie za ciepło i nie za zimno i nie za słonecznie, pochmurnie, czasem troch pada.
Wymarzona pogoda dla mnie, bo ludzi w parku prawie nie ma, i nie muszę daleko chodzić za park żeby spuścić psy -bo cała łąka na wysokości parku nasza. W 2 godziny obracam, z dużą ilością biegania i sztuczkami. Super

Elbert polubił głaskanie.Trochę się sam nawet nadstawia.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon wrz 11, 2017 11:18 Re: sympatyczny, spokojny, puchaty Bonifacy szuka Domu

Może być. Podobnie. Ale na szczęście jeszcze nie pada i niech tak zostanie przez parę godzin.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23008
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto wrz 12, 2017 10:48 Re: sympatyczny, spokojny, puchaty Bonifacy szuka Domu

Młody jest w gimnazjum. Zwykłym,państwowym.
I byłam wczoraj na zebraniu. I mam kaca.
Z całym szacunkiem dla nauczycieli, na pewno gdzieś są ci wyjątkowi i w ogóle, czasem takich spotykam, ale rzadko niestety.
Była reforma edukacji, sa inni nauczyciele przedmiotowi, inny wychowawca, jest bałagan taki że włosy się jeżą na głowie. Zamordyzm taki jest. Całkowity brak szacunku dla uczniów i rodziców, nie jestem zbyt wrażliwa -ale mnie trzepnęło na tym zebraniu.
Najpierw powitanie przez dyrektora. Na stojąco w dużej sali :roll: Rodziców zaprosił wszystkich i kazał z dziećmi przyjść, Zaduch że hej i żadnego krzesła.

No i te wielkie krzyże w każdej sali :strach: w centralnym punkcie sali. Dobrze że ja już do szkoły nie chodżę.

i pani nauczycielka, która radośnie opowiada, że ona uważa, że kary, kary przede wszystkim, bo inaczej dzieci nic nie pojmą, że jej to całkiem wystarczy, jako wychowawczyni, że nikt nie będzie miał niedostatecznej oceny na koniec roku i wszyscy przejdą dalej, i ona doskonale wie ze trzeba stosować i ona stosuje odpowiedzialność zbiorową, oraz jeszcze informacja że ubezpieczenie kosztuje 45 zł i można już wpłacać.
:strach:
To że nie miała pojecie jaka firma jest ubezpieczycielem to w sumie drobiazg (a ma to znaczenie jakieś jaka firma ubezpiecza i na jakich warunkach?, wiadomo ile wpłacić 45 zł, ona już zbiera wpłaty )

Kartki rozdała na wyrażenie woli na uczęszczanie na religię , rozdała wszystkim rodzicom i poprosiła żeby wszyscy podpisali.
Połowa dzieci nie chodzi na religię :roll:
Kobieta zdziwiona, no bo jak ktoś nie chodzi to tez musi oświadczyć że nie chodzi, ale ona tamtych kartek nie zabrała. :roll:
Jakies inne kartki rozdała do podpisania, że się zapoznaliśmy z regulaminem. A regulamin? :roll: przecież i tak tego nikt nigdy nie czyta, poco nam regulamin, wystarczy podpisać że się zapoznaliśmy

a potem ludzie się dziwią że ktoś umowy w banku nie czyta przed podpisaniem, o regulamin z opłatami nie prosi
wiadomo jaka jest rata i kiedy zapłacić, a reszta nieistotna przecież :roll:


Poskarżyłam się
to teraz możecie mnie odstrzelić (Młody by miał rentę rodzinną , a ja bym juz nie musiała chodzić na zebrania :201461 i odszkodowanie by dostał za mnie za nieszczęśliwy wypadek )

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto wrz 12, 2017 15:23 Re: sympatyczny, spokojny, puchaty Bonifacy szuka Domu

Tu się poskarżyłaś.
A tam? Dałaś wyraz temu co myślisz?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23008
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto wrz 12, 2017 18:22 Re: sympatyczny, spokojny, puchaty Bonifacy szuka Domu

Patmol pisze:i pani nauczycielka, która radośnie opowiada, że ona uważa, że kary, kary przede wszystkim, bo inaczej dzieci nic nie pojmą, że jej to całkiem wystarczy, jako wychowawczyni, że nikt nie będzie miał niedostatecznej oceny na koniec roku i wszyscy przejdą dalej, i ona doskonale wie ze trzeba stosować i ona stosuje odpowiedzialność zbiorową,



Jak dla mnie czasami to trzeba zastosować, i kary, i odpowiedzialność zbiorową.
Gdy inne metody zawiodą.

Jeśli nie chcesz by Twój syn chodził na religię, to go nie posyłaj. Od zawsze w szkołach była etyka dla tych, którzy na religię z takich, czy innych względów nie chodzili i nikt nie narzekał.
Na religię powinien chodzić kto chce, bo inaczej to sensu nie ma.
A z tymi krzyżami przesadzasz.

W większość państw, w których byłam, znajdowały się w budynkach publicznych różne symbole i mi to nie przeszkadzało.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 533 gości