Uparta kotka i nowa karma

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 13, 2016 14:27 Uparta kotka i nowa karma

Dzień dobry wszystkim,

Chciałabym poradzić się Was w pewnej sprawie, bo mimo, że przeczytałam już miliard postów na ten temat, to wysiadam.
Moja kotka ma cztery i pół roku i odkąd skończyła rok je suchego Royal Canina sterylised 37 i nie chce słyszeć o niczym innym. Puszki, saszetki, choćby nie wiem jak luksusowe i pachnące mięskiem jej w ogóle nie interesują. Już raz próbowałam zmienić jej suchą karmę na lepszą, bezzbożową, ale bez skutku - nie dało się jej w ogóle przekonać, żeby chociaż spróbowała nowych chrupek (wtedy był to Purizon). Tym razem postanowiłam, że się nie poddam i przestawię ją na nową karmę.Zależy mi na tym, żeby jadła zdrowo, a RC nie dość, że nie jest zbyt dobrej jakości, to jednak jest droga, co się kompletnie nie opłaca. Tym razem wybrałam Applaws z kurczakiem i kaczką (trochę zbieg okoliczności, w sklepie akurat nie było Taste of the Wild, na którym mi zależało). No i tak - na początek pomieszałam stare chrupki z nowymi, tych nowych dałam niewiele. Kota powąchała miskę i nawet nie ruszyła. W końcu się zlitowałam i posypałam jej po górze sam RC, to trochę zjadła. Zasadniczo większość była ledwo co ruszana przez pierwsze dwa dni. Potem kupiłam jej ulubiony pasztet z kogutkiem i podałam jej porcję nowych chrupek umaczanych w tym pasztecie - zjadła wszystko. Ale z miski z suchym dalej nie chciała jeść. No i ciągle jest tak samo - z miski z suchym wybiera tylko RC, nowej karmy nie tknie, chyba, że z pasztetem.
Co robić? Wziąć ją na przetrzymanie z nadzieją. że jak nic innego nie będzie, to zje i nową karmę? Jak inaczej do tego podejść?
Z góry dziękuję za wskazówki.

kredka90

 
Posty: 6
Od: Pon lis 05, 2012 19:09



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 245 gości