wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 25, 2017 0:47 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Pumba to bylo imię dzikiego wieprza z "Króla Lwa", tak na marginesie ;)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10670
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie cze 25, 2017 7:25 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Nie wieprza, tylko guźca :twisted:
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23782
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Nie cze 25, 2017 7:30 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Ja myślę, ze etymologia imienia jest inna -
Pum- puma
ba/bo - Bambo (w domyśle Murzynek poety Tuwima)
:smokin:

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2397
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie cze 25, 2017 17:06 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Fajny pomysł i inteligentnie brzmi. Bardzo mi się podoba.

Ale prawda jest prozaiczna.
Młody chciał Puma, Pumek. Bardzo to się źle wymawia.
Młoda chciała Simba, chociaż moim zdaniem on ma całkiem inny kolor, ale Młoda mówi ze on jest własne jak Simba.
Młoda jest ostatnio nerwowa, i ciężko sie z nią spierać. Więc, coby wszystkich zadowolić, zostało Pumba. bo z tej samej bajki co Simba, i prawie tak samo brzmi i kolor sie prawie zgadza, i temperament, i jest Puma na początku.
https://www.google.pl/search?q=Pumba&cl ... fTTMecbynM:

to i tak bez znaczenia, ten kto go weźmie może go nazwać Pikuś albo jak będzie chciał

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie cze 25, 2017 23:12 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Pumba jest chyba łatwiejsze do wymawiania od Simba (znałam psa leonbergera o tym imieniu).

waanka pisze: Bambo (w domyśle Murzynek poety Tuwima)
:smokin:

Moj kociambr został przez poprzedniego właściciela nazwany Bambo, zapewne zapożyczono to imię z Tuwima bo jest czarny.
Pies i papug to odpowiednio Rambo i Coco Jamboo.

Ja trzy posąsiedzkie koty (czarne) przy chipowaniu nazwałam Pyzia (z uwagi na mordkę), a kocury: Pablo, Paco (moja fascynacja hiszpańskim).


ana pisze:Nie wieprza, tylko guźca :twisted:

No to mnie oświeciłaś. :D Też myślałam, że to dzika świnia

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Pon cze 26, 2017 7:46 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

[quote="Koniczynka47", a kocury: Pablo, Paco (moja fascynacja hiszpańskim).
No to mnie oświeciłaś. :D Też myślałam, że to dzika świnia[/quote]

bardzo ładnie

a ja jakoś jeszcze z Pumba robie Pumbo, bo patrzę, że prawie wszędzie wpisałam Pumbo 8)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto cze 27, 2017 1:38 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

ana pisze:Nie wieprza, tylko guźca :twisted:

Co do regionu - zapewne masz rację. Zapewne na sawannie bardziej guźce latają, chociaż z ręką na sercu się przyznam, że mi się nie chce sprawdzać ;)
ALE: w polskiej wersji językowej piosenki Hakuna-Matata (nie pamiętam pisowni) jest: "Otóż, gdy był ze mnie mały wieprz". Stąd utrwalił mi się wieprz.
Inna sprawa, że polskie tłumaczenie może być do potłuczenia o kant tyłka, podobnie jak baaaardzo wielu innych animacji.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10670
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto cze 27, 2017 2:47 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Eno, bez przesady. Bajki rządzą się swoimi prawami i uproszczeniami. A zwłaszcza dubbing.

W oryginale Pumbaa to warthog, czyli właśnie guziec.
Zresztą ma tak charakterystyczną sylwetkę (duży łeb, "grzywka", ogromne fajki i zadzierany w biegu ogon), że nie sposób go pomylić z innym gatunkiem.

Pumba:
Obrazek

Guziec:
Obrazek

Wieprz, czyli kastrowany świniak:
Obrazek
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23782
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Wto cze 27, 2017 6:28 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

do wieprza mój Pumba nie nie jest podobny
do Guźca owszem (ma jego temperament)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto cze 27, 2017 7:02 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

I żeby nie było, ze u mnie tylko Pumba bryka

proszę bardzo jest też Tymoteusz (zaskoczony, ze go fotografuję)
Obrazek

dwaj głowni obserwatorzy Pumby, o niesprecyzowanych zamiarach, niekoniecznie korzystnych dla Malucha,czyli Sweetie i Zorro
Obrazek

i sam Zorro, skupiony na Maluchu (maluch brykał i brykał, ale go zdjęcie nie objęło)
Obrazek
normalnie, mam wrażenie, że widać wysiłek intelektualny u Zorra

nie nudzą sie te moje zwierzki

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto cze 27, 2017 21:36 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

ana pisze:Eno, bez przesady. Bajki rządzą się swoimi prawami i uproszczeniami. A zwłaszcza dubbing.

Ja jestem zdania, że jeśli bajka nic nie wnosi, to niech chociaż nie zakłamuje, niezależnie od tego, po czyjej stronie jest wina :) Tak mi się wryła w pamięć ta polska piosenka, że kompletnie bez analizy nazywałam Pumbę wieprzem. Bez sensu. W tym samym nurcie gdyby nie ciekawie napisana informacja w pewnej książce, podobnie jak większość ludzi nazywałabym ptaka uciekającego przed kojotem "Strusiem Pędziwiatrem". A tu niespodzianka, ponieważ ten ptak to kukawka srokata. Owszem, mało chwytliwe po polsku, ale przedkładam prawdę ponad brzmienie w takich wypadkach ;)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10670
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro cze 28, 2017 7:42 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Zorro zdobywca 8)
bajka w obrazkach (część 1)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro cze 28, 2017 7:49 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

bajka w obrazkach (część 2) Zorro zdobywca i Ryjek jako asystent

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro cze 28, 2017 7:52 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

No, słodki... :1luvu:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro cze 28, 2017 7:54 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

nie wiem czy to właściwe słowo

bajka w obrazkach (część 3 i ostatnia ) Zwycięstwo
Obrazek

Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, Zeeni i 479 gości