Pielęgnacja i zywienie zdrowej kici w wieku mocno średnim?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lut 08, 2017 13:02 Pielęgnacja i zywienie zdrowej kici w wieku mocno średnim?

Cześć czołem;

udzielałam się dawno temu na tym forum jako posiadaczka czarnej kici imieniem Galilea. Kicia w tej chwili ma się dobrze, niedługo kończy 11 lat, i ponieważ zaczyna się starzeć, nasiliły się problemy jakie miewała jako młodsze zwierzę, głównie gastryczne. Kotka ostatnio zaczęła strzelać focha na suche (Royal canin vitality, jest ustawiona na tej karmie od paru lat i wierzcie mi, próbowałam Acany i Orijeny, nie akceptuje) i chce jeść dużo mokrej karmy (co oznajmia bardzo wokalnie, słowem - drze ryja), po której przeważnie ma sraczkę. Zmieniłam jej karmę tymczasowo na RC digestive, co znacznie poprawiło stan kota i pogorszyło stan portfela. Poza tym kicia - półdługowłosa - gubi kupy i roznosi je po mieszkaniu, zwłaszcza gdy są luźniejsze i nie muszę wam mówić jak to wkurza. Długo żywiła się Bozitą.
Kłopot w tym, że ta karma (RC digestive) jest prawdopodobnie mało kaloryczna, a kotka jest chuda i zawsze mieliśmy kłopot z utrzymaniem jej wagi (też- testowane). W ogóle wszystkie karmy dla starszych kotów są niskokaloryczne. Potrzebuję czegoś, na czym kicia będzie w stanie spokojnie bytować bez gubienia tłuszczu i mięśni, bez gubienia kup na podłodze (barfy odpadają przy tak wrażliwym żołądku), z dobrze przyswajalnym białkiem. Dobrze, żeby przy okazji nie urwało nam portfela.
Może problem rozwiąże tryb karmienia? (teraz dostaje mokre 2 razy dziennie, suche ma ad libitum)
Kotka była na kontrolnej wizycie u weterynarza, dostała też odrobaczanie (profilaktycznie, bo nie wychodzi i nie ma skąd złapać), jest okazem zdrowia wg słów pani wet, jeśli ma coś z tarczycą to nie wygląda i może to same początki. Mamy jeszcze jej zbadać krew.
Przez kolejne sześć dni od stworzenia świata Adam i Ewa ciężko pracowali.
A potem przyszli do Boga i powiedzieli: potrzebujemy antydepresantów.
I wtedy Bóg uczynił kota i widział, że był on dobry.

inatheblue

 
Posty: 358
Od: Nie cze 15, 2008 16:30



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], skaz i 228 gości