PILNIE potrzebne wsparcie finansowe dla nerkowej Dzidzi!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 28, 2016 22:45 Re: Apel o przygarnięcie - opiekunka poważanie chora.

Wyslalam juz Szalonemu kotu najlepsze zdjecia jakie udalo mi sie zrobic. Niestety Zuzia chowa sie na tych wielkich szafach, jest tez jeszcze jedna szara kotka, ktora potrzebowalaby wiecej czasu, jest wciaz w ruchu i wszystko rozmazane. Niestety nie mam mozliwosci posiedziec tam ze 2 godzin, zeby dac kotom wiecej czasu na fajne "pozy".

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Śro gru 28, 2016 23:07 Re: Apel o przygarnięcie - opiekunka poważanie chora.

Ja się gubię, bo w mailach mam, że jedna kotka została zwrócona przez agresję rezydentki - to ile finalnie kotów zostało?
10 czy 11?

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Śro gru 28, 2016 23:37 Re: Apel o przygarnięcie - opiekunka poważanie chora.

Szkoda, że nie udało się zrobić lepszych zdjęć temu rodzeństwu z kanapy, co ma tylko grupowe.

Sylwia na FB napisała, że koty mimo obecności sześciu obcych osób były lgnące do człowieka, wychodzące, zainteresowane, widoczne. Są ufne i ciekawskie...

Obrazek
GUSTAWA szuka domu
Cała czarna, duuuuuża kotka z pięknymi wąsiskami :) najpierw myśleliśmy, że to kocurek Gustaw 2, ale to jednak dziewczynka - siostra drugiego, ogromnego czarnego kota, Gustawa 1.
Trudno było jej zrobić zdjęcie, bo cały czas była w ruchu, zainteresowana ludźmi - nie namolna, ale chętnie garnąca się do przyjaznego człowieka.
Ma ok. 9-10 lat.

Obrazek
KASIA szuka domu
Bardzo spokojna czarna kotka z wielkimi żółtymi oczami. Ma ok. 10 lat.

Obrazek
MAGDA szuka domu
Rezolutna, kotka z charakterem (który przejawia się głównie podczas wizyt u weterynarza ;), jednak nie agresywna. Ciekawska, miła. Ma 14 lat.

Obrazek
To też Magda.

Obrazek
MAJKA szuka domu
Ciekawska, spokojna czarno-biała, drobna koteczka z uroczą plamką na nosie. Spokojna, wyciszona, nie absorbująca, ale lgnąca do człowieka.
Ma ok. 9 lat.

Obrazek
MELA szuka domu
Ładna biało-bura drobna koteczka "marmurka" z plamką na mordce. Spokojna, wyciszona, nie absorbujaca, ale lgnąca do człowieka.
Ma jakieś 10-12 lat.

Obrazek
To też Mela.

Obrazek
[img]RYSIO szuka domu
To miły, szary kocur, ugodowy, najlepiej dogadujący się z trikolorką Zuzią. Ma ok. 10-11 lat.[/img]

Obrazek
To też Rysio.


Ogólnie Rysio ma takie jakby klapnięte uszko, więc poprzednie zdjęcie na oknie to też musiał być on. Za to fotka podpisana poprzednio jako Rysio tego klapniętego ucha nie ma, więc to chyba Magda?
Chyba, że to Magda ma klapnięte uszko :mrgreen:
Warto byłoby je obejrzeć, czasem świerzb tak zawija uszy.


No i na FB Aniela zadeklarowała, że jeśli jakiś kot będzie miał dodatni test białaczkowy, to może go zabrać do siebie.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Śro gru 28, 2016 23:40 Re: Apel o przygarnięcie - opiekunka poważanie chora.

Klementy_na pisze:Wczoraj odebrane zostały 3 kotki, jutro sa umowione juz 2. Ale potwierdze jak sie spelni. Ja jeszcze nie dzwonilam o prolongate, ma to zrobic sasiadka ktora ma klucze (bo wciaz je mamy Boje sie dzwonic, bo mam obawy ze powiem cos i jeszcze pogorsze...
Bo np dowiedzialam sie, ze byla taka sytuacja, ze pani z sasiedztwa (znajoma opiekunki), w ubieglym tyg. byla pod mieszkaniem z zamiarem wziecia 2 kotów, zostawila tel u sasiadki, ktora ow przekazala siostrze. Pani ktora ma klucze zrelacjonowala, ze siostra skomentowala to tylko "ze ktos ja nęka w sprawie kotow" ZAmierzam jutro obdzwonic wszystkie mieszkania i znalezc te pania, niestety raz ze tylko domyslam sie ze to moze byc ta osoba, nie znam imienia, ale niewazne, kamienica niewielka, najwyzej troche pogonia ;) Atem dzialajmy pelna para (jesli ktos chce pomoc), kazdego dnia aktualizuje ogloszenia na olx (mozecie tez wysylac znajomym linki), jest odzew.. Zakladam, ze jak rodzina zobaczy, ze koty znikaja to nie bedzie szaleć. w kazdym razie staram sie trzymac reke na pulsie.

Ta sasiadka co przekazała tel. siostrze to nie ta co ma klucze?
Może trzeba przykleić na drzwiach kartkę "w sprawie kotów prosze pukac do (...) tej co ma klucze albo dzwonic do Ciebie? Ludzie żzyci ze soba przez sasiedztwo być może wykażą się większą empatią niż rodzina.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw gru 29, 2016 0:07 Re: Apel o przygarnięcie - opiekunka poważanie chora.

My to jestesmy takie sasiadki z budynkow obok :) Sasiadka zza sciany tez nie lubi kotow i chyba ludzi, bo jak kilka dni temu dzwonilam domofonem i chcialam wejsc, zeby o cos dopytac (wlasnie o to ze slyszalam o kims zainteresowanym) to mnie do budynku nie wpuscila...A ze jeszcze te dwa mieszkania sa odzielone od klatki krata, to kartki powiesic sie nie da. No cyrk.
Co do ilosci to ja tez sie gubie. Jedną od razu odkreslilam ale zostala oddana i wrocila do pakietu. To co podawalam na poczatku to z pamieci, bo juz nie bylo z kim zweryfikowac, a do mieszkania z uwagi na swieta kiepski dostep. Juz jestem prawie w domu. Jutro bede tam 2 razy to mam nadzieje namierze ostatnia dwojke i porobie zdjecia.

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Czw gru 29, 2016 0:13 Re: Apel o przygarnięcie - opiekunka poważanie chora.

A jak juz tak liczycie to w tej 14 byla tez piekna kotka niebieska, ktora od razu zostala zarezerwowana przez znajoma mojej rodziny (podobno o takim kocie marzyla) y i pojechala do Gdanska razem z Mackiem:)

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21


Post » Czw gru 29, 2016 13:34 Re: Apel o przygarnięcie - opiekunka poważanie chora.

:!: :!: :!:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw gru 29, 2016 13:52 Re: Apel o przygarnięcie - opiekunka poważanie chora.

Sylwia na FB napisała, że Mela pojechała do domu (pani przyjechała po czarnego, wyszła z marmurką :mrgreen: )
Będą też nowe zdjęcia - jest jeszcze bura koteczka podobna do Magdy, udało się ją sfotografować.

Wieczorem jeszcze jedna wizyta - na razie jest 9 kotów :ok:
1. Najstarsza 14letnia buraska Magda,
2. piękna czarno-biała Majka,
3. Burasek Rysio z klapniętym uszkiem,
4. płochliwa trikolorka Zuzia,
5. ok. 13letnia buraska Dzidka bardzo podobna do Magdy (trudno jej bylo zrobic zdjecie, moze cos z dzisiaj bedzie sie nadawalo),
i 4 czarne:. drobna złotooka Kasia 2 bardzo duże czarne kocury (te Gustawy, dziś się okazało, że to chyba jednak kocury) i czarna koteczka jeszcze

Sylwia, a ta biało-bura kotka z kanapy z tyłu? To w ogóle miała być biało-bura kotka i czarny kocurek...
Obrazek

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Czw gru 29, 2016 14:54 Re: Apel o przygarnięcie - opiekunka poważanie chora.

A może to być Mela? 20 minut tam dziś wypatrywałam i jedyna łaciata jaką widziałam to Majka, trochę zdziwiona, ze Mela zniknęła.
Na pewno część z nich będzie trochę za stadem tęsknić, ale z pewnością lepszy do nawet w pojedynkę niż stadem do schroniska.
Koty pod tym względem są chyba jednak dużo łatwiejsze niż psy. Co do deadlinów...
Na pewno mamy jeszcze kilka dni, choć postawa rodziny (tak naprawdę jest to jedna osoba, siostra) jest niewiarygodna. We wtorek było tam kilka osób. Odbierający, ja i starsze małżeństwo z sąsiedztwa, która ma klucze, dogląda ich i bardzo pomaga. Dziś usłyszałam, że siostra po relacji, ze byli chętni, robili zdjęcia i jest duże zainteresowanie,była bardzo niezadowolona, ze ludzie przychodzą, zdjęcia robią. W niczym nie pomaga, a wręcz utrudnia. Zatem musimy być bardzo grzeczni bo nam pani siostra jeszcze klucze odbierze. Cieszę się, ze zrobiłam spontaniczną sesję w maju, dzięki temu miałam na czym się oprzeć.

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Czw gru 29, 2016 19:11 Re: Apel o przygarnięcie - opiekunka poważanie chora.

Witam :)
Jestem tą osobą która przyjechała z Gdańska do Warszawy i wzięła dwa koty - w tym Srebrną Księżniczkę i Maćka . Ze zdjęc moje serducho skradł Rysio , ale na miejscu to Maciek mnie oczarował :)
Kociaki fantastyczne ! Komunikatywne, miłe , łagodne . Bardzo dobrze się adoptują .
Chodzą po całym mieszkaniu i przytulają się - a mamy takie ,, sesje ,, co kilka godzin kiedy moją kotkę którą miałam wcześniej zamykam na ten czas w innym pomieszczeniu . Antonina długo była jedynaczką i nie była zadowolona z towarzystwa ale pracujemy nad tym i koty na zmianę wąchają swoje slady .
Jestem bardzo poruszona zaangażowaniem i dobrym sercem Pani - pod nikiem Klementyn-a. Mało jest tak wrażliwych, ciepłych i odpowiedzialnych ludzi .
Z Całego Serca Dziękuję <3

ANTONINA1

Avatar użytkownika
 
Posty: 2
Od: Czw gru 29, 2016 18:57



Post » Pt gru 30, 2016 2:14 Re: Apel o przygarnięcie - opiekunka poważanie chora.

Szalony Kot pisze:Super, że to napisałaś! Mogę to wrzucić na FB?

:)
Możesz :)
chociaż ja juz ciut tam pisałam
ale jeśli to ma w czyms pomóc to jak najbardziej

ANTONINA1

Avatar użytkownika
 
Posty: 2
Od: Czw gru 29, 2016 18:57

Post » Sob gru 31, 2016 13:18 Re: Apel o przygarnięcie - opiekunka poważanie chora.

Właśnie trwa łapanie Zuzi, zaraz będzie w drodze do nowego domu :ok:

Tutaj podpięty post z na bieżąco aktualizowaną listą, kto jeszcze czeka na swoją szansę:
https://www.facebook.com/events/1013985 ... 808229576/

Ale wydarzenie proponuję udostępniać stąd (ładniejszy podgląd):
https://www.facebook.com/events/1013985398728917/

I właśnie wrzuciłam relację, jak te koty się super aklimatyzują:
https://www.facebook.com/events/1013985 ... 948120462/

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Wasylisa i 249 gości