(3) Mika.. Tato..(*).. (*)...Mamuniu, to juz czas

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 07, 2019 19:06 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...

Tran do pysia to lepiej chyba w kapsułce podawać bo łyżeczką to wszystko bedzie tłuste od tranu. Choć kapsułka duża, podobno sa koty co lubią tran ale moje nie chcą żadnego.

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pon sty 07, 2019 23:55 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...

Ja podaję strzykawką. Ale Deeś ma teraz gabapentynę (rozpuszczam w wodzie choć nie wiem czy można) i kwasa hialuronowy na stawy, więc kolejne coś w strzykawce moze stanowić problem.
Plus inhalacje. od ktorych ucieka, ale się inhalujemy w całym mieszkaniu wszystkie.

Ropy w nosie nie ma, ale jeszcze ma ataki kichania. Mozę się uda bez antybiotyku, który dzisiaj kupiłam - na konto 10zł które musiałam wydac na lek za 8zł poprosiłam o recpetę - mialam iść do znajmoej wet to przynajmniej już tyle, ze mam.
Ciągle uważam za skandal, zę za wyjęcie przez panienkę na recepcji tabletek i wydanie ich mam płacić 10zł w sytuacji, gdy jest to kontynuacja leczenia zlecanego przez wet z tejże samej lecznicy. Plus tym bardziej, zę nie ma takiej pozycji w cenniku i tym bardziej, zę cena leku jest zawsze wyższa (nałozona marża) niż normalnie, więc chyba coś w niej zawarte jest.. I jeszcze tym bardziej, ze zostawiam tam naprawdę sporo kasy - za Milenę 230, Notkę 230 +170, DeeDee - 330... Niecały miesiąc... a oni mi jeszcze 10zł za lek zabrali nosz cholera mać.
Na fali wściekłości zapytałam panienkę czy ja spełniam (oczywiście że spełniam, pytanie było retoryczne) wymogi otrzymania karty stałego klienta - dostałam. A w niej - na każde zwierzę raz w roku 50% zniżki na badanie moczu wraz ze stosunkiem białka do krea, 50% zniżki na przesiewowe badanie krwi, ileś tam zniżki na szczepienia i bad kału i chyba coś jeszcze, ale nie pamiętam... No to sobie odbiję tę dychę :wink:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro sty 09, 2019 14:17 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...

Dzisiaj postanowiłam złapać mocz DeeDee do badania. Zaobserwowałam wcześniej, ze robi siku po śniadaniu. Dzisiaj usiadła w przedpokoju i myśli. To ja za nią. Idzie powoli do łazienki do kuwety - ja za nią z talerzykiem w ręce. Deeś spojrzała na mnie: Po cop idziesz?, ja:po mocz twój :). Weszła, ja za nią. Deeś grzebnęła łapką w żwirku, weszła do kuwety - stanęła, ja jej położyłam talerzyk na żwirek, przykucnęła i zrobiła siku. I wyszła.
No tak to mi się jeszcze nigdy nie udało pobrac moczu. :ryk:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro sty 09, 2019 14:25 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...

Marzenia11 pisze:Dzisiaj postanowiłam złapać mocz DeeDee do badania. Zaobserwowałam wcześniej, ze robi siku po śniadaniu. Dzisiaj usiadła w przedpokoju i myśli. To ja za nią. Idzie powoli do łazienki do kuwety - ja za nią z talerzykiem w ręce. Deeś spojrzała na mnie: Po cop idziesz?, ja:po mocz twój :). Weszła, ja za nią. Deeś grzebnęła łapką w żwirku, weszła do kuwety - stanęła, ja jej położyłam talerzyk na żwirek, przykucnęła i zrobiła siku. I wyszła.
No tak to mi się jeszcze nigdy nie udało pobrac moczu. :ryk:

no i super :)

Najważniejsze żeby kot juz zaczął sikać. Wtedy łatwo złapać. Bo koty nie umieją wstrzymać sikania :D
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro sty 09, 2019 14:26 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...

MonikaMroz pisze:
Marzenia11 pisze:Dzisiaj postanowiłam złapać mocz DeeDee do badania. Zaobserwowałam wcześniej, ze robi siku po śniadaniu. Dzisiaj usiadła w przedpokoju i myśli. To ja za nią. Idzie powoli do łazienki do kuwety - ja za nią z talerzykiem w ręce. Deeś spojrzała na mnie: Po cop idziesz?, ja:po mocz twój :). Weszła, ja za nią. Deeś grzebnęła łapką w żwirku, weszła do kuwety - stanęła, ja jej położyłam talerzyk na żwirek, przykucnęła i zrobiła siku. I wyszła.
No tak to mi się jeszcze nigdy nie udało pobrac moczu. :ryk:

no i super :)

Najważniejsze żeby kot juz zaczął sikać. Wtedy łatwo złapać. Bo koty nie umieją wstrzymać sikania :D

Tu była całkowita współpraca i zero przyczajania się z mojej strony. Stałam nad nią pochylona, ona w kuwetce no i zrobiła co trzeba. 14ml, całość zebrałam. :wink:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro sty 09, 2019 14:27 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...

Fajna ta karta stalego klienta :)
Super, że DeeDee taka ugodowa :) Miło z jej strony ;)


Ej Haloo? Koty nie umieją wstrzymać sikania? Nue znacie Marysi - tyle.Wam.powiem ;)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro sty 09, 2019 14:30 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...

Marzenia11 pisze:
MonikaMroz pisze:
Marzenia11 pisze:Dzisiaj postanowiłam złapać mocz DeeDee do badania. Zaobserwowałam wcześniej, ze robi siku po śniadaniu. Dzisiaj usiadła w przedpokoju i myśli. To ja za nią. Idzie powoli do łazienki do kuwety - ja za nią z talerzykiem w ręce. Deeś spojrzała na mnie: Po cop idziesz?, ja:po mocz twój :). Weszła, ja za nią. Deeś grzebnęła łapką w żwirku, weszła do kuwety - stanęła, ja jej położyłam talerzyk na żwirek, przykucnęła i zrobiła siku. I wyszła.
No tak to mi się jeszcze nigdy nie udało pobrac moczu. :ryk:

no i super :)

Najważniejsze żeby kot juz zaczął sikać. Wtedy łatwo złapać. Bo koty nie umieją wstrzymać sikania :D

Tu była całkowita współpraca i zero przyczajania się z mojej strony. Stałam nad nią pochylona, ona w kuwetce no i zrobiła co trzeba. 14ml, całość zebrałam. :wink:

Super :) Ja zawsze w kubeczek zbierałam :) strzykawkę 5 lub 10 ml
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro sty 09, 2019 14:32 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...

Wstrzymywała jak już zaczęła sikać? U mnie tak raz zrobiła Milena, ale na chwilę, skończyła obok talerzyka..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro sty 09, 2019 14:35 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...

Ja łapalam Mili mocz. Ale ten kot to nie pęka. Ona nawet włazi sikac do kuwety ktora jest w łazience jak ktos w niej jest i coś robi. Jej intymność niepotrzebna w tych sprawach. Ja nawet podczas sikania ogon jej podnosilam żeby kubeczek pod tyłek wsadzić i ją to nie ruszało :D
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro sty 09, 2019 14:38 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...

Bywało, że uciekła. Ale czasem jak juz zaczela sikac a spodeczek udalo mi się podlozyc niezauwazenie to sikala do.konca. ale jak mam jej mocz pobierac to jestem chora i 48 godzin mam z glowy. Bo to ciągle polowanie i próba przechytrzenia.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro sty 09, 2019 19:46 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...

Kilka odsłon nowego wcielenia Notki - chyba powinnam jej imię zmienić na jakieś związane z pudełkiem - żadnego nie odpuści, a do szafy się przez szparę wciska :twisted:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro sty 09, 2019 19:51 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...

A tak śpi obok mnie w nocy... :1luvu:

Obrazek

Aktualny alergiczny pyś - widać że prawie bez wąsów..
Obrazek
i zmiany na pazurkach - przerzedzenia sierści..

Obrazek

I jeszcze DeeDeeś.

Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw sty 10, 2019 15:38 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...

Nikt nie obejrzał zdjęć? :(

Pewnie to niemy zachwyt nad futerkami :ryk:

Deeś mnie dzisiaj opluła gabapentyną :D zaskoczyła mnie.
Chyba się nie obejdzie jednak bez antybiotyku..
Ale musi się czuć lepiej jeśli chodzi o kręgosłup, bo nie chowa się do szafy.
Oby do przodu!
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw sty 10, 2019 15:45 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...

Ja obejrzałam i byłam pewna że coś napisałam :oops:

Ja nigdy nie pamiętam które z Twoich kotów czarne a które Bure
DeeDee wygląda na przytulaka <3
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Czw sty 10, 2019 15:51 Re: (3) Mika.. Tato..(*).. (*)...

Piękności :) A DeeDee taka puchata, futro prawdziwie zimowe :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jukatlu, skaz i 208 gości