wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 06, 2017 20:10 Re: sympatyczny, spokojny, puchaty Bonifacy szuka Domu

Masz, masz.

U mnie w domu to wszyscy mają coś do powiedzenia w swojej i nieswojej sprawie, nawet papuga.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Pon lis 13, 2017 13:50 Re: sympatyczny, spokojny, puchaty Bonifacy szuka Domu

Na szczęście nie mam papugi. Bo bym chyba oszalała, :mrgreen:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw lis 16, 2017 8:38 Re: czarny,młody,egzotyczny (odmiana legnicka) Pumba szuka d

zdjęcia mi zeżarło :strach: z wątku
czas nowe robić :mrgreen:

chciałam sobie wziąć zdjecia z watku do ogłoszeń dla Pumby
i nie ma
i może dobrze, bo Pumba uróśł i nowe zdjęcia by się przydały do ogłoszeń ( a ja chciałam po łatwości stare wstawić)

w przyszłym tygodniu chcę go ciachnąć -tylko nie wiem jeszcze jak się z vetem umówić ( kto praktycznie Pumbę zaniesie, czy ja się z pracy urwę/urlop wezmę, czy Młodego wydeleguję do zaniesienia kocurka)

Pumba uróśł i jest prawie wielkości normalnego kota (ma 6 miesięcy)
z kotami dobrze się dogaduje, najlpeij z Tymoteuszem (bawią się w zapasy)
nadal jest słodziak, ale taki trochę grubiutki się zrobił i czasem trudno go od Patmola odróżnić

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro gru 13, 2017 8:14 Re: czarny,młody,egzotyczny (odmiana legnicka) Pumba szuka d

Alibaba umarł. TZ z nim chodził do veta i na kroplówki. Niestety nie udało się.

Pumba w końcu umówiony na kastrację. Na poniedziałek. 18 grudnia. TŻ ma go zanieść i obawia się , że go pomyli z Patmolem przy łapaniu Rzeczywiście są podobni, chociaz ja je spokojnie odróżniam.
Wychodzę do pracy po 6 rano, a vet od 10 dopiero, więc bez sensu go łapać o 6 i trzymać w transporterze. Może Patmolowi założyć kocią obróżkę? Nie mam wprawdzie, ale kupiłabym taką najtańszą w zoologicznym.

Pumba jest bardzo fajnym kotem. Spokojnym, proludzkim, zawsze zadowolonym.Takim trochę grubaskiem. Lubi inne koty, ale najlepiej dogaduje się z Tymoteuszem.Bawią się razem. Pumba dużo śpi. Wydoroślał, uspokoił się.
Jedynie Zorro chociaż ma już ze 4 lata zachowuje się wciąż jakby miał 3 miesiące. Chyba nigdy nie wydorośleje. Pumba by sie chciał z nim bawić, w jakiś sposób podziwia Zorra, ale raczej bez wzajemności.
Zorro ma zawsze najgłupsze pomysły, i to w dużej ilości. Pumba nie, Pumba to taki słodziaczek.Taki Kubus Puchatek.
A Zorro jest jak Tygrysek. Nadchodzi jak huragan.

Patmol się trzyma z daleko od kotów. je z nimi, a poza tym ich nie zauważa.
Zorro ma jakieś konflikty z Elbertem, i ne wiem czy to nie Pumba je powoduje w tym sensie, że jest. I Zorra to wkurza i Elberta.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro gru 13, 2017 8:27 Re: czarny,młody,egzotyczny (odmiana legnicka) Pumba szuka d

8O
Dla kotka Alibaby [*]
Smutna wiadomość z rana..
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22903
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro gru 13, 2017 9:03 Re: czarny,młody,egzotyczny (odmiana legnicka) Pumba szuka d

Tak mi przykro... :(
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro gru 13, 2017 9:39 Re: czarny,młody,egzotyczny (odmiana legnicka) Pumba szuka d

Alibabo [*]
Bardzo mi przykro Patmol :(
:ok: :ok: :ok: za kastrację Pumby :ok: :ok: :ok: :ok:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro gru 13, 2017 12:09 Re: czarny,młody,egzotyczny (odmiana legnicka) Pumba szuka d

Kurczę no... :(

Alibaba [*]
Na co chorował?

Bardzo współczuję.
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4565
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Czw gru 14, 2017 23:39 Re: czarny,młody,egzotyczny (odmiana legnicka) Pumba szuka d

[*]
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Pon gru 18, 2017 9:16 Re: czarny,młody,egzotyczny (odmiana legnicka) Pumba szuka d

Pumba dzisiaj ma kastrację. Przy Pumbie i jego szaleństwach widać że np Patmol , która ma ok 8 lat już nie jest nastoletnim kotem.
Czytam ciekawą ksiązkę o kotach Zrozumieć kota - John Bradshaw
ciekawie napisana, i porusza interesujące tematy - że nadmiar kotów w domu nie jest korzystny dla kotów; że koty pragną przestrzeni i człowieka dla siebie, o kociej komunikacji, kocich konfliktach, o badaniach kotów i ich osobowości
że niekoniecznie dwa koty, to lepiej niż jeden

u mnie na pewno Tymoteusz uwielbia towarzystwo innych kotów
Tymoteusz jest w typie syjama, wiec jest towarzyski , gadatliwy, uczuciowy, prawie zawsze śpi wtulony w innego kota
ale Patmola koty denerwują , Patmol jest w wieku Tymoteusza
chociaz nic mu nie robią, są dla niego miłe, uprzejme,
Patmol najbardziej uwielbia spać na pokrywie akwarium, która grzeje mu brzuch, albo na mojej głowie :roll: jak go zabieram z akwarium albo z głowy , to robi miny jak Wuj Truj :201461 takie wkurzone . Patmol by chciał żeby te wszytskie koty inne zniknęły, ale tego się nie da zrobić. Patmol by chciał spokoju, czuje się kotami przytłoczony. Sama nie wiem czy wcześniej tez tak było, tylko tego nie zauwazyłam, czy nie.

Ciekawe badania opisane są w tej książce, o tym jak badano osobowość kotów
bo są koty bardziej i mniej odważne, bardziej i mniej przyjacielskie dla ludzi

jak ja w pokoju postawię nowe pudełko/coś interesującego -to Pumba i Zorro lecą szybko zobaczyć co to jest
ale inne koty niekoniecznie, albo nie od razu
Ryjek ostatnio jakiś jest nadmiernie ostrożny :roll: Młoda rzadko bywa, jak jest -to już Ryjek nie przyjdzie na jedzenie, pomimo że przecież ją zna
ale jak tylko ja jestem w kuchni, to Ryjek śpi na półeczce obok mnie, bezstresowo

Pumba jest ciekawski, wszędobylski ale i ostrożny, bada, myśli, dwa razy zepchnięty ze stołu -zatrzyma się i myśli, rozważa.
Jak Sweetie pokaże mu zęby i warknie, to się odsuwa. Wystarczy jedno warknięcie Sweetie.

Zorro jest ciekawski i nieostrożny. Całkiem nieostrożny. Można go zepchnąć 30 razy ze stołu, a on i tak wskoczy 31 raz.
Czasem razem wariują z Pumbą, a czasem Pumba wyskoczy na Zorra. Pumba zaczyna się zachowywać jak kogut na pdwórku. Może po kastracji przestanie.

Ostatnio taki pan zadzwonił o Pumbę. Pan kupił i urządził mieszkanie, pracuje, mieszka sam i teraz szuka kota.
I z jednej stronie fajnie, ale jednak jakoś tak tego nie widzę, czy Pumba prześpi w spokoju cały jego pobyt w pracy, żeby wieczorem poleżeć u faceta na kolanach, i dać sie wygłaskać.
Wiec go zapytałam, czy ma świadomość że taki entuzjastyczny kotek jak Pumba, z nudów, to mu może zniszczyć to nowe mieszkanie. Może nie, ale istnieje ryzyko , że może tak.

Facet zaczął się śmiać, że taki mały kot, to przecież nie zje mu kanapy. 8) Więc mu powiedziałam, że zjeść, no to nie zje, ale może podrapać pazurami. I nie tylko kanapę.
I jakoś go to zaskoczyło.
I żeby lepszy byłby 3-4 letni kot, który dużo śpi. Dałabym mu Elberta, ale on chce przyjacielskiego kota, jak Pumba.
i chce go na delegacje ze sobą zabierać, bo jeździ na delegacje. i tez mu powiedziałam, ze kot to nie bardzo sie nadaje do zabierania w delegacje.

I teraz sama nie wiem czy dobrze zrobiłam. Może zamiast gadać tyle to powinnam sie cieszyć że Pumba będzie miał dom. Bo może facet byłby dobrym domem, a ja wymyślam.

Bo z jednej strony nie wiem czy Pumba potrzebowałby innego kota do towarzystwa.Możliwe że nie. On ma 8 miesięcy i fajnie się sam bawi. Bawi się tez z Tymoteusze,ale Tymoteusz to w ogóle specyficzny kot.
Czasem Pumba bawi się z Zorro, ale rzadko, i one się bardziej tak bawią koło siebie niż razem. Daje im kartonowe pudełka, to wskakują, wyskakują, pacają się. Potem Zorro śpi w pudełko, a Pumba sam bryka. Zorro mam prawie 5 lat, wiec szybciej odpuszcza zabawę. Zorro ma głupsze pomysły niz Pumba, ale jednak mniej energii.

Ale jednocześnie Pumba jest wciąż pełen entuzjazmu i potrzebuje towarzystwa ludzi, nawet ja ci ludzie tylko sobie są. Uwielbia głaskanie, przytulanie, uwielbia jak ludzie zwracają na niego uwagę.
Nie wyobrażam sobie, że siedzi całymi dniami grzecznie sam w mieszkaniu. Chociaż może gdyby to mieszkanie było dostosowane do kota to byłoby mozliwe. Z kombinacjami kartonów, drapaków, przejść i volierą.
Ale raczej rzadko ktoś bez kotów ma takie mieszkanie.
A może mam kiepską wyobraźnię. I by spał spokojnie.

Jakiś znajomy męża z pracy coś wspominał o drugim kocie, i też proponowałam Elberta. Bo ten ktoś ma młodą kotkę ok 6 miesięcy, nieciachnięta :roll: Na pewno Elbert by odżył, gdyby zamieszkał w domu bez psów. ale na razie bez odzewu.
Ale by ludzie musieli chcieć, bo dokocenie to jednak wysiłek,i nie zawsze jest prosto. Raczej częsciej nie jest łatwp na początku.
No i Elbert absolutnie nie na kota wychodzącego, bo to gapa straszna. A tutaj wielu ludzi koty wypuszcza.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon gru 18, 2017 18:13 Re: czarny,młody,egzotyczny (odmiana legnicka) Pumba szuka d

Myślę, że dobrze zrobiłaś. Pan zdaje się nie być świadomy wielu spraw (np. że mu kot podrapie kanapę - najoczywistsza oczywistość), więc jak mógłby dostosować mieszkanie do kota? A w delegacje można zabierać koty ale tylko takie, które to lubią. Mało jest takich. I trzeba mieć wtedy oczy wkoło głowy i być gotowym na wietrzenie tylko wtedy, gdy kot siedzi w transporterze, bo przecież lokum w delegacji raczej nie będzie przystosowane. A pan pewnie tego też nie wie.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon gru 18, 2017 18:18 Re: czarny,młody,egzotyczny (odmiana legnicka) Pumba szuka d

Patmol -nie wydziwiasz. Już chciałam zaoferować Misiaczka z sercem na plecach, co akurat preferowałby dom jednokotny i może spać długo i bezproblemowo, ale te delegacje mnie dobiły :( . No kot to nie pies, co może się przenosić z miejsca na miejsce i przez uchylone okno nie zwieje ... A nawet a z psami przy nomadycznym trybie życia jest czasem problem :(
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto gru 19, 2017 8:37 Re: czarny,młody,egzotyczny (odmiana legnicka) Pumba szuka d

Pan miał przemyśleć i oddzwonić, ale na razie cisza.
Z jednej strony macie rację, z drugiej strony miałby swój własny dom, u mnie jednak ciasno. W sensie za dużo zwierząt. A teraz zimą, gdy jest szybko ciemno, psy mniej wychodzą, jakoś to wszystko się zagęszcza.

Caillou nie chce po ciemku wychodzić daleko, a ja codziennie całą widną część dnia jestem w pracy, a jednocześnie brakuje jej tego wychodzenia. Do parku trudno ją zaciągnąć, słychać już walenie i huki.
Caillou niby sie nie boi, ale jednak woli do domu wracać.

Sweetie po ciemku nie może spuszczać, żeby sobie pobiegała, więc zależy w jakich godzinach mąż pracuje -to Sweetie pobiega albo i nie. I potem Sweetie kotów się czepia. Głównie Ryjka.
Tylko weekendy zostają na jakieś większe/ dłuższe wyjścia.

Robimy w domu sztuczki i różne takie, ale to nie to samo co wyjście na zewnątrz. Mam teraz takie smaczki, które Caillou uwielbia, wiec nawet pod krzesłem się przeczołga, i w ogóle jest bardzo zainteresowana nauką sztuczek.
.
Pumba wczoraj był trochę spowolniony, ale już dzisiaj jest znowu pełen entuzjazmu. Jak zwykle.
Wczoraj wszystkie zwierzęta były w szoku, prawie nic nie zjadły, bo ciągle wąchały Pumbe. Nawet Sweetie prawie nic nie zjadła, tylko ciągle wąchała Pumbę.Zorro leżał z głupią miną i gapił się na Pumbę, a jakby nie wiedział czy to Pumba czy nie.
Tylko Pumba nie był zszokowany
Więc gdzie Pumba szedł to wszyscy szli za nim z głupimi minami. Dzisiaj im przeszło.

Paumba jest czarny, ale ma takie pojedyncze białe włosy. Bardzo pojedyncze. I trzeba się wpatrzeć, żeby zobaczyć.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro gru 20, 2017 7:40 Re: czarny,młody,egzotyczny (odmiana legnicka) Pumba szuka d

Teraz najczęściej bawię się z psami w szukanie (Pumba i Zorro też się często dołączają)
każe psu usiąść i zostać, pokazuję mu słoik z jakimś smaczkiem (wkładam smaczek do słoika i zakręcam)
a potem idę gdzieś schować słoik, ale niezbyt trudno,jak na razie
i każe psu szukać

bardzo, bardzo psy to lubią
najtrudniejsze jest dla nich czekanie na swoją kolej
bo jak jeden szuka słoika, to drugi musi siedzieć i czekać (i tez za to jest nagroda)
a potem zamiana

i jak w słoiku jest żółty ser, albo coś dobrego ale nie superanckiego -to dają radę
ale jak włożyłam smaczki typu suszona kaczka, to ten co miał czekać (Caillou) nie wytrzymał i sam pobiegł szukać i szybko znalazł
dużo szybciej niz ten co miał znaleźć (Sweetie) a nie mógł znaleźć słoika

a jak się cieszą jak znajdą
wielka radość wtedy jest
nie wiem czy lepiej jak łapą pacają w słoik czy lepiej nosem - na razie idę w kierunku pacania łapą

Zorro i Pubmba tez biegają i tez się cieszą, chociaż ne wiem czy wiedzą o co chodzi -raczej nie
ale udziela im się ogólny entuzjazm

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro gru 20, 2017 13:32 Re: czarny,młody,egzotyczny (odmiana legnicka) Pumba szuka d

O tyle lepsze pacanie łapą, że pysk jest daleko i tak nie korci. Jak pies trąci nosem, to może zaraz potem spróbować pochłonąć nagrodę. Na razie używasz słoika więc to niemożliwe, ale w innej sytuacji np. na spacerze lepiej moim zdaniem żeby pysk był z dala od nagrody ;)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Google [Bot] i 199 gości