....i do przodu ;)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 26, 2018 9:21 Re: Chyba mamy koty w stodole!!!!

Tak conva z kozim mlekiem

Bura miała wstępnie przez kube nadane "pyluszek", przeze mnie grubasica a została burasica i na to akurat reaguje.

Rainbowkitty, nieraz wyplułam obiad, jak akurat te moje futra coś śmiesznego odwaliły, tego nie da się opisać tak śmiesznie jak to wyglądało. Śliczną masz koteczkę w profilowym, dziewczynka tak? Nam się same dziewczynki trafiają, może tym razem jest dwóch chłopaczków, ale pewna nie jestem.

Pieronki dopolone są. Jak tylko bura zaczyna myć im dupy, to wrzask "gwołtu rety, mordują" i próbują spieprzać, pełznąć byle dalej od niej. Wcinają aż im się uszy trzęsą, głodomorki małe, to chyba dobrze, że taki apetyt im dopisuje, mąż kupił mi u weta taką strzykawkę do karmienia, ale mi nie idzie, buteleczką lepiej, bo one zawzięcie ciągną i boje się żeby strzykawką ich nie zakrztusić.
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Czw kwi 26, 2018 9:35 Re: Chyba mamy koty w stodole!!!!

Bardzo dobrze że taki apetyt mają. Moje nie chciały ciągnąć... Było trzeba strzykawka poic a i tak wypluwaly ...
ser_Kociątko
 

Post » Czw kwi 26, 2018 9:39 Re: Chyba mamy koty w stodole!!!!

Jedzenie musi byc gestości smietany i ciepłę. Ale to wiesz :wink:
Dawałąm takim maluszkom zawsze Espumisan w kroplach dla dzieci. By im gazy odeszły. Sztuczne mleko często je powoduje.

Dziena Ty, Wy i Bura. :D
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw kwi 26, 2018 9:40 Re: Chyba mamy koty w stodole!!!!

Te jakby mogły to razem z butlą i cyckiem zeżarłyby wszystko, jeden buraś tylko tak delikatniej je, ale z chęcią. Ogólnie szykuje na 4 porcje+ i w jednej butelce podaje porcje a druga z resztą pokarmu stoi w podgrzewaczu do butelek niemowlęcych, przelewam każdemu cieplutkie.
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Czw kwi 26, 2018 9:47 Re: Chyba mamy koty w stodole!!!!

Tak cieplutkie i gęste dostają, o espumisanie nie pomyślałam, kupimy.
Dzielna to jest Burasiczka, dzięki niej, nam tylko karmienie i obserwowanie zostało, to ona je myje, robi toaletę i całą noc nie odeszła nawet na chwilę, do kuwet poszła dopiero jak miały drugie karmienie nocne. :1luvu: nie doceniałam jej.

Mały podchodzi do kociąt, popatrzy, strzeli głupawe miny i idzie do swoich spraw (demolowania domu), Lusiunia jeszcze dziś dostała tabletkę, następna za dwa tygodnie. Narazie obeszło się bez sensacji żołądkowych, ale jest mniej aktywna, prawie cały czas śpi.
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Czw kwi 26, 2018 9:51 Re: Chyba mamy koty w stodole!!!!

Espumisan warto co jakiś czas dodać do mleka, ale też Multilac dla dzieci w kropelkach :)
Gdyby brzuszki były za twarde i za suche kupki to wtedy ciut masła do mleka i Multilac i po problemie :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw kwi 26, 2018 10:19 Re: Chyba mamy koty w stodole!!!!

Obrazek

Obrazek

Znowu mi zapodaj obraca zdjęcia do "góry nogami".
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Czw kwi 26, 2018 10:26 Re: Chyba mamy koty w stodole!!!!

Dzięki milva_b, skorzystamy z rady. Brzuszki są raczej miękkie, kupy o ile udaje mi się podejrzeć, żółtawe papkowate, jak gęsty budyń.
Lepiej będziemy dodawali espumisan i multilac, może zapobiegnie wzdęciom.
Do każdego karmienia dodawać? Czy co któreś? Jedzą co trzy godziny.
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Czw kwi 26, 2018 10:27 Re: Chyba mamy koty w stodole!!!!

Karmić trzeba w pozycji półpionowej,nie jak niemowlaka,do góry kołami :wink: ,nie na pleckach broń Boże :wink: To ważne. Przypominam tylko,bo kiedyś zastępowała mnie koleżanka-matka trójki dzieci i kompletnie nie dawała rady nakarmić kociąt. Pamiętam jak dzwoniła do mnie,czy już wracam z pracy.Była przerażona. Ja też.Myślałam,że dla człowieka-mamy to będzie bułka z masłem.A ona na to "moje osobiste dzieci jakieś łatwiejsze były w obsłudze w swoim kocięctwie;)"

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw kwi 26, 2018 10:33 Re: Chyba mamy koty w stodole!!!!

Haha dobre, czytałam na którymś wątku jak karmić. Sadzam na kocyku i podaje w takiej pozycji jak mniej więcej matke ssają. Dwa podtrzymuje delikatnie za skóre na karku, bo im główki opadają, dwa pozostałe są tak żarte, że nie idzie im smoka wyciągnąć, jak kończą jeść to zasypiają i zaciskają pyszczka na cycku :wink:
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Czw kwi 26, 2018 10:50 Re: Chyba mamy koty w stodole!!!!

eweli77 pisze:
Rainbowkitty, nieraz wyplułam obiad, jak akurat te moje futra coś śmiesznego odwaliły, tego nie da się opisać tak śmiesznie jak to wyglądało. Śliczną masz koteczkę w profilowym, dziewczynka tak? Nam się same dziewczynki trafiają, może tym razem jest dwóch chłopaczków, ale pewna nie jestem.


Tak, dziewczynka. Mamy z przyszłym mężem słabość do szylkretek. Ta jedna była w DT od pół roku, nikt jej nie chciał, bo była strachliwa :( mój TŻ spojrzał na zdjęcia w internecie i mówi "ta będzie nasza". A w pakiecie z nią był Rudy kocurek gratis :D teraz Nena jest nie do poznania, na zawołanie przychodzi na kanapę i się przytula, a w nocy nie chce opuścić łóżka :D

rainbowkitty

Avatar użytkownika
 
Posty: 48
Od: Pon sty 29, 2018 11:05

Post » Czw kwi 26, 2018 11:27 Re: Chyba mamy koty w stodole!!!!

eweli77 pisze:Obrazek

Obrazek

Znowu mi zapodaj obraca zdjęcia do "góry nogami".


O borze zielony!!!! :1luvu: misiu bez uszkuf :1luvu:
Moje w tym wieku mają uszy do samej szyi :ryk:
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw kwi 26, 2018 11:35 Re: Chyba mamy koty w stodole!!!!

Cała czwórka ma takie malusieńkie uszka, twoje są piękne takie elfy baśniowe. Przed chwilką sobie pojadły i wszystkie śpią, bura już się położyła na boku, a one się przytulają.
Mąż przyniósł ze strychu to duże pudło-domek, które zrobiłam dla tamtych dziewczynek i przełożyliśmy je do tego, bo burasia się nie bardzo mieściła w tym po butach.
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Czw kwi 26, 2018 11:38 Re: Chyba mamy koty w stodole!!!!

Wszystko wydaje się, że idzie w dobrym kierunku :ok:
Idealne zgranie kocio ludzkie w opiece nad maluszkami :201461

kocianowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 587
Od: Śro sty 18, 2017 17:03

Post » Czw kwi 26, 2018 11:40 Re: Chyba mamy koty w stodole!!!!

eweli77 pisze: twoje są piękne takie elfy baśniowe

Raczej bym powiedziała, cytując J.K. Rowling, że sklątki tylnowybuchowe a nie elfy :mrgreen:
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 208 gości