Karma dla kota. Czy są to dobre produkty?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 11, 2017 18:42 Re: Karma dla kota. Czy są to dobre produkty?

Alija pisze:Moje koty w dodatku miały "mądre jelita" :wink: , bo Applawsa oprotestowały w kuwecie :mrgreen:

:ryk: :ryk: :ryk:

Rinn

 
Posty: 62
Od: Czw gru 22, 2016 5:39

Post » Sob lut 11, 2017 21:25 Re: Karma dla kota. Czy są to dobre produkty?

A ja tak czytam i się trochę przeraziłem, bo moje jedzą Applawsa właśnie. Jest to najlepsze na co mnie stać, ostatnio kupiłem jeszcze TOTW, ale nie wchodzi tak dobrze. To jest aż taka zła karma? Bo i w spisie karm była dosyć wysoko i skład na moje oko też ma niezły... Z mokrych różne, ale też głównie lecimy na MACsie i Animondzie. Lepsze jak jest promocja, np. ostatnio często Feringa.

Inna rzecz, że Kiciuś z biedry jest lepszy, a Whiskas Junior to już w ogóle mniam i "tato, daj!!!" :?
Ksz.

sqbi90

Avatar użytkownika
 
Posty: 1188
Od: Śro sie 31, 2016 2:17
Lokalizacja: Poznań/Warszawa/Świat

Post » Sob lut 11, 2017 21:45 Re: Karma dla kota. Czy są to dobre produkty?

Applaws czesto kotom nerki rozwala... zerknij na Purizon i sucha Feringe :)
ser_Kociątko
 

Post » Sob lut 11, 2017 22:21 Re: Karma dla kota. Czy są to dobre produkty?

Sqbi90, dla kotków smakowo te marketowe karmy mogą być smaczniejsze, bo to taki fast food - ulepszacze smaku (jak dla nas pizza ;P, tyle, że my wiemy, że na pizzy daleko nie zajedziemy).
Faktycznie zerknęłam teraz i ten Applawz jest tańszy sporo od np. Purizona (Applawz 18,64 zł/kg), a Purizon (26,12 zł/kg), ale można polować na promocje (i niekoniecznie z Zooplus, bo czasem można kupić taniej na innych stronach ;)). Chyba TotW jest lepszym rozwiązaniem niż Applawz.
Moje znowu z TotW ładnie czyściły miseczkę, a nie chciały ruszyć Applawz ;P. Nie trafisz za tymi kotami.

Edit: Tak sobie jeszcze pomyślałam, że możesz raz kupić karmą droższą i zobaczyć czy koty jedzą jej tyle samo ile tego Applawza. Bo np. moje jedzą mniej Purizona niż np. TotW czy Animondę (raz ją kupiłam), więc wygląda na to, że mimo wyższej ceny ta karma szybciej zaspokaja głód.

Rinn

 
Posty: 62
Od: Czw gru 22, 2016 5:39

Post » Sob lut 11, 2017 22:34 Re: Karma dla kota. Czy są to dobre produkty?

ser_Kociątko pisze:Applaws czesto kotom nerki rozwala... zerknij na Purizon i sucha Feringe :)


Zerkałem. Cena dla mnie zaporowa przy Purizonie, 75zł za 2,5kg. Nie stać mnie. Proszę o nieprzywoływanie argumentu o większej opłacalności dużych opakowań, bo ja o tym doskonale wiem, ale z 10kg paką ciężko się podróżuje :lol: A przy Ferindze... Prawdę mówiąc i opinii nie ma lepszych niż Applaws i takiej różnicy w składzie to ja nie widzę.

O tym Applawsie i nerkach słyszę w sumie na poważnie pierwszy raz. A przebiłem się przez wszystkie części Spisu karm dla kota... Może zbyt pobieżnie. W każdym razie teraz zerknąłem i tam Feringa, Purizon i Applaws, wszystkie trzy, figurują w tych dobrych i polecanych.

Feringa niby tyle co Purizon kosztuje, ale są opakowania 2kg, więc to już cenowo za jednym zamachem mi taniej wychodzi. Większych opakowań nie kupuję, bo przy mobilnym trybie życia moim i kotów nie zdają egzaminu.

No i inna rzecz, czy ten Applaws może im tak bardzo rozwalić nerki, skoro suche mają uzupełniająco? Bobi w ogóle suche nie za bardzo, poza chrupkami Dreamies, które skład mają do chrzanu, ale dostaje je rzadko i jako przysmak. Hania suche ubóstwia, ale najchętniej je właśnie Applawsa. TOTW też zeżre, ale grymasi, chętnie je poza Applawsem tylko Perfect Fit Junior i Purinę Pro Plan, które kupiłem awaryjnie i daję, jak zapomnę co innego zamówić. Niezależnie od wszystkiego dostaje mokre lub surowiznę 3 razy dziennie, a suche jest w miskach 24/7, ale znika raczej powoli.

Rinn pisze:Sqbi90, dla kotków smakowo te marketowe karmy mogą być smaczniejsze, bo to taki fast food - ulepszacze smaku (jak dla nas pizza ;P, tyle, że my wiemy, że na pizzy daleko nie zajedziemy).
Faktycznie zerknęłam teraz i ten Applawz jest tańszy sporo od np. Purizona (Applawz 18,64 zł/kg), a Purizon (26,12 zł/kg), ale można polować na promocje (i niekoniecznie z Zooplus, bo czasem można kupić taniej na innych stronach ;)). Chyba TotW jest lepszym rozwiązaniem niż Applawz.
Moje znowu z TotW ładnie czyściły miseczkę, a nie chciały ruszyć Applawz ;P. Nie trafisz za tymi kotami.

Edit: Tak sobie jeszcze pomyślałam, że możesz raz kupić karmą droższą i zobaczyć czy koty jedzą jej tyle samo ile tego Applawza. Bo np. moje jedzą mniej Purizona niż np. TotW czy Animondę (raz ją kupiłam), więc wygląda na to, że mimo wyższej ceny ta karma szybciej zaspokaja głód.


No wiem, że to taki fastfood, ale ja np. fastfoody lubię (akurat pizzę niekoniecznie) i nie widzę powodu, dla którego czasem mam im nie dać. Ja nie żrę codziennie burgerów, one nie żrą codziennie Whiskasa :lol:

U mnie cała sprawa rozbija się o to, że suche nie jest podstawą żywienia, a tak jak sam nie jadłbym czegoś co mi nie smakuje, tak nie zamierzam karmić kotów czymś, co im nie odpowiada. Niezależnie od tego jakie zdrowotne właściwości by to miało. Ale szkodzić też im nie chcę i stąd pytania.

Właśnie o TOTW słyszałem dużo więcej negatywnych opinii do tej pory. W sensie niż o Applawsie. Co do ilości jedzenia, to Applaws ma na tyle dużą zawartość mięsa, że przy tej półce jakościowo/cenowej chyba już nie ma wyraźnych różnic.

Jeszcze pytanie: czy te negatywne skutki nerkowe występują też przy Applaws Kitten? Czy może jest lepiej zbilansowana niż "dorosła" wersja? Moje na razie jeszcze na kittenach lecą i nie wiem czy tak nie zostanie, bo ogólnie te kitteny bilansowo zwykle wypadają lepiej...

Noooo, mi chodzi po prostu o to, czy jest sens im zmieniać karmę, skoro ta w sumie nie jest zła, opinie niezłe, cenowo nieźle, żrą kittenki i nie jest to podstawą ich diety :lol:
Ksz.

sqbi90

Avatar użytkownika
 
Posty: 1188
Od: Śro sie 31, 2016 2:17
Lokalizacja: Poznań/Warszawa/Świat

Post » Sob lut 11, 2017 22:40 Re: Karma dla kota. Czy są to dobre produkty?

Na mój rozum to można pozostać przy Applawsie, jeżeli suche nie jest podstawą a tylko dodatkiem. Mogę się mylić...
U mnie jeden z kotów jest chrupkożercą a mokre od biedy, więc kupuję suche lepiej zbilansowane. No i dopajam ile się da
Ostatnio edytowano Sob lut 11, 2017 22:45 przez Alija, łącznie edytowano 1 raz

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lut 11, 2017 22:45 Re: Karma dla kota. Czy są to dobre produkty?

No mi skład Applawsa (cały czas wersja kitten), wygląda lepiej niż Feringi... Ale też mogę się mylić. Nie znam się na tych tam innych dodatkach niż tauryna i ilość mięsa w mięsie :wink: dlatego raczej sugeruję się opiniami.

Do tej pory żyłem w przeświadczeniu, że swoje koty karmię dobrze.
Ksz.

sqbi90

Avatar użytkownika
 
Posty: 1188
Od: Śro sie 31, 2016 2:17
Lokalizacja: Poznań/Warszawa/Świat

Post » Sob lut 11, 2017 22:51 Re: Karma dla kota. Czy są to dobre produkty?

Nieprawidłowy stosunek wapnia do fosforu w Applawsie ponoć nie służy nerkom. Tak czytałam, więc pewnie coś w tym jest. Wolę dmuchać na zimne. Jak się czyta forum, to większość kotów umiera na niewydolność nerek i to niekoniecznie w starości

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lut 11, 2017 22:53 Re: Karma dla kota. Czy są to dobre produkty?

sqbi90 pisze:Do tej pory żyłem w przeświadczeniu, że swoje koty karmię dobrze.


Bo karmisz dobrze i sam fakt, że się tym interesujesz żeby było jak najlepiej to już duży plus.
W realu nie znam ani jednej osoby, która by chociaż kojarzyła karmy inne niż te marketowe, a co dopiero mówić o kupowaniu ich.
A co najgorsze nawet nie dadzą sobie przetłumaczyć :? . "Ja zawsze kupuję te chrupki Friskies i kot je, to znaczy, że smakuje i jest ok".

Rinn

 
Posty: 62
Od: Czw gru 22, 2016 5:39

Post » Sob lut 11, 2017 23:04 Re: Karma dla kota. Czy są to dobre produkty?

Alija pisze:Nieprawidłowy stosunek wapnia do fosforu w Applawsie ponoć nie służy nerkom. Tak czytałam, więc pewnie coś w tym jest. Wolę dmuchać na zimne. Jak się czyta forum, to większość kotów umiera na niewydolność nerek i to niekoniecznie w starości

Bo Applaws się chyba głównie z podrobów składa, podobnie jak Animonda i kto wie ile jeszcze innych karm albowiem nie wszystkie skrupulatnie podają jakiego to mięsa używają do produkcji..

Ja daję głównie surowiznę, nabiał, suchy Orijen w charakterze uzupełnienia do zabawek interaktywnych, żeby kot miał zajęcie.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Sob lut 11, 2017 23:07 Re: Karma dla kota. Czy są to dobre produkty?

Alija pisze:Nieprawidłowy stosunek wapnia do fosforu w Applawsie ponoć nie służy nerkom. Tak czytałam, więc pewnie coś w tym jest. Wolę dmuchać na zimne. Jak się czyta forum, to większość kotów umiera na niewydolność nerek i to niekoniecznie w starości


No widzę, faktycznie Feringa ma lepszy. Rozważę sprawę, chociaż wydaje mi się, że póki nie jedzą głównie suchego, to nie powinno im to szkodzić. Tak na zdrowy chłopski rozum. Zobaczymy co na zmianę smaku powie Hania :lol:

Jedna z kotek mojej mamy umarła na nerki w wieku 7 lat. Ratowana na wszelkie sposoby, ale w końcu niestety trzeba było podjąć decyzję... Dlatego temat dyskusji od razu rzucił mi się w oczy.

Rinn pisze:
sqbi90 pisze:Do tej pory żyłem w przeświadczeniu, że swoje koty karmię dobrze.


Bo karmisz dobrze i sam fakt, że się tym interesujesz żeby było jak najlepiej to już duży plus.
W realu nie znam ani jednej osoby, która by chociaż kojarzyła karmy inne niż te marketowe, a co dopiero mówić o kupowaniu ich.
A co najgorsze nawet nie dadzą sobie przetłumaczyć :? . "Ja zawsze kupuję te chrupki Friskies i kot je, to znaczy, że smakuje i jest ok".


No to u mnie jest trochę lepiej. Część osób całkiem świadoma, a reszta jakoś w miarę bezboleśnie daje się uświadamiać. Aczkolwiek z różnym skutkiem :wink:

Koniczynka47 pisze:Ja daję głównie surowiznę, nabiał, suchy Orijen w charakterze uzupełnienia do zabawek interaktywnych, żeby kot miał zajęcie.


Chętnie bym przeszedł na barf, bo gotować lubię, to i robienie mieszanek dla kotów nie byłoby specjalnie upierdliwe, gdyby nie wyżej wspomniany tryb życia. W naszym przypadku niestety zupełnie odpada :?
Ksz.

sqbi90

Avatar użytkownika
 
Posty: 1188
Od: Śro sie 31, 2016 2:17
Lokalizacja: Poznań/Warszawa/Świat

Post » Sob lut 11, 2017 23:10 Re: Karma dla kota. Czy są to dobre produkty?

Najdziwniejsze dla mnie są przykłady kotów karmionych byle czym i dożywających późnej starości.
A tu człowiek się stara, chucha, karmi czasem lepiej niż siebie a kot choruje i krótko żyje. To jeszcze jeden argument dla tych karmiących tylko śmieciami

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lut 11, 2017 23:12 Re: Karma dla kota. Czy są to dobre produkty?

Ja mam nadzieję, że moje karmione najlepiej jak się da dożyją spokojnie 20-stki :mrgreen:
Ksz.

sqbi90

Avatar użytkownika
 
Posty: 1188
Od: Śro sie 31, 2016 2:17
Lokalizacja: Poznań/Warszawa/Świat

Post » Sob lut 11, 2017 23:14 Re: Karma dla kota. Czy są to dobre produkty?

I tego się trzymajmy :D Nasze dożyją 20-stki :ok: :ok: :ok:

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lut 11, 2017 23:44 Re: Karma dla kota. Czy są to dobre produkty?

sqbi90 pisze:Chętnie bym przeszedł na barf, bo gotować lubię, to i robienie mieszanek dla kotów nie byłoby specjalnie upierdliwe, gdyby nie wyżej wspomniany tryb życia. W naszym przypadku niestety zupełnie odpada :?


Nie zawsze robię typowe, kalkulatorowe mieszanki. Staram się karmić zróżnicowanym pożywieniem plus preparaty witaminowe.
Np dziś na śniadanie był biały ser z żółtkiem, na kolację galaretka z kurzych łapek i skrzydełek.
W międzyczasie miseczka mleka koziego, orijen przy którym trza popracować coby go powyciągać z różnych otworów (w naturze też kot myszek na tacy podanych nie ma).
Jutro w menu będzie surowy indyk z podrobami.

Ale ja mam jednego kota, co prawda dużego.
Poprzednio też miałam jednego, przez 19 lat.

Karmiony podobnie więc tego się trzymam.
Ale fakt faktem też znam długo żyjące koty na whiskasie :?

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: magnificent tree, ryniek i 521 gości