Karma dla kotów z chłoniakiem - badania

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 14, 2016 0:15 Karma dla kotów z chłoniakiem - badania

Jakiś czas temu otrzymałam informację od dr Dariusza Jagielskiego nt. zaproszenia do wzięcia udziału w badaniach nad karmą dla zwierząt z chłoniakiem, tekst cytuję poniżej. Proszę nie pisać do mnie w tej sprawie, nie bywam ma forum i nie mam więcej informacji oprócz tych, które zamieszczam.

Kontakt: djagielski@poczta.onet.pl
bialobrzeska.waw.pl



Zaproszono mnie (jako jednego z 10 lekarzy weterynarii w Europie) do udziału w badaniu klinicznym nad nową karma skonstruowaną dla psów i kotów (oczywiście inna karma dla każdego gatunku) z choroba nowotworową. Badanie prowadzi jedna z trzech największych na świecie firm produkujących karmę dla psów i kotów i jest to firma bardzo renomowana, produkująca bardzo dobre diety, nie śmiecie - nazwy nie mogę ujawnić, ponieważ podpisałem umowę o zachowaniu poufności. W każdym razie firma chce wprowadzić na rynek sucha karmę przeznaczoną dla psów i kotów z nowotworami. W tym celu prowadzi w 7 krajach europejskich badanie na grupie psów i kotów z chłoniakami. Założeniem badania są:
- bardzo dokładne rozpoznanie choroby ze szczegółowym typem nowotworu
- prowadzenie normalnego/standardowego leczenia schematem chemioterapii (CHOP dla psów i COP dla kotów)
- karmienie połowy pacjentów karma badaną, a połowy normalną pełnoporcjową karmą, przy czym dietę dostarcza firma pacjentowi przez rok za darmo
- zwrot kosztów badań i leczenia dla właścicieli pacjentów, którzy będą systematycznie wypełniali ankiety tyczące apetytu, stanu ogólnego i jakości kału pacjentów oraz systematycznie wg schematu doprowadzali swoich podopiecznych na badania kontrolne; łączna suma refundacji w ciągu roku przekracza sześć tysięcy złotych, tak więc pokrywa w całości zazwyczaj koszty terapii i badań.
Termin badanie brzmi zapewne dla wielu właścicieli podejrzanie, jednak pragnę zapewnić, że:
- sposób leczenia jest dokładnie taki sam, jak dzieje się to zazwyczaj
- różnica polega na znacznie ściślejszej kontroli pacjenta, co jest w gruncie rzeczy korzystne dla niego
- opieka nad pacjentem nie różni się od typowej, poza koniecznością odbycia 6 dodatkowych wizyt w ciągu roku
- grono osób zaangażowanych w projekt to uznani specjaliści ręczący swoim autorytetem za właściwą opiekę nad pacjentami, a całą grupą kieruje francuski onkolog weterynaryjny
- być może także udział w takim badaniu pozwoli na leczenie kotów, których właścicieli nie stać na całość wydatków związanych z chłoniakiem
- dla właścicieli, którzy i tak podjęliby decyzję o leczeniu, udział w badaniu oznacza po prostu więcej wysiłku tyczącego kontroli pacjenta - sposób leczenia jest taki sam.
Całość projektu ma na celu wprowadzenie karmy dla zwierząt z nowotworem i zapewne pomoże ogromniej ilości psów i kotów w przyszłości.


Obrazek

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia, kicalka, Marmotka, skaz i 243 gości