wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 12, 2019 18:02 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Wózek Patmolku - na takie okoliczności przydałby Ci się wózek (taki jak tobogan tylko z kółkami), żeby Cię pieski mogły ciągnąć bezpiecznie dla Ciebie. Zdrowiej. I może się posmaruj maścią z arniki tam gdzie słtuczone (zakładam, że nie masz otwartej rany) lub czymś co dostałaś przy okazji tej nogi, co poprawia wchłanianie.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto lut 12, 2019 20:18 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Chyba wszystko można sobie obtłuc, włącznie z mięśniami, chociaż zastanawiałabym się, czy po prostu nie masz zakwasów, które powstały w wyniku szybkiego marszu albo nawet ratowania się przed upadkiem.
I chociaż wydarzenie nie było dla Ciebie zabawne, to uśmiałam się z opisu ;) Masz dar do barwnych historii :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro lut 13, 2019 7:38 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

nie mam zakwasów raczej ; dzisiaj już prawie jestem w doskonałej kondycji :mrgreen:

wózek by sie przydał; już kiedyś na tym myslałam -bo suki idą z przodu bardzo równo, i idealnie koło siebie idą/na tej samej wysokości -bardzo tego pilnują
i reagują na 'stój"
tylko bym musiał je nauczyć "prawo" i "lewo"
bo teraz mówię "zakręt" i one po prostu patrzą, gdzie zakręcam i tez zakręcają - a przy wózku by się tak nie dało

dzisiaj moja Kaja prawdopodobnie skończyła 8 lat
tylko jej psia mamusia wie, kiedy się urodziła - ale prawie na pewno w lutym 2011 i możliwe, że właśnie 13 lutego 2011 r. - w kazdym razie ja tak uważam, bo to całkiem ładna data przecież

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lut 13, 2019 9:00 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

w opisach karm na stronach sklepów internetowych - to sobie robią z ludzi naprawdę jaja

https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_d ... ick/724752
jem sobie zupę i zrobiłam sobie przerwę od pracy,
pomyslałam, że poczytam przy zupie ,co jest w skaldzie takiej obecnie bardzo promowanej w zooplusie karmy dla psów

składu nie ma
ale jest opis produktu https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_d ... ick/724752
niestety ten opis to po prostu totalny bełkot :strach:
nie ma jednego zdania konkretów - tylko długa wypowiedz, o pracy na farmie

czy ta karma jest taka zła, ze nawet nie można dać jej składu czy opisu?

po co ktoś pisze w opisie produktu taki bełkot?


Opis produktu Składniki analityczne

Praca farmerów i ich psów na amerykańskich farmach to ciężki kawałek chleba. Tamtejsi farmerzy wiedzą, że tylko dzięki najlepszemu pożywieniu ich psy są w stanie zachować siłę i zdrowie. Karmę dla psów Merrick jej twórca, Garth Merrick, opracował w zaciszu kuchni swojego ranczo. Pragnął bowiem zaoferować swojemu psu zbilansowane pożywienie skomponowane ze świeżych, lokalnych składników. Obecnie produkty marki Merrick są dostępne w całych Stanach Zjednoczonych. Przedsiębiorstwo jest najszybciej rozwijającym się producentem pełnowartościowych karm wysokiej jakości. Przedstawiciele firmy są dumni, że swoją słynną recepturę mogą zaoferować teraz także w Europie.

Teraz przy zakupie 11 kg suchej karmy dla psa Merrick, kolejne 2 kg karmy otrzymasz gratis!

Aby zapewnić swojemu psu najlepsze możliwe pożywienie, Garth Merrick rozpoczął ponad 20 lat temu na swoim ranczo w Teksasie prace nad skomponowaniem własnej karmy domowej produkcji. Tylko w ten sposób farmer mógł wykorzystać najlepsze kawałki wołowiny i świeże warzywa prosto z pola i dzięki temu stworzyć zbilansowany pokarm o wysokiej zawartości białka. Już wkrótce nie tylko jego suczka Gracie mogła delektować się wyśmienitą recepturą. W kolejce do jego kuchni zaczęli ustawiać się także przyjaciele i sąsiedzi farmera, pragnący rozpieszczać swoje czworonogi pokarmem domowej produkcji. Stąd u Gartha i jego żony zrodził się pomysł, aby założyć Merrick Petcare. Od początku istnienia firmy każdy przepis na karmę powstaje w naszej kuchni i jesteśmy dumni z tego, że możemy oferować najświeższe i najsmaczniejsze karmy domowej produkcji. W Stanach Zjednoczonych Merrick uchodzi za najszybciej rozwijającą się markę wyspecjalizowaną w produkcji naturalnych, domowych karm najwyższej jakości. Firma Merrick jest dumna, że swoją słynną recepturę może zaoferować teraz także w Europie.

Aby móc zagwarantować te same standardy jakości także na terenie Europy, podjęliśmy współpracę z odpowiednimi partnerami, którzy są w stanie dostarczać nam tylko najlepsze składniki. Dzięki temu nasze farmerskie, oryginalne receptury możemy zaoferować teraz także tutaj – w Europie. Dla psów wszystkich ras i w każdym wieku wysoka zawartość białka w pokarmie ma priorytetowe znaczenie, dlatego kawałki mięsa i ryba pozbawiona ości stanowią najważniejsze składniki każdego produktu marki Merrick.
Naszą lekkostrawną karmę suchą dla psów przyrządzamy ze szwajcarskiego drobiu, łososia norweskiego i jagnięciny z Nowej Zelandii. Następnie dodajemy odpowiednią mieszankę warzyw i owoców od sprawdzonych rolników oraz witaminy i minerały – wszystko po to, aby Twój pies mógł otrzymać odpowiednio zbilansowany pokarm.

W Merrick wyznajemy zasadę, że zdrowe pożywienie może powstać wyłącznie na bazie znakomitych, zdrowych składników z najwyższej półki. W związku z tym dokładamy wszelkich starań, aby pozyskać dla Twojego psa możliwie najlepsze dostępne w Europie składniki. Na naszą kompleksową serię produktów składa się m.in. zdrowa i pożywna karma zawierająca najwyższej jakości mięso, warzywa i owoce – przyrządzana z niezwykłą starannością.

Dodatek superfooods takich jak komosa ryżowa, czarne jagody, buraki czy olej lniany, duża zawartość białka, kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze pomagają w zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia Twojego psa.

Receptura karmy jest bezzbożowa, zawierająca lekkostrawne ziemniaki i bataty, nadaje się więc także dla psów z nadwrażliwościami pokarmowymi.
[/color][/color]
Ostatnio edytowano Śro lut 13, 2019 9:21 przez Patmol, łącznie edytowano 4 razy

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lut 13, 2019 9:18 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

a wersja junior ma skład https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_d ... owa/721633
i jaki dziwaczny w dodatku

Skład
19% mięsa z kurczaka, suszony kurczak, suszony indyk, 10% suszonego grochu, suszone ziemniaki, tłuszcz kurzy, białko grochu, suszone skwarki, 4% suszonych batatów, hydrolizat, suszony łosoś, drożdże, 0,5% oleju lnianego, 0,5% oleju z łososia, minerały, celuloza, 0,3% suszonych jabłek, 0,15% suszonych czarnych jagód, juka


czyli, ze 19 procent składu to jest mięso z kurczaka? do tego jakieś suszone resztki z kurczaka i indyka/no bo już nie mięsa -mięso jest oddzielnie wymienione przecież/ czyli pazury albo pierze albo jakieś flaki suszone , kości?

do tego groch i suszony i białko grochu - czyli dużo grochu
do tego ziemniaki -tez są dwa razy wymienione

i do tego tekst reklamowy naprawdę długi i wypasiony, o farmie i norweskich łososiach -tyle, ze w karmie nie ma łososi
do karmy nie dodali łososi i tych wszystkich dobroci, to chociaz w reklamie nie żałowali pięknych słów i informacji co dobra karma powinna zawierac

cena, przy zakupie 2 kg, prawie 40 zł za kg

ale jak od razu ktoś naiwny kupi 22 kg -to zapłaci ponad 22 zł za 1 kg ,
czyli
500 zł za worek - w którym są ziemniaki, groch, tłuszcz kurzy , jakieś resztki/ może pierze, a może pazury/ z kurczaka i indyka , no i jest 4 kg mięsa z kurczaka -19 procent całości to mięso z kurczaka/tyle w składzie deklaruje producent

nie wiem -skąd im się biorą te ceny? z kosztów reklamy?
jedna piąta karmy to mięso z kurczaka; reszta to jakieś resztki/z kurczaka i indyka/ nie mięso/ do tego groch i groch, ziemniaki i bataty i tłuszcz

ja jestem za głupia jednak, żeby pojąc dlaczego to ludzie kupują
bo chyba kupują / czy nie?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lut 13, 2019 9:45 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

z tego co czytam w necie, to często mączka w składzie pisanym po angielsku jest tłumaczona na polski jako suszone cos tam
czyli mączka z kurczaka jako suszony kurczak
więc może to 19 procent to jest mięso z kurczaka/ mokre?, a suszony kurczak i indyk - to jest mączka z kurczaka i indyka? nie wiem

a przy okazji - mączka mięsno-kostna jest, z tego co zrozumiałam, zakazana do karmienia zwierząt hodowlanych/ zjadanych przez człowieka
ale w karmie dla psów czy kotów może być -i nie jest to zabronione, a przy okazji zwiększa na pewno ilość białka - w opisach do karmy

tutaj przykładowo o mączce https://poranny.pl/zakazana-maczka-w-ka ... ar/5549180 / pogrubienie moje

Tanie białko Tak zwana mączka mięsno-kostna to dodatek do pasz, stosowany przez hodowców w celu zmniejszenia kosztów produkcji żywca. Choć niebezpieczny dla zdrowia ludzi i zwierząt, jest ponad dwukrotnie tańszy niż soja. Mączkę można legalnie stosować - pod ścisłymi warunkami - jako nawóz na pola i jako półprodukt do produkcji karmy dla psów i kotów. W Polsce od 2003 roku obowiązuje całkowity zakaz karmienia mączką mięsno-kostną zwierząt przeznaczonych do spożycia przez ludzi. Zakaz ma związek z epidemią szalonych krów, która wybuchła w 1985 roku w Wielkiej Brytanii. W jej wyniku zmarło już co najmniej 227 osób a według specjalistów liczba ta znacznie się zwiększy w związku z bardzo długim okresem inkubacji choroby. Za główną przyczynę rozprzestrzenienia się epidemii uznano karmienie krów mączkami mięsno-kostnymi.


a to znacie? http://www.food-info.net/pl/qa/qa-wi31.htm

Teksturowane białka roślinne (ang. Texturized Vegetable Protein, TVP) są wytwarzane z odtłuszczonych płatków sojowych i zawierają niewiele tłuszczu (3%). W handlu występują w postaci płatków, granulatu i niewielkich kawałków i mogą zastępować mieloną wołowinę

jak najbardziej występuje w karmach, tez w tych dla kotów
https://www.koty.pl/zrodla-bialka-w-diecie-kota/
Od wielu lat w żywieniu zwierząt stosuje się także soję w różnych formach, ale najciekawszą z nich jest tzw. teksturowane białko roślinne (Texturized Vegetable Protein, w skrócie TVP). Ma ono tę zaletę, że zachowuje podobną do mięsa konsystencję (teksturę) i wygląd mimo działania wysokich temperatur podczas procesu produkcji puszek i saszetek. Znajdziemy je w karmach mokrych typu „mięsne kawałki”, które wyglądają jak mięso, ale w rzeczywistości są jedną z postaci soi.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lut 13, 2019 14:39 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

wzięłam za punkty w zooplusie karmę dla psa -1,5 kg
i słabo trochę wyszło - bo karma ma ważność do kwietnia 2019 :roll: jako zapas średnio się nadaje, skoro ważność ma jeszcze tylko przez 2 miesiące

czy z tego wynika, ze przy gratisach za punkty tez trzeba pytać o ważność?

kupuje do surówek olej lniany
i cały czas sie zastanawiam, na ile olej roslinny sie nadaje dla psów/ kotów i czy warto im dawać czy nie -opinie są różne

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lut 13, 2019 16:02 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Ludzie naoglądali się reklam Whiskasa i Pedigree i te - właśnie te - uważają za idealny pokarm. "Doskonale zbilansowany, zawierający wszystkie mikro- i makroelementy" i tak dalej. Jeśli już ktoś uwierzy, że to nie takie dobre karmy, to przerzuci się na Royal Canin (w przypadku psów pewnie Purina? Eukanuba?). Nie ważne, że skład ten sam. Cena jest wyższa, RC jest u weta znaczy to świetna karma. Takich klientów trzeba przekonać, że nowa karma jest lepsza od tych, które znają z telewizji i gabinetów wet. Jak przekonać? Bełkocząc gorzej niż w reklamach Marsa: o łososiu łapanym gołymi rękami, o krystalicznych strumieniach Mont Everestu, pięknie irlandzkich łąk, na których pasą się owce, słońcu Egiptu ogrzewającym rosnące ziemniaki. Słowem bazując na stereotypach. Jeszcze można dorzucić kilka zdjęć faceta w kapeluszu kowbojskim i koszuli w kratę ze swoim psem w typie border-collie i reklama gotowa.
Żeby dobrą karmę zareklamować bazując wyłącznie na prawdziwych informacjach, trzeba by było powiedzieć coś takiego: nasza karma jest produkowana z odpadów przemysłu mięsnego, których nie odważyliby się Państwo podać w nieprzetworzonej formie swoim zwierzętom, ale tym różni się od powszechnie Wam znanych, że nie używamy samych dziobów i piór, dorzucamy również mięso mięśniowe i podroby.
Zachęcające? ;)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro lut 13, 2019 22:20 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

O reklamach się ani nie będę wypowiadać - jednymi z niewielu prawdziwych są te zakładu pogrzebowego z Bytomia :)
A te wózki mają wajchę, którą się skręca i pokazujesz ręką czy w prawo, czy w lewo. Zresztą mam wrażenie, że ze swoimi umiejętnosciami mogłabys je nawet stepować nauczyć :wink:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw lut 14, 2019 7:30 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Alienor :mrgreen:
Stomachari - ale w tym wszystkim jest przerażające, ze te karmy są zwyczajnie strasznie drogie -biorąc pod uwagę ich skład

to powinny być karmy po prostu taniutkie -
kogoś nie stać na dobre, świeże mięso, i kupuje taką karmę dla swoich psów czy kotów; taka alternatywa po prostu

-kiedyś przecież tez nie wszyscy karmili jakoś super swoje psy; raczej dostawały resztki po ludziach - ale to były jednak prawdziwe resztki i ludzie wiedzieli, że dają resztki -czyli to co im zostało; ale to było jednak wciąż normalne jedzenie ,

w sensie np. przewija się w opowieściach dawanie kotom wiejskim kiedyś mleka i śmietanki - więc pewnie i koty i psy dostawały i mleko i śmietankę i ser i trochę masła, i pewnie też jakieś zupy, resztki z uboju itd
i to są wciąz te rzeczy, ktore i koty i psy lubią - mam na myśli mleko, śmietanę, ser, resztki dobrej zupy, masło i resztki z uboju czyli surowe mięso/podroby/świeże resztki tego typu

ale te karmy, są drozsze niż karmienie mięsem - i to jest przerażające

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw lut 14, 2019 10:36 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

ostatnio mam dziwny pomysł
to znaczy nowatorski w sumie
bo
od jakiegoś już czasu/kilka miesięcy / nie kupuję worków na śmieci - tylko używam tego wszystkiego co mi zostaje po zakupach - typu pudełko po makaronie - kupuje makaron w tekturowym pudełku
worków po żwirze dla kotów, itd

ale
ponieważ
coraz mniej kupuje produktów zapakowanych jakkolwiek, bo nawet warzywa najczęściej kupuję luzem, to znaczy jak kupuje jednego czy dwa selery czy pietruszkę czy białą rzepę-to ich nie pakuje w jednorazówki -tylko do koszyka sklepowego wkładam,płacę i wkładam do swojej torby z materiału/plecaka

więc trochę mi brakuje tego czegoś w co mogłabym włożyć śmieci, jak chce je wyrzucić do zewnętrznego pojemnika
chodzenie z koszem odpada
i
wymyśliłam sobie, żebym mogła kupić/np w szmateksie/ jakąś taką torbę z poliestru? , taki jakby plecaczek ściągany, co teraz młodzież nosi - w szmateksie bywają po 1zł takie
tego typu https://www.prodog.pl/pl/p/PULLER-uniwe ... wiec-/7954

i po prostu używać go jako przenośnego kosza -czyli idąc z psem- wziąc w nim śmieci i wyrzucić śmieci
a po powrocie plecaczek w środku opłukać wodą, powiesić do wyschnięcia
i tak codziennie

dobry pomysł?
czy stosujecie jakieś inne rozwiązania na śmieci?
mam na myśli śmieci zmieszane - głownie kurz i sierść z odkurzacza, obierki z warzyw itd

bo papier, plastik i szkło wynoszę osobno-po prostu biorę w rękę wychodząc

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw lut 14, 2019 11:23 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Alienor pisze:O reklamach się ani nie będę wypowiadać - jednymi z niewielu prawdziwych są te zakładu pogrzebowego z Bytomia :)
A te wózki mają wajchę, którą się skręca i pokazujesz ręką czy w prawo, czy w lewo. Zresztą mam wrażenie, że ze swoimi umiejętnosciami mogłabys je nawet stepować nauczyć :wink:

Albo tak jak się trenuje psy pasterskie do zaganiania owiec -- gwizdkiem. Jest określony sygnał na "w lewo", inny na
"w prawo", "w przód", "stop".
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23737
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Czw lut 14, 2019 11:27 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

fajny pomysł :mrgreen: mogłabym wykorzystać do sterowania Sweetie, gdy zagania koty
bo czasem w złą stronę zagania Patmola (na komputer prosto, zamiast od komputera)
chociaż
koty robią na przekór staraniom Sweetie, więc starają się iść odwrotnie - i w sumie dobrze wychodzi całościowo

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw lut 14, 2019 11:58 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Gdzieś tam, na brzegach białej masy owiec uwijają się border collie.


A tutaj, od 1:50 słychać jak pasterz porozumiewa się z psem świstawką. Sporo komend jest np. około czwartej minuty.
https://www.youtube.com/watch?v=ikYEftuuA3c

edit: a tu pracują z bydłem:
https://www.youtube.com/watch?v=m1U8stkP0cE

edit 2: a tu trudna akcja, ale dały radę! :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=kEFvBIKNG5U
Ostatnio edytowano Czw lut 14, 2019 12:47 przez ana, łącznie edytowano 1 raz
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23737
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Czw lut 14, 2019 12:36 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

na taką odległość to by mogła Kaję zaganiać, jak głuchnie Kaja na wołanie :mrgreen:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, korbacz9, kotcsg, Olka10761, Zeeni i 112 gości