URATOWALIŚMY BUFFY!KOTKA SZUKA DOMU !! :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 16, 2017 10:18 Re: NA RATUNEK BUFFY- KOTKA W TRAGICZNYM STANIE, CHCE ŻYĆ!

inaid pisze::1luvu: Bystry wzrok i rezolutna mina, to jest .... śliczna Buffina :201461
Oby znalazła już swój stały dom i kochane ręce do głaskania. Ogromne kciuki za 100% zdrowia i 0% stresu :201461 :201461


Narazie leczymy jeszcze ja :(
Antybiotyk jeszcze w piatek... potem troche obserwacji.
Z reszta Buffy narazie jest jeszcze bardzo chudziutka
Wazy 2.5 kg, to nadal mało , za mało.
Wzielam ja na DT do siebie. U mnie jest na otwartym mieszkaniu, uczy sie normalnych domowych dzwiekow bo przez odizolowanie jej ( przez 2 miesiace) jest troszeczke zacofana , wystarczy stuknac widelcem i ucieka
Obrazek
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
- Albert Schweitzer

inusia00111

 
Posty: 877
Od: Wto kwi 17, 2012 11:20
Lokalizacja: Tczew

Post » Czw mar 16, 2017 15:59 Re: NA RATUNEK BUFFY- KOTKA W TRAGICZNYM STANIE, CHCE ŻYĆ!

W porównaniu ze stanem, gdy samiuteńka i zabłąkana, została zgarnięta z ulicy chora i zaglucona, to jest ogromny postęp i sukces :ok: na zdjęciach widać różnicę, ale Ty inusiu i osoby, które się kotką bezpośrednio opiekowały wiedzą ile kosztowało to Waszej pracy, czasu i serca :1luvu: Teraz trzeba doleczyć, odkarmić i zmienić strachulca w prawdziwy postrach :kotek: Cieszę się, że wszystko idzie, może powolutku, ale ku lepszemu :) Gdyby trzeba było coś Buffy podesłać to daj znać :ok: Najlepiej pewnie zrobiłby jej własny dom taki na zawsze :201461 :201461

inaid

Avatar użytkownika
 
Posty: 134
Od: Nie lip 12, 2015 1:58
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw mar 16, 2017 18:43 Re: NA RATUNEK BUFFY- KOTKA W TRAGICZNYM STANIE, CHCE ŻYĆ!

inaid pisze:W porównaniu ze stanem, gdy samiuteńka i zabłąkana, została zgarnięta z ulicy chora i zaglucona, to jest ogromny postęp i sukces :ok: na zdjęciach widać różnicę, ale Ty inusiu i osoby, które się kotką bezpośrednio opiekowały wiedzą ile kosztowało to Waszej pracy, czasu i serca :1luvu: Teraz trzeba doleczyć, odkarmić i zmienić strachulca w prawdziwy postrach :kotek: Cieszę się, że wszystko idzie, może powolutku, ale ku lepszemu :) Gdyby trzeba było coś Buffy podesłać to daj znać :ok: Najlepiej pewnie zrobiłby jej własny dom taki na zawsze :201461 :201461



dziękujemy ! :)
jak narazie zrobilismy spore zamówionko dla niej i wszystko lada dzień przyjdzie :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
- Albert Schweitzer

inusia00111

 
Posty: 877
Od: Wto kwi 17, 2012 11:20
Lokalizacja: Tczew

Post » Sob mar 18, 2017 21:59 Re: NA RATUNEK BUFFY- KOTKA W TRAGICZNYM STANIE, CHCE ŻYĆ!

Buffy już od środy nosi obróżke feliway. Jest świetna-są efekty! Mała sie troche uspokoiła , nie lize natretnie brzuszka-odrasta futreko! <3
Antybiotyk działa, Buffy w koncu je ! Nie widac,aby narazie ją ząbki bolały. Nie ma tez nieprzyjemnego zapachu... Leczymy też jej łapki-miała cale popekane opuszki, ktore byly wynikiem zapalenia jej organizmu i są coraz to gładsze-co jest wynikiem antybiotyku ,ktorego otrzymuje od ponad tygodnia, ale najwazniejsze ze pomaga.
W poniedzialek kolejna wizyta u weterynarza. Kolejny zastrzyk i jak bedzie dobrze, to przejedziemy na antybiotyk w tabletkach.
Wiec trzymajcie za nia kciuki!!!
No i waga pokazala 2700gram! <3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
- Albert Schweitzer

inusia00111

 
Posty: 877
Od: Wto kwi 17, 2012 11:20
Lokalizacja: Tczew

Post » Nie mar 19, 2017 0:48 Re: NA RATUNEK BUFFY- KOTKA W TRAGICZNYM STANIE, CHCE ŻYĆ!

Śliczna kota :1luvu:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3713
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Wto mar 21, 2017 2:08 Re: NA RATUNEK BUFFY- KOTKA W TRAGICZNYM STANIE, CHCE ŻYĆ!

Oby tak dalej :ok:
Co do obroży. Na pewno nazywa się Feliway? (Pytam bo szukam dla mojej koty obroży feromonowej i pod logo Feliway nie znalazłam)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10659
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto mar 21, 2017 9:09 Re: NA RATUNEK BUFFY- KOTKA W TRAGICZNYM STANIE, CHCE ŻYĆ!

Ale niesamowita przemiana koteczki.
Dokonaliście cudu.
Trudno uwierzyć, że to ten sam kot, co na pierwszych zdjęciach.
Kciuki za dalsze leczenie i socjalizowanie Buffy.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14224
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Wto mar 21, 2017 20:00 Re: NA RATUNEK BUFFY- KOTKA W TRAGICZNYM STANIE, CHCE ŻYĆ!

Stomachari pisze:Oby tak dalej :ok:
Co do obroży. Na pewno nazywa się Feliway? (Pytam bo szukam dla mojej koty obroży feromonowej i pod logo Feliway nie znalazłam)


tez miałam problem zeby znalezc, okazało sie, ze to jest to ; http://apetete.pl/dla-kota/higiena-piel ... AqjS8P8HAQ

no i wczoraj znowu byłyśmy na antybiotyku u weta
waga rosnie - 2800 gram :201461 :201461 :201461 :201461
Obrazek
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
- Albert Schweitzer

inusia00111

 
Posty: 877
Od: Wto kwi 17, 2012 11:20
Lokalizacja: Tczew

Post » Wto mar 21, 2017 23:24 Re: NA RATUNEK BUFFY- KOTKA W TRAGICZNYM STANIE, CHCE ŻYĆ!

Też mi w google wyskoczyła obroża Sergeant's Vetscription, ale nigdzie nie znalazłam ani nazwy "Felway", ani nazwy producenta/dystrybutora "Ceva Animal Health", więc uznałam to za błąd wyszukiwania.
W każdym razie skoro konkretnie ta obroża działa, to pomyślę nad zakupem dla swojej koty :) Dzięki za link :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10659
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro mar 29, 2017 19:34 Re: NA RATUNEK BUFFY- KOTKA W TRAGICZNYM STANIE, CHCE ŻYĆ!

Oczywiście dzisiejszy dzień nie obszedł się bez wizyty u weterynarza, do którego jeździmy z Buffy co drugi dzień już od dłuższego czasu... Ale dzisiaj w końcu nadszedł dla nas, dla kotki upragniony dzień- ostatni zastrzyk! Tak, właśnie , tak ! Leczenia nie koniec, bo od piątku będziemy podawać tabletki, ale aktualnie zostajemy w domku :)
Możecie pytać po co te leki, ale naprawdę przyniosły sporą ulgę!
- kotka miała chore łapki, przez co nie mogła dobrze chodzić. Okazało się, że są mocno nabrzmiałe opuszki, co przy chodzeniu musiało bardzo boleć (wyobraźcie sobie , że odmroziliście sobie stopy, są czerwone ,opuchnięte i popękane... i każdy krok to męczarnia) Chodziła "jak na igłach", a teraz? Chodzi o wiele lepiej! Łapki wyglądają dobrze, nie są ani popękane ,ani nabrzmiałe!
- jej nosek, kartofelek z twardego i wielkiego się zmniejszył do dużego i nie jest już twardy
- świerzbu już też nie widać!
- waga oczywiście też rośnie, teraz już równiutkie 3 kilogramy !!
Nadal jest ostre zapalenie dziąseł. Jest to tak zwane plazmocytarne zapalenie dziąseł, które będzie cały czas się nawracać i jedną z metodą leczenia jest właśnie ich usunięcie. Umówiliśmy się już na ten zabieg, 7 kwietnia Buffy pod narkozą będzie miała usuwane ząbki. Ale to tylko sprawi, ze poczuje się lepiej.
Kotka zmieniła się też psychicznie. Najbardziej to pracuje nad nią moja mama, ale efekty są powalające. Z wystraszonego i chowającego się pogromcy, Buffy zmienia się w bardzo towarzyską koteczkę. Już nie straszne jej stukające talerze, czy idący człowiek. Sama przychodzi się łasić i przytulać i chce być jak najbliżej ludzi.
Myślę, że po zabiegu będziemy mogli przejść dalej , czyli zacząć Wielkie Poszukiwania Domku Stałego. W końcu należy jej się super domek i taki znajdziemy !! <3
Na tą chwilkę musimy też Was poprosić o pomoc :(
Nasze konto maleje, a pod naszą opiekę trafia coraz to więcej potrzebujących kotów... Buffy leczenie pochłania ogromne koszta, 3 tygodniowe leczenie i faktura powali nas na kolana... Musieliśmy zamówić kolejne jedzonko i żwirek- Buffy przecież musi dobrze jeść!!
Będziemy wdzięczni za każdą pomoc dla nas ! Potrzebujemy karmy puszek Animonda Carny , suchej Porta 21(bez zbóż) i żwirku Cats Bets Universal - jeżeli ktoś chciałby nas wspomóc, proszę pisać ! Oczywiście można też przelać cegiełki dla Buffy:
Pomorski Koci Dom Tymczasowy
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva
ul. Kawęczyńska 16/39
03-772 Warszawa
nr konta: 12 2030 0045 1110 0000 0255 8070 (BGŻ)
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: PPABPLPKXXX
PayPal: pkdt.biuro@gmail.com
z dopiskiem: Buffy
I serdecznie dziękujemy za okazane nam serce dotychczas!

Obrazek
Obrazek
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
- Albert Schweitzer

inusia00111

 
Posty: 877
Od: Wto kwi 17, 2012 11:20
Lokalizacja: Tczew

Post » Pt kwi 07, 2017 16:26 Re: NA RATUNEK BUFFY- KOTKA W TRAGICZNYM STANIE, CHCE ŻYĆ!

Dzisiaj Buffy od rana miała głodówkę , bo czekał ją zabieg usunięcia ząbków... Zostały usunięte wszystkie zęby trzonowe i przedtrzonowe- zostały tylko kły i siekacze. Na weekend mamy antybiotyk i w razie co tabletkę przeciwbólową, gdyby się gorzej czuła. Dopiero dobrzeje, ale mamy nadzieje, że wszystko będzie dobrze. Położyłam ją na łóżku pod kocykiem , bo widać, że jest jej zimno, ale nie chciała tak siedzieć, tylko trzeba było ją przytulić i teraz sobie smacznie śpi (aż obśliniła moją mamę ) :)
Kontrole mamy w poniedziałek i po weekendzie możemy zacząć podawać suchą karmę! Trzymajcie proszę kciuki, żeby to był ostatni punkt w jej leczeniu, żeby teraz nie było żadnych nawrotów...
Przeraża nas faktura na którą czekamy ...
sam dzisiejszy zabieg to 300zł :(

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
- Albert Schweitzer

inusia00111

 
Posty: 877
Od: Wto kwi 17, 2012 11:20
Lokalizacja: Tczew

Post » Sob kwi 08, 2017 0:06 Re: NA RATUNEK BUFFY- KOTKA W TRAGICZNYM STANIE, CHCE ŻYĆ!

Mała, dzielna koteczka. Kciuki :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10659
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt maja 12, 2017 22:05 Re: NA RATUNEK BUFFY- KOTKA W TRAGICZNYM STANIE, CHCE ŻYĆ!

ale zapuściłyśmy wydarzenie - i to na fb , tutaj nie wspominając

ostatnie aktualizacje:
8 maj:
Nad Buffy krąży chyba jakaś zła chmura...
Już wszystko było dobrze, w tym tygodniu miała zostać zaszczepiona i być w pełni gotowa do adopcji. Niestety ostatnio zaczeła kaszleć, było to bardzo charakterystyczne dla kota chcącego pozbyć się kłaczków zalegających w przełyku. Kupiłam kocią trawkę i owszem zwymiotowała nie małą ilością kłaczków. Lecz kaszel nadal pozostał i w weekend zaczeła wymiotować robalami , dziś doszła biegunka , też z nieproszonymi panami...
Jesteśmy w kolejce u weta..

Obrazek

12 maj:
Oczywiście nie obeszło się bez antybiotyków przez ostatni tydzień... Musieliśmy też ją od początku odrobaczyć, więc przez 4 dni podawaliśmy jej tabletki na odrobaczenie (ze względu na ilość nicieni musieliśmy robić to powoli) Dzisiaj był ostatni zastrzyk, wylaliśmy też Broadline na kark...
Jest dobrze, biegunki już nie ma, robali też nie widać!

Obrazek

PS. Była u nas pani fotograf, więcej na dniach :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
- Albert Schweitzer

inusia00111

 
Posty: 877
Od: Wto kwi 17, 2012 11:20
Lokalizacja: Tczew

Post » Pt maja 12, 2017 22:28 Re: NA RATUNEK BUFFY- KOTKA W TRAGICZNYM STANIE, CHCE ŻYĆ!

A jaki środek na robale był podawany?

Kota na zdjęciu wygląda bardzo dobrze :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10659
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob maja 13, 2017 6:45 Re: NA RATUNEK BUFFY- KOTKA W TRAGICZNYM STANIE, CHCE ŻYĆ!

Stomachari pisze:A jaki środek na robale był podawany?

Kota na zdjęciu wygląda bardzo dobrze :)


Tabletki aniprazol i potem kropelki Broadline
Obrazek
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
- Albert Schweitzer

inusia00111

 
Posty: 877
Od: Wto kwi 17, 2012 11:20
Lokalizacja: Tczew

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 128 gości