Jak można pomóc kotu usunąć toksyny z organizmu?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 09, 2017 17:57 Re: Jak można pomóc kotu usunąć toksyny z organizmu?

Nie, nie ja z ciekawości u nas wątroba dobrze działa :)
ser_Kociątko
 

Post » Nie kwi 09, 2017 22:04 Re: Jak można pomóc kotu usunąć toksyny z organizmu?

Tak czy owak, warto poczytać o ostropeście :D
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie kwi 09, 2017 22:24 Re: Jak można pomóc kotu usunąć toksyny z organizmu?

hyyyyyyy ..... jakoś z tą wątrobą, cykliczne, nawracające, ustepuje po przeciwzapalnym i nawraca?
jaką diagnozę postawił wet?
na co kota leczy?
ciekawe to wszystko

daj wyniki
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Pt kwi 14, 2017 8:02 Re: Jak można pomóc kotu usunąć toksyny z organizmu?

no właśnie tak to wygląda. ten kot to jedna wielka zagadka. szczęśliwie udało nam się wyprowadzić go chociaż z tej padaczki.
powinnam być dzisiaj w naszej lecznicy - co prawda tylko na chwilę po odbiór innego kota - ale jeśli nie będą mieli dużego urwania głowy w związku ze świętami i innymi klientami to wypytam o wszystko dokładnie i o te wyniki. sama nigdy nie wnikałam w szczegóły, bo się na tym nie znam; wystarczała mi informacja, że wyniki nie są złe.
a ostropest sama stosowałam, z tym, że nie w tabletkach - mieliłam ziarno i dodawałam do sałatek albo piłam w postaci naparu, podobnie jak siemię lniane. nie wpadłabym na to, żeby podawać to kotu, ale skoro przepisał to weterynarz, to znaczy, że można. fajnie :-) zastanawia mnie tylko, czy ostropest poza właściwościami regenerującymi wątrobę ma także właściwości oczyszczające z toksyn? poczytam na ten temat w wolnej chwili

anka1990

 
Posty: 9
Od: Wto sie 09, 2016 6:40

Post » Pt kwi 14, 2017 9:18 Re: Jak można pomóc kotu usunąć toksyny z organizmu?

Ja ostropest podawałam mojemu Krzysiowi, za zgodą naszego weta. Kupiłam w sklepie ze zdrową żywnością ziarna, zmieliłam w młynku i codziennie posypywałam z czubka łyżeczki "mokrą" karmę.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

leki dla <3 sercowców <3 do oddania

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12373
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt kwi 14, 2017 11:50 Re: Jak można pomóc kotu usunąć toksyny z organizmu?

i ja też w ten sposób planuję mu to podawać. właśnie wróciłam z lecznicy i pytałam o ten ostropest - uzyskałam odpowiedź, że jak najbardziej można, na pewno mu to nie zaszkodzi.
co do samej choroby - postaram się nic nie przekręcić - jest to podejrzenie niedokrwienia, niedonaczynienia (?) wątroby. ciężko jest to potwierdzić badaniami i niewiele jest miejsc, gdzie można takie wykonać (nieco łatwiej jest to zrobić w przypadku psów). była chyba mowa też o krążeniu wrotno-obocznym. na pewno nie jest to encefalopatia wątrobowa i nerkowa, bo badania to wykluczyły, a miał robione praktycznie wszystko co da się pod tym kątem zrobić (i to niejednokrotnie).
oprócz tego, tak jak już pisałam, kot zmaga się co jakiś czas z nawracającymi infekcjami (pozostałość po schronisku). pomagają mu te zastrzyki przeciwzapalne, choć kiedyś dostawał jeszcze dodatkowo antybiotyk w zastrzyku. z moich obserwacji jednak wynikło, że tak naprawdę pomaga mu już sam zastrzyk przeciwzapalny, zazwyczaj wystarczy jeden i od tamtej pory dostaje tylko to. staram się nie faszerować go antybiotykami niepotrzebnie, a gdy już je przyjmuje to obowiązkowo podaję także probiotyk. w każdym razie po jednej takiej zastrzykowej wizycie mamy spokój na jakieś 2-3 miesiące (dawniej nawet na wiele miesięcy).

anka1990

 
Posty: 9
Od: Wto sie 09, 2016 6:40

Post » Wto lis 21, 2017 16:26 Re: Jak można pomóc kotu usunąć toksyny z organizmu?

Witajcie, ogromna prośba o pomoc. Chodzi mi o ostropest. Wynika badania mojego kota wykazały problemy z wątrobą. Dostaliśmy jakieś specyfiki ale chcę mu dodatkowo pomóc. Stąd 4 pytania
1. Czy opisywany przez was ostropest to to samo co ostropest plamisty? Czy są inne odmiany tego zioła, a jeżeli tak to które dla kota?
2. Gdzie można coś takiego nabyć i w jakiej formie. Znalazłem w sieci mielone, ziarna, oleje. Które najlepsze?
3. Jak już to cudo nabędę to ile dziennie tego podawać (najlepiej na 1kg kota) - 7,5 waży kot
4. Czy to ma jakiś smak bądź zapach? Bo ten mój hrabia to bardzo wybredna bestia i owinięcie tabletki odrobaczającej w szyneczkę to nic innego jak próba zniewagi najwyższego majestatu i nie ma szans powodzenia.
Z góry dziękuje

glsuriv

 
Posty: 1
Od: Pon lis 20, 2017 17:26

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 243 gości