Łódź-FFA 2017 - "kawałek raju" - od Bordo - str.92

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 13, 2017 11:51 Re: Łódź-FFA 2017 - Nocny gilarz źle... taki weekned str.55

kalewala pisze:W czwartek wraca z adopcji Lady Abigail - po trzech latach…. Atakuje dzieci…



To co te dzieci musiały jej zrobić? :evil:
kot w zagrożeniu najpierw ucieka, a dopiero jak nie ma wyjścia to atakuje
Obrazek

andorka

 
Posty: 13128
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Wto cze 13, 2017 13:14 Re: Łódź-FFA 2017 - Nocny gilarz źle... taki weekned str.55

andorka pisze:To co te dzieci musiały jej zrobić? :evil:
kot w zagrożeniu najpierw ucieka, a dopiero jak nie ma wyjścia to atakuje

TE - jeszcze nic - babeczka jest w ciąży, koleżanki w podobnym małodzieciowym wieku - no i zauważyła reakcję kotki na małe dzieci znajomych - nie jest dobrze. Kotka po prostu nie znosi dzieci. A ona nie z tych uciekających - zdecydowana dominantka. Była po przejściach, kiedy do nas trafila - nie było jasne, dlaczego straciła dom, coś tam ktoś kręcił. Może właśnie dawne złe wspomnienia się odezwały?

iwcia pisze:Próbowali pomocy behawiorysty, czy to tylko wymyślony powód zwrotu?

Mówią, że próbowali, wiarygodnie opowiadają o różnych podjętych czynnościach. Pytanie, z pomocy jakiego behawiorysty korzystali - bo są niestety różni.

Zawsze mnie zastanawia, dlaczego ludzie nie zawiadamiają w momencie pojawienia się problemu, w tym wypadku pierwszego konfliktu - wtedy możnaby polecić DOBREGO behawiorystę, w przypadku choroby - DOBREGO weterynarza.

Niestety zwykle informacja pojawia się dopiero wtedy, kiedy problem tak narośnie, że już nie ma co ratować… Tu była późna kastracja, bo coś tam, mogła mieć wpływ na stosunki między zwierzakami. To maleńka yorczka.
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto cze 13, 2017 15:54 Re: Łódź-FFA 2017 - Nocny gilarz źle... taki weekned str.55

kalewala pisze:
MalgWroclaw pisze:To już zupełnie inna sprawa. Jakiej pomocy ten nowy dom oczekiwał? Latania po krzakach na np. drugim końcu miasta? Gdańsk - Trójmiasto - to dość rozległy teren. Do takiego latania w okolicy domu kota wystarczą 1-2 osoby - czyli nowy dom kota z ew kumplem, ma chyba takiego? Rozklejania ogłoszeń - jw. Pisania na forach internetowych - też jw.
Fundacja to ludzie, którzy naprawdę mają sporo zajęć - i spychanie na nich swojej nieodpowiedzialności jest mocno nie fair. Tudzież żądanie zastępstwa za swoje lenistwo.
Wg mnie fundacja w takich sytuacjach może pomóc jedynie dając rady, jak kota szukać.

Mam w umowie punkt o niezwłocznym powiadomieniu w razie zaginięcia itd. Dla pomocy, nie statystyk. I oczywiście, że wszystkiego nikt nie da rady zrobić za właściciela, ale w tym Gdańsku fundacja się po prostu odcięła. Pomaga inna fundacja.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto cze 13, 2017 16:50 Re: Łódź-FFA 2017 - Nocny gilarz źle... taki weekned str.55

MalgWroclaw pisze:Mam w umowie punkt o niezwłocznym powiadomieniu w razie zaginięcia itd. Dla pomocy, nie statystyk.

Jaka to pomoc? Jeździsz nocą na drugi koniec miasta, szukasz? Na jak długo możesz odłożyć wszystkie swoje sprawy, w tym np chore koty, jeździć i szukać?
Konkretnie - wspomniałam o kotce znalezionej po miesiącu. Możesz do swoich codziennych działań przez miesiąc dokładać kilka godzin dziennie? Przez pół roku? Rok?
Tu masz kota znalezionego po roku http://domowepiwniczne.blogspot.com/search?q=muffin

MalgWroclaw pisze:I oczywiście, że wszystkiego nikt nie da rady zrobić za właściciela.

Co powinien zrobić właściciel, a co fundacja?


A swoją drogą - dlaczego wymagać od fundacji / wolontariuszy pracujących za darmo. dokładających do kotów - więcej niż od hodowców zarabiających na otach? Więcej niż od pracowników schronisk i innych pracujących w "branży"?
Bo od hodowcy czy schroniska raczej nikt nie oczekuje takiej pomocy?
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto cze 13, 2017 16:59 Re: Łódź-FFA 2017 - Nocny gilarz źle... taki weekned str.55

Jeżeli Mietek potrzebuje karmy dla struwitowców to mój zasraniec-tfu ukochane futro, może odsypać ze swojego wora ze 2kg Hillsa Urinary.
Jesteśmy w Warszawie może ktoś dojeżdża do pracy?Jedzie po drodze..? odwiedza stolicę?

luty-1

 
Posty: 1133
Od: Nie lut 21, 2010 19:19
Lokalizacja: już nie Konstancin

Post » Wto cze 13, 2017 17:15 Re: Łódź-FFA 2017 - Nocny gilarz źle... taki weekned str.55

Jeździłam do innego miasta w każdej wolnej chwili. Nie mam auta, autobusem. Inna forumowiczką też jeździła za oddanym kotem. Hodowcą nie jestem, schroniskiem też nie.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto cze 13, 2017 17:26 Re: Łódź-FFA 2017 - Nocny gilarz źle... taki weekned str.55

MalgWroclaw pisze:Jeździłam do innego miasta w każdej wolnej chwili. Nie mam auta, autobusem. Inna forumowiczką też jeździła za oddanym kotem. Hodowcą nie jestem, schroniskiem też nie.

Jak długo?
Znalazłaś kota?
Co robił w tym czasie właściciel?

I ponowię pytanie - Co powinien zrobić właściciel, a co fundacja?
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto cze 13, 2017 17:30 Re: Łódź-FFA 2017 - Nocny gilarz źle... taki weekned str.55

Ewa u mnie tylko dekolt podrapany a kociaki to teraz Do, Re, Mi :) Taka inwencja twórcza :)

Nina80_80

 
Posty: 22
Od: Nie lis 22, 2015 16:59

Post » Wto cze 13, 2017 17:31 Re: Łódź-FFA 2017 - Nocny gilarz źle... taki weekned str.55

Na pytanie, co powinien kto robić, każdy niech sobie sam odpowiada. Tak. Znalazłam.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto cze 13, 2017 17:46 Re: Łódź-FFA 2017 - Nocny gilarz źle... taki weekned str.55

Nina80_80 pisze:Ewa u mnie tylko dekolt podrapany a kociaki to teraz Do, Re, Mi :) Taka inwencja twórcza :)

miło Cię widzieć na miale!
buziole wtorkowe, Ninko!
mnie ostatnio zaatakował tylko drut kolczasty na ul. Przyborowskiego
zadzwonię niebawem
---
:smokin:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto cze 13, 2017 17:56 Re: Łódź-FFA 2017 - Nocny gilarz źle... taki weekned str.55

MalgWroclaw pisze:Na pytanie, co powinien kto robić, każdy niech sobie sam odpowiada.

Jeśli tak - jeśli każdy decyduje o swoich możliwościach / powinnościach - to nie możesz nikomu zarzucać zaniechania.
Znikam.
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto cze 13, 2017 21:48 Re: Łódź-FFA 2017 - Nocny gilarz źle... taki weekned str.55

-> trochę njusów <-

niedziela, 11.o6.2017
z adopcji wrócił Don Filippino -> podrapał 3 letnie dziecko
Obrazek
wielki, grubiutki i spokojny misio
mieszka w klatce
i mimo, że ma otwarte drzwiczki, na razie nie che wyjść

poniedziałek, 12.o6.2o17
maluchy z pudełka (str. 54) podwoiły swoją wagę
kotka waży 260 gramów
Obrazek
a ten maleńki, łysy szczurek (również kotka) już 14o gramów!
klik, i się powiększy -> nie lubię pionowych zdjęć
Obrazek * Obrazek
oba maluchy nie odrywają się od cyca
Obrazek
Panna z Mokrą Głową upodobała sobie leżenie na pellecie
każdą szmatkę lub podkład z kuwety wywleka
... czyżby kotka-fakirka?

wtorek, 12.o6.2o17
karmicielki z ul. Przyborowskiego doniosły, że są jeszcze dwa kociaki...
to razem wychodzi 9 szt.
nie ma to jak odpowiedzialna opieka!
---
przyszła paczka od Norku dla Brygady Antyterrorystycznej -> BARDZO DZIĘKUJEMY!
Obrazek * Obrazek

środa, 13.o6.2o17
na kastrację, z ul. Więckowskiego, zgarnęłam dzisiaj młodego (ok. 9-1o mcy) domowego kocura
wg zeznań karmicielki, na podwórku pojawił się miesiąc wcześniej
ogłoszeń w okolicy nie było
nie ma czipa
dostał imię Antoni, bo na Antoniego wygląda
Obrazek * Obrazek
Obrazek * Obrazek
cecha charakterystyczna -> czarna dziura zamiast pępka
---
Perełka, oprócz rudego ogonka i błękitnych oczu, będzie miała rude uszka...
czyżby nowa rasa -> ruda syjamka?
Obrazek
---
:smokin:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 14, 2017 7:56 Re: Łódź-FFA 2017 - Nocny gilarz źle... taki weekned str.55

ewa_mrau pisze:-> trochę njusów <-

niedziela, 11.o6.2017
z adopcji wrócił Don Filippino -> podrapał 3 letnie dziecko
Obrazek
wielki, grubiutki i spokojny misio
mieszka w klatce
i mimo, że ma otwarte drzwiczki, na razie nie che wyjść

smutno :(
trzymaj się grubciu :201461
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 14, 2017 8:53 Re: Łódź-FFA 2017 - Nocny gilarz źle... taki weekned str.55

Przepraszam, że się wtrącam, że mam zmartwienie. Dorcia wyciągnęła z piwnicy swojego bloku chorego kota (przedtem go dokarmiała). Kot ma dodatni test białaczkowy (paskowy), ale dobre wyniki, dobrą morfologię. Dorota zawiozła go w nocy na Bratysławską (bo jej zdaniem był "umierający"), do lecznicy całodobowej (1 dzień pobytu + badania - 200 zł), a wczoraj zdecydowałam, żeby przeniosła go do "zaprzyjaźnionej" lecznicy. Musi trochę tam pobyć i dostać leki. Ale problem jest, że tego kota nie powinno się wypuścić, zresztą jest dość oswojony, trzeba mu szukać domu, bez innych kotów. Oczywiście potwierdzę test na białaczkę PCR, chociaż to drogo, ale może się nie potwierdzi? Byłoby łatwiej z szukaniem. Na razie nie mam nawet zdjęć, Dorcia powiedziała, że "jest bury, to można dać jakiekolwiek zdjęcie burego kota" :twisted:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60355
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 14, 2017 10:48 Re: Łódź-FFA 2017 - Nocny gilarz źle... taki weekned str.55

Nie przepraszaj, jesteś miłym gościem  :D

Będę wieczorem na Bratysławskiej, mogę go pofocić. Swoją droga sprawdźcie na stroenie schronisk,a na FB w Zaginione Łódź i i na innych portalach, czy ktoś go nie szuka. Ogloszenia o znalezieniu też warto zamieścić.

A propos - nowy dom Postera wczoraj znalazł na Przyrodniczej takie cudo - różnooki, długowłosy ca 6lat, 8kg, bardzo proludzki, prawdopodobnie po wypadku, ale nie połamany - może ktoś go szuka?

Obrazek

Kasia CH. zgarnęła z ulicy dokową szylkretkę - zawiozła na sterylkę, potem kotka trafi do nas, zdjęcia będą.

Do sterylek talonowych proszę dopisać małą tri z Ujazdu - wczoraj. Co z nią dalej nie wiem, bo inne były plany, inaczej rozwija się sytuacja - nic, zobaczymy, grunt że wysterylizowana - już była w ciąży…

Obrazek


Wiadomości od Mietka Ćfoka - stabilny, bez zmian...

Za to kot Zdzisław nie reaguje na leczenie, i zaraził Trafika…
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Zeeni i 531 gości