....i do przodu ;)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 05, 2017 21:31 Re: Prosze o pomoc i rade

spokojnie kocia mamo, wszystko będzie dobrze :)

kocianowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 587
Od: Śro sty 18, 2017 17:03

Post » Śro kwi 05, 2017 21:38 Re: Prosze o pomoc i rade

Calkiem ladnie to brzmi az w piorka obrastam :lol: ale tak powaznie to wiem ze bedzie dobrze tylko tak juz mam ze lubie sie pomartwic aha a jedna z czarnuszek to bardziej szczeniak niz kocie bo pieknie merda ogonkiem jak śpi :lol:
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Śro kwi 05, 2017 21:44 Re: Prosze o pomoc i rade

Najprościej wykastrować dziewczynki przed oddaniem do nowych domów :)
Nie będziesz się martwić, że ktoś je bezmyślnie rozmnoży, lub że przypadkiem uciekną w rui.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw kwi 06, 2017 9:56 Re: Prosze o pomoc i rade

Oczywiście, że możesz wymagać sterylizacji od przyszłych domków. A do tych co by nie chcieli,to i tak lepiej nie oddawać.
Kotki można wyadoptowywać po skończeniu 12-14 tygodni, a sterylizuje się znacznie później, co najmniej po osiągnięciu dojrzałości płciowej, tj. po pierwszej rujce. Najczęściej w wieku 8-9 miesięcy. Choć wg niektórych póżniej
http://weterynarz-radzi.pl/faq/kiedy-na ... ki-i-kocur

Poczytaj sobie sama w necie i wyrobisz sobie własne zdanie :D

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Czw kwi 06, 2017 10:01 Re: Prosze o pomoc i rade

Bezpiecznie można kastrować w wieku 16 tygodni :)
Narkoza wziewna, sprawny chirurg i po zmartwieniu. Im wcześniej kastrowane, tym mniejsze ryzyko nowotworów listwy mlecznej, zerowe ryzyko ropomacicza, zapalenia pochwy, a przede wszystkim ciąży :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw kwi 06, 2017 10:26 Re: Prosze o pomoc i rade

Czarnuszka to moja ulubienica :201461

ja sterylizowałam moja kotkę po 1 rujce- tak mi doradził wet, ile wtedy miała to nie pamiętam było to prawie 3 lata temu, że zdjęć patrząc ok 6 mies.

poczytaj, pogadaj z wetem i zrobisz jak uważasz.:)

kocianowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 587
Od: Śro sty 18, 2017 17:03

Post » Czw kwi 06, 2017 13:19 Re: Prosze o pomoc i rade

A no wlasnie wiec koteczki musza wysterylizowac przyszli wlasciciele przed chwila byla u mnie kuzynka ma rasowa kotke persa tylko tez sterylke bo nie ma hodowli ale jej kolerzanka ma to od niej tereska kupila kotke no i do rzeczy jak zobaczyla malce to odrazu wyslala zdjecia tej kolezance i tamta zaraz zadzwonila i mowi zeby bezwzglednie kastrowac kotki bo beda one dlugowlose bo jej mioty sa wlasnie takie puszyste a to niestety kusi jak to okreslila szmaciarzy zeby rozmnażać wiec potwierdzila moje obawy. A teraz wspaniale wiesci moja najcudowniejsza Lusienka dala mi sie dzisiaj wypiescic zdjelam na chwilke kaftanik zeby zobaczyc czy ranka sie dobrze goi a to moje cudenko zaczelo sie lasic tylko nie wiem czy jej foch minal czy to wdziecznosc za zdjecie kaftaniczka ale taka pieszczota ze mi lzy do oczu naplynely i udalo mi sie zrobic zdjecie zaraz spróbuje wkleic na forum :201461
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Czw kwi 06, 2017 13:24 Re: Prosze o pomoc i rade

Obrazek
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Czw kwi 06, 2017 13:25 Re: Prosze o pomoc i rade

Heh udalo sie :lol:
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Czw kwi 06, 2017 13:28 Re: Prosze o pomoc i rade

Obrazek
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Czw kwi 06, 2017 13:46 Re: Prosze o pomoc i rade

Witaj!
Nie wiem czy nie zauważyłam ale chyba nikt nie odpowiedział Ci na pytanie o podawanie śmietanki. Ja nie polecam - ze względu na zawartość laktozy, której koty nie tolerują (to po niej jest sraczka), a laktoza występuje tak w mleku jak i w śmietance. Jeśli chcesz kociej mamie podać coś białkowego do picia - poszukaj w sklepie zoologicznym specjalnego mleka dla kotów (pozbawione laktozy). Pozdrawiam Cię serdecznie i cieszę się, że masz takie wielkie serce dla zwierząt. Moja rodzina pochodzi z tamtych stron i wiem jakie zapatrywania na wsiach panują pomimo 21-go wieku na temat kotów i w ogóle zwierząt "nieużytkowych" jak pies czy kot - w tych sprawach przeważa jednak nadal umysłowe średniowiecze. Tym bardziej jestem uradowana Twoją postawą!

Inferr

 
Posty: 8
Od: Pt kwi 24, 2015 10:46

Post » Czw kwi 06, 2017 16:03 Re: Prosze o pomoc i rade

Droga inferr niestety na wsiach tak jest ze mnie i meza do dzis smieja sie ze z psem spacerujemy bo pies to na llancucha jak zamiast obrozy zobaczyli marleya w szelkach to juz plota roku byla no cyrk po prostu :( przykre ale prawdziwe chociaz widze ze zaczyna sie to zmieniac ale tylko u mlodych ludzi. Co do smietanki to wiem ze chodzi o laktoze wlasnie ta moja kuzynka poradzila mi mleko niby krowie ale calkiem bez laktozy ok 3zl w biedronce ona daje synkowi bo jest uczulony i to bardzo na laktoze zaczela tez podawac swojej kotce ktora po mleku miala straszna biegunke i mowi ze swietnie sie sprawdza bo kicia pije a biegunki ani sladu wiec moze przetestuje i dziekuje za wsparcie
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Czw kwi 06, 2017 16:34 Re: Prosze o pomoc i rade

Kotki możesz śmiało kastrować przed wydaniem do domów jak skończą te 16-18 tygodni - nic im nie będzie :) a i pewność, że się nigdy nie rozmnożą, jak będziesz je wyadoptowywać to musisz pamiętać o tym, żeby podpisać z ludźmi stosowne umowy, o zabezpieczeniu okien, że domki niewychodzące, dobre jedzonko itd .
ser_Kociątko
 

Post » Czw kwi 06, 2017 17:37 Re: Prosze o pomoc i rade

Wlasnie znalazlam watek gdzie jest dokladnie opisane jak prawidłowo wyadoptowac kotka zeby miec pewnosc ze trafi w dobre ręce wiec skorzystam. Tak z innej beczki lusi faktycznie minely fochy jest w kaftaniku a i tak siedzi mi na kolanach i mruczy i odpycha pyszczkiem telefon szkoda tylko ze od soboty znowu bedzie obrazona bo jedziemy sciagac szwy
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Czw kwi 06, 2017 17:53 Re: Prosze o pomoc i rade

Gratuluję udanego wstawienia zdjęć :ok:
Kicia śliczna :1luvu:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: haaszek, jolabuk5 i 73 gości