....i do przodu ;)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lip 21, 2018 6:39 Re: Kociaki już rozrabiaki

Witaj Nyoe, miło że chce ci się czytać takie wypociny :mrgreen:
Dzieki wszystkim za rady, smarowałam wczoraj taką maścią/żelem od babci, przeciwbolowo działa natychmiast, najpierw to najbardziej bolące miejsce zaczyna tak śmiesznie mrowić a po chwili ból ustępuje. Tylko, że tą maść ciotka przysyła z niemiec w naszych aptekach jej nie ma :( z leków przeciwzapalnych to chyba tylko pyralgina, bo wsio z ibuprofenem jedzie mocno po żołądku a ja muszę zregenerować organizm, prawie 10 miesięcy po wypadku byłam na tabletkach w tym tramalu a mimo że miałam retard czyli o przedłużonym uwalnianiu to musiałam 2 czasem 3 tabletki łykać, bo ból wracał.
Narazie ta maść jest ok, wczoraj na 7 godzin ból ustąpił, koło 6 posmarowałam jeszcze raz i jest ok.
Oby do poniedziałku puściło, bo nie odpuszczę, mamy już końcówkę, jakieś 100kg będzie a to strata 700zł, muszę to skończyć i rozdzielić dzieciom pokoje. Mają tylko ścianę działową, trzeba rozdzielić okno na dwa osobne, drzwi wstawić itp. Żrą się całymi dniami, nie do wytrzymania, albo zwariuję albo utopie w gnojówce, wojny na okręta są.
Ps. Kociaki zamordowały kolejnego kwiatka :mrgreen: , zostały mi w domu dwa, pewnie też je wykończą mimo, że to duże ok 170cm kwiaty, ten teraz zamordowany miał jakieś 150cm i już jak sądziłam mocną łodygę/pień. Jeszcze trzy miesiące temu miałam 12 dużych kwiatów, a ponieważ wsio wcześniej sama mordowałam przez ususzenie, więc o te dbałam z budzikiem na podlewanie a i tak chu* bombki strzelił...
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Sob lip 21, 2018 9:44 Re: Kociaki już rozrabiaki

ciesze się, ze żel Ci pomógł, a jeśli nie możesz brać leków poza pyralgina,to jeszcze bardzo pomocna może być witamina b, to nie powinno Ci zaszkodzić. Sama się kiedyś tym ratowałam. Zycze rychłego dojścia do siebie! :ok: :ok: :ok:
Obrazek

nyoe

 
Posty: 601
Od: Wto lut 08, 2005 6:07
Lokalizacja: Sendai

Post » Sob lip 21, 2018 14:28 Re: Kociaki już rozrabiaki

O ja eweli77 współczuję, mam nadzieję, że cię szybko puści, od siebie ze specyfików dorzucę jeszcze żel Perskindol a z przeciwzapalnych Dexak bez recepty albo Anapran na receptę, który znieczula niemalże natychmiast w takich sytuacjach.

U nas z kupami już o wiele lepiej, kociaki dostawały jeszcze lackid 2x dziennie, wołowinka też pomogła - dziękuję! :) czy to normalne, że robią średnio 3 kupy w ciągu doby?? moja kicia robiła tylko raz. Kociaki jedzą naprawdę dużo, aż im się takie trójkątne boczki robią tuż po i mam pytanie dotyczące karmienia, wiem, że kociakom się go nie ogranicza, one by jadły praktycznie non stop (oczywiście z przerwami na spanie, zabawę i kuwetowanie) dzisiaj kończą 11 tydzień i ważą ok. 1200gr, na dzień dzisiejszy dostają jedzenie co ok 2h - tak 50-60g 5-6 razy dziennie, czy to jest ok? ostatni posiłek ok 21, zauważyliśmy, że najadają się np.puszką CFpurr 200 gr na raz w sensie jedną na 3, na jeden posiłek bo już nie dojadają końcówki i odchodzą od miseczek zazwyczaj umyć się i potem spanko, czy taki system jest dobry, czy raczej jak się najedzą to od razu im dokładać żeby sobie podjadały kiedy chcą, Timon często zabiera dziewczynkom, chociaż jest już jak balonik prawie i pomimo dokładek.

A co do Moli i problemów z kuwetokowaniem to pomogła nowa kuwetka z drobniutkim pachnącym pudrem żwirkiem Tigerino Canada, ale jej kuwetka stoi w łazience i po prostu mała jest tam zanoszona kilka razy dziennie, gdzie spokojnie się załatwia, bardzo wszyscy pilnują, żeby nikt inny się do jej kuwety nie załatwiał, kupę potrafi zrobić do wspólnych kuwetek z innym żwirkiem ale siku już nie, nie przestają mnie zadziwiać te maluchy, niby rodzeństwo a każde inne, Moli lubi też jak jest bardzo dużo żwirku, kopie w nim jak szalona, a jej rodzeństwo może mieć warstwę dwucentrymetrową, Nalcia zakopuje wszystko dokładnie, Moli czasem tak, czasem nie, a Timon ma to w nosie, nie zakopuje niczego, wszystkie natomiast przed kopią dziurę do Chin, no cyrk :ryk:


Dziękuję,

Pozdrawiam!
People who love cats have some of the biggest hearts around.

Susan Easterly

catwwoman81

Avatar użytkownika
 
Posty: 145
Od: Nie wrz 20, 2015 16:10

Post » Sob lip 21, 2018 15:11 Re: Kociaki już rozrabiaki

Ewelinko jak możesz to napisz mi nazwę tego leku- żalu od babci.
Mnie bola kolana i nic już mi nie pomaga. Może on choć na chwilę pomoże.
Pozdrawiam

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25465
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lip 21, 2018 22:17 Re: Kociaki już rozrabiaki

Jedna z teorii głosi, że jak kot nie zakopuje swoich odchodów, to w ten sposób manifestuje swoją dominację.

Czyli Moli ma kuwetę na wyłączność?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie lip 22, 2018 8:22 Re: Kociaki już rozrabiaki

Tak, Moli ma swoją osobista kuwetkę, w której sie załatwia bez problemów z nowym żwirkiem (obydwie potrzeby), zadziwiające dla mnie jest to, że kupę robi to pozostałych kuwet też, ale siku już absolutnie nie, jak sie jej nie zaniesie na czas to zawsze nasika obok kuwety albo tam gdzie akurat jej się zachce.
People who love cats have some of the biggest hearts around.

Susan Easterly

catwwoman81

Avatar użytkownika
 
Posty: 145
Od: Nie wrz 20, 2015 16:10

Post » Nie lip 22, 2018 11:13 Re: Kociaki już rozrabiaki

Hehe z żarełkiem bardzo dobrze, moje w piątek albo czwartek skończyły 3 miesiące, ważą 1670-1780gram, tylko mała burasia Emka 1523g taka drobinka, za to miłości w niej wiecej niż w całym stadzie razem :D

Kuwetkowe historie u nas też komediowo-dramatyczne :mrgreen: ważne, że sytuacja dochodzi do normy

Prawie mi przeszło, jeszcze wczoraj trochę popiłam z kuzynką, to już w ogóle nie czułam ręki :smokin:
Jutro znowu od 7 rano łuskam to pewnie wróci ból.
Gosiagosia, babcia też ma z kolanami problem, nic jej za wiele nie pomagało, najskuteczniejsza była akupunktura u chinki, ale zaraz po zakończeniu terapii ból wrócił.
Maść nazywa się ALPENKRAUTER-EMULSION. Tylko po otwarciu musi być w lodówce, rok od otwarcia. Po pierwszym użyciu jest jakby gorzej, ból "wyłazi" na wierzch, dopiero później jest ulga, zresztą zdjęcie ci wrzucę za chwile.
Obrazek
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Nie lip 22, 2018 14:01 Re: Kociaki już rozrabiaki

A można prosić zdjęcie drugiej strony pudełka bo będzie skład tej masci
Obrazek

majencja

 
Posty: 5792
Od: Wto lis 04, 2008 23:17

Post » Nie lip 22, 2018 19:30 Re: Kociaki już rozrabiaki

Podobno skład inne mają podobny, tylko chodzi o proporcje i coś tam
Obrazek

Się nie znam ale ręka nie boli już ani trochę.
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Nie lip 22, 2018 20:13 Re: Kociaki już rozrabiaki

Po składzie maść eukaliptusowo-mentholowa do masażu dla sportowców. Najważniejsze że nie boli :1luvu:
Obrazek

majencja

 
Posty: 5792
Od: Wto lis 04, 2008 23:17

Post » Wto lip 24, 2018 14:39 Re: Kociaki już rozrabiaki

No i jeszcze kamfora i inne, no ale zadziałało. Wczoraj ostatni dzień łuskałam i posmarowałam rekę od razu po zakończonej pracy, ulga była i ból nie wraca.

Były dwa tel o Emkę, jeden bedzie sprawdzany tym razem przeze mnie w czwartek pojadę sprawdzić dom, drugi tel odpadł na starcie bo planują wypuszczać kota na "trawkę" przy czym działka jest nie ogrodzona przy samej prawie drodze, a nie przekonują mnie teksty o innych szczęśliwie wychodzących kotach. Ten pierwszy jest w olkuszu w bloku, mają 7 miesięczną koteczkę adoptowaną z fundacji i naszą chcą tamtej na "siostrzyczkę", zobaczymy co z tego wyjdzie, podobno balkon osiatkowany i zaaranżowany ale się okaże na miejscu.
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Wto lip 24, 2018 14:54 Re: Kociaki już rozrabiaki

O to chyba sie super domek klaruje :ok:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Wto lip 24, 2018 14:56 Re: Kociaki już rozrabiaki

nyoe pisze:przepraszam, ze się wtrącę, sledze ten watek od samego początku, ale jakoś tak samo czytanie mi wystarcza. Voltaren w tabletkach jest również znakomity, działa bardzo silnie przeciwzapalnie, a do smarowania żel Reparil, przynosi niesamowita wręcz ulgę.
Przepraszam, że się wtrącę, ale Voltaren to diclofenac. Proponuję poczytać o działaniach ubocznych, jeśli, ktoś jest wrażliwy to żołądek i śluzówki migiem rozwali.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lip 25, 2018 6:47 Re: Kociaki już rozrabiaki

Wszystkie niesteroidowe przeciwzapalne jadą po żołądku i to jest fakt, jedne bardziej drugie mniej ale wszystkie, ja np, jestem uczulona na paracetamol i na gorączke łykam pyralginę bo ibuprofen bardzo mi dawał popalić właśnie żołądkowo, dlatego unikam wszelkich nurofenów itp. Nie mam jakiejś jazdy na temat "bo szkodzi" ale skutki fizycznie odczuwałam, pewnie przez to że mam tą zakichaną tendencje do rzygania w różnych sytuacjach teoretycznie nie związanych z przewodem pokarmowym, taki wybrakowany model jestem :smokin:

Ps. Brojek zaszył się gdzieś w kącie i nie bawił się jak zwykle z maluchami od samego rana, teraz wyszedł i prosto do michy, no to ja do niego
"Jesteś Brojciu a ciotka myślała już żeś zdechł" no i o słowo za dużo chyba powiedziałam, bo kolega spojrzał na mnie i z pogardą w oczach zrobił odwrót i...wrócił w kąt tzn na dolną pó£kę szklanej ławy :mrgreen:
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Śro lip 25, 2018 16:10 Re: Kociaki już rozrabiaki

No, aleś kocia godność uraziła. :lol: :wink: Teraz będziesz musiala Jasniepana przepraszać na kolanach, że smakołykiem ręku. :mrgreen:

Wawe

 
Posty: 9314
Od: Pt wrz 24, 2004 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: KguaooLap, Lifter i 93 gości