Kulikuli [']

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 04, 2020 17:48 Re: TYtek kot nad koty- bardzo chory .

Oby to jeszcze nie był ten czas :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60334
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon maja 04, 2020 18:36 Re: TYtek kot nad koty- bardzo chory .

Dziękuję za duchowe wsparcie ,troszkę się miotam ,bo z jednej strony widzę że jest źle a z drugiej strony ,przyjdzie ,przytuli się ,zagada mruczy ,taki mój chudzinek :cry:
Dziś znów mięso wołowe ,dobrze ,byle jadł.
pewnie będzie spał do jutra ...
To są właśnie te dwie strony ...jeszcze poczekamy ,...
Jeszcze w zielone gramy ,jeszcze nie umieramy ..
Wiem że jak przestanie jeść nie będzie wyjścia ,lub jak wymioty się nasilą...
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 07, 2020 9:05 Re: TYtek kot nad koty- bardzo chory .

Kochani napiszę teraz ku przestrodze ,żebyście nie popełnili takiego błędu jak ja :oops:
Przed wczoraj chciałam zrobić opłaty ,miałam jeszcze tą trzynastkę i rentę i no nie ważne ,ważne że weszłam na konto a tam nie ma pieniędzy .
tz.są 500zł.zniknęło 1780 zł .
Zajęcie komornicze ,tak tak ,zajęcie komornicze .
wpadłam w popłoch ,nie wiedziałam co ,dlaczego ,wszystko opłacam ,z płaczu rozum mi odjęło.
Czytałam ze sto razy i nic nie rozumiałam ,jakie kuźwa zajęcie komornicze?
Noc przepłakałam ,rano już na spokój ,trzeba to jakoś wyjaśnić.
Pojechałam do Urzędu Skarbowego który niestety był nieczynny ,ale były numery pod którymi można się kontaktować.
Zadzwoniłam ,odesłali mnie do mojej Pani komornik która przywitała mnie dość ostro ,pytam ,proszę o wytłumaczenie bo nie rozumiem dlaczego .
Poczta Polska UPOMNIAŁA SIĘ o PIENIĄDZE ZA ABONAMENT RADIA I TELEWIZJI .
NIE OPŁACAŁAM ABONAMENTU :oops:
Od śmierci męża nie opłacałam :oops:
Oczywiście przyznałam się ,bo moja wina i tu nie ma co dyskutować,Pani zmiękła ,zmieniła ton...więc dociekam dlaczego nie dostałam powiadomienia ? awizo ,ponaglenie ,cokolwiek.
Okazuje się że W grudniu było wysłane poleconym ,zapewne miałam awizo którego nie odebrałam ( a równie dobrze mogło go nie być ),ale doręczenie awizo jest równoznaczne z przyjęciem go.
Przez 5 m. nie dostałam żadnego ponaglenia czy przypomnienia ,bo teraz tak się nie robi ,teraz po jednym załatwia się wszystko administracyjnie .
Czy mogę się odwołać? oczywiście ,ale to nie ma sensu ,ponieważ poczta przejęła pieniądze i zwrotu nie będzie .
Opłatę pobrali za 5 lat ,do listopada ,Pani komornik poprosiła mnie żebym teraz zrobiła pozostałe opłaty ,żeby nie rosło.
Prywatnie dowiedziałam się że jest teraz nagonka na emerytów i rencistów i PROSZĘ WAS SPRAWDZAJCIE CZY MACIE PŁACONE ŻEBYŚCIE NIE OBUDZILI SIĘ Z RĘKĄ W NOCNIKU JAK JA :idea: :idea: :idea:
i do tego ten wstyd :oops: :oops: :oops:

Jechałam autobusem pierwszy raz od dwóch miesięcy ,byłam w szoku ,pusto ,ludzie zamaskowani , max 13 osób w autobusie ,było może 5 ..ulice puste ,sklepiki pozamykane ,tak strasznie smutno i przygnębiająco :cry:
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 07, 2020 9:38 Re: TYtek kot nad koty- bardzo chory .

Współczuję, mnie tak załatwiła mama z opłatami za wywóz śmieci, za kilka lat - odebrała i podpisała pismo i mi go nie dała...
A tu jest, kto może być zwolniony z opłat. Ja nie mam telewizora ani radnia (nie używam) a mama została zwolniona z powodu wieku, bez problemu.
https://www.infor.pl/prawo/prawa-senior ... u-rtv.html
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Czw maja 07, 2020 9:41 Re: TYtek kot nad koty- bardzo chory .

Bardzo Ci współczuję, strasznie duże to potrącenie :( :( :(
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60334
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 07, 2020 10:08 Re: TYtek kot nad koty- bardzo chory .

Zapłaciłam wysoką cenę za własną głupotę ,o czym ja myślałam ? że mi się to nie przydarzy ? że to jest najmniej ważne ? jak widać nie ..
Zresztą ja nawet o tym mnie myślałam :oops:
Pilnujcie się Kochani .
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 07, 2020 12:56 Re: TYtek kot nad koty- bardzo chory .

Najważniejsze to sprawdzać awiza.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14692
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw maja 07, 2020 13:36 Re: TYtek kot nad koty- bardzo chory .

Można na poczcie podpisać zlecenie, że polecone będą wkładane do skrzynki, bez awiza.
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Czw maja 07, 2020 13:59 Re: TYtek kot nad koty- bardzo chory .

haaszek pisze:Można na poczcie podpisać zlecenie, że polecone będą wkładane do skrzynki, bez awiza.

Słuszna rada, muszę tak zrobić. Choć wtedy poczta nie bierze odpowiedzialności i gdy list przepadnie na to samo wyjdzie.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14692
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw maja 07, 2020 14:26 Re: TYtek kot nad koty- bardzo chory .

Kurczę... Bardzo mi przykro, że coś takiego Cię spotkało. A ja nie mam telewizora ani radia. Też mam płacić?
Nigdy nie używałam TV, będąc już u siebie i nigdy nie kupiłam odbiornika TV.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Czw maja 07, 2020 14:31 Re: TYtek kot nad koty- bardzo chory .

haaszek pisze:Można na poczcie podpisać zlecenie, że polecone będą wkładane do skrzynki, bez awiza.

z tym to bywa różnie
ja mam podpisane a i tak znajduję awiza w skrzynce ;)

3 x

 
Posty: 2878
Od: Pon maja 11, 2009 17:13

Post » Czw maja 07, 2020 15:43 Re: TYtek kot nad koty- bardzo chory .

Bastet pisze:Kurczę... Bardzo mi przykro, że coś takiego Cię spotkało. A ja nie mam telewizora ani radia. Też mam płacić?
Nigdy nie używałam TV, będąc już u siebie i nigdy nie kupiłam odbiornika TV.


jeśli ponadto nie rejestrowalaś radioodbiornika, to nie. ja zrobiłam taką głupote, ze zarejestrowałam po przeprowadzce do swojego domu, ogladałam moze z 3 lata, potem tv poszedł w odstawkę i nie płaciłam. I tak, jak dorcia w jakimś momencie dostałam powiadomienie- tyle, ze na ostanie wezwanie z uprzedzeniem ze wy ślą do komornika zdązyłam zareagować i opłacic. I wtedy zebrałam się i odbiornik, którego i tak nie miałam wyrejestrowałam
przykro mi, dorcia.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7110
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw maja 07, 2020 16:21 Re: TYtek kot nad koty- bardzo chory .

Dlatego piszę ku przestrodze .
Gdybym ja miała awizo bo nadal go nie znalazłam ale mogłam mogła bym zareagować. Rozłożyć na raty ale ja nie czułam przede wszystkim potrzeby płacić :( wymazałam to z pamięci .
Pewnie tak było mi łatwiej :oops:
Wszyscy co mają założone książeczki muszą sprawdzić i ew.wyrównać braki wpłat .!!!!
Ci co nigdy nie zakładali książeczek a mają telewizor radio muszą uważać bo poczta może sprawdzać i podobno ma do tego prawo a Ci co nic nie mają śpią spokojnie :)
Sprawdźcie u swoich dziadków rodziców. Trzeba wyprzedzić czas.
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 07, 2020 16:35 Re: TYtek kot nad koty- bardzo chory .

:(
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35112
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Sob maja 09, 2020 0:09 Re: TYtek kot nad koty- bardzo chory .

Dorcia popytaj,bo są zwolnienia od płacenia abonamentu. Musisz tylko napisać odwołanie do odpowiedniego organu poczty , Poczta Polska, Centrum obsługi finansowej , wydział abonamentu RTV ,najlepiej rzecznik spraw obywatelskich ci to podyktuje to pismo.
Moja teściowa uzyskała zwrot sciągniętej kwoty, poza tymi płatami komorniczymi, ale 1100 zł jej zwrócili. Na podstawie tego, ze przysługiwało jej zwolnienie, którego nie dopilnowała na poczcie.
Zwolnione z obowiązku opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego są osoby, które zaliczono do I grupy inwalidzkiej, orzeczono wobec nich całkowitą niezdolność do pracy, znaczny stopnień niepełnosprawności oraz trwałą lub okresową niezdolność do pracy w gospodarstwie rolnym. Wymienione osoby zostają zwolnione od opłat abonamentowych na podstawie orzeczenia właściwego organu orzekającego albo orzeczenia właściwej instancji sądu uchylające wcześniejszą decyzję organu orzekającego.


Zwolnione są również osoby, które ukończyły 60 lat oraz uzyskały prawo do emerytury. Emerytura ta nie może jednak przekraczać miesięcznie połowy przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w roku poprzedzającym, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Dokumentem uprawniającym do zwolnienia od opłat, jest w przypadku tych osób dowód osobisty oraz decyzja ZUS, albo innego organu emerytalno – rentowego o wysokości emerytury w danym roku.

Zwolnione od opłaty abonamentowej mogą być osoby, które otrzymują świadczenie pielęgnacyjne lub rentę socjalną. Kolejną grupą osób zwolnionych są osoby niesłyszące, u których stwierdzono całkowitą głuchotę lub obustronne upośledzenie słuchu, osoby niewidome, których ostrość wzroku nie przekracza 15 proc., osoby które mają prawo do korzystania ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej, osoby bezrobotne, posiadające prawo do zasiłków przedemerytalnych oraz świadczeń przedemerytalnych.

Poczytaj, czy przysługuje ci zwolnienie, napisz pismo odwoławcze.

emill

 
Posty: 267
Od: Sob lip 26, 2014 20:08

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 259 gości